Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Ondra.P. - Profil | So 18.4.2015 10:55:01

zdravím,můžu na pstruhovce vláčet bez zakroužkování datumu?(ryby bych pouštěl)

Baron 007 MC - Profil | Po 20.4.2015 17:26:33

Zdar,

podivej se do blizsich podminek tam kde chces chytat, nekde je to proste povinne.
Ale nerozumim moc otazce, zakrouzkovano muzes mit a pritom stale poustet.

ivco4 - Profil | So 18.4.2015 23:05:18

ahoj...otazka na Pala H..neviete mi poradit kontakt na predajnu Heron - rybarov svet...bola vo Svite,potom sa prestahovali....neda sa mi najst ich web stranka...funguju este?dakujem..

Palo H - Profil | Ne 19.4.2015 4:17:52

je to v SZ.

porthos - Profil | St 15.4.2015 16:51:30

Ahoj, mám takový začátečnický dotaz. Pro novou sezónu jsem koupil šňůru hanák czech nymph wf 4 f. Na rozdíl od předchozích šňůr, co jsem měl, je tahle z obou stran ukončena smyčkou přímo z materiálu šňůry. Dosud jsem vždycky dával rychlospojky. U navázání backingu mi to tak nepřišlo, ale když budu připojovat návazec smyčkou do smyčky, neprořízne vlasec tu zalitou smyčku přímo ze šňůry? Mám raději tu smyčku na šňůře odstřihnout a připojit klasickou rychlospojku? Doufám, že dotazu půjde porozumět a děkuju předem za odpovědi. Pánové poradci, máte toho asi teď v předvečer zahájení moc, chápu.

Baron 007 MC - Profil | St 15.4.2015 23:51:42

Zdar,

pokud smycka navazce bude ze silnejsiho prumeru, nemelo by hrozit proriznuti. Tenci vlasec ovsem plast prorizne, ale nemel by proriznout jadro. Dej to rovnou na to, pokud se narusi, uriznout to muzes vzdycky.

Kafi - Profil | St 15.4.2015 7:15:55

Ahoj rybáři, mám trošku chaos v tom, od kdy se může muškařit na mimopstruhových revírech.
Pár lidí jsem už viděl čubat vodu a začali mě svrbět ruce, hned bych šel taky, ale myslím že ještě nemůžu, NEBO SNAD MŮŽU??

Baron 007 MC - Profil | St 15.4.2015 23:47:42

Zdar,

Koukni se do rybarskeho radu.

gems - Profil | Po 13.4.2015 9:48:10

Hledám zkušeného muškaře od Sokolova, který by byl ochoten předat pár rad muškaři začátečníkovi.

Baron 007 MC - Profil | St 15.4.2015 23:46:45

Zdar, mozna se nekdo z otevreneho pokecu chytne.

rybazla - Profil | Po 6.4.2015 20:05:57

Podle některých teorií hadová očka (zejména kapkovitého tvaru) při zášvihu prutu "skřípnou" šňůru a tak ji brzdí a zvyšují její opotřebení,
Nejvýhodnější by podle toho měla být co nejkulatější jednonožková drátěná očka.
Ta mají také nejmenší vliv na akci blanku. Tu ovlivní nejvíce očka hadová.

Baron 007 MC - Profil | Po 6.4.2015 23:54:08

Zdar,

Nejvic ovlivni akci keramika.
Tebou popisovanou teorii nemohu odvratit ani potvrdit.
Subjektivni pocit mam takovy, ze mi je jedno zda tam je jednonozicky nebo hady. Napadlo me, ze kde se na jednonozicce usetri na vaze, tak dvou nozka trochu blank vic vystuzi.

u.x.a. - Profil | Ne 5.4.2015 21:19:15

mají vliv na délku hodu očka muškařského prutu,nemyslím průměr oček,tam je to jasné,ale typ oček hadová,jednonožičková a další?díky váš UXA

Baron 007 MC - Profil | Ne 5.4.2015 21:37:36

Zdar,

Nerekl bych ze jsem spozoroval vetsi rozdil mezi hady a jednonozicky. Ani nemyslim, ze by jsem nejak spozoroval lepsi klouzavost snury skrz keramicka ocka, ty zas ale maji negativni vliv na akci blanku.

Jarda Ludačka - Profil | So 4.4.2015 20:08:43

Zdravím, jde použít naviják určený pro aftma 4 na prut aft. 3 se šňůrou aft. 3? Díky za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Ne 5.4.2015 14:07:27

Zdar,

Jasne ze jde.
U navijaku jde primarne o to, aby se ti tam pohodlne vesla zamyslena snura s prislusnem mnozstvi podkladu. Tezko dostanu sestku snura na trojku navijak. Ale davat trojku snuru na sestku navijak zpusobi, ze tam budu mit zbytecne moc mista, a dost pravdepodobne ten navijak bude dost humpolacky na trojcicku.

S ctyrkou navijakem a trojkou snurou ale budes nejspis uplne v cajku.

Marajilek - Profil | Út 31.3.2015 18:43:27

Hledám nějaké prsačky kolem 2000 Kč , přemýšlel jsem o těchto : http://www.aquazona.cz/e-shop/rybarske-potreby/prsa​cky-neoprenove-behr-vel-46-47.html?gclid=CM_b8OSD08​QCFWEOwwod7msASQ
Máte nějaké zkušenosti ?

Baron 007 MC - Profil | St 1.4.2015 9:21:39

Zdar,

nemam je, ale ma je jeden kolega od ktereho jsem si je obcas pujcil abych mel zalozni kalhoty na daleke vylety. Ma je uz par let. Zatim drzi.

Ale slysel jsem o mene stastnych pripadu. Myslim, ze to bude jako obvykle, prast jako uhod.

Filip00 - Profil | Ne 29.3.2015 20:26:46

Dobrý den, můžete mi poradit kvalitnější muškařský prut aftma 5, 2,75m, řeky velikosti Berounky v současné době mám pool, chytám na něj mokrou, strymra, francouze, ale i suchou.Děkuji. cena do 5tis, aftma 3 mám ode Hendse.

Palo H - Profil | Po 30.3.2015 4:41:31

Ahoj, ťažko poradiť, čo považuješ za kvalitnejší prút. Ja osobne chytám na loop a snowbee prestige, ale to sú prúty nad 5 tis. Mal som ale v poslednom čase možnosť oskúšať prút BFC - Discovery travel. Celkom ma oslovil, velmi slušný prút za velmi prajateľnú cenu...skús ešte otvorený pokec