Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

specman - Profil | Po 23.3.2015 7:27:46

Ahoj
Chystám se letos projít řeku Teplou.
Okolí Bečova
Nemáte někdo představu jak to tam vypadá(zarybnění popř. kam)?
Chápu že to budu muset projít km za km
Stačí jen zhruba navrhnout trasu. Vůbec to tam neznám.
Dík

Baron 007 MC - Profil | Po 23.3.2015 7:35:43

Zdar,

Tusim, ze nikdo tady z poradcu tu teplou moc nezna. Ja jsem tam parkrat chytal a je to uz par let co jsem tam byl. Mozna se chytne nekdo z otevreneho pokecu.

ruby71 - Profil | Čt 19.3.2015 18:31:45

Ahoj pořadí někdo kde sehnat dřevěný stolmek na muskarinu? Popřípadě odkaz na nějakého výrobce na netu nemohu najít děkuji.

Palo H - Profil | Pá 20.3.2015 3:42:39

Ne netu asi ani nenájdeš, jedine osloviť niekoho vo svojom okolí. Šikovnému stolárovi stačí dať predlohu, nejakú fotku z netu, zadať rozmery a on ti to vyrobí.

kocicak73 - Profil | St 18.3.2015 9:24:51

Ahoj, chci letos začít muškařit a chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s tímto prutem http://www.tropicliberec.cz/prut-shimano-biocraft-f​ly-ev-a-8-6ft-4-3-dil/ chci chytat lososovite ryby na potokách a menších řekách.

Baron 007 MC - Profil | St 18.3.2015 9:33:59

Zdar,

Ty EV nebyvali spatne. Myslim, ze chybu nedelas.

Venda_LC8 - Profil | Út 10.3.2015 18:10:26

Ahoj,tento rok by jsem chtěl začít s muškařením a nemám možnost si nikde ošahat náčiní a tak se ptám,jestli bude do začátku idealní prut HANÁK Competition Wave 590,naviják HANÁK Competition Wave 46 a šňůra AIRFLO Velocity Floating WF. chytat by jsem chtěl lososovité a to na našich potůčkách a sem tam třeba jizera. Nějaký odkaz na prvotní informace kolem muškaření by mě také dost pomohl. Díky za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Út 10.3.2015 19:16:23

Zdar,

Zda je idealni, na to se neda odpovedet.
Ale jiste do zacatku bude v pohode. Navijak jakbysmet. Snuru neznam, ale na omlaceni to asi pujde. Dulezite je zacit hazet a chytat, casem zjistis co a jak.

LC - Profil | Út 10.3.2015 18:37:23

Ahoj, neskoušel jste někdo použít Nanofil třeba 0,04mm - 1,96kg jako muškařský návazec? Pokud ano, jak se to chová? Přemýšlím o použití na suchou na stojáku. Předem dík za rady.

Baron 007 MC - Profil | Út 10.3.2015 19:14:30

Zdar,

Ja osobne ne. Nevim jak kolegove, nebo v otevrenem foru.

kaprus - Profil | Po 9.3.2015 6:53:03

Ahoj. Lze dobre hazet vetsi strymr na snure #6 prutem #7-8? Vseobecne?. Poridil sem prut za dobrou cenu a nechce se mi zatim investovat do snury dokud si to nevyskousim. Diiky.

Baron 007 MC - Profil | Po 9.3.2015 7:25:52

Zdar,

Sestkou lze uz odhazet slusneho streamera. Je tu ale nekolik otazek, co to mas za snuru, co je poro tebe velkej streamer, co je ten 7/8 prut zac, a jak dobry si caster.

Obecne vzato, pokud by vse sedelo jak ma, tak tou sestkou samotnou se ti bude hazet hur nez spravne tezkou snurou. Ale jak pises, vyzkousej si to.

nitram salhyv - Profil | Pá 6.3.2015 21:32:28

Zdravím, chtěl bych si pořídit prut aftma 5 délky 9 stop, max 9,6. Chytám převážně na jizeře, takže středně velká řeka. Prut bych využíval na suchou a mokrou mušku a sem tam na streamra. Lovená ryba pstruh, tloušť, lipan, okoun..... cenový strop 5000,- Mám sice nějáký prut vyhlídnutý, ale pořád váhám. Nemáte nějaký tip. Předem děkuji za odpvědi.

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.3.2015 21:59:41

Zdar,

Nevim, je toho tam vic, a je tezko mit furt prehled. Greys ma ted nejake slusne modely.

Stavoun - Profil | Pá 6.3.2015 21:15:07

Ahoj mohli by jste mi prosím poradit? letos bych chtěl nějaký proutek na mouchu, jsem začatečník, (pár vycházek s mouchou), cenově bych si představoval šnuru,navi, a prut do 3000,- chytat budu na říčce o šíři cca 5 m, cílková ryba pstruh, lipan. Mám vytipovaný dva proutky od hanáka Wave prut + šňůra + Byron Fly naviják, nebo prut shakespeare sigma fly + nějakej navi + šnura) aftma bych viděl 4 nebo 5 a délka 2,40-2,70 jen nevím jestli 2,70 není moc na tokovej tok přece je tam poměrně dost porostu okolo, tak abych porád někde neveverkařil.... Mužete mi poradit prosím? popřípadě jestli máte ozkoušenou nějakou sestavu v cenový relaci? způsoby lovu budu asi trochu zkoušet ale představoval bych si suchá/mokrá moucha...
předem děkuji za odpověd

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.3.2015 21:24:46

Zdar,

Jestli mas jasno v te cilove rybe a toku, tak bych to videl na to lehci aftma, tu ctyrku.

Jsou dve cesty, kratky prut, abys mohl mezi vetvema hazet - smir se tim, ze budes obcas i tak krmit veverky.
Nebo dlouhy prut, ktery mezi vetvema lepe prostrcis.

Delsim prutem se lepe vedou nymfy. Ale tech 240 bych se nebal. A tim spis, pokud se budes hlavne venovat te suche a mokre.

rroommaann91 - Profil | St 4.3.2015 18:50:02

Ahoj, uplně začínám, a nevím jak správně udělat očko na který pak navazuju návazec z vlasce? Prostě jak správně udělat zakončení té šnůry? Děkuju moc Roman

Palo H - Profil | Čt 5.3.2015 3:57:18

najjednoduchšie to budeš mať, keď použiješ ryclospojku - pančušku...

Vlastec - Profil | Po 2.3.2015 19:24:34

Ahoj . Otázka hlavně na barona . Chci muskarit tak mi hnedka řekni jak , na co a hlavně jakej prut na to . Jo a nevím gde budu chytat tak to se mě podivej do karty a posli mě na nějaký vozkouseny misto gde mám chytat . Presně taghle jsem to napsal do googlu a nic jo tak ne že se budes vymlouvat . A pokud by to šlo hodim ti sz adresu ať víš kam mi poslat nejaky mouchy hlavně slavistu . Respekt

Baron 007 MC - Profil | Po 2.3.2015 19:31:08

Zdar,

:-)
Jsem cekal kdy to prijde.
Respekt.