Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

miko22 - Profil | St 28.1.2015 11:20:52

zdar,
mam dotaz kdy muzu chodit na mimopstruhove reviry muskarit (umela muska)?
v ryb. radu jsem to nepochopil.
dekuju miko22

Baron 007 MC - Profil | St 28.1.2015 12:22:37

Zdar,

§ 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

(1) V mimopstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu:

a) lov na položenou nebo lov na plavanou,
b) lov přívlačí nebo hlubinnou přívlačí v době od 16. června do 31. prosince,
c) lov na umělou mušku nebo lov muškařením, nebo
d) lov čeřínkováním v době od 16. června do 31. prosince.

Z toho vyplyva, ze omezeni na umelou musku nebo muskareni neni. Ale pozor na blizsi podminky.

caba - Profil | Út 27.1.2015 12:58:10

Petrův zdar! Můj dotaz je tento: čím přilepit očka na prut? Známý má muškařský prut už staršího data výroby ( 80-90 léta), třídílný, značka neznámá, aftma 3 a na koncovém díle nejsou nalepená očka, má je volně v krabičce. Díky.

Baron 007 MC - Profil | Út 27.1.2015 13:55:49

Zdar,

Lepit ocka lze jen velmi specilizovanym lepidlem. To ale experimentalni zalezitost.

Ale bezne se pridelaji tak, ze se niti (k tomu urcenou, z mamcina siticka ne.) privazou k blanku, a pak se ty oviny zalakuji, dnes vetsinou epoxidovym lakem. Radim se spojit s nekym kdo pruty stavi nebo opravuje, nemusi byt pouze zamereny na muskarske pruty.

https://www.youtube.com/watch?v=zq3aK9zhyus

Rybář_na _baterky - Profil | Po 26.1.2015 18:31:08

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakou mám zvolit délku návazce, když chytám na tekoucích řekách. Zatím chytám jen s jednou muškou, ale možná jich zkusím více. Předem děkuji.

Baron 007 MC - Profil | Po 26.1.2015 18:51:36

Zdar,

Zkus si o tom nekde neco precist.
Neuvadis cilovou rybu, techniku, mouchu, velikost toku...... vsechno tohle muze diktovat co budu delat s navazcem.

Ale takovej univerzalni stred muze byt sedm a pul az deviti stopy ujimany navazec s pul metrem az metrem koncoveho navazce.

Lukast - Profil | Ne 25.1.2015 20:49:20

Ahoj,
když chci lovit na svazových pstruhovkách ostatní druhy ryb na splávek rostlinná nástraha tak není to možné třeba v březnu nebo až od 16.dubna? Nemám v tom jasno a je to trochu škoda jestli až od toho16.dubna,když chci jit treba na jelce na pstruhovce ....

Baron 007 MC - Profil | Ne 25.1.2015 21:47:43

Zdar,

Z RR:
Na pstruhových rybářských revírech se zakazuje lov všech druhů ryb od 1. ledna do 15. dubna a od 1. prosince do 31. prosince.

Co je na tom nejasneho?

sfox - Profil | Ne 25.1.2015 12:08:08

Klucí ještě k těm detergentům ,já to tak dělám co muškařím ,ale nedávno jsem někde četl e to poškozuje šnůru ,tak jsem chtěl mít jistotu.
Díky Fery

Baron 007 MC - Profil | Ne 25.1.2015 13:40:46

Zdar,

Trochu mydlova voda nemuze uskodit, a pokud to jeste namezes nejakym preparatem na osetrovani snur, tak uz vubec.

sfox - Profil | So 24.1.2015 17:27:38

Ahoj páni mistři.
Jen tak pro zajímavost myslíte že mohu šnůru po sezoně omýt ve vodě s kapkou nějakého detergentu(Jar ,a tak podobně.) ?
Dík Fery

Palo H - Profil | Ne 25.1.2015 5:44:05

ahoj...jasné a zrobíš len dobre...potom je dobré šnúru osušiť a na záver prebehnúť impregnantom..

Palo H - Profil | Ne 25.1.2015 5:44:08

ahoj...jasné a zrobíš len dobre...potom je dobré šnúru osušiť a na záver prebehnúť impregnantom..

zdenekverner - Profil | Pá 23.1.2015 5:32:18

Nemáte někdo e-mailovou adresu na fiskamp ve švédském Storsjo na řece Ljugan majitel pan Bo. Na jejich www stránkách to není a CK Pepa to nesdělí. Chceme tam jet bez CK, protože je to přes ně strašně drahý. Díky za info.

Baron 007 MC - Profil | Pá 23.1.2015 7:03:52

Zdar

Zeptej se v otevrenem pokecu.

Baron 007 MC - Profil | Čt 22.1.2015 9:38:13

Zdar,

Tohle je prast jak uhod. Jsou to vsechno navijaky cinske vyroby zcela jiste fungujici na principu jednosmerneho loziska pro prenaseni vlivu brzdy. Zasadni chyby neudelas ani s jednim. Vyber si proste ketry se ti libi.

To shimano ma nejmesi prumer civky (namotavas snuru na mensi prumer). Z tohoto hlediska "vypada" ten Flow nejlip. TAke neni od veci si je osahat, jak pevnym dojmem pusobi, zda se to nevakla, nebo nema prilis velke vule. Me se teda libi asi nejvic Falcon.

D.O.K. - Profil | St 21.1.2015 15:00:02

Ahoj, je u nas na rekach dost tloustu, takze asi prvne zkusim je. Na prute mam navazany ujimany navazec 1,5m, je treba dovazovat dalsi navazec, popripadne jak dlouhy a jak pevny? Co na ně použít za mušky? Dekuji moc za odpoved.

Baron 007 MC - Profil | Čt 22.1.2015 9:32:21

Zdar,

Na tlouste byva oblibena mokra moucha. Myslim, ze uplne zakladním by měl byt "red tag"
Pokud se casem citis na vice musek, tak vzdalenost od sebe nejakych 50cm+. Treba tu rudoritku nasledovat breznovkou.

Zakladni pravidlo zni, chytat s tak silnym vlascem na kteryu mi ryby jeste berou. Cpat tam super tenke vlasce od szacatku mi prijde nezodpovedne.

Na svuj ujimanej navazec privaz jeste 50cm+ koncoveho navazce. Je blbost davat silnejsi koncový navazec nez je nejtensi cast toho ujimaneho. Ja treba na konec ujimaneho mam mikrokrouzek, na ktery navazuju koncove sestavy, takto si ho nekratim pokazde kdy menim koncovy.

V ciste vode je navazec lepe videt, takze pouziju jemnejsi nez v klane vode. V proudne vode si tez dovolim silnejsi. Nevim, povazuje treba sestnactku jako stredobod.

Tloust se da ale take dobre chytat na streamer, suchou nebo nymfu. Nejlepsi by bylo seznamit se s ochotnym muskarem v okoli a zajit spolu.

D.O.K. - Profil | Út 20.1.2015 19:29:55

Ahoj, letosni sezonu bych chtel zkusit muskareni. Zakladni vybaveni na to mam. Jen nevim jak presne zacit, jake dat musky a jake je pravidlo ve vazani musek pod sebe? Zacit s jednou nebo vice muskami? Predem dekuji za odpoved.

Palo H - Profil | St 21.1.2015 4:01:30

ahoj..na začiatok daj jednoznačne jednu mušku, po zvládnutí základov hádzania môžeš pridať ďalšiu a potom až tretiu, ale to je často zbytočné. Aké mušky dať? Hlavne si nepovedal, čo sa chystáš loviť....