Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

VitanS - Profil | Po 19.1.2015 17:24:37

Ahoj Barone, navazu na tvoji odpověď z předchozího dotazu. Mam nově Hends GPX #4 9004/1004. Bohuzel pred nakupem tohoto prutu jsem si neuvazene koupil snuru Rio Gold WF5F. Zkousel jsem s tim hazet, jakžtakž to slo ale bojim se, abych prut zbytecne nepretezoval. Snuru chci mit především na suchou mouchu a cas odcasu na dlouhou nymfu s max dosahem hodu 15 metru. Co myslíš? Je lepsi nesetrit a dat tam WF4F napr to Rio a nebo by prut mel rozdejchat snuru o jednotku vyssi? Cca 70 % budu lovit na francouze a kratkou nymfu. Zbytek sucha moucha. Predem dekuji za nazor.

Baron 007 MC - Profil | Po 19.1.2015 20:15:47

Zdar,

Kdyz nebudes na nej zlej, myslim ze to jiste zvladne.

Ale byt tebou, tak bych sel dolu o skok, na Gold WF4F nebo jeste lepe Trout LT v WF4F. Pokud ji chces prevazne na suseni, umozni ti kontrolovane vyssi rychlosti, coz napomaha susit mouchu, nebo ji pokladat hluboko pod vetve. Pak je tu jeste vyhoda subtilnejsiho pristani na vode.
Jestli je ta Goldka je nova, tak by mela s jistou ztratou jit prodat.

Pokud to suseni s ni ale jde, tim myslim, ze ten prut neni uplne spomaleny, a v poho vyvines dostatecnou rychlost lajny na chytani, tak u ni zustan vzhledem chytani prevazne toho frantika.

smaskink - Profil | Po 19.1.2015 13:57:52

Ahojte.Chcem Vás poprosiť o informáciu,či môžem na prút s Aftma 6 použiť plávajúcu šnúru s Aftmou 5,navijak mám 4/5/6.Ďakujem pekne

Baron 007 MC - Profil | Po 19.1.2015 14:09:04

Zdar,

Pasovani navijaku je o tom aby se tam pohdlne vesla snura s nejakym zakladnim mnozstvim backingu. V nasich podminkach nekolik desitek metru by mohlo stacit, pokud ale pujdu na bojovne monstra, tak nemusi stacit i nekolik stovek metru.

Co se tyce lehci snura na prut ktery je znaceny vyssim cislem, prutu nic nehrozi, snure take ne. Co muze byt horsi je pocit z hazeni, protoze lehci snurou nabijes ten prut hure nez tezsi snurou.

Co by mohlo byt pro prut skodlivy, je tezsi snura nez na kterou byl vyrobeny, ale i tady zas takovy problem neni pokud to neprestrelim o velky kus a nebudu se snazit hazet velke nastrahy do nekonecna a jeste dal.

Bikefisher - Profil | Po 12.1.2015 23:24:09

Zdravím chlapi, chtěl bych se zeptat, jak se jmenuje a od jakého výrobce je ta lajna s "hranatým" profilem??? Dík Jirka, tight lines

Baron 007 MC - Profil | Po 12.1.2015 23:38:19

Zdar,

Hranaty? Ridge line od Airflo?

Palo H - Profil | Út 13.1.2015 3:42:09

ano Barone, Ridge line od Airflo :)

derata - Profil | Út 6.1.2015 16:26:29

Mám dotaz k RŘ. V dodatku pro severní moravu je uvedeno, že lososovité ryby smí být loveny 3 dny v týdnu přičemž tato skutečnost se označí zakroužkováním data. Tzn. chápu to správně tak že mužu chodit na nymfu 3 dny v týdnu a značit kolečkem a pak třeba 4 dny v tydnu opět na nymfu a značit přeškrtnutím ale nesmím si samozřejme v těch 4 dnech žadnou rybu pocnechat?


děkuji

Baron 007 MC - Profil | St 7.1.2015 9:03:32

Zdar,

Pokud se to týká P vod, tak je to myšleno tak, že ji smíš navštívit jenom třikrat do týdne.
Nemám ted ale RR pred sebou.

Baron 007 MC - Profil | Po 12.1.2015 13:42:32

Zdar,

Byl jsem upozornen, ze se asi pletu.
Kouknul jsem do BP jihocechu, a tam pisou vyslovene o chytanim 7 dni v tydnu, z tri dny si mohu brat ryby lososovite.

U tebe to bude podobne predpokladam

Mrknato - Profil | So 10.1.2015 11:28:20

Mám dotaz. Někde jsem tady viděl reklamu na jemnou muškařskou šňůru, která nahrazuje francouzský návazec. Nevíte někdo jak se ta šňůra jmenuje a kdo ji prodává?
Děkuji Pavel

aleš vavřina - Profil | Pá 9.1.2015 12:57:40

- Palo H : jak jsi v předchozí radě mluvil u "UV knotu" co jsi tím myslel? A jaký druh lepidla použít na vlepení? Při použití vteřinového lepidla bude lepený spoj hodně tvrdý, neměl by spoj být spíše pružný?

Palo H - Profil | So 10.1.2015 3:42:56

presne, čo hodil link Baron, uv knot je pružný a na samotné vlepenie používam sekunďák, ale kupujem ho v kozmetických obchodoch a to ten, čo sa používa na lepenie gelových nechtov, drží a tiež zostáva pružný, ináč je super aj na lepenie očí na strímre

bajox - Profil | Pá 9.1.2015 11:52:03

Zdravím
Poprosil bych o radu, jak nejlépe spojit tuto jemnou šňůru s tím camou nástavcem. Nástavec začíná padesátkou a klasický spojovak je na tom dost robustní a mám strach, že mi ta hrudka co mi tam ta padesátka udělala bude dělat neplechu v očkách.
Předem děkuji za odpověď

Palo H - Profil | Pá 9.1.2015 12:45:54

Ak sa nechystáš na závody, tak ti je tá jemná šnúra na h.... . a camou návazec klidne spoj s klasickou šnúrou..ak predsa len chceš používať tú nymphing line, tak ufikni camou návazec v miestach, kde má podobný priemer, ako lajna a jednoducho to zviaž..je tu potom ešte možnosť, že na spoj medzi camou a lajnou použiješ kúsok dutého backingu, alebo kúsok pančuchy - rýchlospojky a z jednej strany tam vlepíš koniec camou a z druhej strany tam vlepíš koniec lajny, najlepšie je to potom pretiahnúť UV knotom.

kuna - Profil | Pá 9.1.2015 9:56:54

Jelikož v muškaření jsem absolutní panna žádám vás o radu.
Myslím že je to zde již mockrát napsáno , nicméně jsem to nedohledal. Poraďte mi něco do začátku tz.prut ,naviják a šňůru.Něco universálního ,ať to nemusím hned za rok měnit. Je to na Střelu.
děkuji

Baron 007 MC - Profil | Pá 9.1.2015 10:10:32

Zdar,

Viděl bych to na prut 9wt 9'0", snuru WF4F a prislusnej navijak ktery se ti libi a vyhovuje penezence.

Baron 007 MC - Profil | Pá 9.1.2015 11:23:00

Ustrelil jsem se, melo znit 4wt 9'0" prut

likin - Profil | Čt 8.1.2015 22:44:55

Ahoj, opožděný ježuch mi nadělil kolečko " Jungao" , na krabici kromě rozsypaného čaje nic víc není, je kovový a vypadá že slušně zpracovaný, disková brzda a typnul bych to na velikost někde 5-6. Zkusil jsem něco o něm pohledat a nikde nic. Nepotkali jste se s tímto názvem ?

Baron 007 MC - Profil | Čt 8.1.2015 23:46:42

Zdar,

Konkretne tenhle nazev mi nic nerika. Ale jde o generickej navijak cinske vyroby jakych je dnes bambillion. Vesmes ok navijak na principu jednosmerneho loziska. Podle ceny se ruzni kvalita materialu a zpracovani.

Spousta firem si takto nechava produkovat nejake modely s vlastnim logem. Divej se po netu a najdes hodne podobneho brachu nebo bratrance klidne pod uplne jinou znackou.

pepka1 - Profil | Út 6.1.2015 23:38:08

Zdravím vás ,chcel by som poprosit o radu pri výbere prutu. potreboval by som niečo univerzálnejšie .chytavam hlavne na váhu a vačšinou bielu rybu-jalec,bolen,mrena.uvazujem nad týmito variantmi :
Greys xf2streamflex plus 9,6 -10 #5
Hends GPX 2v1 9004/1004
Hanak competition superlight SLT 9,6 #5
zaujimal by ma hlavne posledný z uvedených prútov nakoľko je to novinka 2015 a neviem nájst žiadne hodnotenia a recenzie.vopred dik za odpovede:)

Baron 007 MC - Profil | St 7.1.2015 9:05:05

Zdar,

Na toho Hendse peji chvalu. Ale osobni zkusenosti nemam. Nevim jak kolegove poradci, ale spis bych hledal nazory v otevrene dizkuzi.

Palo H - Profil | Čt 8.1.2015 6:03:12

Zdar, na Hanáka sa skús opýtať Jána Táboreckého z Tymallus predajne v Ružomberku, on ich predáva.