Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

domček - Profil | Čt 12.2.2015 17:39:20

Zdravím Vás. Potřebuji poradit jakou mám zvolit šnuru. Jsem uplný začátečník. Budu se učit na menši mimopstruhové řece, která není ani nijak moc hluboká.... Jestli plovoucí šnuru... jakou barvu... Díky za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | Čt 12.2.2015 21:33:21

Zdar,

Plovouci je zaklad se kterou se na rece odchtyta absolutni vetsina. Zvolit takovou aby vahove sedela k prutu. Je to asi nejdulezitejsi soucasti sestavy.
Dle meho na barve prislis nezalezi. Pro nekoho bude dulezita prirodni barva ktera neplasi, pro druheho neco co je zas dobre videt.....

Dejv147 - Profil | Pá 6.2.2015 21:33:33

Já si letos budu prvně kupovat povolenku pstruhouvou dosud jsem měl jenom mimipstruhovou.Moc Děkuji za odpověď.

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.2.2015 22:32:03

Ten rad je i v MP soupisu. Svaz ma sve stranky kde je zverejneny. Pokud mas rybarsky listek, asi si nekde skladal zkousky.....

Dejv147 - Profil | Pá 6.2.2015 20:37:39

Na pstruhových revírech je přívlač povolena od16.dubna do 31.srpna? A s muškařským prutem se muže chytat také od16.dubna do kdy???Děkuji za radu.

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.2.2015 21:03:24

Dejve!

Mas rybarsky rad snad, je soucasti soupisu reviru, zkusil ses do nej podivat?

§ 17 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

(1) V pstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu ryb

a) lov přívlačí od 16. dubna do 31. srpna,
b) lov na umělou mušku od 16. dubna do 30. listopadu,
c) v případě lovu jiných ryb než lososovitých je povoleným způsobem lovu také lov na položenou nebo lov na plavanou, a to pouze na nástrahu rostlinného původu.

Baron 007 MC - Profil | Pá 6.2.2015 21:00:10

Zdar

Neznam.
Ale pouzit jiste pujde. Na muj vkus mozna trochu kratky, podilval bych se po 8'6" nebo 9'0".

Dejv147 - Profil | Čt 5.2.2015 14:24:09

Čau chodíte někdo chytat na Dyje 20,Vápovka2,Malá Jihlvávka1?Jaké máte zkušenosti???

Baron 007 MC - Profil | Čt 5.2.2015 15:07:17

Nechodim. Kolegove poradci asi take ne.
Zeptej se otevrenem pokecu.

Dejv147 - Profil | Čt 5.2.2015 12:28:02

Můžete mi napsat nějaké názvy ??Moc Děkuji.

Baron 007 MC - Profil | Čt 5.2.2015 15:06:26

Soupis revíru a mapam, tam bych treba zacal.
Nebo http://www.mrk.cz/rybarske-reviry.php a zdej si tam prislusne mesto.

Dejv147 - Profil | Čt 5.2.2015 10:51:38

Dobrý den,chtěl bych začít s muškařením a nevím zda jsou na Jihlavsku a Telčsku Nějaké pstruhovky.Poradíte mi prosím?

Baron 007 MC - Profil | Čt 5.2.2015 11:00:12

Zdar,
Jsou.

pajin23 - Profil | Čt 29.1.2015 15:49:19

Ahojky na pstruhy chodím už řadu let ale pouze vláčet a letos jsem si řek že začnu i muškařit … mohl byste mi někdo doporučit nějakej proutek pro začátek ?? popřípadě poradit na jaké parametry se koukat ?? v muškaření jsem opravdu nováček tak netuším podle čeho vybírat…
Cenová relace spíš někde dole jelikož u tej řeky se toho rozpláme a drahých věcí je pak velká škoda děkuji za typy :)

Baron 007 MC - Profil | Čt 29.1.2015 22:35:27

Míly mlady priteli,

Na zacatek je vhodny prut okolo 9 stop dlouhy ktery bude oznaceny cislem AFTMA 4 nebo5, k tomu prutu plovouci snuru AFTMA stejneho cisla (4 nebo5). K tomu navijak odpovidajici velikosti.

Petruv zdar

Éčko:-) - Profil | Čt 29.1.2015 21:06:48

Ahoj, bral jsem na 6tku prut 6tkovou plovoučku a 3s, ale tu sinking mi poslali v 5aftma. Je to špatně, málo špatně nebo skoro dobře. Vím, že bych ji měl vrátit a chtít co jsem obejdnal, ale v diskuzi jsem četl něco o tom, že tím, že je potápka těžká, volí ostatní raději o jedno aftma dolejc. Jaký je názor poradců? Zkoušet ji nechci, mohl bych pak být problém s výměnou nepoužitého zboží.

Baron 007 MC - Profil | Čt 29.1.2015 22:31:24

Zdar,

Zalezi na tom prutu, muze to fungovat bajecne. Da se to jsite dobre odhazet pokud si zdatny caster.
Co se tyce vahy, tak seriozni vyrobce ma potapivku stejne tezkou jako plovouci, ale meni se hustota materialu, takze potapivka je pochopitelne mnohem tenci nez plovka.
Pokud ti na tom prutu chodi dobre sestka, tak bych to vratil a nechal si poslat sestku, pokud to ovsem neni airflo, pac jejich potapky byli vzdycky tezsi (za tohle a jine veci je nemam v oblibe).

MiCi - Profil | St 28.1.2015 21:11:02

Ahoj, mam prut T&T Horizon aftma 8/10"/3t. Snury Cortland 444 WF + DWF plovouci, potapive i intermed. Puvodne v 8 a pridal jsem i nejake 9. Problem je ze s nim nejsem schopen vyhodit snuru. V podstate se to moc nepovedlo i MZ ktery mi ho prodal. Z kamaradu si s ni vi rady jen jeden a to jeste tak ze se mi to jako hod moc nelibi a zbytek snury si vynda ke konci hodu kdy je snura polozena na vode pohybem prutu vzhuru. Ne ze by to bylo primarne k chytani nejak dulezite ale rad bych na ten prut znal tvuj nazor pripadne si ho muzes vyzkouset i se snurama.. Jsem z Prahy a pripadne bych ti ho nechal v S&F u JV.
Dekuji

Baron 007 MC - Profil | St 28.1.2015 21:45:52

Zdar,

Pokud si pres vikend v Praze, muzeme se sejit treba na Hajich kde mam cely central park na castovani.
Varianta pres S&F je take schudna.
Pisni mi kdyztak SZ