Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

cresissub - Profil | St 7.1.2015 14:43:59

Ahoj,měl bych dotaz .
V rybářském řádu se píšou povolené způsoby lovu na MP,je tak samostatná kolonka která nese název "lov na umělou mušku,nebo lov muškařením-rozumím tomu tak že tento způsob lovu není dle RŘ klasifikován jako lov přívlačí tudíš není omezen datumem 16.6 ? Samozřejmě pokud se nepoužijí blištivé předměty které jdou klasifikovat jako třpytka ?

Baron 007 MC - Profil | St 7.1.2015 15:48:22

Zdar,

Neni to privlac. Bacha na BP, protoze ty mohou ledacos upravovat.

zelenáč007 - Profil | St 7.1.2015 11:27:56

Dobrý den,

poraďte mi prosím rychlý a efektivné uzel na spojování dvou vlasců různých průměrů a vytváření přívěsů na návazci. Kdyby byl i link na video, bylo by to super. Nebo alespoň mi poraďte pod jakým názvem hledat. Díky.

Baron 007 MC - Profil | St 7.1.2015 15:47:14

Zdar,

Trojitej chirurgickej. pro spojovani, a kdy si nechas delsi fous, tak i bocni navazec. Vzdycky pouzivje ten spodni fous, cili ten pryc od navijaku.

http://www.animatedknots.com/surgeonsjoin/index.php​?Categ=fishing

bimboman - Profil | Ne 4.1.2015 0:38:52

Zdar pánové,
chtěl bych vás poprosit o tip na pětkový klacek cca v 9" převážně na menší streamer/suchou do 3000Kč, nebráním se bazaru. Chytám salmoidy na menších řekách typu Jihlava 5 (šířka do 20m). Rád bych vyzkoušel streamer i na MP na boleny. Preferuji rychlejší akci prutu.
Díky za případně info.

Palo H - Profil | Po 5.1.2015 6:39:28

Ahoj mňa v tejto kategórii a cene napadá Snowbee clasic, airflo M-Tec, alebo velmi lacný, ale na svoju cenu prfektný prút je shakespeare odyssey.

cresissub - Profil | So 3.1.2015 22:26:58

Ahoj hoši.Potřeboval bych poradit.
Co se týče muškaření nejsem v tom zrovna moc zběhlý.Bydlím kousek od hranic s Německem a tedy pro mě nejlepší revír kam chodit na ryby je Labe.Takže bych se chtěl zeptat co za prut a naviják kolik AFTMA byste mi doporučily na takto velkou řeku.Cenu kompletu navijáku a prutu okolo 6000
Díky

Palo H - Profil | Po 5.1.2015 6:35:22

Ahoj, nenapísal, aké ryby by boli tvoje cieľové, či chceš chytat tloušte, alebo strímrovat na štiky..takto sa ťažko radí...

Rocco76 - Profil | St 31.12.2014 20:38:01

Hello guys,

Poprosím o informáciu, či existuje ešte firma, ktorá ešte vyrába intermediálne a celopotápavé šnúry vo verzii double taper?

Vopred vďaka za odpoveď

Baron 007 MC - Profil | St 31.12.2014 22:45:15

Hey dude,

Daji se v Anglickejch shopech sehnat takzvane "Mill ends" aj jine levno levne snury v DT, v intermide a potapivych. Je to levny zdroj materialu pro strelne hlavy. Mnohdy vypadaji dobre a jsou relativne bez pameti. Musis se ale po nich podivat.

bajox - Profil | St 31.12.2014 10:53:49

Zdravím pánové. Měl bych dotaz ohledně podmotani backingem. Takto to vypadá bez backingu..... připadá mi to, že tam mám aspoň nějakou rezervu. Nebo mám tam aspoň pět, deset metrů nacpat pro klid duše?

Baron 007 MC - Profil | St 31.12.2014 11:25:04

Zdar,

Mas to dost narvane tak ci tak. Kdyz si budes hlidat skladani pri navijeni, da se s tim jakz takz zit. Ale lepsi je mit prece jen trochu vic mista.
Vypada to na male aftma, ale preci jen bych se pokusil pod to namotat par desitek metru nejakeho malonosneho backing nebo Gelspunu ktery ma maly prumer (bacha, je to mrcha ktera se snadno prorizne). Sla by pouzit i jina tenka rybarska snura, ale opet bacha na prorezavani.

Uvidis jak s tim budes bojovat, ale ja bych to videl na vetsi navijak.

Stavba - Profil | Ne 7.12.2014 18:15:17

Ahoj, jsem zacatecnik a pristi sezonu chci zkouset maly P potoce, kde ryb s tukouvou ploutvickou je poskromnu. Chci se zamerit na tlouste, proudniky a plotice. Poprosil bych poradit jake musky a jake velikost hacku do zacatku poridit. Je toho najednou tolik, ze se v tom neorientuju. Diky http://www.ubrcala.com/muskareni/eshop/5-1-Nymfy

Palo H - Profil | Po 8.12.2014 6:53:53

Ahoj, prečo pri orientaci na jalce a pod. hned ideš po nymfách? Na tloušte a pod. je základom mokrá mucha...red tag, marcovka, palmery a pod..

radek.m - Profil | So 6.12.2014 22:21:14

Zdravím, prosím o názor na muškařský prut G Loomis IMX F1208 WF 8, kupuji jej na jezera, je již použitý, ale odzkoušel jsem jej na cca 1/2 denní chytání, seděl mi dobře, ale přesto bych chtěl trochu toho odbornějšího názoru z řad zkušenějších. Díky moc.

Baron 007 MC - Profil | Ne 7.12.2014 14:05:44

Zdar,

IMXka jsou docela stare pruty. Bylo mezi nima mnoho moc povedenych modelu. Kdyz Loomis od nich odesel, uzivatele si vydupali reinkarnaci v podobe blanku IMX Slate, ktera se dle meho moc nevyvedla.

Co se tyce prutu co popisujes, tak se moc nevyznam v tvem popisu. Tusim asi prut v AFTMA 8. Coz dle meho je strasne tezke na jezero pokud s nim nehodlas primarne honit stiky. Pokud budu chytat primarne jezerni pstruhy, vystacim si s 6WT uplne v klidu.

Co se tyce samotneho prutu, hestli ti sedi, tak neni co resit. Jestli si nejsi jistej, zkus to porovnat s jinym prutem ve stejne konfiguraci.

VitanS - Profil | Út 2.12.2014 13:13:02

Ahoj, rád bych rozšířil svoji výbavu o delší mušák - konkrétně jsem si vyhlédl Discovery Fly rod 4/5 - 10 ft. V XY diskuzích se Baron vyjadřuje poměrně pozitivně ke šňůrám Rio Gold. Zajímalo by mě, zda by byla pro tuto sestavu vhodná Rio Gold WF5F nebo WF4F? Prut budu používat na suchou a mokrou mouchu na delší vzdálenost, občas krátkou nymfu. Předem děkuji za případné vyjádření.

Baron 007 MC - Profil | Út 2.12.2014 14:05:30

Zdar

Aniz bych poradne znal ten prut, myslim, ze v deseti stopech se ten prut bude dost ladovat sam o vlastni vahu. Drzel bych se asi spis te 4wt. Ona ta Gold je docela dynamicka, a takhle na blind bych volil spis tu WF4F. Ale neni nad to si to vyzkouset u nekoho ktery ji ma, a je jednmo zda ctyrku nebo petku, a podle toho jak se to chova se zaridil.

dantex - Profil | Út 2.12.2014 10:36:32

Ahoj, jaké používáte při lovu mořského pstruha na Baltu šňůry? Má význam kupovat spec. šňůry jako např. Rio COLDWATER OUTBOUND SHORT nebo postačí běžná WF šňůra, kterou používám na stojáku? A používá se plovoucí, hover nebo itermediální? Díky

Baron 007 MC - Profil | Út 2.12.2014 14:01:47

Zdar,

Je to podle individualni preference. Clovek tam vetsinou prohaze cely den. S dobrou technikou a snurou typu outbound dokazu vyrazne setrit sily.

Zaklad je plovouci. Pokud jsou vlny, je vhodna intermida. Vetsinou casu ale chytam Hoverkou. Myslim, ze Outbound short v S1 je vyborna volba.