Muškaření
Hlavní poradna pro muškaření.
Moderátoři - poradci: Royal Wulff, Baron 007 MC, Palo H.
cresissub - Profil | St 7.1.2015 14:43:59
V rybářském řádu se píšou povolené způsoby lovu na MP,je tak samostatná kolonka která nese název "lov na umělou mušku,nebo lov muškařením-rozumím tomu tak že tento způsob lovu není dle RŘ klasifikován jako lov přívlačí tudíš není omezen datumem 16.6 ? Samozřejmě pokud se nepoužijí blištivé předměty které jdou klasifikovat jako třpytka ?
Baron 007 MC - Profil | St 7.1.2015 15:48:22
Neni to privlac. Bacha na BP, protoze ty mohou ledacos upravovat.
zelenáč007 - Profil | St 7.1.2015 11:27:56
poraďte mi prosím rychlý a efektivné uzel na spojování dvou vlasců různých průměrů a vytváření přívěsů na návazci. Kdyby byl i link na video, bylo by to super. Nebo alespoň mi poraďte pod jakým názvem hledat. Díky.
Baron 007 MC - Profil | St 7.1.2015 15:47:14
Trojitej chirurgickej. pro spojovani, a kdy si nechas delsi fous, tak i bocni navazec. Vzdycky pouzivje ten spodni fous, cili ten pryc od navijaku.
http://www.animatedknots.com/surgeonsjoin/index.php?Categ=fishing
bimboman - Profil | Ne 4.1.2015 0:38:52
chtěl bych vás poprosit o tip na pětkový klacek cca v 9" převážně na menší streamer/suchou do 3000Kč, nebráním se bazaru. Chytám salmoidy na menších řekách typu Jihlava 5 (šířka do 20m). Rád bych vyzkoušel streamer i na MP na boleny. Preferuji rychlejší akci prutu.
Díky za případně info.
Palo H - Profil | Po 5.1.2015 6:39:28
cresissub - Profil | So 3.1.2015 22:26:58
Co se týče muškaření nejsem v tom zrovna moc zběhlý.Bydlím kousek od hranic s Německem a tedy pro mě nejlepší revír kam chodit na ryby je Labe.Takže bych se chtěl zeptat co za prut a naviják kolik AFTMA byste mi doporučily na takto velkou řeku.Cenu kompletu navijáku a prutu okolo 6000
Díky
Palo H - Profil | Po 5.1.2015 6:35:22
Rocco76 - Profil | St 31.12.2014 20:38:01
Poprosím o informáciu, či existuje ešte firma, ktorá ešte vyrába intermediálne a celopotápavé šnúry vo verzii double taper?
Vopred vďaka za odpoveď
Baron 007 MC - Profil | St 31.12.2014 22:45:15
Daji se v Anglickejch shopech sehnat takzvane "Mill ends" aj jine levno levne snury v DT, v intermide a potapivych. Je to levny zdroj materialu pro strelne hlavy. Mnohdy vypadaji dobre a jsou relativne bez pameti. Musis se ale po nich podivat.
bajox - Profil | St 31.12.2014 10:53:49
Baron 007 MC - Profil | St 31.12.2014 11:25:04
Mas to dost narvane tak ci tak. Kdyz si budes hlidat skladani pri navijeni, da se s tim jakz takz zit. Ale lepsi je mit prece jen trochu vic mista.
Vypada to na male aftma, ale preci jen bych se pokusil pod to namotat par desitek metru nejakeho malonosneho backing nebo Gelspunu ktery ma maly prumer (bacha, je to mrcha ktera se snadno prorizne). Sla by pouzit i jina tenka rybarska snura, ale opet bacha na prorezavani.
Uvidis jak s tim budes bojovat, ale ja bych to videl na vetsi navijak.
Stavba - Profil | Ne 7.12.2014 18:15:17
Palo H - Profil | Po 8.12.2014 6:53:53
radek.m - Profil | So 6.12.2014 22:21:14
Baron 007 MC - Profil | Ne 7.12.2014 14:05:44
IMXka jsou docela stare pruty. Bylo mezi nima mnoho moc povedenych modelu. Kdyz Loomis od nich odesel, uzivatele si vydupali reinkarnaci v podobe blanku IMX Slate, ktera se dle meho moc nevyvedla.
Co se tyce prutu co popisujes, tak se moc nevyznam v tvem popisu. Tusim asi prut v AFTMA 8. Coz dle meho je strasne tezke na jezero pokud s nim nehodlas primarne honit stiky. Pokud budu chytat primarne jezerni pstruhy, vystacim si s 6WT uplne v klidu.
Co se tyce samotneho prutu, hestli ti sedi, tak neni co resit. Jestli si nejsi jistej, zkus to porovnat s jinym prutem ve stejne konfiguraci.
VitanS - Profil | Út 2.12.2014 13:13:02
Baron 007 MC - Profil | Út 2.12.2014 14:05:30
Aniz bych poradne znal ten prut, myslim, ze v deseti stopech se ten prut bude dost ladovat sam o vlastni vahu. Drzel bych se asi spis te 4wt. Ona ta Gold je docela dynamicka, a takhle na blind bych volil spis tu WF4F. Ale neni nad to si to vyzkouset u nekoho ktery ji ma, a je jednmo zda ctyrku nebo petku, a podle toho jak se to chova se zaridil.
dantex - Profil | Út 2.12.2014 10:36:32
Baron 007 MC - Profil | Út 2.12.2014 14:01:47
Je to podle individualni preference. Clovek tam vetsinou prohaze cely den. S dobrou technikou a snurou typu outbound dokazu vyrazne setrit sily.
Zaklad je plovouci. Pokud jsou vlny, je vhodna intermida. Vetsinou casu ale chytam Hoverkou. Myslim, ze Outbound short v S1 je vyborna volba.
Kde to žije - muškaření
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17











