Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

bushman - Profil | Pá 28.11.2014 20:55:00

Ještě ne,Hardy,Robinson,všechno čtyřkovy,Airflo pětkový tak 10 let starý se zdálo nejlepší,ale pořád to není ono.

Baron 007 MC - Profil | Út 2.12.2014 9:49:19

Zdar,

Ten prut bude dost tuhej, ale ctyrka by s nim mela pracovat. Airflo nepovazuju za vyrobce snur. Hardy lajny bejvaji dost subtilni. Ta RIO Gold je docela dynamicka snura, ale furt v AFTMA toleranci.

Jestli to nemas do Prahy (jizni mesto) tak se na to muzeme spolu kouknout.

bushman - Profil | Pá 28.11.2014 18:13:06

Ahoj,mám prut Scott S 3854/4 na 4 šnuru 8.6 stop,nemáte někdo zkušenost s tímto prutem,nemužu se trefit do šnury.60% nymfa,40%suchá,je ten prut vhodný.Díky

Baron 007 MC - Profil | Pá 28.11.2014 19:05:22

Zdar,

RIO Gold si na tom mel?

Marajilek - Profil | Pá 28.11.2014 14:33:41

http://www.rybarska-specialka.cz/navijak-hanak-comp​etition-wave-46.html co říkáte na tenhle naviják začínám tak nevím potřebuju poradit

Palo H - Profil | Pá 28.11.2014 14:35:52

úplne v pohode, ak to nechceš na 7 lajnu....

Baron 007 MC - Profil | Pá 28.11.2014 14:37:09

Je cerny.

VL_Czech - Profil | St 26.11.2014 0:43:25

Zdravím Vás velmistři muškaři,
propadl jsem muškaření a i když úspěchů mám opravdu pomálu, jsem již rozhodnutý do toho proniknout naplno :-)
Snažím se orientovat především okouny, tlouště, boleny. Lovím většinou na MP Vltavě a Berounce (jezy), zajedu taky na Slapy či Jesenici. Mám prut Shakespeare Odyssey Fly 2,55m AFTMA 5/6 a zatím šnůry Cortland DT5F a Rio Gold WF6F.
Rád bych si pro řeku a přehradu pořídil také intermediální a potápivou šnůru. Můžete mi prosím poradit jaké šnůry bych měl - vzhledem k mé pokročilosti, revírům a loveným rybám - vybírat (klidně i model)?
Moc díky za radu.

Palo H - Profil | St 26.11.2014 4:59:28

ahoj...
držal by som sa Ria, výborné šnúry, ale i Cortland má vo svojej ponuke veľa dobrých šnúr. Ak sa rozhodneš, že chceš intermídu a aj potápavú, tak u potápavej by som šiel do stupňa potápavosti aspoň Di 5. Takto budeš vybavený na pomalé a podhladinové ponorení strímrov intermediálkou a v prípade, že budeš potrebovať loviť vo väčšej hlbke, alebo rýchlejšie dostať strímra dolu, tak použiješ potápavku. Ak sa rozhodneš pre rio tak môžeš skúsiť Intermediálku Mainstream, a potápavku InTouch Deep5. Myslím, že budeš spokojný. Ja od ria velmi rád používam intermídu Lazy Sink.

Ondra.P. - Profil | Út 25.11.2014 14:28:02

dobrý den,máte někdo zkušenosti s dejcháčema z tady toho obchodu?? http://www.ebay.com/

Baron 007 MC - Profil | Út 25.11.2014 15:00:19

Zdar,

Nemam.

Palo H - Profil | St 26.11.2014 4:41:44

nemám...

Marajilek - Profil | Ne 23.11.2014 19:30:06

Začínám muškařit a potřeboval bych poradit jakej prut sii mám koupit http://www.hanak.eu/hanak_competition/hanak_competi​tion.htm hanák competetion wawe 590 nebo http://www.ubrcala.com/muskareni/eshop/32-1-Muskars​ke-pruty/0/5/794-Discovery-Fly-rod-5-6-9-ft nevím který proto prosím o radu díky

Baron 007 MC - Profil | Po 24.11.2014 8:45:00

Zdar,

Netusim který bude lepší. Možná na to první rozkoukaní bych bral ten levnejší. Pak uvidis, jestli te to vubec chytne. Ale sel bych o jednu vahu dolu:
http://www.ubrcala.com/muskareni/eshop/32-1-Muskars​ke-pruty/0/5/889-Discovery-Fly-rod-4-5-9ft
Dulezitejsi nez samotny prut bude napasovat na nej dobrou snuru.

Kemris - Profil | Čt 20.11.2014 20:03:51

Ahoj. Jake vzory musek by jste mi doporucili ted na podzim na mimopstruhovku-Labe? Ryby hlavne jesen, plotice, cejn. S musakem jsem zacal teprve letos, takze jsem uplny amater. Na jare se darilo hlavne na nymfy se zlatou hlavickou. Diky za rady

Palo H - Profil | Pá 21.11.2014 3:32:30

Treba skúsiť nymfičky, ale už v menších veľkostiach. Toto je aj obdobie, kedy sa dá super zasušiť, určite by som vyskúšal nejaké olivky, ocelovky a pod...a hlavne mini palmery #18, čierne...Podzim je aj čas na dravce, bez strímrov by som na vodu nešiel.

ajk77 - Profil | St 19.11.2014 19:55:02

Ahoj vespolek, mám takový problém se zatýkáním do dejcháčů skrze neoprenovou ponožku. Neustálé lepení v podstatě nic neřeší. Je už neopren namožený od boty a tak se jen místo protykaní posouvá. Jinak jsem s nimi vcelku spokojený a je mi líto je vyhodit. Dnešních pět hodin s mokrou nohou ve Vltavě se pak stává očistcem. Prý se dá vyměnit tato ponožka za novou. Je to u nás možné? Nevíte kde a eventuelně za kolik?

Baron 007 MC - Profil | St 19.11.2014 19:59:07

Zdar,

Vyjmenu umi zlinska Agama, tusim za neco okolo 2500,-
Dela to dobre, o jinem nevim.

Palo H - Profil | Čt 20.11.2014 3:12:00

Agama, ako napísal Baron..Mám od nich na mieru šitý neoprén a už 2x som im ho posielal na reparáciu, vždy som bol spokojný...

Preny - Profil | So 15.11.2014 9:16:53

Ahoj, chci se zeptat zacínám muškarit a nevím presne co vsechno potrebuji a kdyby slo poradit o víběru prutu diky,

Palo H - Profil | Ne 16.11.2014 2:49:40

Zdár, ak nemáš absolútne nič, tak je toho veľa, čo potrebuješ. Hlavne prut, naviják a šnúru. Potom vestu, krabičky a návazcové materiály - ujímaný, a vlasce rôznych primerov. No a v neposlednej rade samotné mušky. Neviem, na akej vode, rieke, potoku či jazere by chcel začať loviť. Ale určite nič nepokazíš prútom 9´a #4, max.#5. Základom je k nemu suchá - plávajúca šnúra. Doporučujem WF. Naviják nemusíš vôbec riešiť nejaký drahý, aj obyčajný kompozitový splní svoj účel.

Stupin - Profil | Čt 6.11.2014 8:46:56

Zdar chlapi,

asi sem dřevák, ale nemůžu tu nikde najít info o nějakým "samodomo" signalizátoru? Máte nějaký tip?

Moc díky za radu!

Baron 007 MC - Profil | Čt 6.11.2014 9:12:43

Zdar,

Asi pravde, tady v poradne se signalizatory moc nerešili. V pokecu a ruznych otázkách se to určite mnohokrat resilo. Zkus to vygoolit, nebo pouzit mistni vyhledavani. Pekný signalizator se da koupit, nestoji mnoho, a vydrzi dlouho.

Jinak, spiralka pomoci tlustsiho barevneho vlasce na trnu prevareny ve vode aby po vychladnuti drzel tvar spirali.
Nebo kousek barevneho backingu s mikrokrouzkem na kazdem konci.
Nebo kousek vlasce s rozestoupenemymi uzliky ktere zakapnes nejakou barevnou UV hmotou.

Ja signalizatory moc nepouzivam. Ale kdyz uz, tak vetsinou si do smycky na navazci chytnu par centimetru oranzove nebo zlute bavlnky.

Palo H - Profil | Pá 14.11.2014 2:32:47

Ahoj, ja osobne používam iba 25 cm reflexne farebného vlasca, uplne to stačí...nemám rád tie uzlíky, kuličky a pod., pri ľahkej zostave, alebo love na jednu maličkú nymfičku mi to prekážalo. Pre zlepšenie viditeľnosti farebného monofilu ešte na ňom zrobím 2 - 3 prúžky čiernou centrofixou.