Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

zdenekverner - Profil | Čt 13.11.2014 5:04:29

Čauky. Jaké máte zkušenosti s použitím vlasce ICE /zimní na dírky/ 0,12-0,14 na francouze místo fluorocabonu. Já jsem na něj chytal ve Švédsku velmi čisté vodě a byl super.

Baron 007 MC - Profil | Čt 13.11.2014 13:10:40

Cauky mnauky,

Ne, neznam to.

BaxxterGTI - Profil | Út 11.11.2014 18:05:46

Čaute, začínam s muskarenim, akú montáž mám použiť na sucho. Dik

Baron 007 MC - Profil | Út 11.11.2014 21:38:31

Zdar,

Jake montaze?
Na konec snury dej sedmi stopej nebo deviti stopej koupenej ujimanej navazec vhodne sily, na to dej do metru koncoveho navazce, na ten musku a jebni to tam. Zkus si o tom neco vyguglit a precist. Navazce na sucho, pod slovem montaze to nehledej.

thorn - Profil | Po 3.11.2014 21:55:05

Zdravím, potřeboval bych popostrčit při rozhodování mezi AFTMA 8 a 9. Chci házet mouchy do velikosti 2/0. Je to na sladkovodní dravce, stojáky i velká řeka. Jde mi o to, aby měl ještě dostatek síly i např. ve větru... Který byste doporučili? Děkuji.

Palo H - Profil | Út 4.11.2014 2:51:13

myslím že #8 plne postačuje...

Kodry - Profil | Út 21.10.2014 14:35:29

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jakou značku (popřípadě i konkrétní produkt) polarizačních brýlí byste mi doporučili. Cenově tak kolem 500,- klidně i trochu dražší. Děkuji :-)

Baron 007 MC - Profil | Út 21.10.2014 15:03:41

Zdar,

Jsem spokojenej s Polaroidama.

Palo H - Profil | So 25.10.2014 5:11:28

sice už tretím rokom používam snowbee prestige, ale u brýlí je hlavne nutné, aby sedeli na hlave, nepadali z nosu a pod..navyšek, ak si konfekčný typ, tak aby si v nich aj dobre vyzeral :)

JanStropnický - Profil | Pá 24.10.2014 16:17:28

Dobrý den, mám tento prut http://www.czechnymph.com/cz/e-shop/pruty/hcn-4i1-h​c-czech-nymph-rod-4-v-1-2-75-3-20m-aftma-3-4-2-dilu​-hanak-czech-nymph-champion-4-in-1-rod (v AFTMA 3) a chtěl bych k němu nějaký dobrý a cenově přijatelný naviják s možností dokoupení dalších cívek (ale aby 1 nahr. cívka nestála 1500 kč). vůbec netuším jaký si mám vybrat... možná AIRFLO SWITCH 4/6 nebo http://pruty.cz/_eshop/index.php?main_page=product_​info&cPath=12_47&products_id=3187 nebo něco úplně jiného..... předem děkuji za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Pá 24.10.2014 16:29:20

Zdar,

Tady se tezko radi. Dnes je na trhu hrozne moc navijaku v nizsi cenove hladine. Jen najit co se oku libi a vyhovuje penezence. Ten Hanak jiste nebude zly. Pujde o dnes rozsireni typ navijaku na principu jednosmerneho loziska. Chyba to nebude.

Osobne, u tehle dlouhych prutu jsem toho nazoru, ze neni od veci ho trochu vyvazit tezsim navijakem.

Vyrazit na osahavaci akci, a vzit si konkretni navijak do ruky. Zatocit s tim, pohrat si s brzdou a vybrat si co se mi libi.

charvuš! - Profil | St 15.10.2014 15:05:16

Zdravím,
chtěl bych si pořídit vybavení na pstruhový rybník ale nevím jestli mám zvolit prut aftma 5/6 nebo 7/8. Chytat budu na menší streamery a bobiny. A ještě jakou šňůru k tomu? Intermedii nebo potápivou?
S muškařinou jsem začal asi před rokem a chytám na menších říčkách takže v jezerní muškařině se vůbec neorientuji.
Děkuji za odpověď :)

Baron 007 MC - Profil | St 15.10.2014 15:19:21

Zdar,

Na stojaku u nás si vystacis s tou 5/6.
7/8 je dle meho prilis, pokud nebude brutalni vitr nebo nebudes chtit hazet velke a tezke mouchy.
Snuru bych voilil Intermedialni. Plovouci a intermedialni tvori zaklad. Potom treba pribrat tu potapivku, ta se pak hodi do vetsi hloubky na tahani boobin (Jsou to boobiny a čte se to "bůbyny", bobina se rika nastroji na drzeni spulky s niti pro vazani musek, jsem na to dost haklivej). Ale jak rikam, spis ta intermida, osobne malokdy dojde na rychlejsi potapivku, kterou vytahuju v zoufalstvi kdyz neberou.

Jestli si vybavu na to jezero ted porizujes, tak zvaz tu plovouci. Mnohdy chytas u hladiny. Kdyz ryby chteji maly nebo skroro zadny pohyb, ta potapivost muze byt na obtiz.

A urcite tam jebni Slavistu.

Huxley - Profil | Po 29.9.2014 9:56:24

tady to vypadá jako besídka idiotů, vede degeš baron.
ten po 2-3 hodinách zjistí i kolikátého je.

Baron 007 MC - Profil | Po 29.9.2014 16:47:06

Zdar,

To byl dotaz?
Kazdopadne teprve ted je s tebou ta besidka idiotu kompletni.

specman - Profil | Pá 26.9.2014 10:21:55

čau pánové jen jsem se chtěl zeptat jestli nevíte jak vypadá zázračná muška , která se jmenuje americká žížala(třeba odkaz na foto) díky moc

Baron 007 MC - Profil | Pá 26.9.2014 10:47:48

Zdar,

Ja zatusim. Ale uz tu byli obavy aby tento gimik nesplundroval ty nase jiz bezrybe reviry.

-Laky - Profil | Pá 26.9.2014 8:33:02

Zdravím prosim o radu, dobrej prut do 10tis na nynfovaní , 10ft,3..spíš rychlejší akci..? Kdyby byl dvojdil, ale netrvám na tom.., poř.kdyby někdo prodaval bazarovku.., poř.poznatky zkušenost..?
Diky

Baron 007 MC - Profil | Pá 26.9.2014 10:46:24

Zdar,
3 co, 3 jako aftma?
Dvoj dil proc?
Tady bych se dival na pruty na francouze, Hends, Hanak a nevim kdo jeste.

Tukan - Profil | St 24.9.2014 11:00:23

Ahoj, ptal jsem se uz ve verejne ale nikdo se nechytl. Mate nekdo nejake zkusenosti s 9ft 5wt pruty Hardy Zenith a Guideline Fario? Recenze jsem cetl, zajima me vase hodnoceni Diky moc.

Baron 007 MC - Profil | St 24.9.2014 12:13:26

Nazdar,

Ja to videl, tu otazku myslim. Ale toho Guidelajna neznam. Ten Hardy pokud vzpominam nebyl spatny, jakoze zadny z jejich prutu nebyl neprijemny. Ale posledni Hardik ktery na me udelal vetsi dojem byl Angel.
Uvazujes o porizeni tohoto prutu, nebo neco podobneho v teto kategorii? Na co ho potrebujes?

Karel