Muškaření

Hlavní poradna pro muškaření.

Moderátoři - poradci: Royal WulffBaron 007 MCPalo H.

Louky - Profil | Út 23.9.2014 22:15:59

Ahojte. Nemate niekto nahodou skusenosti s tymito botami? Simms freestone

http://www.rybarskecentrum.sk/oblecenie-a-doplnky/b​​rodiace-nohavice-a-topanky/produkt/SINGLE/fr​eestone​-boot-felt-7/138/?tx_rtgshop_pi1%5Bpa​ge%5D=1

Neviem ci su vodotesne uplne. Ci maju goretex membranu.
Dikes :-)

Baron 007 MC - Profil | St 24.9.2014 7:37:09

Zdar.
Nemam. Mozna se nekdo z otevreneho pokecu chytne...

Palo H - Profil | St 24.9.2014 7:52:58

a načo by mali mať brodiace topánky membránu?

*plech* - Profil | Po 22.9.2014 19:39:07

Takze kdyz tam dam i suchou jepicku nebo chrstika tak se nic nestane?

Baron 007 MC - Profil | Po 22.9.2014 23:17:11

Jak jako nestane, jakoze nebudou brat?
Na vode se jepicky a chrostiky sem tam ukazuji, a pokud to ryby budou zrat, tak neni vo cem.

*plech* - Profil | Po 22.9.2014 19:25:09

Ahoj, chtel bych poradit s vyberem par musek ted na pstruhovku. Na co se ted chyta? Jdou po suchejch nebo uz je to jen p mokry? Diky

Baron 007 MC - Profil | Po 22.9.2014 19:28:11

Zdar.
Mokre i suche a jebnul bych tam take Slavistu.

RK - Profil | St 17.9.2014 15:49:21

Ahoj.
Zeptal bych s Barona.
Jestliže chytám na jezeře s 6-7awtma, tak kolik je možné házet daleko s wf lajnou.
Vím, že je to takovej divnej dotaz. Nemám v okolí nikoho, takže jsem samouk a chytám od dubna letošního roku..
Tak 20x u vody jsem byl. Ale pilně jsem sjížděl všecha videa na netu ohledně techniky. Díky za schovívavost

Baron 007 MC - Profil | St 17.9.2014 23:45:45

Nazdar.

Da se realne hazet pres 30 metru, ale to uz si sakra dobry caster. Pokud budes stabilne hazet 20+ tak to je dobry zacatek. Realne chytat 25+ je pekne.
A pokud bude nekdo vykladat, jak to tam pere 40 a vice, tak kejvej a usmivej se.

zelenáč007 - Profil | Pá 12.9.2014 8:22:39

Dobrý den,

chci začít více streamrovat a pořídit si k tomu odpovídající prut, který mi umožní nahodit i větší a těžší streamer. Jakou déleku mám prosím zvolit? 3m nebo 2,8m? A jakou Aftma? Budu chodit na střední řeky jako je Ostravice, spíše vyjímečně jezero. Díky.

Baron 007 MC - Profil | Pá 12.9.2014 8:51:33

Zdar,

Streamerovani je dost siroky pojem. Pro nejake to streamerovani na pstruhy, tlouste, okjouny a candaty, tak si myslim, ze si vystacis s 5wt 9'0" dlouhy. 6wt ti umozni hazet vetsi a tezsi nastrahy. Je to moje standard vaha ve delce 9'6"na jezero a vetsi reku, na kterou mam plejadu snur ruznych typu. Ale pokud jdu streamerovat pstruhy na rece, vetsinou mam 5wt, protoze je to samozrjeme prijemnejsi pro suseni nebo nymfu.

Pokud budes chtit hazet obri stika streamery, tak uz se divej po 7wt a vys.

Rozhodoval bych se i podle toho co nyni mam. Cili jestli mam trojku, tak si poridit petku, a casem sedmu.....

RK - Profil | Út 9.9.2014 13:12:01

Díky.
Aftma 7, booby ,klasika od Brčála. Copa je to slávista?

RK - Profil | Út 9.9.2014 12:39:08

Ahoj.
Jesliže mám od Hanáků potápivku S3, tak potopí mi boobynu , nebo bude třeba koupit nějakou s vyšší potápivostí.
Budu se pokoušet chytat na stojáku do cca 2,5m hloubky.
Dále mám dotaz ohledně přívěsných much. Jaké použít a jestli je to vůbec vhodné při chytání - šňůra na dně a boobyna je na cca 1 návazci. Děkuji za odpověď

Baron 007 MC - Profil | Út 9.9.2014 13:00:33

Zdar,

Zalezi jake AFTMA a jak velke booby :-)
Cim vetsi aftma, tim vic snury ktera to stahne, ale jako tohle bude zanedbatelne. A bezne booby by ti melo stahnou bez problemu. Za boodu je dobre dat treba druhou boobu, nebo nejakej pakomarovitej bazmek, z bodyglasu, dablika nebo nymficku. Lehkou luru, atd. Konkretni voda, sezona, rybi obsadka moho situaci menit.

A jebnul bych za ni Slavistu.

Lada.Sl - Profil | Čt 28.8.2014 4:34:06

Zdravím rád by jsem začal muškařit. Co se týká výbavy mám Shakespeare no1701 aftma 5-6 s automatickým navijákem. A proutek je téměř nechytaný. Mám ho po dědovi který se na ryby podíval cca 1 za rok. Bohužel nestihl jsem ho poprosit aby mě naučil základy této techniky než odešel. Prosím není v Plzni nebo okolí nějaký muškař který by mi vysvětlil základy??? Děkuji předem

Baron 007 MC - Profil | Čt 28.8.2014 7:19:34

Zdar,

Cajk bych ulozil do vitriny nebo vychazel s nim vyjimecne. Kouknul bych se po necem soucasnem okolo 5wt. Dnes je tech lacinych ale slusnych moznosti hodne.

Ani jeden z poradcu neni z Plzně. Ted je otazka zverejnena, mozna se nekdo chyti. Nebo zkus se normalne v pokecu zeptat.

Mlsik - Profil | St 27.8.2014 8:34:46

Zdravím vážené poradce, občas vyrazím na MP a patentka, pakoš i malý ludry bílé rybě chutnají, ale pořád to není ono. Jak je to s legendární Baronovou cejnokillerkou, nějaká rada jak ji navázat? Nebo alespoň obrázek, klidně v mokrém stavu ;)
Díky, Honza

Baron 007 MC - Profil | St 27.8.2014 10:25:01

Zdar,
Zalezi kde chytas.
Pokud si v proudu, tak zatižene nymfický jako jsou zaječí ouško, nebo bazantí ocasek, s ruznyma tipama, nebo limcema, fluo oranz, zluta, zelena, nebo umelý pav....
Ruzný blešivcí. Cejnokillerka vlastne je velky blesoun, slamove zluty, naladovany olovem a tezkou velkou tungsten hlavou, se slamove zlutym hrbetem z relativne silne krouzkovaní dratkem na #6 nebo 8 haku - puvodne na parmy do rychlych proudu, ale chytal jsem na to cejny jak lopaty v temer stojici vode....

Do pomale vode bych zkousel klasiky rudritka, breznovky v ruznych velikostech a osdobených o barevne tipy, tagy a limce.

Nahodou pak kapnnes na neco co ti budou strasne zrat, ale na jine vode nebo pristi rok to takova diskoteka nebude .... je to boj.

K Slavistovi je dobre jebnout montanu ve forme ludry. Cerne, olivove a hnede ludry jsou dost dulezite. S tou montanou jsem nachytal take mnoho kapru, cejnu atd.

repka - Profil | Po 25.8.2014 14:56:45

Ahoj,chci začít muškařit ale nevím co znamená například 10ft a nebo 3/4 díky za odpověd.

Baron 007 MC - Profil | Po 25.8.2014 16:20:00

Nazdar,
10ft bude nejspis skracene 10 feet, coz bude znacit deset stop, cili cca tri metry.
3/4 znamena tri ctvrtiny - jakoze kdyz neco rozdelis na ctyri rovne dily a bavis se o trech tech dilech.
Neni zac

Palo H - Profil | Út 26.8.2014 5:08:50

Ešte doplním Barona :) 3/4 može znamenať aj AFTM....