Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

bonny - Profil | Čt 7.6.2012 16:48:04

zdravím všechny příznivce lovu dravců :-) potřeboval bych poradit jakou gramáž prutu požít při vláčení se třpytkama velikosti maximálně 2 až tři a jiggama do vel 8 cm.předem děkuju za radu :-)

SUMÍK - Profil | Čt 7.6.2012 19:52:16

Volil bych 10-30g , ale každý výrobce prutů to má stejně trochu jinak. Jako třeba 7-28g Berkley

volfino - Profil | Čt 7.6.2012 19:45:46

prosím vás jaká je velikost třpytky vážící 3g a velikost třpytky 6g.děkuji

SUMÍK - Profil | Čt 7.6.2012 19:48:56

Asi bude záležet na tom jak těžké má tělo. Vezmi si digi váhu a zajdi si do ryb. potřeb.

Buky1997 - Profil | St 6.6.2012 15:00:50

Dobrý den Páni rybáři, mám dotaz tento rok bych chtěl vyskoušet přívlač......ale nwm jestli se muže chytat na přívlač celoročně......předem děkuji za odpověd.

Bambus... T.maniak - Profil | St 6.6.2012 22:18:45

Pokud vlastnis rybarsky listek. Tak bych ti ho okamzite sebral!! A pokud ne tak na privlac se muze od16.cervna do31.prosince. (na vodach mimopstruhovych)

pokad si chces celorocne vlacet tak si zajed na soukromak.

*76* ~ Digo Adios! - Profil | St 6.6.2012 21:26:35

Ahoj, chtěl bych se zeptat : chytám na labi a nevím si rady jak rozeznat záběr od oťukávání dna..
Budu rád jestli vůbec na tuto nesmyslnou otázku bude odpověď :))

Bambus... T.maniak - Profil | St 6.6.2012 22:15:58

dej tomu cas . To prijde samo.. Otukavej a vse co ti bude podezrele sekej. Tim nic nezkazis. Vic ti asi nikdo nerekne..

albi 82 - Profil | St 6.6.2012 0:22:28

Zdravím,začínám s přívlačí a pořizuju si výbavu.Zatím nechci kupovat nic draheho,protože zatim nevim na co se časem nejvic zameřim. Chci zpočátku něco univerzálnějšího na gumy ,rotacky 2-3,mensi plandavky,mozna nejake mensi woby. Cílova ryba:okoun,štika,bolen,tloušť,candát. Do 1000,- me hodne zaujal tento prut,ale nikde jsem nenašel žádné zkušenosti s ním,co si o něm myslíte?Popřípadě co jiného mi poradíte do 1000 kč?Předem díky.
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-dragon-thytan-light-spin-2-40m-5-25g

Bambus... T.maniak - Profil | St 6.6.2012 8:35:35

Zdravím Tě,

tebou zmíněný thytan jsem kupoval kamarádovi.Sezonu s ním odchytal, a i já s ným chytal.. je docela citlivý a příjemný do ruky.. Vůbec bych neřekl že je to tak levný prut.. Myslím že ti pokreje to, za jakým účelem si ho chceš koupit.

pak tu mám ještě jednu variantu : a tou je tahle daiwa

http://www.rybarske-nej.cz/rybarske-potreby/rybarsk​​e-pruty/privlacove-pruty/privlacovy-prut-dai​wa-swee​pfire-spin-210-2-ks-neoprenove-pasky-​zdarma

edit : já osobně bych si přišetřil 250 Kč a koupil si tenhle, ale bude záležet na tvé situaci : http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/privlac​​ove/prut-team-dragon-silver-edition-2-25m-7-​25g-akc​e

měj se , Marek

mig61 - Profil | Út 5.6.2012 12:23:45

Dobrý den, má někdo zkušenost o kolik metrů (cca) se dá nahodit dál prutem délky 300cm oproti 270cm? Předpokládejme, že by ten prut byl stejné značky, přibližně stejné gramáže se stejným navijákem, vlascem a stejnou nástrahou. Mám prut 270 a nevím, jestli se vyplatí koupit si delší.
děkuji

Scanix - Profil | Út 5.6.2012 13:59:35

Desitky metru to nebudou, pri zachovani stejne gramaze bych si troufnul rici, ze je spis technikou hodu nez 30cm na delce prutu.

Soblos - Profil | Po 4.6.2012 20:57:56

Zdravím, máte někdo zkušenosti s Naviják Shimano Twin Power CI4 3000 SRA na přívlač. Měl sem do teďka samé (levné navijáky) a už mě štve, že ta trvanlivost tam jaksi není., nebo případně nějákou alternativu v této či nižší cenové kategorii.

ivanv 25,59 - Profil | Po 4.6.2012 23:10:23

ja som zase dospel k opacnemu poznatku. mna stve, ze akokolvek kvalitny a drahy navijak, moja skusenost je, ze vydrzi max 6-7 rokov, ovela castejsie vsak v perfektnom stave len cca 3-4 roky. preto teraz zacinam riesit navijaky tak, ze kupujem prave tie lacnejsie rady renomovanych znaciek. plan je, aby vydrzali 2 roky pri plnej zatazi a potom kupim dalsie. takto mam po 4 rokoch rovnako opotrebovane navijaky( tie lacne) ako by bol ten drahy, ale mam o 2 cievky viac.navyse tie lacne su casto menej ako polovica ceny toho drahsieho, takze mi to vychadza aj financne lepsie

ivanv 25,59 - Profil | Út 5.6.2012 11:45:07

vzhladom na dost dotazov cez sz k mojmu prispevku vyssie trochu moju myslienku rozvediem.

konkretne: daiwa sol- dost vysoka rada u daiwy. vydrzala 3 roky a uz ide ako mlyncek na kavu( doslovne). za daiwu tieru som dal menej ako polovicu sola a vydrzala viac ako 2 roky. teraz dokonca pouzivam daiwu (cabelas tournament zx) za 40€ a uz druhy rok slape ako hodinky. obdobne daiwa fuego, co je este vyssia rada ako sol, vydrzala kamaratovi 3-4 roky a uz sa mu nepaci jej chod.
priatelia maju podobne skusenosti so shimanom. teraz pouzivaju najlacnejsie shimana, tusim exage, alebo nexave, miesto twina.
ja mam este abu garcia soron stx, co je u abu jedna z najvyssich rad navijakov. vydrzal 1 rok!!!. co je neprijatelne pri cene 130€. snad vam toto pomoze sa zorientovat. toto vam nik nepovie. je ludom mozno blbe priznat si, ze urobili zle rozhodnutia. treba vsak dodat, ze ja vlacim viac ako bezny rybar, ja len vlacim a rocne to vyjde tak na 100-120 vychadzok.

Siven Polní - Profil | Po 4.6.2012 12:25:37

Čus lidi, co si myslíte o tomto produktu?

http://www.velka-ryba.cz/multiplikatory/1524-multip​​likator-abu-garcia-blue-max-l.html

Potřebuju multík na jerkováni a tenhle je v akci, jde mi o něco rozumného s dobrým poměrem cena/výkon. Máte nějaké výhrady? Popř. jiný tip pro začátečníka v jerkování?

Jo a ještě: Při vláčení je prut očkama navrch, je tedy u mulťáku míněna "verze pro levou ruku" tak, že mám prut očkama nahoru, držím prut v pravé ruce a točím KLIČKOU LEVOU RUKOU? Na fotce to vypadá jaksi naopak, což může být jen blbou fotkou...
Znáte to, dvakrát měř a jednou řež, nerad bych se přetransformovával na leváka......
Díky předem za pochopení a rady...

Bambus... T.maniak - Profil | Po 4.6.2012 12:28:07

vlastnil jsem model Silver Max, byl to muj první multík a vyhovoval mi.. Vše šlapalo jak mělo..

tato řada co jsi vybral vypadá úplně stejně , akorát si myslím že bude rozdíl ve vnitřnostech..

já jsem s ním byl spokojen, akorát mě tento lov neuchvátil..

měj se Marek

MROŽ97 - Profil | Ne 3.6.2012 14:44:00

Dobrý den chci začít vláčet a vybral jsem si ten to prut a nevím jestli je to dobrý nápad???
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-mivardi-​​active-spinning-2-7m-10-30g
A jaký vlasec bych ne ten prut měl použít??

SUMÍK - Profil | Ne 3.6.2012 15:45:15

Zkus si přečíst třeba tohle:
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1006
A tady máš další spoustu informací zdarma:
http://www.mrk.cz/clanky.php3?kat=3
Jinak vlasec bych volil cca 0,16.

Scanix - Profil | Po 4.6.2012 12:23:09

Pro zacinajiciho privlacare je to urcite uchazejici, resp. zalezi, co na tom chces vodit za nastrahy, tohle je prut na stredni privlac, tedy vetsi 3" gumy s hlavickami 6-15g, woblery 7-10cm jointedy i 13cm by to mohlo zvladnout. Rotacky vel. 2-3, plandavky 10-15g apod. Pro lov s woblery a nastrahami s trojhaky samozrejme lanko aspon 40cm. Jinak vlasec 0.20-0.22mm mono.

štikař klikař - Profil | Po 4.6.2012 11:56:05

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli bych mohl použít při vábení sumců na vertikální přívlač větší kopyto s hlavou asi 30g jestli by to mělo smysl?Díky.

Bambus... T.maniak - Profil | Po 4.6.2012 11:57:34

ahoj,

použít by jsi to mohl, jen jde o to zda-li to bude účinné..

Scanix - Profil | Po 4.6.2012 12:18:45

Sam jsem podobne veci zkousel s nevalnym uspechem. Je to asi i o tom rybarskem stesti, kontakt s rybou jsem mel s twisterem 20cm na vetsi hlave, ryby se pohybovaly kolem nastrahy, ale radny zaber neprisel. Nezbyva nez vyzkouset...