Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
bonny - Profil | Čt 7.6.2012 16:48:04
SUMÍK - Profil | Čt 7.6.2012 19:52:16
volfino - Profil | Čt 7.6.2012 19:45:46
SUMÍK - Profil | Čt 7.6.2012 19:48:56
Buky1997 - Profil | St 6.6.2012 15:00:50
Bambus... T.maniak - Profil | St 6.6.2012 22:18:45
pokad si chces celorocne vlacet tak si zajed na soukromak.
*76* ~ Digo Adios! - Profil | St 6.6.2012 21:26:35
Budu rád jestli vůbec na tuto nesmyslnou otázku bude odpověď :))
Bambus... T.maniak - Profil | St 6.6.2012 22:15:58
albi 82 - Profil | St 6.6.2012 0:22:28
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-thytan-light-spin-2-40m-5-25g
Bambus... T.maniak - Profil | St 6.6.2012 8:35:35
tebou zmíněný thytan jsem kupoval kamarádovi.Sezonu s ním odchytal, a i já s ným chytal.. je docela citlivý a příjemný do ruky.. Vůbec bych neřekl že je to tak levný prut.. Myslím že ti pokreje to, za jakým účelem si ho chceš koupit.
pak tu mám ještě jednu variantu : a tou je tahle daiwa
http://www.rybarske-nej.cz/rybarske-potreby/rybarske-pruty/privlacove-pruty/privlacovy-prut-daiwa-sweepfire-spin-210-2-ks-neoprenove-pasky-zdarma
edit : já osobně bych si přišetřil 250 Kč a koupil si tenhle, ale bude záležet na tvé situaci : http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/privlacove/prut-team-dragon-silver-edition-2-25m-7-25g-akce
měj se , Marek
mig61 - Profil | Út 5.6.2012 12:23:45
děkuji
Scanix - Profil | Út 5.6.2012 13:59:35
Soblos - Profil | Po 4.6.2012 20:57:56
ivanv 25,59 - Profil | Po 4.6.2012 23:10:23
ivanv 25,59 - Profil | Út 5.6.2012 11:45:07
konkretne: daiwa sol- dost vysoka rada u daiwy. vydrzala 3 roky a uz ide ako mlyncek na kavu( doslovne). za daiwu tieru som dal menej ako polovicu sola a vydrzala viac ako 2 roky. teraz dokonca pouzivam daiwu (cabelas tournament zx) za 40€ a uz druhy rok slape ako hodinky. obdobne daiwa fuego, co je este vyssia rada ako sol, vydrzala kamaratovi 3-4 roky a uz sa mu nepaci jej chod.
priatelia maju podobne skusenosti so shimanom. teraz pouzivaju najlacnejsie shimana, tusim exage, alebo nexave, miesto twina.
ja mam este abu garcia soron stx, co je u abu jedna z najvyssich rad navijakov. vydrzal 1 rok!!!. co je neprijatelne pri cene 130€. snad vam toto pomoze sa zorientovat. toto vam nik nepovie. je ludom mozno blbe priznat si, ze urobili zle rozhodnutia. treba vsak dodat, ze ja vlacim viac ako bezny rybar, ja len vlacim a rocne to vyjde tak na 100-120 vychadzok.
Siven Polní - Profil | Po 4.6.2012 12:25:37
http://www.velka-ryba.cz/multiplikatory/1524-multiplikator-abu-garcia-blue-max-l.html
Potřebuju multík na jerkováni a tenhle je v akci, jde mi o něco rozumného s dobrým poměrem cena/výkon. Máte nějaké výhrady? Popř. jiný tip pro začátečníka v jerkování?
Jo a ještě: Při vláčení je prut očkama navrch, je tedy u mulťáku míněna "verze pro levou ruku" tak, že mám prut očkama nahoru, držím prut v pravé ruce a točím KLIČKOU LEVOU RUKOU? Na fotce to vypadá jaksi naopak, což může být jen blbou fotkou...
Znáte to, dvakrát měř a jednou řež, nerad bych se přetransformovával na leváka......
Díky předem za pochopení a rady...
Bambus... T.maniak - Profil | Po 4.6.2012 12:28:07
tato řada co jsi vybral vypadá úplně stejně , akorát si myslím že bude rozdíl ve vnitřnostech..
já jsem s ním byl spokojen, akorát mě tento lov neuchvátil..
měj se Marek
MROŽ97 - Profil | Ne 3.6.2012 14:44:00
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-mivardi-active-spinning-2-7m-10-30g
A jaký vlasec bych ne ten prut měl použít??
SUMÍK - Profil | Ne 3.6.2012 15:45:15
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1006
A tady máš další spoustu informací zdarma:
http://www.mrk.cz/clanky.php3?kat=3
Jinak vlasec bych volil cca 0,16.
Scanix - Profil | Po 4.6.2012 12:23:09
štikař klikař - Profil | Po 4.6.2012 11:56:05
Bambus... T.maniak - Profil | Po 4.6.2012 11:57:34
použít by jsi to mohl, jen jde o to zda-li to bude účinné..
Scanix - Profil | Po 4.6.2012 12:18:45
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











