Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Adam_23 - Profil | Ne 3.6.2012 20:59:56

Dobrý den chci si koupit tento prut http://www.chytapust.cz/shakespeare-prut-trion-roya​lty-spin-24m-5-25g-navijak-zdarma/d-74130/ a k tomu bych si koupil pletenou šnuru fluo žlutou 0,12 Tak bych jenom prosil o zhodnocení děkuji moc za každou radu.:)

ivanv 25,59 - Profil | Po 4.6.2012 11:38:06

kedze deklaruju, ze je to "luxusna rada" prutov a "opravdovy skvost" medzi navijakmi a cena je 999 kc, tak to nebudi doveru. obraz si z toho mozes urobit sam. bude to nieco uplne priemerne, skor podpriemerne kvalitou

Menža - Profil | Ne 3.6.2012 11:53:07

Zdar prosím chtěl bych vědět kde bych našel kalendář nebo jeho části apod. přívlač. závodů pro začínající zavodníky v přívlači ...žádnou ligu stačí sranda mače..anebo jak se postupně dostat na ligovou úroveň díky za jakýkoliv info

SUMÍK - Profil | Ne 3.6.2012 12:00:32

MROŽ97 - Profil | Ne 3.6.2012 8:46:03

Dobrý den chci začít vláčet a vybral jsem si ten to prut a nevím jestli je to dobrý nápad???
http://www.tropicliberec.cz/vlaceci-3/prut-mivardi-​active-spinning-2-7m-10-30g

SUMÍK - Profil | Ne 3.6.2012 9:43:36

Bude asi trochu těžký , ale pro začátek a za ty prachy. Možná bych volil spíš 240cm. Otázka je jestli tě to s ním bude bavit. Měl by si vybrat něco jemného a chytat ze začátku menší ryby na malé nástrahy, těch je ve vodě nejvíc. Postupně se propracovat dál.

hofri - Profil | Pá 1.6.2012 19:49:40

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je lepší na smáčky jigová hlava nebo se zatěží mimo.Děkuji za odpověď!

Bambus... T.maniak - Profil | So 2.6.2012 20:57:15

ahoj

tezko rici.. Ja radsi pouzivam jigovky s kratkym hackem..
Zalezi asi i na podminkach

albi 82 - Profil | St 30.5.2012 11:51:59

Ahoj,mam asi hloupy dotaz,ale je u nas povolene vlaceni na mimopstruhovem reviru po cely rok a je to jen omezene hajenim nekterych dravcu,nebo je to taky omezene? V radu jsem nasel jen omezeni na zivou nastrahu. Diky za odpoved.

Knapík - Profil | St 30.5.2012 12:00:33

Pokud jsem tě pochopil, nenašel jsi toto :

§ 16 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

(1) V mimopstruhovém rybářském revíru je povoleným způsobem lovu:

a) lov na položenou nebo lov na plavanou,
b) lov přívlačí nebo hlubinnou přívlačí v době od 16. června do 31. prosince

Peterson... - Profil | Pá 25.5.2012 17:16:05

Zdravím mám dotaz má z vás někdo zkušenost s ocelovým lankem na přípravu návazců od firmy LINEAEFFE nebo Target line 10m/15kg za 55,-kč dnes mi jej nabízel prodavač v jednom rybářství země výroby Čína to ve mně nebudilo důvěru. Díky Petr.

Flip - Profil | So 26.5.2012 13:21:18

tak si chlapče bohužel špatně zvolil svého koníčka-raději dej se na chlast, tam máš alespoň jistotu,že budeš mít zbraně tuzemské výroby, teda pokud budeš mít zaručený zdroj z moravské slivovice nebo jindrřichohradeckého tuzemáku.
V rybaření Čínu objevíš všude.

KurecPalec - Profil | So 26.5.2012 11:45:34

Dobrý den. Mam dotaz, zda li nemá někdo zkušenost s vlascem značky HIKARA PRESTIGE Molecular 0,18 test 4,30kg. Není to příliš slabý silon na lov středně velkých štik? byl mi doporučen prodejcem a ceny také zrovna nejmenší. Děkuji.

Bambus... T.maniak - Profil | So 26.5.2012 12:15:37

ahoj tenhle vlasec jsem zkoušel na matchový rybolov a byl jsem nespokojen.. nedržel v uzlu a praskal...

esox111 - Profil | St 23.5.2012 23:38:28

Caute,aka znacka pletenky sa vam zda najlepsia,alebo co by ste mi odporucili chcem to na lahsiu strednu privlac...nejake som uz mal no nebol som spokojny...dik za odpoved :)

Bambus... T.maniak - Profil | Čt 24.5.2012 7:13:13

ahoj,,

já s oblibou používám fireline crystal od berkley...

nikdy mě nezklamala, ale chce častěji měnit. používám hlavně průměr 0,04

Scanix - Profil | Čt 24.5.2012 8:58:52

Ja jsem zase vernej power pro, netrepi se a z pevnostniho hlediska je asi fakt v pohode. Chce to proste neco zkusit, nadelat zkusenost a uvidis...

ivanv 25,59 - Profil | Čt 24.5.2012 9:05:47

mam vyborne skusenosti s power pro, ale treba dat pozor pri kupe, na slovenskom trhu sa v nedavnej minulosti objavil falzifikat z polska a ten bol velmi nekvalitny. posledne 3 roky pouzivam streen micro fuse od berkley v hrubke 0,06mm a som velmi spokojny.

LosPafkos - Profil | Ne 20.5.2012 21:13:09

Ahoj,jaký mě doporučíte podběrák do BB na přívlač ? Děkuji za info :-))

SUMÍK - Profil | St 23.5.2012 18:37:12

Jestli je BB Belly Boat, tak asi nějaký podběrák, který se používá při brodění.

jenke - Profil | St 23.5.2012 14:23:53

Chtěl bych se zeptat jestli byl někdo letos.... na revíru 443 019 Jizera 9 pstruhová voda .... s přívlačí... chystám se tam o víkendu , a tak se chci zeptat jestli to tam jde nebo jak to tam vypadá.... díky ;)

SUMÍK - Profil | St 23.5.2012 18:35:49

To se spíš zeptej v pokecu přívlač, ale myslím že stejně uvidíš až tam přijedeš