Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Kapr555 - Profil | Út 12.6.2012 7:36:29

Ahoj.chci se zeptat na jakou nástrahu bych moch chcitit nejvíc sumců. wobler plandavka atd. Díky

Knapík - Profil | Út 12.6.2012 7:59:08

Nejvíc jich pravděpodobně chytneš na tu nástrahu, které dáš největší prostor a šanci. Každý má jiné favority a s nástrahou, kterou by jeden lovec na šňůru vůbec nikdy nepřivázal může druhý tahat jednoho za druhým. Woblery, gumy, rotačky, plandy ..., sumec se dá chytit na vše, jen háčky je dobré vyměnit za pevnější, originální háčky nebývají zrovna z nejkvalitnějších

MenFish - Profil | Út 12.6.2012 7:45:10

Ahoj chlapy mam dotaz nákou šnuru na vláčení a také vlasec děkuji za radu

Bambus... T.maniak - Profil | Út 12.6.2012 7:49:00

to je moc obecná otázka, nevíme na co tu šňůru chceš a ani vlasec.

albi 82 - Profil | Po 11.6.2012 22:33:25

Zdravim,ctel bych se zeptat kam a jak si pripevnujete podberak,aby moc neprekazel a zaroven byl pripraveny k pouziti. Diky

SUMÍK - Profil | Út 12.6.2012 7:20:00

Ahoj,pokud se brodí,tak se většinou připevnuje na vestu na záda, bývá tam očko. Lze pomocí joja a karabinky, nebo pomocí magnetu a gumy. Když jdu po břehu tak ho mám normálně v ruce a na ,místě ho odložím na zem, tak aby byl v dosahu.

štikař klikař - Profil | Ne 10.6.2012 17:13:17

Dobrý den chtěl bych se zeptat když bych chytal přez noc a začala bouřka jak bych měl uložit pruty z vodivého materiálu aby do toho nepraštil blesk?Díky.

ivanv 25,59 - Profil | Po 11.6.2012 10:14:55

zlozit a odlozit do auta

Denis M - Profil | So 9.6.2012 13:25:35

Dobrý den chcel by som zacat z ul privlacou ,tak si vyberam nejaky prut, budem chytat na jednom jazere a menšej rieke a potokoch chcel by som taký univerzálnejši ul prut ktorým budem vedet použit široku škalu nastrah na ul lovené ryby budu jalce, pstruhy,ostrieže cena do 60 euro zatial ma zaujali tieto pruty:
Mikado ultraviolet ultrafast spin 210cm 2-10g
Daiwa exceler 210cm 2-10g
Cormoran black bull hc 198cm 1-9g
Jaxon eternum speedy 190cm 2-12g alebo 192cm 2-8g

Bambus... T.maniak - Profil | So 9.6.2012 14:46:26

zdravím tě,

z tvých 4 prutů by jsem volil dva, které jsou za tu cenu velice dobré.
ke každému ti něco písnu :
Mikado ultraviolet..... - velice rychlý prutik za pěkné peníze, který se určitě vyrovná prutům z vyšší kategorie ( velice dobrá volba)

Daiwa exceler - za dobré peníze dobrá kvalita, designově velice povedený prut, i když mě přišel že není tak citlivý,
cormoran black bull HC ... - tenhle prut jsem objednával kamarádovi a měl jsem s ním možnost i chytat.. přijde mi dost humpolácký (hlavně nesmyslně těžká koncovka prutu) , blank pusobi poněkud žvejkoidně

jaxon eternum speedy 192 cm 2-8 g -- tenhle prut se mi moc líbil a byla radost s ním chytat , pekná parabolka na zdolávání a dosti citlivý.. (přišel mi podobný pezonu)


osobně bych ti doporučil buď mikado ultraviolet ... nebo jaxona 192 cm 2-8g

MROŽ97 - Profil | Pá 8.6.2012 23:11:35

Zdravím začínám s přívlačí a chci se zeptet jestli je na kratším prutě(240) lepši reakce než na prutě(270)

Scanix - Profil | Pá 8.6.2012 23:29:31

Nevim, co si prestavuje pod pojmem "lepsi reakce", pokud jde o akci prutu, tak to zavisi na kazdem vyrobku...jednoduse kratsi prut je lepsi pro brozeni, lov z lode ci lov ve stizenych podminkach, nizke vetve apod. Delsi prut dava moznost hodit o neco dale, snaze manipulovat s nastrahou na vetsi vzdalenost, vc. vyprostovani z vazek apod. Plati v podstate, ze delsim prutem se da udelat vse, co kratim, ale obracene to uz jit nemusi. Delku prutu vol i ke sve postave a velikosti toku, resp. lovne vzdalenosti.

honzisek - Profil | Pá 8.6.2012 23:21:34

Zdravím, jsem pokročilý v přívlači a chtěl bych si koupit pletenku,ale nechci jí kupovat na celou kapacitu navijáku ( to bych se nedoplatil) můžete mi poradit jak silnou pletenku koupit? konkrétně chci tuto : http://www.tropicliberec.cz/navazcovy-material/spid​​er-spletana-snura-spiderwire-ez-braid a chtěl jsem si jí koupit třeba jen 50m a dát na anviják řežný provázek a na to dát tu pletenku jde to? díky. konkrétně chci tu to http://www.tropicliberec.cz/sumcove-a-morske-2/sufi​x-spletana-snura-performance-fuse-135m-vice-prumeru​ je dobrá?

Scanix - Profil | Pá 8.6.2012 23:26:36

Vyplati se ti koupit klasicke baleni 100-130m, ktere idealne namotas na civku a pak domotas silnejsim vlascem, a cely obsah civky pak opacne namotas na druhou, tim budes mit vlasec dole, pletenku nahore a idealne zaplnenou civku. Prumer resp. nosnost pletenky by se mela odvijet od cilove ryby, pri lovu sumce pouzivam Power Pro 60lb (tedy cca 27kg), pri lovu na gumove nastrahy a cileny lov candata pak prumer 0.12-0.15mm apod.

štikař klikař - Profil | Pá 8.6.2012 8:17:23

Dobrý den chtěl bych se zeptat v noci bych měl vláčet spíš s kopytem nebo s voblerem?Jestli máte lepší skušenost s jinou nástrahou tak budu rád když mi ji prozradíte.Díky.

Scanix - Profil | Pá 8.6.2012 23:13:46

Muzes oboji, v podstate se fantazii meze nekladou, zalezi na podminkach, cilove rybe apod. Nekdy je ucinny wobler tesne pod hladinou a jiny gumova nastraha nade dnem, neda se obecne rici, co je pro nocni lov lepsi.

: vydrák - Profil | Pá 8.6.2012 15:17:26

Prodával je Ziltoid: http://www.mrk.cz/bazar.php3?zadal=9504 (nabídka ze dne 22.8 2011)

Bambus... T.maniak - Profil | Pá 8.6.2012 18:19:48

dííky :-)

Siven Polní - Profil | Čt 7.6.2012 20:23:31

Čau kolegové, mám problém. Marně googlím, kde se dají u nás sehnat TROJHÁKY kryté drátky, vhodné do zarostlých vod. Máte-li o nějakém obchodě/e-shopu, kde je mají, povědomí, poraďte mi prosím... Díky F.

Bambus... T.maniak - Profil | Čt 7.6.2012 20:51:30

někdo je tu tenkrát prodával ale plno mrkmenů říkalo že jsou na nic..