Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Jelec jesen - Profil | Út 13.10.2015 20:25:40

Jak chytim na přívlač štiku
A chci se zeptat jak se seká a jak poznam záběry
20krát se mi vohnula špička a jelo mi to tak sem to sek a nic
Tak potřebují vysvětlit jak se seká . Dekuju Jelec Jesen

SUMÍK - Profil | St 14.10.2015 9:48:31

Záběr poznáš tak že to prostě škubne, ztěžkne to nebo, jak píšeš, se ti onhne špička. Jestli se ti ovšem neonhula kvůli nějaké vázce. Zásek se provádí stejně jako při jakémkoliv jiném rybolovu. Prudce švihneš prutem směrem od nástrahy a způsobíš tak zaseknutí háčku do rybí tlamy. Nejlepší bude, když vyrazíš z někým kdo už nějaký čas na přívlač chytá, nebo se zajeď podívat na nějaké přívlačové závody. http://www.rybsvaz.cz/?lang=cz&fromIDS=&test=0&arch​iv=&archiv_uroven=&archiv_vnoreni=&vnoreni=2&tkrok=​&page=rada%2Fodd_sport_mladez%2Fterminovy_kalendar&​oddeleni=lov_ryb_privlac

Jelec jesen - Profil | Po 12.10.2015 14:03:05

Co mi doporučíte na štiky a na okouni . Díky Jelec Jesen

SUMÍK - Profil | Po 12.10.2015 14:18:02

Přečíst si doporučení:
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

tadik - Profil | So 12.9.2015 20:17:01

Je dobré používat ocelová lanka a nebo chytat jen na vlasec popřípadě pletenou šňůru bez lanka. (Chytám na twistry, smáčky, malé woblery a malé třpytky.)

Mr.Stick - Profil | Ne 4.10.2015 18:23:13

Dnes už v podstatě chodím bez lanka jen na pstruhy a na sumce, tam ovšem používám jako návazec 0,78 FC.

Kenny's - Profil | Út 22.9.2015 16:33:00

Dobrý den, chystám se tento tyden na prehradu, kde se vyskytuji okouni a candati. Chtel bych je chytat se smacky, ale nevim jakou montaz pouzit. Slysel jsem o montazi zvane dropshot, ale nevim jak to funguje. Proto bych vas poprosil o par tipu na nejake montaze. Diky Jirka

SUMÍK - Profil | Pá 2.10.2015 15:20:33

Stačí se podívat na monitoru vpravo nahoru, je tam napsáno vyhledávání a pod tím okénko, do prázdného okénka napsat ,,drop shot" a vyjede tolik informací........

Jendek - Profil | Čt 24.9.2015 11:15:26

Ahoj, jaký prut si koupit na přívlač woblerů od 4cm do 9cm?
Jakou gramáž prutu? nechci nějaké kopyto a mám obavy, aby to proutek okolo 15g utáhnul.
Děkuji Moc.

Knapík - Profil | Čt 24.9.2015 11:46:41

Na tohle se konkrétně odpovědět podle mě nedá, není wobler jako wobler, hlubinné modely v tebou uvedených délkách budou mít výrazně vyšší odpor ve vodním protředí a to zejména díky dlouhé lopatce a proutek okolo 15g s nimi velkou parádu neudělá, naopak na woblery pohybující se v horní vrstvě vodního sloupce s malou lopatkou může takový prut vodit i spolehlivě utáhnout.

repsol - Profil | Ne 20.9.2015 12:16:01

Ahoj, chtěl bych poprosit o vysvětlení jaký je rozdíl mezi pruty na přívlač "CAST" a "SPINNING". U toho CAST to má na rukojeti takový výběžek. K čemu to je? Každej prut se používá na jiný druh lovu? Děkuji

Knapík - Profil | Po 21.9.2015 7:40:24

Cast se používá s multíkem, ne se smekacím navijákem a jeho pozice je nad prutem a ne pod ním, ten výčnělek slouží k zachycení prstu u navijáku - absentuje tak klasická nožka smekacího navijáku, za kterou většina rybářů sestavu drží.

888pavel - Profil | Čt 17.9.2015 15:51:51

Dobrý den, chci se zeptat jestli někdo z Vás neví jak se tato ryba jmenuje. Chytil jsem ji letos na řece Onon v Mongolsku na přívlač. Určitě se bude jednat o nějakou kaprovitou rybu, zuby to nemá. Nejvíc mi to připomíná našeho bolena. Díky Pavel

Knapík - Profil | Pá 18.9.2015 8:20:30

Mně ta ryba tedy připomíná spíš parmu než bolena, ale co je to konkrétně zač, to si pojmenovat netroufnu.

Skřivánek - Profil | Ne 9.8.2015 21:20:34

Zdravím, chci se zeptat jestli nevíte z jakého materiálu jsou vyrobeny kopyta, smáčci atd. Popř. kde se dá sehnat? díky :)

Mogulovec - Profil | Po 31.8.2015 15:30:43

Dobrý den mám dotaz ohledně kapacity navijáku vel.3000.Jak vyřešit plnost cívky pokud bych chtěl použít vlačecí šnuru( 0,10-0,12mm) a nechci aby mne to finančně přišlo na draho je možné použít podmot z vlasce popř. jaké délky a jakých průměrů (kombinace).S prívlačí začínám a chtěl bych se věnovat lovu candátů na řece..

Knapík - Profil | Út 1.9.2015 8:21:12

Kup si řekněme 120-150 pletenky, naviň si ji na cívku, přivaž podkladový vlasec a cívku naplň dle libosti, pak cívku sundej, nasaď prázdnou a celé to přemotej, aby si měl vlasec dole a pletenku nahoře. Podklad není ujímaný návazec, takže se spokoj s jedním průměrem, nacpal bych tam cokoli od nějaké 0,22mm výš.

Lukryba - Profil | So 15.8.2015 13:17:35

Dobrý den, budu kupovat nový vláčecí prut uvažuji o délce 1,8 m nebo 2,1 m, cílová ryba by měl být pstruh popř. okoun také bych chtěl nový naviják, ale vůbec netuším co by bylo vhodné pro začínajícího, chytat budu na menší třpytky, smáčky. Díky