Přívlač
Hlavní poradna pro přívlač.
Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"
Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov
A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.
Moderátoři - poradci: Flip, Mr.Stick, ivanv 25,59, Nat, Pedro1, SUMÍK, Bambus... T.maniak.
LennyK - Profil | St 6.1.2016 9:23:49
Knapík - Profil | St 6.1.2016 9:40:09
I když zrovna tenhle konkrétní prut na těch 60g končí ...
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-millenium-hd-fatso-jerk-1-95m-25-60g
MirkoKovis - Profil | Út 5.1.2016 13:40:10
jezisek mi nadelil hrubsi vlaceci prut ( 2.4m 15-40g) a rozhodl jsem se, abych ho neurazil, ze jej obcas pouziju. Pouziju ho na vlaceni tezkych a velkych nasrah na vetsi stiky popripade nejakyho fousatyho, jen se nemuzu rozhodnou zda dat vlasec ci pletenku a jekej prumer? ( at uz u vlasce nebo pletenky)
Diky
Knapík - Profil | St 6.1.2016 9:37:35
Petr.OVA - Profil | Út 8.12.2015 10:37:14
Knapík - Profil | Po 4.1.2016 7:16:10
http://www.rybarlovec.cz/detail/rybar/karabiny/karabinka-spinwal-nr-20-2g.html
Knapík - Profil | Po 4.1.2016 7:16:31
Bursaman - Profil | Ne 6.12.2015 17:10:31
Knapík - Profil | Po 7.12.2015 7:42:35
DavidN - Profil | Út 1.12.2015 19:29:19
http://www.mlsport.cz/pruty/spro-addiction-2-4m-3-16g
Budu vláčet menší nástrahy. Jaký vlasec doporučíte, abych jej nezlomil.
Máte zkušenosti s touto značkou, nebo mi doporučíte jiný. Zaujala mě váha prutu.
Děkuji.
Knapík - Profil | St 2.12.2015 7:36:00
tadik - Profil | Ne 29.11.2015 10:42:57
chtěl bych se zeptat, jestli se dá chytat na přívlač i v prosinci, nebo jestli ryby už na nástrahy nereagují? Děkuji za odpověď.
Knapík - Profil | Po 30.11.2015 8:02:48
SUMÍK - Profil | Po 30.11.2015 8:46:07
Lukryba - Profil | Čt 19.11.2015 16:16:15
a chtěl bych spíš chytat na řekách a potocích.
Knapík - Profil | Pá 20.11.2015 7:30:17
Nicméně i tak, přívlač není primárně o prutu, ale o tom, co a jak s jeho pomocí protahuješ vodním prostředím,kde by mohl nějaký dravec sídlit.
Varada - Profil | Po 9.11.2015 17:22:30
Letos jsem se začal trochu věnovat přívlači, dokonce jsem pochytal i nějaké ryby (mraky tloušťů, malé štiky, několik sumců do metru, okouna, jesena). Co mě ale štve, že všechno na rotačky, vlastně na woblera jsem aspoň tlouště taky chytil, ale na gumy nic. A to jim dávám i několik hodin z vycházky, a když to nejde tak tam prsknu rotačku a většinou něco chytím. Používám poměrně těžké jigy, (6-13g),chytám nejraději na řece Moravě v proudu. Kontakt s nástrahou mám dobrý, tahám je pomalu a cítím jak brnkají o dno. Je mi jasné, že technika se musí vypilovat, ale nejde mi do hlavy že to nevezme ani tloušť kteří mi tam berou i pětku(13 g!!!) rotačku. Přikládám fotku jak gumy nastražuji. Za každou radu kde by mohl být problém děkuji.
SUMÍK - Profil | Po 9.11.2015 21:25:52
nějaké hlubší tůně, kolem mostních pilířů nebo kolem nějakých překážek. Když táhneš nástrahu tak s ní občas prudce poskoč, aby jsi dravce vyprovokoval. No a pak zkoušet a zkoušet ......
johny999 - Profil | So 7.11.2015 18:15:40
chcel by som sa spýtať že ako treba vybrať správnu šnúru či vlasec pre daný prút. Napr. Mikado Flash Perch do 18g. Momentálne používam 0,12ku šnúru ale chcel by som skúsiť Nanofil resp nejaký monofil, nakoľko zima už pomaly klope na dverách. Chytám s ním na stojatej vode, ostrieže, zubáče resp štuky. Nástrahy gumy od 5 do 10cm s jigmi do 7g.
Skúšal som s tým prútom zdvíhať váhy... cc pri 1kg už je plná parabola, ešte to zdvihne. No s 1,25 už má problém. Brzdu mám nastavené na tú cca 1kg.
Má zmysel na navijak dávať vlasec s nosnosťou viac ako cc 2kg?
Ďakujem.
Knapík - Profil | Po 9.11.2015 10:51:24
Cthulhu - Profil | Čt 5.11.2015 20:48:52
http://rybarske-pruty.heureka.cz/carson-minispin-excalibur-2_1m-5-15g/
SUMÍK - Profil | Pá 6.11.2015 7:49:23
Kde to žije - dravci
8:49Poradna: Sumcařina 2572
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












