Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

LennyK - Profil | St 6.1.2016 9:23:49

Ahoj všem. Chystám se v létě chytat z lodky stiky ve Švédsku na 60g slidery a 60g jerky. Budu chytat pouze se smekacim navijakem.Pokud máte zkušenosti, poraďte prosím jaký by byl nejvhodnější prut. Díky.

Knapík - Profil | St 6.1.2016 9:40:09

Já pro tyhle účely zakoupil od Dragonu Millenium fatso-jerk a bohatě stačil.
I když zrovna tenhle konkrétní prut na těch 60g končí ...
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-dragon-millenium-hd-fatso-jerk-1-95m-25-60g

MirkoKovis - Profil | Út 5.1.2016 13:40:10

Zdravim,
jezisek mi nadelil hrubsi vlaceci prut ( 2.4m 15-40g) a rozhodl jsem se, abych ho neurazil, ze jej obcas pouziju. Pouziju ho na vlaceni tezkych a velkych nasrah na vetsi stiky popripade nejakyho fousatyho, jen se nemuzu rozhodnou zda dat vlasec ci pletenku a jekej prumer? ( at uz u vlasce nebo pletenky)

Diky

Knapík - Profil | St 6.1.2016 9:37:35

15-40g asi nebude úplně prut silobij, víc než vlasec cca 0,28mm nebo pletenku na 12-15kg bych tam rozhodně nedával.

Petr.OVA - Profil | Út 8.12.2015 10:37:14

Dobrý den, kolegové. Chci se zeptat, jestli někdo náhodou nepoužíváte výrobky firmy Spinwal. V Česku pokud vím nesehnatelné, v Polsku jen obtížně a podle mně nic lepšího není (ale nikomu svůj názor nenutím, jen je to moje praktická zkušenost). Na UL vláčku je No. 20/2kg, 9mm opravdu to nej. Neporadíte někdo, kde bych to mohl zase sehnat? Z Ostravy se mi do Fishing Marktu v Bielsku pro pět balení fakt nechce...

Knapík - Profil | Po 4.1.2016 7:16:10

Na žádost zadavatele otázky přidávám odkaz na shop, kde jsou tyto karabiny k mání :
http://www.rybarlovec.cz/detail/rybar/karabiny/kara​binka-spinwal-nr-20-2g.html

Knapík - Profil | Po 4.1.2016 7:16:31

Ahoj a díky za info, odpověď zadána.

Bursaman - Profil | Ne 6.12.2015 17:10:31

Dobrý den, mám rybářský prut Shimano 7-21 g. To že nesmim použít moc těžké nástrahy, to vím, ale chtěl bych se zeptat, jestli se s takovým prutem dá lovit Štika, candát a bolen. Na řece i stojáku. A jaký průměr vlasce mám použít? Na candáta i bolena se mi zdá 28 moc, na štiku 15 málo. Děkuji.

Knapík - Profil | Po 7.12.2015 7:42:35

Ideální bude očividně něco mezi, tj. cca 0,20mm s nosností 4-5kg nebo nějaká slabší pletenka s podobnou nebo lehce vyšší nosností.

DavidN - Profil | Út 1.12.2015 19:29:19

Dobrý den, chtěl bych si pořídit přívlačový prut na okouny, candáty, štiky. Myslíte, že je vhodný:
http://www.mlsport.cz/pruty/spro-addiction-2-4m-3-1​6g
Budu vláčet menší nástrahy. Jaký vlasec doporučíte, abych jej nezlomil.
Máte zkušenosti s touto značkou, nebo mi doporučíte jiný. Zaujala mě váha prutu.
Děkuji.

Knapík - Profil | St 2.12.2015 7:36:00

Já bych tam dal cca 0,16mm, zkrátka něco s nosností kolem 3kg.

tadik - Profil | Ne 29.11.2015 10:42:57

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli se dá chytat na přívlač i v prosinci, nebo jestli ryby už na nástrahy nereagují? Děkuji za odpověď.

Knapík - Profil | Po 30.11.2015 8:02:48

To víš, že to jde, pokud není -20C a všechno pod ledem, jde to :-)

SUMÍK - Profil | Po 30.11.2015 8:46:07

Dobrý den. V prosinci se zcela jistě na přívlač chytat dá. Jen je důležité ryby najít. Jsou určitě na jiných místech než například v létě.

Lukryba - Profil | Čt 19.11.2015 16:16:15

Zdravím mám prut 5-25g který mi dal jeden známý,ale bohužel nepřidal žádně rady jak s ním chytat, tak jsem zkoušel chytat na rybníce se třpytkami, ale nic moc nedal by mi někdo radu do začátku jak chytat s tímto s tímto prutem s přívlačí mnoho zkušeností a s takovým prutem už vůbec. Díky
a chtěl bych spíš chytat na řekách a potocích.

Knapík - Profil | Pá 20.11.2015 7:30:17

Ahoj, minimálně by nebylo špatné uvést délku toho prutu a značku. Aby to nebyl např. plavačkový speciál, což snad nebude. Metodika práce s prutem se bude písemnou formou asi těžko vysvětlovat, lepší by bylo kouknout se na nějaké video zde na webu.
Nicméně i tak, přívlač není primárně o prutu, ale o tom, co a jak s jeho pomocí protahuješ vodním prostředím,kde by mohl nějaký dravec sídlit.

Varada - Profil | Po 9.11.2015 17:22:30

Petrův zdar :-)
Letos jsem se začal trochu věnovat přívlači, dokonce jsem pochytal i nějaké ryby (mraky tloušťů, malé štiky, několik sumců do metru, okouna, jesena). Co mě ale štve, že všechno na rotačky, vlastně na woblera jsem aspoň tlouště taky chytil, ale na gumy nic. A to jim dávám i několik hodin z vycházky, a když to nejde tak tam prsknu rotačku a většinou něco chytím. Používám poměrně těžké jigy, (6-13g),chytám nejraději na řece Moravě v proudu. Kontakt s nástrahou mám dobrý, tahám je pomalu a cítím jak brnkají o dno. Je mi jasné, že technika se musí vypilovat, ale nejde mi do hlavy že to nevezme ani tloušť kteří mi tam berou i pětku(13 g!!!) rotačku. Přikládám fotku jak gumy nastražuji. Za každou radu kde by mohl být problém děkuji.

SUMÍK - Profil | Po 9.11.2015 21:25:52

Ahoj. Gumy máš napíchnuté na jedničku, pěkně rovně jak to má být, v tom problém nebude. Můžeš vyzkoušet nějakou méně nápadnou barvu, motorový olej, tmavě zelenou něco méně křiklavého. Tloušť se na gumu moc často nechytá, i když občas ji také vezme. Zkus prochytávat
nějaké hlubší tůně, kolem mostních pilířů nebo kolem nějakých překážek. Když táhneš nástrahu tak s ní občas prudce poskoč, aby jsi dravce vyprovokoval. No a pak zkoušet a zkoušet ......

johny999 - Profil | So 7.11.2015 18:15:40

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať že ako treba vybrať správnu šnúru či vlasec pre daný prút. Napr. Mikado Flash Perch do 18g. Momentálne používam 0,12ku šnúru ale chcel by som skúsiť Nanofil resp nejaký monofil, nakoľko zima už pomaly klope na dverách. Chytám s ním na stojatej vode, ostrieže, zubáče resp štuky. Nástrahy gumy od 5 do 10cm s jigmi do 7g.

Skúšal som s tým prútom zdvíhať váhy... cc pri 1kg už je plná parabola, ešte to zdvihne. No s 1,25 už má problém. Brzdu mám nastavené na tú cca 1kg.
Má zmysel na navijak dávať vlasec s nosnosťou viac ako cc 2kg?

Ďakujem.

Knapík - Profil | Po 9.11.2015 10:51:24

Já bych na to dal šňůru na 4-6kg nebo vlasec cca 0,16mm, i když na přívlač s cíleným lovem štik a candátů je to stejně docela málo ...

Cthulhu - Profil | Čt 5.11.2015 20:48:52

Dobrý den, chci se zeptat zda se tento prut hodí na lehkou přívlač a zda vůbec stojí za to si ho koupit:
http://rybarske-pruty.heureka.cz/carson-minispin-ex​calibur-2_1m-5-15g/

SUMÍK - Profil | Pá 6.11.2015 7:49:23

Rozhodně nehodí. Rybu na něj chytit můžeš, ale na lehkou přívlač se nehodí.