Přívlač

Hlavní poradna pro přívlač.

Poradci nebudou odpovídat na příliš obecné či nekonkrétní dotazy ve stylu: "Jak chytit štiku na přívlač?"

Pro úplný začátek je lepší začít vhodnou rybářskou literaturou:
Jacek Kolendowicz: Rybářství - lov dravých ryb
Tomáš Rozsypal: Okoun, pruhovaný bandita
Václav Fikar: Přívlač na mimopstruhových vodách
Olivier Portrat: Úspěšné chytání candátů
Fish&Fang: Jak se loví candát
Nakladatelství Fraus, edice Úspěšný rybář: Štika
Marek Szymansky: Ríční Rybolov

A samozřejmě archiv článků na MRK.cz.

Moderátoři - poradci: FlipMr.Stickivanv 25,59NatPedro1SUMÍKBambus... T.maniak.

Ruzzzik - Profil | Út 4.8.2015 21:54:43

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nenašel foťák značky Canon na řece Lužnici 5. Dnes jsem tam byl na přívlači a bohužel jsem ho tam zapomněl. Když jsem se vracel zpět na ono místo zhruba po necelé hodině už tam nebyl. Kdybyste ho náhodou někdo našel, tak se mi prosím ozvěte. Děkuji

Knapík - Profil | St 5.8.2015 8:34:41

Dobře směrovaný dotaz do přívlačové poradny, ale v sekci oznámení bys měl asi větší šanci, že se nějaký poctivec ozve. Nicméně nedělal bych si iluze a spíše bych se s ním už loučil a začínal ho oplakávat :-(

Alum - Profil | Po 3.8.2015 21:37:13

Dobrý den, chtěl bych začít provozovat přívlač na mělké řece (většinou 30-50cm s hlubšími tůněmi). Jsou tam hlavně pstruzi a okouni pokud vím. Co byste mi doporučili za prut a naviják k tomu?? Představoval jsem si tak 2.1 metru.. Docela se mi zamlouvá Berkley Phazer 702 UL 3/15 -http://www.ryvafishing.com/ryvafishing/eshop/36-1-P​​RUTY/0/5/1011844-Vlaceci-Prut-Berkley-Phazer​-702-UL​-3-15/1603507 a nebo Berkley FireFlex Twitch Spin 183 cm - 5 - 18 g - http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-berkley-fir​​eflex-twitch-spin-183-cm-5-18-g-9055.html# a nebo Abu Garcia VENERATE Spin 2,10m/2-15g .. Co si o nich myslíte a jaký naviják by se k němu hodil?? Nevím ani kolik by měl stát nějaký standartní prut pro začátečníka.. Chytat bych chtěl na wobblery, třpytky smáčkyy twistery apod... Děkuji

Knapík - Profil | Út 4.8.2015 7:48:45

Nevím, o jakou vodu jde, ale prosím tě, pokud má ta voda alespoň pár metrů na šířku a není to kompletně zavřený tunel z keřů, stromů a kopřiv, určitě si nekupuj prut 1,83m.
Netuším kolik ti je, jestli nejsi třeba trpaslík apod., ale prut přes dva metry určitě využiješ i jinde :-)

MirkoKovis - Profil | Čt 30.7.2015 20:50:06

Posledni dobou mi jdou dravci na privlac jen ve "spinavych" vodach, hlavne nadrze a rybniky. Ale na rece (berounka) jsem stale bez uspechu a to i pod jezem.
Otazka zni, jakej zvolit vlasec, snuru nebo nanofil? Popripade jen kombinaci s koncovym navazcem?
Nastrah mam plno, tak usuzuju, ze problem je ve vlasci co mam ted (20ka pruhledna) a ryby ho v te ciste vode proste vidi.

Diky

Knapík - Profil | Po 3.8.2015 7:37:32

Jestli myslíš, že je to tím, nezbude, než zkusit všechno možné, pak se ti to možná povede, a řekneš si, už vím jak na to, už jsem na to přišel a příště se pak zase ukáže, že ne .-)

Tahač - Profil | So 1.8.2015 15:17:39

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, co děláte s nefunkční rotačkou. Koupil sem novou a ve vodě se prostě ani neotočí. Ani při rychlém vedení. Nějaká rada jak předělat?

Knapík - Profil | Po 3.8.2015 7:36:02

Občas pomůže trochu roztáhnout nebo zmáčknout závěsné očko, na kterém je uchyceno křidélko, ale u nový to asi nebude ten zásadní problém, tady to spíš bude tím, že se nemůže volně otáčet ten korálek, který zespod drhne o ten vyčnívající drátek u zátěže. Pošli tu rotačku kolegovi Rocco76, ten ti ji možná rozebere, předělá a rozchodí.

Sysel954775 - Profil | Čt 30.7.2015 15:40:10

Mužu jse zeptat ? jestli jse mužou chytat dravci na třpytku kdyz vam jestě nebylo 15 let ? Děkuji

Knapík - Profil | Po 3.8.2015 7:32:38

Ano mohou, pokud máš papíry :-)

Sasoun - Profil | Po 27.7.2015 12:37:20

Ahoj, dneska jsem si koupil na přívlač prut Shimano Exage Spinning 240H - 240 cm - vrhací zátěž 20-50 g. Naviják Shimano Exage FD - 3000.

A teď k otázce: Potřeboval bych doporučit vlasec - řekněme průměr 25, odolný proti otěru, nekroutící se.

Cílová ryba: štika, okoun, tloušť, candát.
Chytám většinu času na rotační třpytky (0, 1, 2, 3) a menší woblery (do 10 cm)

Díky.

Knapík - Profil | Po 27.7.2015 13:43:58

Doporučovat na tlouště a okouny vlasec 0,25mm, je trochu něco jako používat při likvidaci mraveniště jadernou zbraň, Nástrahy, který uvádíš bys mohl utahat na prutu do 20g a ne v rozsahu 20-50g, to už je prut na poněkud hrubší lov - neříkám, že to nejde, ale sorry, nulku, jedničku rotačku tahat na takovým prutu nemůže být žádná lahoda. Chápu, že oceníš na tom prutu silovou rezervu pro zdolání třicátníka okyše nebo jelce, ale osobně bych ti poradil, nechat si tenhle prut na hrubší přívlač a koupit si pletenku a na tlouště a okouny si pořídit něco výrazně slabšího, za mě např. 2,70m 2-14g, 3-18g.

Huso_huso - Profil | Po 20.7.2015 12:03:00

Dobrý den, chci se zeptat, jak na parmy přívlačí. Včera jsem chytal na místě kde byli tloušti a parmy. Bohužel jsem chytal samé tlouště, tak 15 kusů 15-30 cm. Hlavně na třpytku vel.0 a trochu na woblera tak 2-3 cm. hloubka byla tak 20 cm-30 cm. tahal jsem pomalu, někdy aby to v proudu klidně stálo na místě, navíc jsem zkoušel i gumy ale žádná parma nezabrala.. jen jsem je viděl jak rejou ve dně
Díky za rady

Knapík - Profil | Po 20.7.2015 13:00:55

Zkoušel bych to stejně a stejně jako ty bych nechytil žádnou, já je na přívlač neumím :-((

Kwikin9 - Profil | Po 20.7.2015 9:29:29

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, od kolika let mohu chytat na přívlač, nebo jestli to není věkově omezené, někdo mi totiž říkal, že s přívlačí mohu začít až v 18. Děkuji za odpověď

Knapík - Profil | Po 20.7.2015 9:53:29

Není to věkově omezeno - omezení "mládeže" se vztahovala na lov na živou rybku, lovit přívlačí můžeš, jakmile jsi držitelem ryb. lístku a povolenky.

gigosh - Profil | So 11.7.2015 18:20:14

ahoj, dnes jsem vzal svůj prut Daiwa Exceller a protáhnul jsem monofil očky a u posledního očka a silon se začal kroutit a brousit ,tak jsem odstřihnul další cca 1metr a skusil jsem to zas a stalo se to samé tak jsem začal očka leštit,čistit atd. pak jsem to skoušel dál ale furt nic nevíte co s tím ?? děkuji za odpovědi

Knapík - Profil | Po 13.7.2015 7:44:30

Jediný co mě napadá, jestli nemáš prasklou keramickou vložku koncového nebo předposledního očka, nelešti a výplně důkladně zkontroluj. Vlasec protahuješ skrz očka při otevřené cívce nebo přes brzdu ? Jestli by nemohl být zádrhel někde u rolničky navijáku, ale to spíš asi nebude ...

LukasQooo - Profil | Ne 5.7.2015 21:08:08

Zdravím, chytám na přívlač už 5 let a mám prut mitchell 10-35g a chci si koupit nový prut. Chci se zeptat, jestli mám jít do značky jako je berkley shimano a vybrat nějaké dražší kousky nebo jestli dát příležitost i prutům značky mivardi a jiné. Cílená ryba by měla být štika do 70 cm a měnší to samé candát okouni. Chytám především na přehradách. Nástrahy woby max do 7 cm, rotačky velikosti 2
2. otázka se týká jestli není na přívlač lepší multiplikátor, a jestli byste se mohli podělit o nějaké poznatky z lovu multiplikátorem.
Díky za odpověď.

Knapík - Profil | Pá 10.7.2015 7:14:26

Výběr prutu by měl být plně v kompetenci rybáře, jeho požadavků na parametry, které by ten klacík měl splňovat. Rozhodně bych nevybíral výhradně mezi Berkley a Shimanem, existuje spousta dalších výrobců, kteří nedělají špatné pruty. (Dragon, Jenzi, Mivardi, St. Croix a další a další ...
Multiplikátor má své nesporné výhody - zejména pojímá vlasec přímo bez jeho zkrucování, což je při přívlači nezanedbatelné plus, leč mně lov s ním k srdci nepřirostl.