Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Viki 91 - Profil | St 21.5.2014 20:45:32

Ahoj rybaří,
Chci se zeptat jaký vlasec mám použit vlasec když mám prut heavy a 50g vystřelovací krmítko. Děkuji za radu

tym - Profil | St 21.5.2014 21:03:55

Na 50g krmítko stačí vlasec o průměru 0,20 mm. Pokud se chceš do hodu skutečně pořádně opírat a máš hodně tvrdý prut, pak by to mohla být i dvaadvacítka

Pači - Profil | Pá 16.5.2014 19:42:01

Ahoj, potřeboval bych doporučit nejakou montáž na Feeder aby se mi nezamotával návazec o olovo při dlouhém náhozu, nejlépe foto, nebo video, dík

Martin M. - Profil | So 17.5.2014 11:55:43

Jedine stoprocentni montaze jsou takove, kde navazec nedosahne na kmenovy vlasec - olovene krmitko s trubickou a pod nim 10cm navazec, nebo method feeder.

barsie - Profil | Pá 16.5.2014 17:55:43

několit let používám kukuřičný šrot jako krmení vždy nějaké záběry byli. Nyní po tříleté pauze se do rybyřiny vracím zakoupil jsem feeder pruty a jde se na to. ale opět sem tam nějaký záběr nějak se mi nedostává peněz na profi krmení. tak zkouším různé koření, např. perník ale abych nachytal za 2 hodiny 7kg ryb je nedosažitelná meta. Hodně mi pomohlo změnšení háčku a úprava delky navázce. To hodnotím velice kladně. zhledl jsem nějaká videa od M. Maťáka a pak to přišlo myslel jsem že ryby upoutá spíše světlé krmení, že ho lépe vidí. Na druhou stranu někde v odborném članku jsem četl, že bílá ryby se této návnady spíše straní. znamená to tedy že bych měl krmení přibarvovat. Jaké s tímto máte zkušenosti...???

Martin M. - Profil | So 17.5.2014 11:54:48

Nachytat 7 kg ryb za 2 hodiny je nadstandard.
Urcite se da nachytat i se srotem, ale musi byt "ten spravny den". Pokud takovy den neni, lepsi navnady ti k ulovku pomohou lepe. I obycejna strouhanka za 16kc/kg z Makra je lepsi, nez jakykoliv srot - je potreba ji ale spravne michat, aby zustala vzdusna a nebyl z ni knedlik, neni to s ni lehke. Potrebujes velkou nadobu, pomalu prilevat vodu a hodne rychle michat rukou. Nebo srot kukuricny a trochu ho sparit varici vodou, pak k nemu strouhanku. Koreni ani dalsi pridavky nejsou nutne. Pribarvovani navnady take neni nutne. Kdyz na to kouknu realne, tak s uplne obycejnou navnadou, bez bonduelky a masnaku, to nejakou barvou nebo korenim stejne moc nezachranis. Muzes to ale vzdy dohnat znalosti reviru, ryb a svou dovednosti.

buksik58 - Profil | Pá 16.5.2014 10:33:52

Som starsí rybar.Moja otazka by bola.Či exiztuje video,na montáž Method Feederu? Vopred dakujem,za odpoved.buksik58.

Martin M. - Profil | Pá 16.5.2014 11:27:26

michal158 - Profil | Pá 16.5.2014 8:18:18

zdravim.
som rybar-zaciatocnik a chcel by som si skusit lov na feeder. o vacsine veci som si uz nieco pozistoval, ale neviem zistit aky stojan pouzit na feeder udicu. prosim poradte ako na to. zaujima ma skor nejake lacnejsie riesenie.
dakujem

michal

RADYNEK - Profil | Pá 16.5.2014 8:32:35

Ahoj, na feeder může použít klidně obyčejnou vidlčku, kterou používáš nyní. Více se dozvíš ZDE: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1160

splávek_1988 - Profil | Po 12.5.2014 18:50:26

Dobrý den, koupil jsem si feederový prut giants fishing fluent xt feeder medium. Dostal jsem k němu čtyři špičky, které jsou označeny barevně podle tuhosti. Ale není na nich žádný popisek. Ani údaj v uncích ani nic prostě. Chtěl jsem se zeptat podle čeho se mám řídit jakou špičku zvolit například při 40g košíku. Jestli můžu dát i nejjemnější tedy zelenou nebo jestli se to nesmí. Děkuju

plavan - Profil | Po 12.5.2014 19:04:53

Můžeš zvolit špičku jakou uznáš za vhodnou. Měla by mít schopnost svým ohybem napnout kmenový vlasec a přitom nepohnout krmítkem ve vodě. A neměla by být ohlá nadoraz, aby jakože byla ještě schopna detekovat záběr. A nejměkčí špičky není vhodné používat k tvrdším feederům na prudké a daleké náhozy, mají pak tendenci praskat díky svému přetížení.

tym - Profil | Po 12.5.2014 23:42:27

I nejjemnější špička vydrží maximální odhozovou hmotnost prutu, takže se není třeba bát, že by nejjemnější špička při větším zatížení praskla. Špička je pak třeba volit podle síly proudu a vzdálenosti ve které lovíš, to znamená, že vlasec musí špička správně napnout a ještě tam musí zůstat prostor pro správnou detekci záběru ..

schaser - Profil | Po 12.5.2014 12:24:45

Ahoj. Chtěl bych se zeptat. O víkendu jsem byl na Odře pod splavem kde byl silnější proud a tak jsem myslel na výskyt ostroretek a parem. Nejlepší nástrahou tedy pro mě byly červy. Problém ale nastal při druhém nahození kdy se mi k zakrmenému místu stáhli oukleje a po dopadu krmítka na hladinu okamžité atakovali nástrahu. Špička lítala jako zběsilá ale zaseknout se nedaly protože červů bylo více a tak je jenom pomačkaly. V tom případěna na dně zůstali jen nahlodaní červi. Dá se tedy nějak u návnady selektovat, aby oukleje nenajížděli a nebo jakou nástrahu případně montáž zvolit, aby to s těmi ouklejemi nebyl takový fofr. Přece jenom chytat na kuku kterou oukleje nesnědí se mi parmy nechce a nic jiného masového neznám. Díky za radu.

Martin M. - Profil | Po 12.5.2014 12:30:25

Cau, do 16.6. bys mel dat parmam o ostroretkam pokoj. Potom zkus rousnici a neboj se ani te kukurice. Horsi to bude s ostroretkama.

tym - Profil | Po 12.5.2014 23:38:43

Jak řekl Martin, ostroretky a parmy bys teď cíleně lovit opravdu neměl ,,,,
Jinak pokud se chceš zbavit ouklejí, což může být problém na mnoha vodách, je jedinou možností zvolit nástrahy, které oukleje neatakují. Záběrů bude samozřejmě méně. Jestli ti to nevyhovuje zkus jiné loviště, nejlépe nějaké hlubší a použij větší zátěže, ať jdou nástrahy rychle ke dnu. Ani to ale nemusí stačit, takže je to zase na selektivnějších nástrahách .....

Ludis - Profil | Čt 8.5.2014 13:36:30

Ahoj, chci se zeptat na velikost a tvar háčku při chytání na kukuřici na vlasu nebo přímo napíchnutou na háčku. Používal jsem háčky Gamakatsu LS-3313F velikost 10. Prostě háček s rovným očkem z pevného drátu. Dříve mi tolik ryb nepadalo jako poslední 2 týdny. Háček jsem vyměnil za jiný, ale s lopatkou, nevím nyní výrobce. Problém mám s jeho navázáním. Při dotahování asi spálím 2cm vlasce nad háčkem a při záběru větší ryby ji utrhnu. Pokud navážu větší háček za lopatku, vlasec nepoškodím.

tym - Profil | Čt 8.5.2014 15:45:41

Pokud ti dříve ryby nepadaly ze stejného háčku, asi nebude problém přímo v háčku. Ryby jsou možná opatrnější, anebo naopak divočejší a je třeba se tomu přizpůsobit. Nechej háček stejný, ale zkus upravit délku návazce nebo délku vlasového přívěsu. Pokud to nepomůže, tak se teprve začni zaobírat dalšími věcmi .....

grygy99 - Profil | Po 5.5.2014 9:08:07

Jaké jsi mám koupit krmení abych tam udržel co nejdýl ryby?

tym - Profil | Po 5.5.2014 9:27:59

To záleží o jaké ryby jde, ale ať se jedná o ryby středně velké nebo větší, vždycky je důležité, více než vnadící směs, kolik je v krmení červů a jiných hrubých složek .....

grygy99 - Profil | Ne 4.5.2014 21:32:13

Dobrý večer,
myslíte že je vhodné chytat na závodech na method feeder kde je 1cm 1 bod. Nebo bude lepší chytat na klasické montáže? Předem děkuji za odpověď.

Martin M. - Profil | Po 5.5.2014 0:00:19

Ahoj, na takovych zavodech je nejlepsi chytat drobot na plavanou. Na feeder bych se snazil chytat ty ryby, kterych tam je nejvice. Method feeder je spise na vetsi ryby a pri tomto bodovani nebude dobry.

tym - Profil | Po 5.5.2014 7:31:29

Pokud je to na centimetry, taj je vždycky výhodnější chytat drobnější ryby a tomu odpovídá spíše plavaná. Jestliže se jedná o feederový závod, pak je lepší opět zaměřit se spíše na menší ryby, kterých je v revíru vždycky víc a použít průběžku s delším návazcem