Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

hromajda - Profil | Pá 9.3.2012 19:58:42

a ještě se chci zeptat jak je to kolem obědnání kšiltovky mrk?

Martin M. - Profil | Pá 9.3.2012 22:43:41

vse je zde http://www.mrk.cz/podpisy.php?id=9 (opet spatne zvolene misto na dotaz ;-))

Azbest - Profil | So 10.3.2012 1:10:57

To je značně feederovej dotaz:-))

hromajda - Profil | Pá 9.3.2012 19:53:29

ahoj martine.U vodea method feeder používáš káčky s očkem a vážeš to bezuzlovým vázáním? A myslíš že by byly dobré i 8mm a 15mm robin red pelety na tuhle montáš? díky.

Martin M. - Profil | Pá 9.3.2012 22:43:08

Ahoj, ano jsou to hacky s ockem a bezuzlove vazani. Pelety tusim 12 nebo 14mm. Dalsi dotazy k videum prosim pis primo do diskusi pod videem.

andre1 - Profil | Pá 9.3.2012 20:14:43

Zdravim vsetkych feeder lovcov. Prosim o radu: chodievam pravidelne k vode - aj v zimnom obdobi, avsak mam problemy premienat aj jemne tukance na zaber /rybu/. Vie mi niekto poradit, ci skor pouzit kratsi nadvazec alebo inu montaz? Pouzivam nadvazec fluorocarbon 0,12 cca 30-35cm, hacik max. 10-8, ako navnadu som skusal rohlik, kostnak s polystyren. gulickou, kukuricka ale aj ine navnady... Za rady vopred velmi pekne dakujem.

RADYNEK - Profil | Pá 9.3.2012 21:15:43

Čau, nevím, jakou používáš montáž. Obecně platí, že podle aktivity/ ročních období se přizpůsobí délka návazce. Teď bych použil na stojáku kratší, cca 20 -30 cm páternoster, na řece delší - 50 -70 cm. Postupem času, jak se bude aktivita ryb zvyšovat, bych prodlužoval i délku návazce. Na řece až na 80 cm až metr. Na stojáku až na 50 - 70 cm. Průběžku moc nechytám, většinou na řece. Je jen obecná rada, musíš si délky návazců vyzkoušet, co ti bude vyhovovat. Někdy vedle sebe chytají rybáři, jeden má metrový návazec a druhý 50 cm a oba chytají. Když budeš vytahovat prázdný háček nebo vycucaný červy, tak návazec zkrať, když nebudeš schopný záběry trefovat (možná i tvůj případ), tak návazec prodluž.
Na kostňáky může háček zmenšit i na č. 14.
To co dáváš na háček je nástraha, návnada se dává do krmítka :-)

JJanekk - Profil | Pá 9.3.2012 14:32:20

Ahoj,
měl bych jednu stupidni otázku.
Jsou podle vás v tomhle období účinnější živočišné nebo rostlinné nástrahy?
Nějak se na tom s kamarádem nemůžeme shodnout.
Podle mě se červi ve studené vodě málo hýbou a ztrácí na účinnosti, rohlík nebo kukuřice odvede víc práce (i když se taky málo hýbe). Maximálně bych vzal do party kukly.
Co myslíte?
Dík. Honza

Šlapeto - Profil | Pá 9.3.2012 17:57:05

Ahoj Honzo, to je velmi zapeklitá otázka :)) Když někdo řekne zimní chytání, tak se mi jako nástraha hned objeví rohlík (trhanec s uvolňujícími kousky), na druhou stranu mi vždy dobře chytali červi a hnojáci ještě líp. Takže ti bohužel s jednoznačným rozhodnutím nepomůžu. Také dost záleží, na jaké ryby jdete...

Azbest - Profil | Pá 9.3.2012 18:40:18

Vždycky je třeba zkoušet, ale živá většinou funguje líp.
Funguje vždycky-i v zimě na dírkách.

alex.del.piero - Profil | Čt 8.3.2012 14:29:32

Ahoj, vyrábí se inline feeder krmítka (tz.klasické klecové krmítko s trubičkou)?Pokud ano, kde se dají případně sehnat. Díky za odpověď

Martin M. - Profil | Čt 8.3.2012 20:54:09

ahoj, myslim ze na ceskem trhu nic takoveho nesezenes, ale vyrabeji se:
http://www.nisafeeders.co.uk/open_end_feeders/inlin​e_feeders.html
nebo si udelat sam:
http://www.total-fishing.com/features/diy-inline-fe​eder

Tetrao - Profil | Čt 8.3.2012 11:06:17

Prosím,poraďte mi,kde mohu zakoupit ploché method mixové krmítko. Na internetu jsem prohledal mnoho e-shopů,ale bezvýsledně. Děkuji.

RADYNEK - Profil | Čt 8.3.2012 11:12:46

karas666 - Profil | St 7.3.2012 18:22:43

Chcem sa spýtať , či máte niekto skúsenosti s chytaním na červov zo zverimexu- tie čo sa nimi kŕmia jašterice atd. Ďakujem

Azbest - Profil | St 7.3.2012 22:15:57

Máš zřejmě na mysli moučné červy.
Zkoušel jsem a ryby to nechtěj.
Sice to strašně dlouho vydrží v krabičce a furt to zajímavě chrastí, ale na lov ryb nevhodné.

plavan - Profil | St 7.3.2012 22:18:44

Mám s nimi stejné zkušenosti jako Azbest. Kluci to jednou donesli k vodě, že to koupili někde v OBI v neděli. Ale nebralo nám to na ně ani v době, kdy se dalo chytat na samotnou polystyrenovou kuličku.

LudoO - Profil | Út 6.3.2012 16:26:10

Ahoj. Všiml jsem si u Martina na videu, že při dalekých hodech používal průběžné krmítko prodloužené o průběžnou trubičku. Zřejmě kvůli zamotávání. Tzn. použiju-li toto krmítko bez této trubičky je větší předpoklad motání krmítka kolem kmenového vlasce? (předpokládám návnadu zamáčknutou na krmítku) A druhá otázka. V obchodech jsou pouze spirálové průběžky. Martin použil průběžku kde nebyla drátěná spirála ale dráty souběžně s vodící trubičkou. Je to kvůli rozdílnému uvolňování krmiva nebo je to úplně jedno. V obchodem jsou totiž samé spirálové.
Možná jsou to detaily, ale proč něco případně dělat blbě.
Dík.

Martin M. - Profil | Út 6.3.2012 20:40:57

Cau, u spiraloveho krmitka je tezsi trefit spravnou konzistenci krmeni.
Trubicka tam je jednak kvuli zamotani navazce, druhak jako jakysi stabilizator pri letu, aby krmitko letelo rovne a neotacelo se ve vzduchu. Pokud zamacknes nastrahu do krmitka, trubicku nepotrebujes, nebo aspon ne tak dlouhou.

triball - Profil | Út 6.3.2012 13:17:10

Ahojte, moc bych Vám byl vdecny za radu. Hodlam si koupit prvý feeder. Chci chodit hlavne na reviri v okolí Brna: řeka svratka, svitava, lišenská říčka, černá hora. Zádny velky revir, takže asi by to mel byt feeder medium (jestli se pletu prosím o radu). Ale nevím jakou delku prutu preferovat ani odhodovou nosnost a už vubec ne ktorá z X milion rybarskych značek je kvalitny. Kdyby ste meli nahodou vhodný dobry typ na feedru pro mne ? nebo alespon značku ? Dekuji.

RADYNEK - Profil | Út 6.3.2012 13:40:17

Čau, zkus si pro začátek přečíst toto: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1061

mikin12345 - Profil | Ne 4.3.2012 17:28:18

Zdravím všechny zapálené rybáře z jiží Moravy,chtěl bych vás poprosit nějake tipy na revíry,ktere máte vyzkoušené .Začínám s feederem a byl bych vám moc vděčný za kazdý tip.

Martin M. - Profil | Ne 4.3.2012 17:38:38

Cau, z Pohorelic a takove dotazy, no toho? Vzdy ty kdyz vybehnes z domu libovolnym smerem a narazis na jakoukoliv lovitelnou vodu, tak jsi primo ve feederovem raji :-)

Šlapeto - Profil | Ne 4.3.2012 17:39:14

Ahoj, nejsem sice z moravy, ale i tak si myslím, že se tady přesné odpovědi nedočkáš. Na druhou stranu nám technika dokáže v tomto směru velice pomoct. Při hledání zkus myslet jako ryba a zapoj google earth či mapy.cz :))

Pepé - Vsetín - Profil | Ne 4.3.2012 20:05:28

ahoj, jakákoliv voda je chytatelná, pokud to není zrovna jezírko na poli po roztátém sněhu :-) zajdi kdekoliv a zkoušej, to je na tom to nejlepší.