Feeder
Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)
Moderátoři - poradci: Martin M., plavan, tym.
Grasel - Profil | Ne 4.3.2012 18:37:53
Martin M. - Profil | Ne 4.3.2012 19:11:38
Hodne zalezi, jak je 40g krmitko objemne Nejake mensi, ktere po naplneni bude mit kolem 80g, bez problemu hodis 30m, coz vetsinou staci.
Balzer - Profil | Ne 4.3.2012 14:26:34
Ďakujem za každú radu.
A pre zaujímavosť, takto to tam vyzerá http://www.youtube.com/watch?v=r8Q6grMEVk8
Martin M. - Profil | Ne 4.3.2012 17:11:11
zaploska - Profil | Ne 4.3.2012 14:19:23
Martin M. - Profil | Ne 4.3.2012 17:05:13
Z firem treba Mivardi, Preston, Korum, Shimano, Milo, Trabucco a dalsi.
http://www.bvv.cz/rybareni/rybareni-2012/prihlasene-firmy/
RS - Profil | So 3.3.2012 21:54:08
plavan - Profil | So 3.3.2012 22:14:26
Těch příčin , proč máš zkroucený vlasec, může být několik. Většinou to je tím, že rybář namotává vlasec na cívku navijáku velkou silou a každá otočka unašeče mu vlasec překroutí. Také může být vadná rolnička v navijáku, ale to doprovází dost často fakt, že je vlasec odřený. Toho by sis všiml, protože by vlasec při namotávání udice šustil v očkách feederu, zvlášť slyšitelné by to bylo v nízkých teplotách, které panují v tomto období, protože je vlasec tvrdší.
Další renonc může vzniknout i špatnou polohou špulky při navíjení . Ale stejně jako při první chybě by se to po prvním nahození srovnalo.
Někdy se vlasec zkroutí i tak, že se bez pumpování navíjí těžké krmítko s malým navijákem.
Jestli si chceš zkroucený vlasec srovnat, tak buď na mokré louce, kdy odklopíš oblouček a budeš s prutem couvat a zároveň odmotávat vlasec. Až ho odmotáš větší množství, tak pod prvním očkem chytíš vlasec mezi palec a ukazovák a lehounce ho sevřeš. Pak namotáš a vlasec bude srovnaný.
Další možnost je stoupnout si na most nebo lávku přes proudnou vodu ( řeku ) a odmotáváš vlasec při odklopeném obloučku do vody a proud ho unáší na hladině dál. Poté namotáš stejným způsobem jako na louce :-))))
A třetí způsob je takový, že na konec vlasce přivážeš pomocí PVA šňůry levné dvacetigramové olůvko nebo jinou zátěž. Nahodíš co nejdál a počkáš, než se PVA rozpustí a uvolní se vlasec. Poté namotáš.
Azbest - Profil | Ne 4.3.2012 13:21:34
Honza711 - Profil | So 3.3.2012 11:40:35
v diskuzi mi nikdo neodpověděl tak se chci zeptat Vás.Koupil jsem si feederový prut shakespeare omnix 3,3 m.Ještě jsem ho neměl u vody...bohužel mi ho děti zlomili.Chci se zeptat,jestli se dá někde dokoupit celý třetí díl,nebo si budu muset koupit celý nový prut?Je zlomený za spojem mezi 2/3 dílem,vyměnitelná špička je ok.Děkuji za odpověď.
Azbest - Profil | So 3.3.2012 11:54:50
Šlapeto - Profil | So 3.3.2012 11:58:13
plavan - Profil | So 3.3.2012 21:31:48
Když ti neporadí nebo nepomohou oni, tak už asi nikdo. Jsou to oficco dovozci Shakespeara k nám. Třeba budou mít nějaký díl navíc. Někdy se stane, že někdo ulomí ve dveřích auta jiný díl než ty nebo je jiný díl vadný už z výroby. O opravě toho dílu moc nepřemýšlej, stojí to nejméně tři stovky bez poštovného a v tak namáhaném místě to nemusí ani pomoci a díl může prasknout za měsíc o kousek vedle.
Tvůj prut má dovozce i na svém e-shopu
http://www.hobby-g.cz/27-Pruty-Feedrove/4178-Prut-Shakespeare-Omnix-Feeder-3-3m-navijak-Omnix-30-zdarma.html?page=1&back=view
LudoO - Profil | So 3.3.2012 19:33:48
Mějte se.
Martin M. - Profil | So 3.3.2012 19:58:30
Ivoššiška - Profil | Pá 2.3.2012 18:55:11
mám dotaz který se sem až tak úplně nehodí a nevěděl jsem kam jinam to napsat.
U nás na rybníku je rozmrznuto od břehu asi 8 metrů, takto od přítoku až k odtoku, jinak je rybník zamrzlý, ale právě tam kde je rozmrznuto teče proud, rád z jara chytám na lehká předšpičková číhátka ale proud vody mi neustále napíná vlasec a dělá na něm pytel, těžší číhátko nepomohlo a stejně tak težší podprutový policajt, co s tím? Předem děkuji za odpověď.
Pepé - Vsetín - Profil | Pá 2.3.2012 19:11:55
Určitě slabý kmen (max 0.16mm) kvůli co nejmenšímu odporu v tom proudu, po nahození zjemna dopnout a chytat "na cit". Pokud nedopneš kmen, kapsa bude čím dál větší.
RADYNEK - Profil | Pá 2.3.2012 19:39:47
Šlapeto - Profil | Pá 2.3.2012 21:06:47
Azbest - Profil | Pá 2.3.2012 21:17:46
Taky pomůže, když zvedneš špičku a tím zmenšíš množství vlasce ve vodě.
team77 - Profil | Pá 2.3.2012 1:30:20
plavan - Profil | Pá 2.3.2012 8:16:03
šimpanz - Profil | Čt 1.3.2012 16:55:00
Azbest - Profil | Čt 1.3.2012 16:56:45
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 1.3.2012 16:59:00
Dokonce by se daly i použít jako nástraha, mám tušení, že to má Martin Maťák v jednom z videí o feederu, tam z nich ale odsál vzduch pomocí vakuové mísy, aby mu neplavaly (nevznášely se ve sloupci díky vzduchu, který v nich přirozeně je)
Šlapeto - Profil | Čt 1.3.2012 17:02:35
Další možnost je založit na nich krmnou směs. Zalít nejlevnější granule horkou vodou, nechat nasáknout a rozhňahňat. Pro dosušení přidat komerční směs, případně ještě strouhanku/hlínu k slepení. Tato možnost se mi velmi slušně osvědčila a chystám se jí dát v letošní sezoně větší prostor.
Martin M. - Profil | Čt 1.3.2012 21:04:50
Urcite ti drzim palce pri testovani nerybarskych navnad, tohle se mi libi, ale sam na to jiz moc sily a elanu nemam ;-)
Kde to žije - feeder
ČtNFeederařina na řece 64350
ČtNPickermánia-ultra light fishing 49077
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...










