Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Koumak - Profil | Út 20.3.2012 16:49:12

Dobrý den

Chtěl bych se Vás zeptat, jestli se dá chytat na heavy feeder i s jemnýma špičkama, kolem bydliště mám menší řeku Dřevnici, ale chtěl bych chytat taky na Moravě a a jejich přilehlých ramenech.S feederem začínám.

Děkuji za odpověď a přeji hodně úlovků v nové sezoně Štěpán Odstrčilík

plavan - Profil | Út 20.3.2012 20:32:55

Vase zprava V pravidlech Feeder Poradny stojí, že nebude odpovídáno na otázky ohledně koupě prutů a navijáků. Ale snad se Martin M. nebude zlobit, když ti poradím, aby jsi se zaměřil na heavy pruty s rozsahem odhozovky 30-120g. Vím minimálně o třech značkách, které mají takové pruty ve třech délkách a ty pruty jsou v poslední třetině tenké jako medíčka.
Ale když si vybereš nějaký novější heavy model od nějaké renomované značky, určený na střední vzdálenosti, za cenu cca 1600 korun a výš, tak těžko šlápneš vedle.

Ludis - Profil | Út 20.3.2012 9:02:07

Ahoj, nejde mi o značku navijáku. Začal jsem se věnovat hodně jemné položené na způsob feederu - 12tka háček, 14tka návazec. Zvažuju koupi navijáku s bojovou brzdou kvůli slabému návazci. Je to dobrý nápad nebo dát přednost baitu?
Díky

Martin M. - Profil | Út 20.3.2012 9:36:00

Ahoj, bojovka ti zrejme zadne ryby nezachrani, pokud tedy nejsi uplne nemehlo :)
Pouzival jsem navijaky se vsemi typy brzd (snad krome stredove od ABU) a pouzitelne jsou vsechny. Dulezite jsou 2 veci - aby se dala brzda spravne nastavit a aby po nastaveni spravne fungovala. Drobne detaily doladis behem zdolavani na jakekoliv brzde.

RADYNEK - Profil | Út 20.3.2012 15:42:57

Ahoj, hodně jemný feeder si představuju 0,10 i 0,08 mm návazec a háček č. 18. Ale to je velký extrém, na to musíš mít proutek, naviják a hlavně ruce. Bojová brzda na feeder je dobrá, ale ne nezbytná věc. Já preferuju na feeder a vláčku přední brzdu. Přesto na heavy feederech mám bojovku, Twiny RB (2500 a 4000). Bojovku využívám při manipulaci na břehu, rychle povolím brzdu a při nahazování s těžším košíčkem si přitáhnu brzdu aby neprokluzovala cívka. Na lov vrátím bojovku na střed - chytací poloha. Bait je podle mě na hrubší lov, na heavy pruty.
Naviják si musí vybrat každý, jaký mu vyhovuje. Bojovka nebo bait nebude lepší na slabší návazce. Na 0,14 mm forpas můžeš použít jakýkoliv naviják s dobrou brzdou.

Odin - Profil | Út 20.3.2012 9:41:43

Zdravim,chci se optat co je dobre pridat do krmeni kdyz cilena ryba je amur.diky;)Voda je maly stojak 0,6ha

Šlapeto - Profil | Út 20.3.2012 12:41:40

Pouze partikl bez sypkých směsí. Kvašená kukuřice, řepka, pšenice + ovocné boilie. Amur je žrout, takže je nejlepší vytipovat si místo, na které budeš pravidelně krmit.

Azbest - Profil | Út 20.3.2012 14:29:20

Záleží na tom, o jakou vodu se jedná.
Na stojáku se dá s úspěchem použít vzlínající krmení a chytat z hladiny-třeba na foukačku.

skroby - Profil | So 17.3.2012 19:22:49

zdravim,chci se zeptat zda už teď z jara můžu použít i jiné barvy krmení,nebo se mam ještě držet tmavého?díky

Pepé - Vsetín - Profil | So 17.3.2012 19:25:10

tmavé je na jistotu, kdybys neměl přímo tmavé, dokup barvu nebo to minimálně dotmav hlínou. Nedávej moc hrubé krmení, spíš jemné a mrakovačku.

Azbest - Profil | So 17.3.2012 21:05:58

Jak píše Pepe, to je použitelné na stoják.
Mrakovačka je ale nevhodná v případě, že se jedná o řeku-zejména hodně tekoucí.

Scheiße mit Zwiebeln - Profil | So 17.3.2012 10:24:26

Byl jsem včera na řece a asi 20 takových dynamických a rychlých záběrů. Pouze jeden z toho se mi podařilo seknout a byla tam plotice. Ty ostatní jsem sekal do prázdna. Dnes tam jdu znova tak asi použiji paternoster a nebo broček za krmítkem. Chytal jsem na průběžnou montáž. Co by jste jinak doporučily?

Pepé - Vsetín - Profil | So 17.3.2012 11:00:45

prodluž forpas tak na 1m, když tak zkrátíš. mělo by Ti to dát víc času na zásek.

Jirka D. - Profil | Čt 15.3.2012 18:02:24

Zdravím poradce, jakou strategii byste zvolili, kdybyste šli s feederem na duháky na malý soukromáček, kteří tam zbyli po "dírkách"? Montáž, návnada, nástraha atd? Dík

Azbest - Profil | Čt 15.3.2012 19:47:06

Průběžka, červi-pokud možno červený.

Pepé - Vsetín - Profil | So 17.3.2012 10:59:20

souhlas s Azbestem, jestli máš ve sklepě hnojky, tak přiber také.

zaba 23 - Profil | Čt 15.3.2012 12:08:28

ahoj chci se zeptat v sobotu chci jet na kaprovy soukromy revir ale je tam mraky bile ryby a te bych se chtel vyhnout jakou strategii by jste doporucily dekuji za radu :-).

Azbest - Profil | Čt 15.3.2012 15:23:28

Velká sousta na háček a krmit spíš pelety s partiklem než sypkou směs.

hrušík - Profil | St 14.3.2012 15:42:17

Ahoj.chtěl bych se zeptat jak přesně navázat feeder ;)

Seržant55 - Profil | Ne 11.3.2012 14:15:57

Dnes jsem na veletrhu v brně koupil shimano super ultrega 13' MATCH FEEDER HEAVY code:SULTHMMFDR .Zná tento prut někdo a co si o něm myslí?

plavan - Profil | Ne 11.3.2012 14:49:30

Vase zprava Dost pochybuji o tom, že by někdo z feederové poradny znal tuto novinku. Pokud se chceš něco o tom prutu dozvědět navíc, zkus poprosit o odpověď třeba formou soukromé zprávy tohoto člena http://www.mrk.cz/clen.php3?id=34218&kw=tym
Lepší radu ti nejsem schopen dát. Ale podstatné nakonec budou stejně jen tvé pocity a když už ten prut máš, tak se z něho těš.

Martin M. - Profil | Ne 11.3.2012 19:51:27

Ten prut je na trhu cca 14 dni. V ruce jsem ho mel, ale ucelene zavery udelat neumim. Jo jeden jo, je krasnej.

albi 82 - Profil | So 10.3.2012 21:48:23

Ahoj,chtel bych se zeptat jaky pouzivat krmitek na prut s akci 70g?

Martin M. - Profil | So 10.3.2012 22:17:01

Ahoj, pouzil bych krmitko, ktere ma po naplneni nejvyse 70g :-) Muze to byt krmitko, ktere ma prazdne neco mezi 20 a 40 gramy, podle sve velikosti.