MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
- Pravidla diskuse

Prohledat tuto poradnu:

Slovenský rybársky zväz

Fungování SRZ a jeho místních organizací, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátor - poradce: rommi.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste nalogován (přihlášen).

[ Nejnovější | Novější | strana 1 ze 9 | Vybrat stránku | Starší | Konec ]

N bryndza - ® Út 19.5.2015 11:47:26
Dobry den, chcel by som sa spytat ako je to s chytanim s partnerom. Ja som dospely clen so zvazovou povolenkou. Chodievam na ryby s bratom (10r.) alebo priatelkou (20r). Ani jeden z nich nemaju povolenie. Mozem chytat na jednu udicu ja a na druhu brat? Alebo mozem chytat na jednu udicu ja a na druhu priatelka (v zmysle "zaucania")?
N rommi - ® Po 6.7.2015 10:20:26
dobry den,
bohuzial lovit sa moze len s platnym povolenim na rybolov a platnym rybarskym listkom.
cize, ak ho nemaju, lovit nemozu.
odporucam zaucat sa na sukromnych reviroch.
N zedolsi - ® Čt 25.6.2015 11:53:34
Ahojte, chcel by som sa spýtať, keď mám nahodené na 2 udice (nap. 1 na ťažko na kapra, 2. na živú rybku) môžem popri tom chytať na stavačku (rybárska čereň) malé nástrahové rybky? Viem že keď som chytal na bič musel som jednu udicu vybrať, nikde v zákone som nenašiel či aj stavačka sa ráta ako udica, keď bude na palici.

Ďakujem.
N rommi - ® Po 6.7.2015 10:18:46
dobry den,
lov cerenom sa povazuje podla vyhlasky za lov na jednu udicu.
takze pri nahodenych dvoch udiciach sa cerenom lovit nesmie, je potrebne vytiahnut jednu udicu.
N baxi112 - ® St 13.8.2014 9:08:40
Dobry den, chcel by som sa spytat ci je protizakonne mat oznacenie miesto lovu markerom. Na oko by to posobilo ze mam nahodene 3 udice co moze vela ludi drazdit ale chytal by som na 2 udice a tretia by bola nahodena len s markerom a olovom. Ako by sa k tomu staviala RS? Lov je povoleny na 2 udice, ale ked by som si chcel oznacit napríklad 2 miesta lovu markerom s dvoma udicami a s dalsimi 2 udicami by som lovil? Nemam cln a jedine zmapovanie dna bez sonaru je marker a nechat ho vo vode na mojom vybratom mieste namiesto bojky je jedine riesenie ktore mozem praktizovat. Dakujem za odpoved.
N rommi - ® Po 25.8.2014 12:45:23
dobry den,
zalezi to od pristupu RS. chapem o co Vam ide, ale moze to vyvolat vela nedorozumeni, ci uz s RS alebo aj rybarmi.
neverili by ste, co vsetko dokazu narozpravat. Vo Vasom pripade by urcite viaceri mali dojem, ze lovite na 3 udice.
preto by som to radsej tymto sposobom neskusal.
N martin94 - ® Pá 25.7.2014 12:51:41
zdravím, môžem na vodách menších ako 10 ha použiť na zavážanie loďku na dialkové ovládanie prípadne vyvážať zaplávaním si ??
ďakujem
N rommi - ® Út 12.8.2014 13:09:39
dobry den,
vyhlaska v § 17 riesi len použitie malych plavidiel, cize nevidim problem....
N Lugashz - ® Út 10.6.2014 14:00:46
Zdravicko,
mam dotaz k reviru Dunaj č. 4 - Devínsko-Karloveské rameno - 1-0140.
Vlacim z clnu (bez motora) a zaujimalo by ma ci a v ktorom useku sa nesmiem pohybovat resp. vlacit.
Prikladam aj foto devinskeho a karloveskeho ramena (dufam ze som ich dobre oznacil).

Dakujem pekne vopred za odpoved!
N rommi - ® St 2.7.2014 12:55:43
dobry den,
toto je bohuzial skor vseobecna poradna tykajuca sa predpisov a podobne.
nezostava len obratit sa na hospodara prislusnej MO.
PS: na hospodara by som sa obratil vzdy, aj ked by mi na fore poradili hocico....
N tondaD - ® St 16.4.2014 13:07:30
Zdravím Vás! Môže si MO SRZ upraviť spodnú a hornú hranicu lovnej miery kapra,napr.40-60cm? Ďakujem!!!
N rommi - ® Čt 15.5.2014 14:35:32
dobry den,
uprava spodnej minimalnej miery je mozna v pravidlenych intervaloch upravou miestnych poriadkov.
nemoze ist pod zakonnych 40 cm.
k hornej miere, roznym tzv. KXXX sa mi nechce vyjadrovat...je uz toho vsade strasne vela...
N ilko - ® Po 21.4.2014 19:05:55
Zdravim.
Mozem si zobrat z kaproveho reviru pstruha ked mam len kaprove povolenie?
N rommi - ® Čt 15.5.2014 14:33:23
dobry den,
kaprove povolenie sa vztahuje na kaprove vody, nie na druh ulovenej ryby...
apropo...robite u vas v organizacii skusky novych clenov???
N catfish91 - ® So 26.4.2014 13:59:38
Dobry den,
som clenom srz v Senci, chcel by som sa opytat, za aky sposob lovu ryb sa povazuje chytat z clna na rieke s tym ze je cln priviazany o konare, udice su polozene, s velkou 100g na zatazou na nadvazci, a nastraha (dazdovky) na jednohaku su nad dnom, kvazi pod clnom a pouzije sa vabnicka? Vabnicku som v zakone nenasiel a najblizsie k tomuto sposobu je asi lov na polozenu. Dalej v par. 17/5 je napisane ze lov ryb pomocou bubliny, sbirolina a INYCH OBDOBNYCH POMOCOK sa povazuje za lov privlacou len na pstruhovych a lipnovych vodach. Znamena to teda, ze mozem na kaprovej tecucej vode chytat s vabnickou aj pred 15.6. ? Dakujem
N rommi - ® Čt 15.5.2014 14:31:57
dobry den,
ano, nikto vam nemoze zakazat lovit vabnickou pred 15.6. na tecucej vode, ak sa na nu nevztahuje vseobecny zakaz lovu
akurat nemozete:
pouzit ako nastrahu rybu
pouzit sonar pocas lovu
privlastnit si uloveneho sumca
N €mo - ® Út 4.3.2014 10:41:53
Prajem dobrý deň. Ak je v miestnom rybárskom poriadku označný revír ako:

"1-1080-1-1 Štrkovec
Voda kaprová, vodná plocha 5,5 ha revitalizovaného štrkoviska
v mestskej časti Bratislava Ružinov. Po dohode s MÚ BA
Ružinov lov rýb povolený za nasledujúcich podmienok:
– Zákaz lovu rýb z pontónu, terasy hotela a v priestore hniezdiska
vodných vtákov!
– Zákaz lovu na živú, mŕtvu rybku a prívlač až do odvolania!
– Osobitne upozorňujeme členov na dodržiavanie čistoty v okolí
jazera, nepremiestňovanie kameňov z brehov a nenarúšanie
pobrežných pozemkov.
Dodržiavanie týchto podmienok bude kontrolované členmi
rybárskej stráže, porušovanie sankcionované mestskou políciou! Zákaz
lovu všetkých rýb od 15. 3. do 14. 5."


Môžem na takomto revíry loviť dravce muškárskim prútom a streamrom?

ďakujem pekne.
N rommi - ® Út 15.4.2014 13:09:57
dobry den.
neskumal som blizsie rybarsky poriadok pre tento revir.
v principe je v kaprovych vodach mozne lovit streamerom na muskarskej udici aj pred 15.6.
pozor vsak na individualnu ochranu dravcov a na zakaz lovu vsetkych ryb od 15. 3. do 14. 5. ako to uvadzate vyssie.
N hutanjano - ® Čt 10.4.2014 21:03:50
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať,či môže so mnou loviť ryby v kaprových aj lososových vodách môj 10-ročný syn,ktorý nemá rybársky lístok,ani povolenku na lov,keď ja všetky potrebné povolenia a členský preukaz mám? Ďakujem za odpoveď.
Jano
N rommi - ® Út 15.4.2014 13:07:33
dobry den,
nie.
potrebuje povolenku aj rybarsky listok. vydaju mu ho vo vasej organizacii.
pozor na sprievod podla vyhlasky.
N rabit - ® Pá 3.1.2014 17:05:22
Ahoj
Mohli by jste mi poradit.
Mam v planu jet příští rok na Dunaj u města Dunajská Streda. Jenže nevím jak se ta část Dunaje jmenuje ani kde koupit povolenku a kolik stojí denní, tydenní, měsíční. Jsem z ČR takže vubec nemám tušení kde si o tomhle sehnat bližší informace, na internetu jsou jen všeobecné nic bližšího. Díky za radu.
N rommi - ® Út 28.1.2014 9:33:19
dobry den,
tu su kontakty na kompetentnych:
http://www.srz-ds.sk/kontakt
nie je nic rozumnejsie, ako sa obratit na nich.
N sim_131 - ® St 8.1.2014 19:35:12
Ahoj , chcel by som sa Ťa spýtať či dieťo (8r) môže chytať dravce či už na rybyčku alebo prívlač.
Za odpoveď Ďakujem.
N rommi - ® Út 28.1.2014 9:29:06
ano,
ale vylucne v sprievode plnoletej osoby, ktora je drzitelom povolenia.
lovit smie s jednym rybarskym prutom s navijakom alebo bez navijaku
N neviscarp - ® Čt 26.12.2013 19:08:15
Dobry den, chcel by som sa opytat na pouzivanie elektrickej zavázacej lodky na reviroch pod 10ha? (zavazanie nastrach a zakrmovanie) Nakolko vyhlaska pozna pojem iba male plavidlo ktore v zmysle zak. o vnutrozemskej plavbe je definovane ako:
"malým plavidlom plavidlo s dĺžkou trupu do 20 m, ktoré je určené na prepravu najviac 12 cestujúcich a plavidlo, ktoré je určené len na športové a oddychové účely bez ohľadu na spôsob jeho pohonu s dĺžkou trupu od 2, 5 m do 24 m1) s výnimkou plavidiel postavených alebo určených na tlačenie alebo vlečenie alebo vedenie v bočne zviazanej zostave plavidiel, ktoré nie sú malými plavidlami, prievozných lodí a plávajúcich strojov"

z toho mi vyplyva ze aj v rybarskych reviroch pod 10ha je dovolene pouzivat zavazaciu lodicku, za odpoved dakujem.
N rommi - ® Út 31.12.2013 9:03:48
dobry den,
vyhlaska sa v tomto ustanoveni zameriava skor na obmedzenie fyzickeho pouzivania plavidiel vo vodach pod 10 ha.
z tohto hladiska je sem zahrnute aj zavazanie a zanasanie nastrah.
z mojho pohladu problem vo vyuzivani lodicky nevidim, ale ako sa k tomu postavi RS u vas, to nedokazem predvidat.
N draveček - ® St 17.7.2013 20:38:35
Ahoj,jedem s kámošem vyzkoušet na feedery Váh při soutoku s Kysucou.Povolenky si budeme kupoovat v Žilině v Riverlandu.Rád bych se zeptal jestli jednodenní povolenka platí od určité hodiny,např 12:00 až 12:00 následujícího dne nebo je to klasika od 0-24 hodin?Díky
N rommi - ® Čt 18.7.2013 7:49:38
dobry den,
plati na konkretny den, t.j. datum
N Rybárik123 - ® Po 1.7.2013 8:09:20
Môžem v jeden deň loviť na dvoch rôznych revíroch ? Ďakujem za odpoveď
N rommi - ® St 3.7.2013 7:26:11
bez problemov
N bobo9329 - ® St 12.6.2013 18:57:40
dobry den kupil som si minuly tyzden povolenie miestne som uz mal a chcel som si dokupit zvazove ale peciatka je: sezonne takze je to iba na 1 revir ??? a ten revir si mozem vybrat alebo ako je to dakujem za odpoved...
N rommi - ® Čt 13.6.2013 9:05:53
brnknite mi...
moje cislo je na nasej stropkovskej stranke...
N murgy - ® Po 27.5.2013 11:30:11
či to neni problem
N rommi - ® Po 27.5.2013 12:09:16
ak je to skutocne len v tom omyle, da sa to normalnemu clenovi RS bez problemov vysvetlit.
N murgy - ® Ne 26.5.2013 13:29:50
Zdravim chcem sa spýtať bol som na rybach zapiasl som sa a pomýlil som sa vyškrtal som celi riadok a zapisal som sa ešte raz pod to a dal som tam aj šípku .....
N rommi - ® Po 27.5.2013 7:37:25
a?
N petvys - ® Út 14.5.2013 10:55:35
Ďakujem za reakcie.
Kúpil som si totiž týždňovú "hosťovačku" 05.05. a platila do 11.05. vrátane. Na mieste, kde som si hosťovačku kupoval, mi hovorili, že na tú hosťovačku môžem chytať max. 3 dni, je jedno v ktoré dni v danom rozsahu. To by ale znamenalo, že v prípade týždňovej hosťovačky sa bavíme o "technickom" týždni a v prípade celoročnej povolenky sa bavíme, ako ste uviedli predtým, o "kalendárnom" týždni. To by ale ďalej znamenalo rozličný výklad §14 písm.h) zákona pre rozličné typy povolení, čo si, myslím, je neprípustné.
Chcel by som si v tom hlavne urobiť jasno a neviem, na koho relevantného sa obrátiť.

Ďakujem za prípadnú reakciu
Peter
N rommi - ® St 15.5.2013 13:13:03
Skúste kontaktovať na Rade SRZ vedúceho Rybárskej stráže.
www.srzrada.sk

[ Nejnovější | Novější | strana 1 ze 9 | Vybrat stránku | Starší | Konec ]

[ Poradny | Rybářské svazy, legistlativa | Chcete svou poradnu? Ozvěte se nám ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKaprová pletenka v Camou barvě - akce!

Špičková 8-žilová pletená šňůra určená k lovu kaprů na střední a dlouhé vzdálenosti. Dokonale měkká "kaprová" pletenka, pokrytá potahem P.T.F.E. v technologii ThermoFuse.

akce, rybareniTri pod cp noh

Za 2.990
Nový tripod má masivní konstrukci, která je velmi silná a tuhá. Stojan je vyroben z profilovaného duralu s mosaznými závity a plastovými prvky z ABSu. V ceně tripodu je velká přepravní taška, 3 x hlásič, 3 x vahadlo.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Praha 3,130 00, Řipská 23