MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

Vitros - Profil | Pá 15.4.2016 8:13:35

Dobrý den. Mám dva syny. Jeden 10 let (člen MRS) druhý 6 let zatím bez členství.
Může ten mladši chytat? Mám z doslechu, že i ten mladší může pod dozorem mě, jakožto člena MRS s platným RL.

kakr - Profil | Pá 15.4.2016 8:26:14

Může.
Odpověď najdete v BP na straně 7 - Rybolov mládeže.

hraji - Profil | Pá 15.4.2016 8:29:39

Dobrý den, poradím vám, přečtěte si Bližší podmínky výkonu rybářského práva pro revíry MRS pro rok 2016. Zjistíte, že tam je tato situace popsána naprosto přesně.
Vy můžete, v rámci svého oprávnění (tedy pokud máte platnou povolenku k lovu), umožnit lov na jeden váš prut (u technik, kde jsou dovoleny dva pruty) dítěti ve věku do 8 let.
Ten příslušný článek se jmenuje XI. Rybolov mládeže a je na straně 7.

fires - Profil | Po 11.4.2016 15:08:01

Dobrý den,
mám vnuka, kterému bude letos v červenci 8 let. Může si již teď zažádat o členství v MRS s cílem získání povolenky nebo je to možné až po dovršení věku 8 let. Nějak se v tom nemůžu zorientovat. Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | Po 11.4.2016 15:15:31

Dobrý den, věk se posuzuje ročníkově, váš vnuk je tedy celý letošní rok považován za osmiletého. Může tedy být členem svazu.

Ghoost - Profil | Ne 10.4.2016 8:42:00

Dobrý den,
měl bych dotaz na revíru Želetavka 1A (461 155) konkrétně nádrž Doubravka je zakázán rybolov do 8.5.2016 má právo PS po takovouto dobu zakázat rybolov na tomto revíru, po takovou dobu? V zájmu hájení kapra na to má právo max. 10 dní v roce po vysazení. Nejde mi tedy do hlavy proč je po takovouhle dobu rybolov zakázán.
Děkuji za zodpovězení dotazu

kakr - Profil | Ne 10.4.2016 9:20:26

Určitě k zákazu lovu je nějaký důvod. Já ho neznám, zkus kontaktovat funkcionáře PS Police.

E-mail: mrspolice@seznam.cz
Jan Nix předseda 723 240807
Martin Kalášek hospodář 728 503945

pospi11 - Profil | Pá 8.4.2016 9:10:37

Dobrý den, další zapeklitá otázka ode mě...
Na Ponávce se bůhví proč objevila hráz, ve které plavali tři kapři( už ji někdo zrušil)...mohl bych čistě teoreticky přijít a ty ryby vylovit? (předpokládám, že Ponávka je součástí revíru Svratka 3) ? D;ěkuji za odpověď

kakr - Profil | Pá 8.4.2016 9:27:59

Na otázce není nic zapeklitého. Nevím o jaké hrázi píšeš, ale Ponava je přítok Svitavy, ústí do ní ve struze která odvádí vodu z cacovické MVE.
Viz foto s neumělou malůvkou.

Armagedon - Profil | Ne 3.4.2016 9:00:56

Dobrý den, potřebuji zjistit pro kolegu rybáře upoutaného na invalidním vozíku vhodná lovná místa (webové stránky). Slyšel jsem, že něco takového existuje. Děkuji za info.

hraji - Profil | Ne 3.4.2016 9:13:29

V rámci MRS o žádné takové webové stránce nevím.

Aleš5 - Profil | So 19.3.2016 13:50:58

Dobrý den v jedné knížce jsem se dočetl že od 16.3. do 16.6. je záka rybolovu. (Osobně tomu moc nevěřím) Ale v tech podmínkách jsembse nic nedočetl.

kakr - Profil | So 19.3.2016 14:03:19

Platí Bližší podmínky výkonu rybářského práva platné od 1.1. 2016 do 31.12.2017,
V nich nic podobného není uvedeno.

S:ouk:y - Profil | Po 14.3.2016 20:04:13

Dobrý den ,je možné získat ještě tento rok rybářský lístek? Měl jsem ho asi před 16 lety tak už nevím jak to chodí.Děkuji

hraji - Profil | Po 14.3.2016 21:11:13

Dobrý den, ano, letos můžete získat jak rybářský lístek, ta i povolenku k rybolovu.
Informace k nastudování najdete třeba zde:
http://brno3.momrs.cz/ v odkazu užitečné rady a informace

Honz1c3k - Profil | Po 14.3.2016 10:33:28

Dobrý den,na začátku dubna jedeme na 5 dní na Dyji 5,jsou někde k přečtení vnitřní předpisy tohoto jezera?Pamatuji si totiů že v loňském roce se tam udělalo hodně omezení,tak ať se připravím co můžu a kde můžu.Děkuji.

hraji - Profil | Po 14.3.2016 10:35:27

Dobrý den, revír Dyje 5 nemá žádné vnitřní předpisy. Platí v plném rozsahu popis revíru u vedený v soupisu revírů MRS pro rok 2016.

ondra15 - Profil | So 5.3.2016 0:27:19

Dobrý den,
na revíru Dyje 19B č.r. 461 198 platí toto pravidlo:
Při lovu na nádrži se zakazuje: provádět rybolov v úseku od začátku stromořadí u konce hráze na levém břehu po konec lesa na pravém břehu mimo (vyznačeno tabulemi).
A já mám dotaz, pokud budu chytat na místě hned u cedule, zda mohu nahazovat i do úseku za cedulemi. Je to považováno za přestupek a nebo je to v pořádku ?

Díky za odpověď.

hraji - Profil | So 5.3.2016 7:40:38

Dobrý den, popis revíru a tabule vám říkají, kde nesmíte chytat, ne kde nesmíte sedět. Je tedy jedno, kde budete sedět, důležité je, kde budete chytat.
Popisované jednání je jasný přestupek.

meki - Profil | So 27.2.2016 18:45:11

Dobrý den, chtel bych se zeptat jaké množství ryb ušlechtilých (kapr) je si možné v jednom roce na povolenku ponechat (nejsem žádný masař, jen mne to zajímá). V črs sem se dočetl, že to je 40ks kapra na jednu povolenku a v mrs sem takovou informaci o množství ryb za rok nikde nenašel. Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

hraji - Profil | So 27.2.2016 19:07:13

Dobrý den, v MRS jste omezen pouze tím, že si smíte v jednom dnu ponechat 1 ks kapra. Za rok si tedy můžete ponechat 365 ks kapra.