MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

retroj - Profil | Pá 10.6.2016 14:39:54

dobry den mam takovy problem , nedavno jsem se rozvadel , a tim padem odstehoval do jineho meste , chtel jsem prejit do jineho ryb, svazu ale nemam prevodku , byvaly svaz me ji nechce dat co mam delat , dekuji za rady!

kakr - Profil | Pá 10.6.2016 15:25:08

Svazy jsou dva, ČRS a MRS. Jsou to zcela samostatné subjekty, žádná mezisvazová převodka neexistuje.

zan - Profil | St 8.6.2016 17:28:45

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli MRS neuvažuje o změnách na D7,jako je chytání ze soukromých pozemků o víkendu jsem zavítal na revír a není si kam sednout a na příjezdových cestách postávají majitelé oplocených pozemků a nabízejí možnost u nich chytat za 150 na den.Připadal jsem si jak na soukromé vodě s rybami od svazu.Já si myslím že buď zákaz chytání za plotem nebo vyjmout ze zarybňovacího plánu. Děkuji za odpověď.

hraji - Profil | St 8.6.2016 17:40:05

Dobrý den, nevím sice o které lokalitě D7 píšete, ale podívejme se na problém z hlediska stávajících platných předpisů. Platí bod V. písmeno s) Bližších podmínek výkonu rybářského práva, které řeší lov z oplocených pozemků. Co se týče ostatních břehů, na D7 je poměrně hodně kilometrů břehů, které nejsou nijak zaploceny.
Vyjmout revír ze zarybňovacího plánu nelze, lze pouze upravit zarybňovací plán na konkrétním revíru, nebo lze zrušit revír. Ani k jednomu kroku ale nejsou důvody.

retroj - Profil | St 8.6.2016 16:30:28

Dá se přestoupit bez prevodka do jiného ryb. Svazu?

hraji - Profil | St 8.6.2016 16:39:07

Mezi rybářskými svazy se přestupovat nedá, jsou to dva naprosto samostatné spolky. Můžete se přihlásit a být členem v libovolném počtu svazů.

joppe - Profil | Po 30.5.2016 16:21:22

Dobrý den , v paragrafu 17 vyhlášky č.197/2004 Sb. bod (2) je uvedeno, že jsou li uloveni v pstruhovém rybářském revíru štika,tloušť,okoun,sumec,bolen nebo candát, tato ryba se do pstruhového rybářského revíru nevrací. Znamená to, že tuto rybu si lze přisvojit? A to i tehdy, je-li v mimopstruhovém revíru doba hájení?

hraji - Profil | Po 30.5.2016 16:26:36

Dobrý den, ptáte se značně komplikovaně. Pokud lovíte na vodě pstruhové, tedy pstruhovém revíru, pak platí citované ustanovení §17 vyhlášky 197/2004Sb. v platném znění. Co je v té době na revíru mimopstruhovém nehraje žádnou roli, tedy ani doba hájení zmíněných druhů ryb na mimopstruhové vodě se na vodě pstruhové neuplatní. Ano, znamená to, že tuto rybu si lze přisvojit při dodržení všech ostatních platných pravidel a omezení pro vody pstruhové.

zdena007 - Profil | Čt 26.5.2016 20:11:09

Dobry den. Muzu se zeptat jestli muzu mit bivak nebo pristresek, ktera ma podlozku. Muzu mit nahozeno a roztahly bivak a spat v nem? Dekuji za odpoved :-)

hraji - Profil | Čt 26.5.2016 20:15:06

Rybářské předpisy neřeší žádný bivak ani spaní na břehu. Váš dotaz směřujte k majiteli pozemku, na kterém hodláte bivakovat, protože to záleží na něm a na platných zákonech, ne na rybářských pravidlech.

retroj - Profil | St 25.5.2016 16:21:49

Dobrý den jak je to ze zákazem bivakovani u vody předem děkuji

kakr - Profil | St 25.5.2016 19:01:42

Co má bivakování společného s lovem ryb?

retroj - Profil | Po 23.5.2016 19:44:52

zdravim stacime rybarsky listek , abych si mohl koupit tydeni hostenku

hraji - Profil | Po 23.5.2016 19:46:46

Dobrý den, ano stačí vám pouze Rybářský lístek k tomu, abyste si koupil týdenní povolenku pro nečlena svazu.

Pstruháč - Profil | Pá 13.5.2016 18:41:07

dobrý den chci se zeptat od kolika let můžu sám na ryby?

kakr - Profil | Pá 13.5.2016 18:43:50

V MRS od 8 let, dříve nemůžeš být členem a mít členskou povolenku.

hraji - Profil | Pá 13.5.2016 18:44:37

Dobrý den, na ryby můžeš sám od okamžiku, kdy máš platný rybářský lístek a povolenku k rybolovu, členem svazu můžeš být od 8 let.

boja71 - Profil | St 4.5.2016 12:19:09

ahoj.dotaz nabrigady,V odkazu na dotaz ze dne 20.1.2016 pisete,ze brigady se splnuji spetne tzn.na rok 2015 se odpracuji v roce 2016.Proc pri koupi prvni povolenky musim ihned zaplatit brigady na ten rok co mam povolenku! dekuji za odpoved

hraji - Profil | St 4.5.2016 12:45:42

To je otázka na místní organizaci, kde si povolenku kupujete. Já nemohu vědět, co vede tuto organizaci, že vyžaduje platbu brigády. Podle mého názoru a přesvědčení to není správné.

pospi11 - Profil | Pá 15.4.2016 18:45:53

Hezky den, polozim vam zde dalsi dotaz (a doufam, ze se tady uz tak neztrapnim)...
Chytam napr na Svitave a chytnu prvniho cejna. Chci domu vzit nejake ryby do polevky. Takze si reknu jeste par a muzu jit, cejna zatim radne zapisu a ulozim do vezirku. Jenze uz zadna dalsi ryba nepřijde a me prijde blby zabijet jednoho maleho cejna, kdyz ho nijak nespotrebuju a rozhodnu se ho pustit. Lze cejna v povolence proskrtnout a pustit ho?

kakr - Profil | Pá 15.4.2016 19:05:33

Je na tobě, jak s úlovkem naložíš. V povolence by se škrtat nemělo, setkávám se s poznámkou "vrácen vodě". Rozhodně by se vodě vrácená ryba neměla zapisovat do sumarizace.