MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy
Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.
Moderátoři - poradci: hraji, kakr.
old1 - Profil | Pá 4.10.2013 22:22:42
prutu jsem měl jako nástražní rybku mrtvého jelce tlouště,který neměl předepsanou míru.Byla mi odebrána povolenka.Jaký další postih mě čeká?Děkuji za odpověď.
kakr - Profil | So 5.10.2013 7:32:27
Pak následuje Kárná komise MRS, která je zcela nezávislá,rozhodne o odebrání (nevydání) povolenky pro porušení Stanov MRS. Můj odhad je, že v roce 2014 budeš mít dost času na přemýšlení proč lovíš na podměrečnou rybu a pokračuješ v lovu i když jsi jej měl ukončit. Času píši proto, že lze předpokládat nevydání povolenky v roce 2014. (odhad do konce roku 2014).
Mohu se v odhadech mýlit, rozhodují jiní.
Po třiceti letech chytání bys měl vědět, že podvádět se nemá.......
panTau - Profil | St 2.10.2013 11:06:00
Velice mne vadí, že MO Jihlava hodspodaří s penězi ostatních rybářů a MRS ve prospěch několika málo ,,promimentů" a ostatní ,,drží ústa." Jedná se o lokalitu Jihlava 13C (vodárenské nádrže - rybníky), kam je povolen vstup pouze 80 lidem, kteří se nějakým způsobem líbí vedení MO Jihlava.I v RŘ se uvedeno, že je zde 80 míst, nikoli 80 vyvolených. Problém je hlavně v tom, že tato lokalita je hromadně zarybňována i velkými kusy ryb a ostatní lokality jen tak, aby se neřeklo, což mi potvrdilo několik bývalých členů této MO. Další problém spatřuji v tom, že jsou nádrže zařazeny do svazových revírů MRS, ale MO Jihlava sem pustí pouze vlastní členy (prominenty po odpracování extra 40 hodin brigád), většinou RS a vlastní funkcionáře. Můj dotaz zní: Mám možnost jako člen jiné MO (ČRS Humpolec) získat někde zarybňovací plány? Vím, že tyto stanovuje Ministerstvo zemědělství, ale nenašel jsem je nIkde. Sám bydlím u Jihlavy, ale protože Jihlava nemá o nové členy přílišný zájem (asi mají peněz dost, nebo nejsou ochotní být flexibilní jako jinde), přijala mne MO Humpolec. Zároveň mne zajímá plnění zarybňovacích plánů, statistiky úlovků, průměrná hmotnost úlovku apod., kde bych rád učinil srovnání těchto nádrží vs. ostatní lokality. A ještě jedna věc: Musí mi MO sdělit, která RS konala poslední kontrolu na tom kterém revíru? Když jsem přišel tuto neděli na revír Pávov 1, myslel jsem, že padnu, když jsem viděl hromadu bordelu ve křoví po rybářích. Jak může rybář, ale potažmo i RS opustit kontrolovaný revír, když tam zůstává takový nepořádek? Má RS nad sebou nějakou kontrolu? Když se někteří vozí kvůli pytlíku na zemi po rybářích, není také čas, aby jsme požadovali důslednou práci RS?
hraji - Profil | St 2.10.2013 11:16:59
ad 1) MO s vámi jako s nečlenem sdružení nemá povinnost komunikovat, ani vám předávat informace. Vy se můžete jako občan obrátit na příslušný vodoprávní orgán s žádostí o předložení zarybňovacího plánu. Zda je vodoprávní orgán povinen vám vyhovět nevím.
ad 2) MO nemá žádnou povinnost vás informovat o tom, která RS prováděla kontrolu, dokonce bych řekl, že to MO ani neví, RS není povinna hlásit MO provádění kontrol, RS se řídí zákonem a vyhláškou. Pokyny z MO jsou nezávazné.
Práci RS nikdo nekontroluje. Tedy ne ze zákona. RS se zodpovídá orgánu státní správy, který ji do funkce ustanovil. A je hloupé (promiňte ten výraz) si myslet, že je povinností RS uklízet kolem revíru. To ani náhodou. Povinnosti RS stanoví zákon. RS by měla nahlásit zjištěný nepořádek na svaz, ale nemá povinnost jej odstraňovat.
Doporučuji vám především, přečtěte si zákon 99/2004Sb. a jeho prováděcí vyhlášku 197/2004Sb. v části, která upravuje povinnosti a práva RS, protože v tom máte zjevně zmatek.
Také si uvědomte, že nemáte žádné právo požadovat informace po zájmovém sdružení, jehož nejste členem.
panTau - Profil | So 28.9.2013 14:09:42
kakr - Profil | So 28.9.2013 15:17:07
Režim upravuje MO Jihlava a je v souladu s dohodou se správcem vodárenských nádrží.
Jak zní dohoda nevím,ale podle BP je v kompetenci MO Jihlava.
Obcházení zákona bych v tom nehledal, spíše je zázrak, že se na vodárenských nádržích loví ryby.
vojt@ - Profil | Pá 27.9.2013 8:06:29
hraji - Profil | Pá 27.9.2013 8:14:22
Podívej se na to z pohledu RS, která přijde na kontrolu a vidí na hladině loďku s rybářem zdolávajícím ryby. Jak má RS vědět, že jen uvolňuje rybu z vázky?
V neposlední řadě, neuvedl jsi, na jakém revíru se tohle dělo, tedy nevím, jaká jsou tam nastavena pravidla a tak pouze spekuluji. Vždy je potřeba posuzovat věc konkrétně, protože teoreticky je všechny jasné, ale praxe již tak krystalicky průhledná nebývá.
Fila44 - Profil | St 18.9.2013 17:54:40
kakr - Profil | St 18.9.2013 17:58:24
Štěpsa - Profil | Pá 13.9.2013 17:42:49
kakr - Profil | Pá 13.9.2013 18:26:04
kolega hraji Ti doporučil prostudovat zákon 99/2004 Sb. kde je napsáno co musí RS splňovat. Zřejmě jsi tak neučinil, neb bys zjistil, že věk 18 let je zcela nedostačující pro ustanovení osoby bezúhonné do funkce RS.
Než začneš kolegům rybářům ukazovat "co proto" tak si prosím zákon a prováděcí vyhlášku k němu alespoň přečti.....
Štěpsa - Profil | Čt 12.9.2013 20:47:18
hraji - Profil | Čt 12.9.2013 21:18:43
No a pokud uspějete a budete jmenován RS, pak vás čeká mnoho hodin chození kolem revíru, dohadování se s více či méně inteligentními rybáři, sem tam nějaký ten slovní útok z jejich strany. Od MO pravděpodobně nedostanete nic, maximálně vám dají povolenku zdarma.
natas - Profil | Út 3.9.2013 10:03:21
hraji - Profil | Út 3.9.2013 10:08:42
Na sedmdesát tisíc rybářů v MRS s tím nemá problém.
jokinen - Profil | Čt 29.8.2013 16:17:58
Proc vlastne k temto kolizim dochazi a neni vse sjednoceno?
Diky za odpoved
O.
kakr - Profil | Čt 29.8.2013 18:26:38
2)vyhláška
3)BP
RS postupuje dle BP MRS platných na revírech MRS. Platí to i pro lov čeřínkem.
natas - Profil | St 28.8.2013 12:08:44
Sám si napsal:Co se dogmatičnosti týká, §16 odst. 4 vyh. č. 197/2004 Sb hovoří jasně. Jsi povinen zapsat všechny přisvojené ryby, BP MRS stanoví podmínku při přisvojení, vyhláška po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody. To Tě tak silně omezuje??
Jenom doplním,že asi píšeš o rybách nemající stanovenou min. délku.
Z toho jasně vyplývá, že je rozdíl mezi Zákonem a BP. Pokud budu chytat podle Zákona přijdu o povolenku! Protože rybku nemusím mít hned zapsanou.
hraji napsal:Komická je vaše argumentace o zapisování či nezapisování nástražních rybiček. Zákon v této věci hovoří jasně.
hraji se jasně v problematice špatně orientoval. Dle Zákona nástražní rybku nemající stanovenou míru píši až při odchodu. V pojmech osudově zaměnil Zákon za BP. Neměl tedy pravdu.
Prosím neklaď otázky, když sám na ně neodpovídáš.
kakr - Profil | St 28.8.2013 12:44:22
Moudří zákonodárci vložili do zákona možnost, že uživatel si stanoví BPVRP a vo tom to je.
Prosím na další dotazy si založ ,nebo použij nějakou diskuzi, na MRKu je jich dostatek.
Kde to žije - všechna témata
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











