MRS - pravidla, revíry, členství, povolenky, stanovy

Fungování MRS a jeho pobočných spolků, pravidla rybolovu, revíry.

Moderátoři - poradci: hrajikakr.

dolomitenman - Profil | Út 3.1.2012 12:06:41

Zdravím, chodím na jeden revír, na kterém jsem při každé vycházce k vodě viděl několik nahozených prutů u nichž nikdo nebyl, protože jejich majitel byl zalezený ve své chatě. Je to tam celkem běžná praxe, že majitel chaty pruty ráno nahodí a stáhne třeba až večer. Jaký za toto jednání hrozí postih?

Díky

hraji - Profil | Út 3.1.2012 12:13:03

Je to nepřítomnost u prutů, bohužel v některých lokalitách, například Vranovská přehrada, je to docela běžné. RS by takový přestupek měla postihovat.

ŠARDA - Profil | Út 3.1.2012 10:44:16

Proč nemohu jít za rybářem ktery chytá 10 m odemě a nebo do přístřešku za nepříznivého počasí který mám postavený o pár metrů dále a dobře vidím na udice

hraji - Profil | Út 3.1.2012 11:40:22

Protože to tak je uvedeno v předpisech. Já je nevymyslel.
Smyslem tohoto nařízení je zřejmě postihovat rybáře, kteří nahodí udice a odeberou se do chaty, zalezou do bivaku a spí, popřípadě jdou na houby.
Není smyslem tohoto ustanovení postihovat rybáře, kteří si odskočí do křoví se vyčůrat, zajdou za kolegou, který sedí pár metrů (skutečně pár) na odbornou konzultaci, nebo sedí v přístřešku řekněme 5 metrů od udic.
Ale je to zase v lidech.

ŠARDA - Profil | Út 3.1.2012 9:43:01

Zdravím. Proč se někdo nezajímá tou otázkou přítomnost u udic.CHytám již 45 let,ale stále tomu nerozumím vzdálenost od udic.Když lovím dravce tak stejně nechám rybu jet na určitou vzdálenost než ji zaseknu tak.že jen stojím u udic a dívámse.Nebo když lovím kapry okolo břehu v pařezách tak ho nechám jet na hloubku a pak ho teprv zdolávám.Tak že v obou případech jsou udice na stojanu.Každá RS nejedná správně,když mě nezná a nebo jsem z jiného kraje tak mám smůlu.Tohle jsem viděl již mockrát.PETRU ZDAR

hraji - Profil | Út 3.1.2012 10:05:52

Vůbec nerozumím, na co se to vlastně ptáte. Zkuste zformulovat svůj dotaz tak, aby tomu bylo rozumět.

mamla - Profil | Út 3.1.2012 8:46:50

Zdravím! můžete mi prosím poradit jak postupovat při přestupu z jedné MO do jiné? V té nové po mě chtějí papír o zrušení členství a v té první mi ho nechtějí vydat. Dík Mamla

kakr - Profil | Út 3.1.2012 9:23:28

Platí v MRS.
Při přestupu do jiné MO dostane člen po splnění základních členských povinností, přestupní lístek se kterým přejde k nové MO. Musí ve "staré" MO odevzdat sumář a povolenku a mít odpracovanou či uhrazenou pracovní povinnost (brigádu).
Žádné ukončení členství, naopak je potřeba "přestup" provést nejpozději do konce února, jinak musíš zaplatit znovu zápisné.

Nalim23 - Profil | Po 2.1.2012 18:00:02

Zdravím,mám dotaz na vyplnění sumáře.Jelikož jsem si pořídil povolenku až v září tedy ke konci sezony a na ryby jsem se moc nedostal tak jsem toho moc nechytil anebo jsem pouštěl.Když tedy nemám žádný úlovek mám sumář nechat prázdný nebo se píšou nuly?

hraji - Profil | Po 2.1.2012 21:05:01

Do sumáře musíte vypsat všechny docházky, bez ohledu, zda jste rybu chytil či si ponechal. Takže musíte vyplnik kolonku revír, číslo revíru a počet docházek.

o.n.y.x. - Profil | Čt 29.12.2011 11:12:37

Zdarec, chci se zeptat domorodců nebo kdo to bude znát. V Ivanovicách na Hané, nebo spíš v jejich blízkém okolí jsou dva rybníčky, jeden revírní ( GPS 49°18'2.365"N, 17°6'30.527"E přímo v Ivanovicích, ale po kontrole jsem přijel "jen" k soukromé vodě), což mě pěkně zmátlo, protože v Ivanovicích už jinej "kačák" není? A potom si lámu hlavu s druhým rybníkem, který je kousek za Ivanovicemi směrem na Drysice, dle mapy název Ivanovický rybník ( GPS 49°19'10.072"N, 17°5'7.315"E ), nikde jsem nenašel o jakou vodu se jedná? V svazu nikde není a soukromá nejsíš taky ne, tak mě napadá že to bude asi chov, je to tak? Bohužel jsem nepřišel na způsob jak editovat původní příspěvek tak jsem dopnlil gps a postlu znovu, omlouvám se pokud to šlo i jinak.

hraji - Profil | Čt 29.12.2011 11:14:33

Prověřím tyto dvě vodní plochy s technikem svazu a dám sem odpověď. Ale žádám o trpělivost.

o.n.y.x. - Profil | St 28.12.2011 21:03:32

Zdarec, chci se zeptat domorodců nebo kdo to bude znát. V Ivanovicách na Hané, nebo spíš v jejich blízkém okolí jsou dva rybníčky, jeden revírní ( přímo v Ivanovicích, ale po kontrole jsem přijel "jen" k soukromé vodě), což mě pěkně zmátlo, protože v Ivanovicích už jinej "kačák" není? A potom si lámu hlavu s druhým rybníkem, který je kousek za Ivanovicemi směrem na Drysice, dle mapy název Ivanovický rybník, nikde jsem nenašel o jakou vodu se jedná? V svazu nikde není a soukromá nejsíš taky ne, tak mě napadá že to bude asi chov, je to tak?

hraji - Profil | Čt 29.12.2011 8:53:54

Doplňte prosím svůj dotaz souřadnicemi GPS, ať je jisté, o kterých nádržích budeme shánět informace.

Ralf1997 - Profil | So 24.12.2011 13:47:35

Mám dotaz....příští rok 19.1. mi bude 15let můžu chytat už na 2pruty?Děkuji předem za odpověď ...Pěkné svátky!

hraji - Profil | So 24.12.2011 14:03:37

Ne, nemůžeš. Celý rok, ve kterém dosáhneš věku 15 let, jsi pořád zařazen v kategorii mládež od 8 do 15 let. Na dva pruty budeš moct chytat až v roce 2013.

LudoO - Profil | Po 12.12.2011 16:54:32

Zdravím Vás.
Již jsem to někde četl, ale pro jistotu.
Ryby většinou pouštím až na jedno. Chytnu kapra (cejna ...) zapíšu ho, zabiju ho a dám ženě na chatu (kam jezdím jako host) ať jej ugriluje. Pak pokračuji v chytání. Žádné zpětné ukazování kapra RS již nemusím.
Stačí odpověď ano nebo ne.
Dík.

kakr - Profil | Po 12.12.2011 17:18:27

Ano, ale chce to (v MRS) malou flignu.
BP MRS mají v odst. XV. klausuli - přisvojené ryby je nutno uchovávat tak, aby jejich maso nebylo znehodnoceno a aby byla možná kontrola úlovku.
Elegantně ustanovení vyhovíš tím, že přisvojenou rybu zapíšeš včetně váhy, předáš manželce ke kuchyňské úpravě, tím jsi ukončil lov. No a zapíšeš znovu datum a revír kde lovíš a pokračuješ v lovu.
Stojí Tě to jeden řádek v povolence navíc, ale odpadá jakékoli dohadování s RS.

pikoklik - Profil | So 10.12.2011 19:11:18

zdravím,
prosím vás tohle jsem našel v oznámeních. předpokládám, že takhle budou změněny BP na příští rok. znamená to tedy, že rybu, kterou bych si chtěl ponechat a umístil do vezírku pak ten vezírek musí mít jakousi cedulku s mým jménem a údaji?

"Pokud jsou ryby uchovávány ve vezírku a nebo jiném zařízení k uchovávání ryb i po skončení lovu, je osoba provádějící lov povinna označit vezírek nebo jiné zařízení k uchování ryb štítkem se svým jménem, číslem povolenky a jejím výdejcem."


hraji - Profil | So 10.12.2011 23:00:37

Ano, toto však platí při ponechávání úlovků ve vezírku po skončení lovu, například na dvou denní výpravě v sobotu ulovíte rybu, dáte ji dovezírku a pokud ji budete chtít přechovávat ve vezírku do neděle, pak jste povinen označit vezírek jak je uvedeno.