Plkárna

vokounek - Profil | Čt 4.7.2013 13:33:16

KóĎA >> S tým absolutne súhlasím. Treba sprísniť príjimačky a podmienky na prijatie na vysokú, tak aby sitom prešli len fakt nadaní žiaci. Jednoznačne by bolo riešením keby sa viac študentov venovalo priemyslovkám a vyučeniu remesla. Nemožme byť všetci vysokoškoláci lebo nebude koho menežovať. Jedine nesúhlasím aby sa to sito spravilo prostredníctvom plateného školstva. To by zas tupé detská ale bohatých rodičov mali vydláždenú cestu. Napr. taký ja som bol vždy blbý žiak ( niečo medzi hippie a punkom) a učitelia ma buď milovali ale nenávideli. Nemal som nárok ísť na vysokú lebo som bol rebel a neučil som sa z princípu. A tak by to malo ostať. Nebolo by dobré obsadiť niekomu, komu na štúdiu záleží, miesto na výške len preto že by sa dalo ufinancovať školné..

    jehla - Profil | Čt 4.7.2013 13:26:38

    DAVISS >> medvěda radši nezlob, je to sice holubičí povaha, ale nikdy nevíš...:-))

      DAVISS - Profil | Čt 4.7.2013 11:58:13

      kakr >> na Jé eM dělaj veřejně prospěšný práce medvědi? Hele a néni to nějaká kachna? ;-)

        hraji - Profil | Čt 4.7.2013 11:57:07

        Batuta >> Ne. Chtěl jsem tím říct, že základem je stanovit reálnou cenu. Nic víc, nic míň. Realitní trh kopíruje ekonomickou sílu populace, logicky se nyní prodává méně a za nižší ceny.

          kakr - Profil | Čt 4.7.2013 11:54:37

          DAVISS >>
          To néni, máš pravdu. Ale můžeš pro obec (v létě) dělat veřejně prospěšné práce (za pár litrů) a na zimu si hodíš zimní spánek. Medvědi tak přežívají tisíce let:-))

            MrCement - Profil | Čt 4.7.2013 11:53:50

            kakr >> prý je to tak správné :-) A naši potomci by měli chodit do liduprázdných vesnic jako do Stínadel. /// Jediné pozitivní je to, že až to prdne na plné kule, tak člověk z vesnice nechcípne hlady (na rozdíl od lidí z města).

              MAXXSKATER - Profil | Čt 4.7.2013 11:53:38

              DAVISS >> Ta není moc nikde teďka. Tady od nás se houfně utíká do Prahy za lepším podle nich (východní Čechy).

                Vokys - Profil | Čt 4.7.2013 11:53:26

                ja si platim uz 2 roky jen clenskou znamku protoze jsem se taky vrhnul na stavbu baraku a neni bohuzel cas na to chodit na ryby. ted jeste od zari bude zena na materske tak jsem zvedav jak to dopadne. plat mam slusny ale smlouvu na dobu urcitou. doufam ze pristi rok uz smocim klacek

                  Turňa - Profil | Čt 4.7.2013 11:52:36

                  kakr >> Bo tam máte komáři!

                    DAVISS - Profil | Čt 4.7.2013 11:52:12

                    kakr >> jestli to nebude tím, že tam néni hokna ...

                      kakr - Profil | Čt 4.7.2013 11:51:01

                      Nevím jak funguje trh z nemovitostmi. Na jižní Moravě (bývalé Sudety) je hafo domů na kterých visí plachty na prodej od realitek. Jsou tam už mnoho let.......

                        MrCement - Profil | Čt 4.7.2013 11:50:07

                        venca1 >> už nestavím, minulý rok jsem postavil poslední tři domy v Brně (jako koníček u hlavní práce). Lidem docházejí peníze, odvaha se uvázat na hypotéku a vyhraje jen ten kdo podvádí víc - toho se dobrovolně nebudu účastnit. EDIT: postav si dům pod vlastní kontrolou. Beztak většina firem si shání "manuály" pod sebe jako na tržišti a jen ti zdraží výsledek, zhorší kvalitu (pokud tedy ti nezmizí už v průběhu výstavby).

                          KóĎA - Profil | Čt 4.7.2013 11:49:36

                          MrCement >> pokud to řekla neviditelná ruka trhu je to naprosto správné.

                            MrCement - Profil | Čt 4.7.2013 11:46:37

                            KóĎA >> kdo to řekl ? no přece neviditelná ruka trhu :-) ..... podívej se na nabídky, porovnej s poptávkou a pokud chceš bydlet v dobré lokalitě v Brně, tak cena 8M není nic přehnaného. A proč ? protože když seženeš/zdědíš parcelu, tak je to srovnatelné s výhrou ve sportce. Trh je tak udržován - a) to vyhovuje spekulantům a korupčníkům, b) všichni bychom bydleli v jednom velkém městě :-)

                              venca1 - Profil | Čt 4.7.2013 11:44:37

                              MrCement >> Můžeš mi ten dům za tu cenu postavit? Pozemek mám.:-)

                                afjee - Profil | Čt 4.7.2013 11:43:21

                                Netipa - poslední hrdina MRKu >> Díky. Moc jsem nechápal, o čem se tu ostatní baví, ale teď už do toho vidím i já.

                                  Fishky - Profil | Čt 4.7.2013 11:41:59

                                  Batuta >> každá mince má dvě strany, tak jak šla cena dolů u tvé nemovitosti, tak šly dolů ceny obdobných staveb na obdobných místech, takže i když prodáš "pod cenou", obratem můžeš naopak "pod cenou" nakoupit. Trh je o kolísání ceny, prohlásit že burza nefunguje, protože nemůžeš NWRko prodat za cenu, kde jsi ho před 4mi roky koupil, tak se Bakala počurá smíchy :-)

                                    KóĎA - Profil | Čt 4.7.2013 11:41:16

                                    MrCement >> tak je otázka strategicky zvážit co koupit a co nekoupit. To je svobodné rozhodnutí. Já při svém nákupu také vážil všechny varianty. A dokázal jsem se nemovitosti zbavit takovým způsobem, že pokryla mé náklady.

                                    Ještě mě tak napadá, kdo řekl, že ten dům v Brně MUSÍ stat osm milionů? Má takovou cenu, za kterou je ho kupec ochotný koupit.

                                      MrCement - Profil | Čt 4.7.2013 11:37:30

                                      KóĎA >> čemu nerozumíš ? Že pro mnohé se stal trh s realitami pastí ve které uvízli ? že mnohdy prodej není řešení a jen by vedl k zhoršení situace rodiny ? Nebo že dům v Brně za 8 milionů (30 let starý) ti dokáži postavit za 2,5-3,0 plus pozemek (dnes taky 2,5 - nafouknuta cena) ?

                                        KóĎA - Profil | Čt 4.7.2013 11:37:12

                                        Batuta >> tak to se mi další debata jeví jako zbytečná. Reagoval jsem na tvé úvodní "pokud nefunguje realitní trh..."

                                        Já se ti snažil ukázat, že ano. Pokud jsou v tom emoce, tak prosím pěkně.

                                          Červené karty: Fish man, Badimura, HK, vokounek, kědul, smellslike, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Hein*eken, masák11111, Lojzakk, danielsio6, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, JaLeOn, Cheltenham, Tadas M