Plkárna | MRK.cz

Plkárna

NŘízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 21:03:32

jeden3 >> viz jinde:-),
Můžeš si to sem překopírovat:-)

    N1Mara - Profil | Po 8.6.2026 9:49:17

    To se to pak střechy dělají jedna báseň :-) Pokrok nezastavíš :-)
    https://www.facebook.com/reel/1389023643256659

      Nsasan111 - Profil | Ne 7.6.2026 22:04:26

      jeden3 >> ....dyk já to ani nečtu :-))))))

        Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 19:04:56

        sasan111 >> pravda,měl jsem naplánovanou odpočinkovějšíneděli..ale až třiposobě jdoucí vydatné bouřky mě přikurtovali doma
        ale když už si se zapojil - tedy i ty patříš do kategorie lidí, kteří se k předměty diskuse nevyjádří,ale ihned hodnotí a posuzují aktera
        takže - pokud já se kvůli bouřkách nudím :-) ty jsi asi takový domácí amaterský psycholog :-) co rád posuzuje jiné
        pokud tě tedy berou amatérsky tyhle lékařské obory a věnuješ jim pozornost- možná by jsi se mohl z psychologie přeorientovat na gynekologii :-) měl by jsi to třeba o dost zábavnější než se starejma fousatejma rybářema na MRKu 😂

          Nsasan111 - Profil | Ne 7.6.2026 18:37:10

          jeden3 >> ....ty se musíš strááášně nudit :-))))))

            Nmaximotak - Profil | Ne 7.6.2026 18:12:41

            FRANK71 >> tak treba Polaci vyznavaji o neco tvrdsi postup proto, ze nemaji tolik policajtu jako my (baj vocko o pulku vic, nez oni...).
            Aspon tech skutecnejch - prislusnici PCR... :)

              Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 17:50:49

              jelen10 >> ale promiň, zapomněl jsem - kdy se nám vlak opravdu hodil
              když jsme jeli na kola a nechtěli jen okruh - od byslište nebo okruh od zaparkovaného auta , sedli jsme v sobotu ráno do vlaku i s kolama, odjeli několik desítek kilometrů daleko a pak se celý den v klidu vraceli cyklovýletem domů..ekonomicky to absolutně smysl nedávalo, protože 4 jízdenka za osoby + 4 za kola oproti naftě pro auto s držákem kol byl brutáoní nepoměr - ale jak jsem psal- mohli jsme jet dlouhou trasu bez okruhu a vracení se ....
              nevýhoda byla,že se nám parkrát stalo,že nás už vlak s kolame nevzal, protože už tam povolené množství kol bylo, tak jsme od tohoto systému upustili

                N1Mara - Profil | Ne 7.6.2026 17:45:09

                LosPafkos >> je šikovný, to víme , netřeba ho chválit :-)))

                  NLosPafkos - Profil | Ne 7.6.2026 17:38:49

                  1Mara >> praotec kaprařů Václav dělal na tom hradě střechu,když se stavěl😉

                    Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 17:33:14

                    jelen10 >> vlakem ? 😂🤣😂🤣 tak to jsi mě dostal jedna nula pro zajíce :-)
                    tak když pominu, že většina mojích cest na dálku je na víc dní a většinou jsou na konci nějakéé ty aktivity a tímpádem na těch pár dní potřebuji wsvoje věci sebou - pořád ti připadá, že cesta vlakem s tolika krámy je tou správnou volbou?
                    Když pominu, že moje mimopracovní nejčastější cesta je cca 250km jedna trasa ,,autem nic moc- skoro žádné dálnice - 4hodiny ...........vlakem , nic moc rychlíků,nebo rychlík se značnou zajíždkou 8 hodin "" cena autem - jedna osoba 1100Kč tam a zpět!!!! cena vlakem tam a zpět 1900Kč..ještě veselejší je to potom v případě cesty dvou a více osob :-) a aby to bylo ještě vesejší, skoro pokaždé jezždím s mojema dvěma obrovskýma hafanama :-)
                    takže cestování vlakem je pro mě vyloženě nesmyl i když vezmu v potaz jen čas a cenu ......
                    nebo tedy ty Budějovice - když jedu na týden na ryby - vlakem 😂🤣s několika přestupy :-)
                    cestování vlakem je tak pro ty, co prochlastali papíry, jezdí hodně nalehko a často a zaplatí si ty množtevní slevy na ceny jízdenek, vím o nich, ale nevím,jak se ty tarify jmenují....
                    a ty energie - když potřebuješ v ekonomice energii, potřebuješ ji kontinuálně, ne když svítí a fouká - to mohu mít eventuálně doma a planovat si .k dy zapnu púračlu, myčku, sušičku - tam bych to bral
                    ale jakoukoliv výrobu na tom postavit prostě nelze- takže to není pokrok,ale cesta do pekel
                    a jestli ti připadá ekologičtější, místo těžit uhlí tady , vozit ho sem ke spálení z Austrálie- tak ten, kdo to vymyslel, by měl dostat ropáka roku....
                    a opakuji tu otázku, kterou jsem položil ohledně dálnice a větrníku - o co více poznamená krajinu dálnice než 250m vysoký větrník?
                    A jedn perličku na závěr _ tady, co máme pozemek - chtěli mermomocí postavít větrníky-právě ty 250m vysoké.....a víš proč je tu postavit nesmí? Protože by rusily radar, který je vzdálen minimálně 3km vzdušnou čarou a je o několik set metrů výš, než by byl vrchol lopatky toho větrníku ...tak hlavně,že by větrník nic a nikoho nerušil a v žádném případě nemá žádný vliv na své okolí,že

                      N1Mara - Profil | Ne 7.6.2026 17:29:41

                      Poušťák >> pamatuješ tam ty jeřáby ?

                        NBosanac - Profil | Ne 7.6.2026 16:40:31

                        Řízek 5,125 >> I ty Brute :-) Naštěsti mam tu trojku v ignoru .

                          Njelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 15:48:07

                          jeden3 >> na jednu stranu chceš pokrok, na druhou prosazuješ energetickou technologii 19. století. Větrník ti vadí, povrchovej lom nebo důl už ne. Chceš co nejrychlejc a nejpohodlnějc do Budějic, ale nejedeš vlakem. Myslim, že o tu ekologii, kterou jsi na začátku uved rozdíl mezi povolováním dálnic a větrníků ti zas tolik nejde. Jsi prostě nespokojenej, což ale chápu.

                            Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 15:14:57

                            jelen10 >> jo hochu, pokrok nezastavíš
                            vem si - před 50 lety chodil táta na ryby jen v rámci okolí města a jednou za rok na rybářskou dovolenou a když zbyl čas, jel se strejcema a kamošema na par dní ještě na podzim
                            nyní každý třetí rybář jezdí i na výkendy na pro něho atraktivní revíry klidně stovky kilometrů
                            rodiny jezdí na rodinné výlety
                            aTD ATD....a pokud jedeš jen na víkend, chceš mít tu cestu za sebou rychle -a bezpečně!!!
                            taková silnice z Mirošovic na Buďejovice v pátek a v neděli druhý směr - to je zážitek k nezaplacení
                            ty elektrárny o kterých mluvíš- ty alespoň vyrábí tu elektriku pro tvojí lednici, mrazák kontinualně, kdyby jsi to měl krmit jen větrníkem, asi by to moc dobré pro uskladněné potraviny nebylo super :-) :-)
                            větrník i FV je dobrá-jako lokální zdroj energie, na vylepšení ekonomie třeba farmy malé fabriky atd......jakmile se to začalo tlačit ve velkém, je z toho jen a jen obří problém- protože pokdu tu energii z větrníku sít potřebuje /jinak by byl zbytečný/ čím ji nahradit, když nefouká? Čím nahradit FV v noci a v zimě?
                            Bateirema? za miliardy s omezenou životnotí a to vůbec nemluvímo tom, co když v takovém mage úložišti začne hořet? Občas hoří alektroauto a hasiči mají problém,co by dělali, kdyby hořelo úložiště? A kdo zaplatí miliardy na výměnu baterií každých X let? To je fakt pokrok? Stabilní sítě - jedny z nejstabilnějších v Evropě si čím dál více rozvrtáváme a budou čím dál nestabilnější- na tom stavíme pokrok a silnou ekonomiku?
                            Na takových super zdrojích,že bez dotací je to černá díra? že si to na sebe prakticky ani po dobu životnosti nevydělá, protože kromě pořizovací ceny + s instalační cenou je potřeba ještě započíst servis a údržbu?
                            to je pokrok?
                            Odsiřili jsme uhelné elektrárny za miliardy a teď je budeme zavírat a bourat, protože někdo vymyslel super kšeft s občasnýma zdrojema krmenýma z dotací a odpustků? Zavřeme a zničíme naše uhelné doly, jediné adekvátní energetický zdroj na našem uzemí,abychom se stali nezávislím státem na Rusku a šejcích ze zálivu? Tahle rychle,jako si ničí Evropa svojí ekonomiku - to snad ještě nedokázal žádný režim v dějinách, navíc to dělá obsolutně bez vnějších tlaků, z podílu 25% na světovém HDP je Evropa po pár letech na 13% - to je ten pokrok? Chudáci děti

                              Njelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 14:40:57

                              jeden3 >> nejsem fanda větrníků. Ale dálnice, korydry, jaderné, tepelné a jiné elektrárny krajinu taky nezkrášlují. Ty věci z dovozu v mém dohledu tu byly i před dostavbou mnoha dálničních úseků, velkoskladových hal, kamionových odpočívek. V regálech bylo zboží, ceny nebyly vyšší a taky jsem dojel, kam jsem potřeboval.

                                Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 14:05:24

                                jelen10 >> jistě - dálnice 250m od baráku ti poskytuje hlukovou koupel..ale chtěl by jsi 250m větrník 500m od baráku?? Ale upřímně!
                                a k té dopravě - pokud se nechceme jako lidstvo vydat zpet do středověku a nebo ještě lépe do doby kamenné, dopravva prostě být musí
                                podívej se jen kolem sebe doma, kolik věcí,co máš teď v dohledu vzniklo třebas jen v rámci kraje, kde bydlíš ?
                                a teď si vezmi,že bydlíš ve vesnici, dálnice nikde,ale jsi na frekventované trase a ne 250m od od baráku, ale 4 metry od křesla v obyváku ti projíždí každý den několik set kamionů a pár tisíc osobáků? Měnil by jsi?
                                Já třeba sleduji projekt D35 - usek mezi Turnovem a Jičínem brzdí ekoteroristické skupiny bránící výstavbě tohoto useku D35..a víš kdo je sponzoruje? Obchodníci a podnikatelé ze současné silnice I35, kteří mají zájem na tom,aby byl zachován provoz na současné silnici, na lidi v těch vesnicích kašlou, jde jim jen o to zachovat si svoje obchody, které by samozřejmě po převedení dopravy na D35 klesly ..ale prezentuje se to celé jako boj za přírodu, dnes je moc moderní dávat všemu ušlechtilé názvy a hesla-přitom jde většinou zas a jen o prachy

                                  NOreh - Profil | Ne 7.6.2026 13:44:03

                                  MB >> Dakujem. Degradoval som...

                                    NMB - Profil | Ne 7.6.2026 13:25:46

                                    Oreh >> gratuluju

                                      NOreh - Profil | Ne 7.6.2026 13:13:47

                                      MB >> reagoval som na "ohrozenie zivota"... ze mi vojna pride ako ohrozenie zivota. Nechcem sa v tom viac vrtat.

                                      Mam malu dcerku... takze ziadne plavidlo sa zatial nekona. Nekonaju sa ani ryby... zatial :)

                                        Njelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 13:07:26

                                        jeden3 >> bydlim 250m od D6, při mokru je na zahrádce nebo v zimě fakt hluk. Dálnice parcelujou krajinu, přitahujou tranzitní dopravu a dodatečnou infrastrukturu. Tys to uvedl slovy o ekologii, tak jen, ze na stavění dálnic není nic ekologického a žije se s nima stejně blbě jako s větrníkama - taky by sis zvyknul.

                                          Červené karty: Fish man, Badimura, HK, vokounek, kědul, smellslike, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Hein*eken, masák11111, Lojzakk, danielsio6, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, JaLeOn, Cheltenham, Tadas M