- Úvod
- Pokec
Plkárna
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 50x v ignorovaných.
NŘízek 5,125 - Profil | Po 8.6.2026 21:03:32
Můžeš si to sem překopírovat:-)
N1Mara - Profil | Po 8.6.2026 9:49:17
https://www.facebook.com/reel/1389023643256659
Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 19:04:56
ale když už si se zapojil - tedy i ty patříš do kategorie lidí, kteří se k předměty diskuse nevyjádří,ale ihned hodnotí a posuzují aktera
takže - pokud já se kvůli bouřkách nudím :-) ty jsi asi takový domácí amaterský psycholog :-) co rád posuzuje jiné
pokud tě tedy berou amatérsky tyhle lékařské obory a věnuješ jim pozornost- možná by jsi se mohl z psychologie přeorientovat na gynekologii :-) měl by jsi to třeba o dost zábavnější než se starejma fousatejma rybářema na MRKu 😂
Nmaximotak - Profil | Ne 7.6.2026 18:12:41
Aspon tech skutecnejch - prislusnici PCR... :)
Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 17:50:49
když jsme jeli na kola a nechtěli jen okruh - od byslište nebo okruh od zaparkovaného auta , sedli jsme v sobotu ráno do vlaku i s kolama, odjeli několik desítek kilometrů daleko a pak se celý den v klidu vraceli cyklovýletem domů..ekonomicky to absolutně smysl nedávalo, protože 4 jízdenka za osoby + 4 za kola oproti naftě pro auto s držákem kol byl brutáoní nepoměr - ale jak jsem psal- mohli jsme jet dlouhou trasu bez okruhu a vracení se ....
nevýhoda byla,že se nám parkrát stalo,že nás už vlak s kolame nevzal, protože už tam povolené množství kol bylo, tak jsme od tohoto systému upustili
NLosPafkos - Profil | Ne 7.6.2026 17:38:49
Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 17:33:14
tak když pominu, že většina mojích cest na dálku je na víc dní a většinou jsou na konci nějakéé ty aktivity a tímpádem na těch pár dní potřebuji wsvoje věci sebou - pořád ti připadá, že cesta vlakem s tolika krámy je tou správnou volbou?
Když pominu, že moje mimopracovní nejčastější cesta je cca 250km jedna trasa ,,autem nic moc- skoro žádné dálnice - 4hodiny ...........vlakem , nic moc rychlíků,nebo rychlík se značnou zajíždkou 8 hodin "" cena autem - jedna osoba 1100Kč tam a zpět!!!! cena vlakem tam a zpět 1900Kč..ještě veselejší je to potom v případě cesty dvou a více osob :-) a aby to bylo ještě vesejší, skoro pokaždé jezždím s mojema dvěma obrovskýma hafanama :-)
takže cestování vlakem je pro mě vyloženě nesmyl i když vezmu v potaz jen čas a cenu ......
nebo tedy ty Budějovice - když jedu na týden na ryby - vlakem 😂🤣s několika přestupy :-)
cestování vlakem je tak pro ty, co prochlastali papíry, jezdí hodně nalehko a často a zaplatí si ty množtevní slevy na ceny jízdenek, vím o nich, ale nevím,jak se ty tarify jmenují....
a ty energie - když potřebuješ v ekonomice energii, potřebuješ ji kontinuálně, ne když svítí a fouká - to mohu mít eventuálně doma a planovat si .k dy zapnu púračlu, myčku, sušičku - tam bych to bral
ale jakoukoliv výrobu na tom postavit prostě nelze- takže to není pokrok,ale cesta do pekel
a jestli ti připadá ekologičtější, místo těžit uhlí tady , vozit ho sem ke spálení z Austrálie- tak ten, kdo to vymyslel, by měl dostat ropáka roku....
a opakuji tu otázku, kterou jsem položil ohledně dálnice a větrníku - o co více poznamená krajinu dálnice než 250m vysoký větrník?
A jedn perličku na závěr _ tady, co máme pozemek - chtěli mermomocí postavít větrníky-právě ty 250m vysoké.....a víš proč je tu postavit nesmí? Protože by rusily radar, který je vzdálen minimálně 3km vzdušnou čarou a je o několik set metrů výš, než by byl vrchol lopatky toho větrníku ...tak hlavně,že by větrník nic a nikoho nerušil a v žádném případě nemá žádný vliv na své okolí,že
NBosanac - Profil | Ne 7.6.2026 16:40:31
Njelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 15:48:07
Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 15:14:57
vem si - před 50 lety chodil táta na ryby jen v rámci okolí města a jednou za rok na rybářskou dovolenou a když zbyl čas, jel se strejcema a kamošema na par dní ještě na podzim
nyní každý třetí rybář jezdí i na výkendy na pro něho atraktivní revíry klidně stovky kilometrů
rodiny jezdí na rodinné výlety
aTD ATD....a pokud jedeš jen na víkend, chceš mít tu cestu za sebou rychle -a bezpečně!!!
taková silnice z Mirošovic na Buďejovice v pátek a v neděli druhý směr - to je zážitek k nezaplacení
ty elektrárny o kterých mluvíš- ty alespoň vyrábí tu elektriku pro tvojí lednici, mrazák kontinualně, kdyby jsi to měl krmit jen větrníkem, asi by to moc dobré pro uskladněné potraviny nebylo super :-) :-)
větrník i FV je dobrá-jako lokální zdroj energie, na vylepšení ekonomie třeba farmy malé fabriky atd......jakmile se to začalo tlačit ve velkém, je z toho jen a jen obří problém- protože pokdu tu energii z větrníku sít potřebuje /jinak by byl zbytečný/ čím ji nahradit, když nefouká? Čím nahradit FV v noci a v zimě?
Bateirema? za miliardy s omezenou životnotí a to vůbec nemluvímo tom, co když v takovém mage úložišti začne hořet? Občas hoří alektroauto a hasiči mají problém,co by dělali, kdyby hořelo úložiště? A kdo zaplatí miliardy na výměnu baterií každých X let? To je fakt pokrok? Stabilní sítě - jedny z nejstabilnějších v Evropě si čím dál více rozvrtáváme a budou čím dál nestabilnější- na tom stavíme pokrok a silnou ekonomiku?
Na takových super zdrojích,že bez dotací je to černá díra? že si to na sebe prakticky ani po dobu životnosti nevydělá, protože kromě pořizovací ceny + s instalační cenou je potřeba ještě započíst servis a údržbu?
to je pokrok?
Odsiřili jsme uhelné elektrárny za miliardy a teď je budeme zavírat a bourat, protože někdo vymyslel super kšeft s občasnýma zdrojema krmenýma z dotací a odpustků? Zavřeme a zničíme naše uhelné doly, jediné adekvátní energetický zdroj na našem uzemí,abychom se stali nezávislím státem na Rusku a šejcích ze zálivu? Tahle rychle,jako si ničí Evropa svojí ekonomiku - to snad ještě nedokázal žádný režim v dějinách, navíc to dělá obsolutně bez vnějších tlaků, z podílu 25% na světovém HDP je Evropa po pár letech na 13% - to je ten pokrok? Chudáci děti
Njelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 14:40:57
Njeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 14:05:24
a k té dopravě - pokud se nechceme jako lidstvo vydat zpet do středověku a nebo ještě lépe do doby kamenné, dopravva prostě být musí
podívej se jen kolem sebe doma, kolik věcí,co máš teď v dohledu vzniklo třebas jen v rámci kraje, kde bydlíš ?
a teď si vezmi,že bydlíš ve vesnici, dálnice nikde,ale jsi na frekventované trase a ne 250m od od baráku, ale 4 metry od křesla v obyváku ti projíždí každý den několik set kamionů a pár tisíc osobáků? Měnil by jsi?
Já třeba sleduji projekt D35 - usek mezi Turnovem a Jičínem brzdí ekoteroristické skupiny bránící výstavbě tohoto useku D35..a víš kdo je sponzoruje? Obchodníci a podnikatelé ze současné silnice I35, kteří mají zájem na tom,aby byl zachován provoz na současné silnici, na lidi v těch vesnicích kašlou, jde jim jen o to zachovat si svoje obchody, které by samozřejmě po převedení dopravy na D35 klesly ..ale prezentuje se to celé jako boj za přírodu, dnes je moc moderní dávat všemu ušlechtilé názvy a hesla-přitom jde většinou zas a jen o prachy
NOreh - Profil | Ne 7.6.2026 13:13:47
Mam malu dcerku... takze ziadne plavidlo sa zatial nekona. Nekonaju sa ani ryby... zatial :)
Njelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 13:07:26
Červené karty: Fish man, Badimura, HK, vokounek, kědul, smellslike, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Hein*eken, masák11111, Lojzakk, danielsio6, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, JaLeOn, Cheltenham, Tadas M
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...















