Muškaření

jehla - Profil | Čt 6.6.2013 13:00:37

welbin >> o dobrovolně.brigádnické akci "hnedočech-záclony-strdlice-liboc" jsi jistě slyšel...? Na strdlice zapomeň..:-(((

    marfic - Profil | Čt 6.6.2013 12:56:23

    pike: moje mouchy chytaj i salmony vo tom žádná

      welbin - Profil | Čt 6.6.2013 12:56:00

      Jirka_K >> strdlici ?,já ji měl na ŘŘ v Libočanechy-ale na suchou,v Libockém potoce se ale dával plůdek

        Pike - Profil | Čt 6.6.2013 12:41:42

        Jirka_K >> věřím, už ses o tom myslím někdy v minulosti zmiňoval, jestli se nepletu.

          Pike - Profil | Čt 6.6.2013 12:40:02

          Tukan >> odpovídal, viz: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=655966

            Tukan - Profil | Čt 6.6.2013 12:24:40

            Jirka_K >> lososi se daji chytat na kratkou i na sucho za specifickych podmínek ale. 90% chytani je mokrá. Myslim ze existuje video na youtube kde borec chytil mensiho lososa na řece Welsh Dee na nymfu v zime pri chytani lipanů.

              Jirka_K - Profil | Čt 6.6.2013 12:19:49

              Pike >> To je mořáková a hlavatková voda... Něco mezi Emånem a Oravou... Akorat se bojím, že tam teď co to prasklo nebude přes dablhendy a hlavatkový copy kam šlápnout. Tenhle je odjinud. Ale na krátkou jsem ho fakt chytil.

                Tukan - Profil | Čt 6.6.2013 12:15:13

                Pike >> myslim ze ne, ale neva, az budu mit cas mrknu se zpetne. Bylo by to samozrejme super, kdyby tam byli.

                  jehla - Profil | Čt 6.6.2013 12:11:35

                  Pike >> já bych teda vědel, koho se zaptat na fundovanou odpověď, ale nechám ti tu šanci..:-)))

                    Pike - Profil | Čt 6.6.2013 12:02:50

                    Tukan >> to se zeptej jiných, v té otázce si tuším reagoval.

                      Tukan - Profil | Čt 6.6.2013 12:00:55

                      Pike >> jak by se tam dostali?

                        Pike - Profil | Čt 6.6.2013 11:55:33

                        Jirka_K >> Předpokládám, žes toho lososa na krátko chytil na Loučné, co? :-)
                        Podle jedné otázky na MRKu by se tam mohli salmoni vyskytovat.

                          Tukan - Profil | Čt 6.6.2013 11:43:02

                          Mates PB >> mouchy střizlivy byt musi, ja ne. To je mozna problem. Jinak publikaci si rad přečtu. S bekovkou na hlave.

                            Mates PB - Profil | Čt 6.6.2013 11:08:23

                            Jirka_K >> No to je jasný, v životě by mě nenapadlo chytat na tradiční mouchy. Já jsem moderní kluk a nymfař.

                              Jirka_K - Profil | Čt 6.6.2013 11:03:26

                              Mates PB >> Ty tradiční lososí mouchy jsou na prd...na salmony je nejlepší krátká a tungsten... V mojí statistice má tahle kombinace na svědomí 100% úlovků.

                                Mates PB - Profil | Čt 6.6.2013 10:47:16

                                Tukan >> Střízlivější mouchy? Tak to asi tady bude zakopaný pes.

                                  Tukan - Profil | Čt 6.6.2013 9:58:44

                                  Mates PB >> ty stranky jsem nasel ted rano. Mam knihy a muchy si vazu mnohem střizlivejsi. Ty komercni jsou strasne preplacane.

                                    Mates PB - Profil | Čt 6.6.2013 9:14:45

                                    Pike >> Koukal jsem na ty Tukanovi, no 90 ká za chlupatou mouchu je luxus. Ale já myslím, že on si váže sám.

                                      Pike - Profil | Čt 6.6.2013 9:11:25

                                      Mates PB >> stran much na salmony by se mohl vyjádřit Marfic. Jeho mouchy obecně, nejen na salmony, jsou takové hodně zajímavé :-)
                                      Ale ryby na ně chytá, to zas jo :-)

                                        Mates PB - Profil | Čt 6.6.2013 9:06:00

                                        Tukan >> Člověče a není to moc na salmony moderní? Já jen jak si se pohrdavě vyjádřil o mouchách na tý mý fotáži s trávou. Hele mám tu v .pdf formátu publikaci z roku 1805 od G.M. Kelsona, jmenuje se to The salmon fly: How to dress it and How to use it. Je tam spousta obrázků i jak házet a taky je tam zmínka o tom jaké socks použít na brození. Jestli chceš tak ti to pošlu na maila, třebas by ti to pomohlo se posunout dopředu, podle mě je to četba pro zapřísáhlé bekovkáře. Chceš?

                                          Červené karty: Fish man, xycht, novis111, bambusový dědek, Carolina del Norte, Iblea, nornik-l, nornik-n, nornik-o, Habermann, Huxley, Hogo Fogo, alžběta, Debylmates, Aldous Huxley, Maxim_all, sonisrhile