Muškaření

u.x.a. - Profil | Čt 30.5.2013 11:39:17

dneska jsou tu drsní muži,nejak mi to tu v muškařině nesedí založil bych na toto téma zvláštní diskus,třeba by se to mohlo jmenovat poválečné jádro nebo třeba jen 9mm..

    Drozďák - Profil | Čt 30.5.2013 11:37:15

    KóĎA >> nikdy jsem z automatů nestřílel ostrými /vcelku to prý není rozdíl, prý je to dokonce na ráz o čuc horší než ostrá/. Beru to jako zajímavost, u filmu se člověk dostal k lecčemu a zbrojíři byli sdílní, nechali nás zkusit zajímavý věci, co se smrtelníkovi běžně do ruky nedostanou, buď protože je to nějaký archív, nebo naopak speciál pro zásahovky atd.
    Takže si člověk příležitostně mohl smahnout z Maxima, anebo i G36. Byla to zajímavá zkušenost.
    Otáčím list.

      KóĎA - Profil | Čt 30.5.2013 11:30:01

      Drozďák >> mně právě vojenský speciál vojenské police Benelli B3 překvapil svým zpětným rázem - konfrontováno s jeho filmovým zpracováním. Nedokážu si představit mířenou střelbu bez ramenní opěrky.

      Já četl nějaký americký manuál ohledně střelby z lafetovaného M2. Tam se mělo mířit hodně pod cíl s tím, že ta dávka "dojde".

      Jinak čištění zbraně po užití slepých jsem si užil dost a dost. A stačila na to obyčejná osmapadesátka...

        KóĎA - Profil | Čt 30.5.2013 11:24:48

        Výr >> já z kulometu bohužel nestřílel, takže se čistě teoreticky jako ryzí teoretik ptám.

          Drozďák - Profil | Čt 30.5.2013 11:24:33

          KóĎA >> já zase neměl nikdy v ruce brokovnici. Nesrovnával bych jednotlivý výstřely s dávkou. Na druhou stranu na efekt kopance je možná puška horší. Dávka nezkušenýho zase rozhodí a pak dostane nakopáno taky fest (jako já). Po víc pokusech už se to dalo, tím spíš když je člověku ukázáno jak to držet a zapřít (ve videu to vypadá jednoduše, ale...), zase slepejma člověk nevypálí víc jak 10-12 kulí, pak se to začne z toho bordelu okamžitě sekat. 2 vteřiny akce a 20 dalších čištění... Dlouhou dávku si nedovedu moc představit, respektive mi bude unikat smysl.
          Aspoň takovej jsem z toho měl pocit.

            Výr - Profil | Čt 30.5.2013 11:22:21

            KóĎA >> keby mal guľomet veľký spätný ráz tak je nepoužiteľný

              Drozďák - Profil | Čt 30.5.2013 11:18:05

              Výr >> tak to je jasné, mě by nepřekvapil v zájmu obsluhy ani zákluz :-)

                KóĎA - Profil | Čt 30.5.2013 11:15:31

                Drozďák >> dá se to eMGáčko srovnat pocitově s něčím řekněme "lidovějším"? Třeba s nějakou pumpou dvanáctkou?

                  Výr - Profil | Čt 30.5.2013 11:14:06

                  Drozďák >> okrem tej úsťovej brzdy sú tam asi iné dovybavenia.....bez ničoho je to zlomená kĺúčna kosť so zárukou

                    Drozďák - Profil | Čt 30.5.2013 11:10:38

                    Výr >>když jsem šel do MG42, tak jsem taky asi tušil do čeho jdu a předčilo to výrazně moje očekávání, toto jsem čekal fakt ještě výrazně horší ve smyslu, že se to bez ramenních opěrek snad nedá ani udržet.

                      Výr - Profil | Čt 30.5.2013 11:02:02

                      P.S: to druhé video je kaliber výrazne menší :-)

                        Výr - Profil | Čt 30.5.2013 11:00:19

                        ....no a takto to vyzerá...keď NEVIEŠ do čoho ideš..

                        http://www.youtube.com/watch?v=Mh7EOqWwzIs

                        P.S: Z takého som strieľal a bez problémov aj trafil

                          Výr - Profil | Čt 30.5.2013 10:58:20

                          Drozďák >> to je zlééééé.....ale je to iné keď vieš do čoho ideš....pozri ako ho to ležoaceho posunie....

                            Drozďák - Profil | Čt 30.5.2013 10:57:19

                            Výr >> tak to jo, čekal jsem to o něco horší.

                              rarach - Profil | Čt 30.5.2013 10:52:21

                              Výr >> Přepodpokládám že je nažene na stromy a ty ustřeluje ve kmeni 1/2 m nad zemí a pak je posbírá jak maliny, strachem z té rány jim chlup odpadává sám..

                                Výr - Profil | Čt 30.5.2013 10:51:50

                                Drozďák >> http://www.youtube.com/watch?v=7ft2j6J4NcY
                                pre pripraveného nič špeciálne

                                  Výr - Profil | Čt 30.5.2013 10:46:43

                                  rarach >>.na veveričky dobré....ale neostalo by materiálu ani na jednu nymfu

                                    Drozďák - Profil | Čt 30.5.2013 10:46:12

                                    Výr >> celkem úsměvný konstrukce. Jako divák bych se asi u praktický ukázky pobavil. Asi stejně dobře, jako u druhé fotky toho werku s optikou.

                                      Mates PB - Profil | Čt 30.5.2013 10:40:20

                                      Výr >> To bude kopat jak kobyla :-))

                                        rarach - Profil | Čt 30.5.2013 10:40:01

                                        Výr >> Ten na tý velký fotce vypadá odhodlaně, ten druhej vypadá jak kdyby to měl na veverky.

                                          Červené karty: Fish man, xycht, novis111, bambusový dědek, Carolina del Norte, Iblea, nornik-l, nornik-n, nornik-o, Habermann, Huxley, Hogo Fogo, alžběta, Debylmates, Aldous Huxley, Maxim_all, sonisrhile