Kormorán velký, ukázka boje za ekologické a hospodářské zájmy.
Diskuse k bleskovce Kormorán velký, ukázka boje za ekologické a hospodářské zájmy.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
6x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
valcha186 - Profil | Po 2.3.2026 20:07:06
Řízek 5,125 - Profil | Po 2.3.2026 19:16:05
Zde ti fotím uvod k článku o opatřeních k ochraně přírody. Jaké jsou poslední trendi...že je nejlepší domluva
Která je tedy obecně dost těžká....
valcha186 - Profil | Ne 1.3.2026 13:03:15
4Hubert - Profil | So 28.2.2026 20:14:50
Nicmene treba v autoservisu jsme na tom podobne. A tech situaci a oboru bude mnoho.
TEZAR - Profil | So 28.2.2026 18:47:17
rybomil - Profil | So 28.2.2026 17:37:47
případy kdy krmivo za 50,- / kg " papírově " nahradí spešl futrem za 500,- / kg... dyť to skoro nikdo nekontroluje. samo u běžných co každej ví jakou potravu mají mít to nejde.
je to jako když přijdeš pro lék, ošetření k veterináři s čoklem, kočičákem apod. víš asi nejspíš kulový, pokud nemá nohu do vinglu, co mu je a jen cáluješ.
např. ok veterina lék za 40,- a veterinární klinika 10 km vedle za 250,- ten samý.
u složitějšího to jsou tisíce jak prd.
jen tak příklad výživový doplněk sardinkový olej 5 L a 0,5 L :
https://www.decathlon.cz/p/sardinkovy-olej-na-morsky-rybolov-5-l/_/R-p-X5127503?mc=5127503&gad_source=1&gad_campaignid=22974353009&gbraid=0AAAAADoQNS7f7e8HU0z3e3CV7HZCj0d1J&
https://www.garig.cz/lyopet-natural-sardine-oil/?gc_id=19795923256&g_special_campaign=true&gad_source=1&gad_campaignid=19787390148&gbraid=0AAAAApCDzTo1xSIjel0yQ1mns6Fcl3UEn&
hafík asi pozná kulový jestli dostal ech natural ...
Řízek 5,125 - Profil | So 28.2.2026 17:03:56
Já vám jen pro ilustraci budu fotit ty volný chovy u nás...
Osobně mi to přijde fakt zvláštní, ale když to takhle chovatelé mají....
4Hubert - Profil | Pá 27.2.2026 20:08:12
Tak tedy co rika AI o jeho mase...
Maso z kormorána je jedlé a chutné, pokud se zbaví rybího pachu. Nejlepší je použít prsní svaly (často přes 1 kg), které se naloží přes noc do mléka. Připravují se jako zvěřina, v trojbalu (řízek) nebo jako guláš.
Recept na kormorání řízky:
Odležení a čištění: Kormorání prsa důkladně očistěte, odstraňte tuk a blány.
Mléčná lázeň: Maso naložte do mléka a nechte v lednici přes noc (12-24 hodin), aby ztratilo rybinu.
Příprava: Mléko slijte, maso osušte, naklepejte a osolte.
Trojbal: Obalte klasicky v hladké mouce, rozšlehaném vajíčku a strouhance.
Smažení: Smažte na sádle nebo oleji dozlatova.
Tip na guláš:
Kormorání maso nakrájejte na kostky, orestujte na cibulovém základu se slaninou, přidejte koření (bobkový list, nové koření, jalovec) a duste doměkka jako zvěřinu.
valcha186 - Profil | Pá 27.2.2026 20:07:25
otoš - Profil | Pá 27.2.2026 19:54:10
:-)
jeden3 - Profil | Pá 27.2.2026 19:44:32
svádějí to na lišku -a asi v tobude mít také prsty o tom žádná ale letos jsem dodělal nějaké technické opatření,aby mi nezdrhal hlavně jeden z mojich hafanů když hárají feny v okolí a tak jsem klukúm opět zpřístupnil velkou spodní zahradu
a oni tam hned dvakrát cosi štvali ze zahrady pryč - já bych skoro přísahal, že to co jsem dvakrát zahlédl v podrostu ve svahu zdrhat, nebyla liška, kočka ale že to byl mýval!!!! podle pruhů na ocase si myslím,že to byl prostě on..oni se přes moji zahradu dostávají k sousedům
je mi jedno,že správně to má v pravomoci pouze myslivec, kašlu na to, je to invazivní druh a pokud dojde k "úhynu" na mém pozemku, budu mít klidné spaní.
Co se dravých ptáků týká, létá tu dost luňáků.....často a rád je pozoruji a tak mohu celkem zodpovědně říci,že se tady drží za obcí a nad domy jsem ho viděl zalétnout pouze jednou.....takže s těma zde problém moc nikdo nemá....
jinak lišky tu jsou samozřejmě také a viděl jsem ji už parkrát na poli za naším plotem
a ke kormoránům..kamarád má svůj 0,5ha rybníček a také se mu tam snažili nažrat kormoráni.....střílet na ně brokovnicí rozhodně nechtěl, za ten malér mu to nestálo,plašení moc nefungovalo, tak si vzal od syna airsoftový samopal a udělal si maskovaný "posed" u rybníka , kam chodil trávit kuřácké sedánky...
tohle hračkou ho nezabiješ, ale pokud mu vyklepeš peří a más v tom slušnou pružinu, on už se nevrátí a pokud tyhle načechráš těch kusů víc, oni se té lokalitě začnou i vyhýbat..jen pokud je pružina opravdu silná a trefíš ho do hlavy na kratší vzdálenost ...řekněme že umře překvapen :-)
4Hubert - Profil | Pá 27.2.2026 19:41:18
Ano, zraněný či nemocný volně žijící pták má v České republice právo na odbornou pomoc (ošetření), a to na základě zákona na ochranu zvířat proti týrání (246/1992 Sb.). V případě nálezu zraněného zvířete by měl nálezce situaci řešit, ideálně kontaktováním záchranné stanice.
otoš - Profil | Pá 27.2.2026 19:30:32
Je to v perdeli, když chráněný živočich si dojde sám do ošetřovny...a hlavně - je to opravdu chytrý pták
:-)
4Hubert - Profil | Pá 27.2.2026 19:13:59
https://www.denik.cz/staty-eu/zraneny-kormoran-prisel-sam-na-nemeckou-pohotovost-lekarum-zatukal-na-dvere.html
valcha186 - Profil | Pá 27.2.2026 10:37:17
Výr - Profil | Pá 27.2.2026 9:24:37
jxr - Profil | Čt 26.2.2026 21:05:20
Řízek 5,125 - Profil | Čt 26.2.2026 20:47:07
Volavky žerou myši odjakživa, čápi taky:-)
Řízek 5,125 - Profil | Čt 26.2.2026 20:44:59
Jinak neříkám nic, chápu, že lidi chtějí, aby jejich snažení mělo nějaký smysl.
valcha186 - Profil | Čt 26.2.2026 10:42:37
troutkiller - Profil | Čt 26.2.2026 6:41:30
troutkiller - Profil | St 25.2.2026 22:38:40
troutkiller - Profil | St 25.2.2026 22:33:34
Lišky asi jak kde, u mně je to dáno tím, že tady to je fakt v lesích, na dva světové směry se táhnou desítky kilometrů a protínají je sem tam jen cesty(opravdu řídce) . On je to pak rozdíl. Tady když necháš běhat drůbež bez dozoru, tak nemáš drůbež. Loni v létě jsem usnul v neděli poo a měl "na volno" Ind. běžce- za 3 hodiny jsem šel ven a bylo jich živých 0, už mám nové.
Bažanta jsem v okolí neslyšel,natož neviděl min. 10 let, zajíci vzácní(hony se tu nepořádají)
Trochu to taky ovlivňuje, źe honitbu už má léta soukromník, kterého zajímají hlavně jeleni a někdy prasata- obojí do výkupu,aby se mu honitba vyplatila. Lišky a spol. má v p..I.
Luňáka jsem viděl už včera, obecně je to tady ráj zvířat - zmijí na tuny,sokoli,
, otakárek fenyklový, pěvců nespočet druhů, jelenů jak naseto, srnčí a prasata na ústupu(vlci),čolci,moci, plši, myšice temnopásé, atd. atd.. ale jak říkám přičinlivému člověku je tu těžko. Vlastně už i lidi nic nepěstují, nechovají. 1 chov slepic na cca každých 100 domů( na vesnici🤦♂️) holubi jsem vzdal před 15 lety a je to tady fakt nesmysl. Mám to tady fakt rád, ale nějaká regulace by byla potřebná - např. abych na svých pozemcích mohl vykonávat myslivecké právo- ale to je utopie. Ale asi se s tou přírodou budu dál sžívat, až se to naučím, umřu s úsměvem;)
Řízek 5,125 - Profil | St 25.2.2026 21:23:40
Jako fakt to nechápu, když by u nás mělo být bambilion lišek...tady je vídám pravidelně už třeba čtvrtým rokem, a v pozdním jaru i s kachnatama..., je to u takový samoty, okolo pole, les kousek .., a jinde zase slepice běhají úplně na volno..
Hejna bažantů sem dával několikrát k lepšímu do zookoutku.
Njn, ty myši sou zásadní, většina našich dravců se dokáže uzivit na myších, včetně volavek, čápů apod, už teď vídám volavky loukách. A zima- tak nějak sem doufal, že by se to všechno mohlo posunout na později, a ono nic, už přiletěly i husy, i luňáka červeného sem už viděl..
Jak udělat nějaký rovnovážný stav, nevím, když se nedá pořádně ani redukovat srnčí a spol, a o prasatech ani nemluvím.
Řízek 5,125 - Profil | St 25.2.2026 21:11:37
Btw - koukl sem vedle, a ses ještě větší ekoterorista než já, ty reofilko:-)
valcha186 - Profil | St 25.2.2026 19:40:30
FRANK71 - Profil | St 25.2.2026 13:56:14
valcha186 - Profil | St 25.2.2026 9:47:54
troutkiller - Profil | St 25.2.2026 6:43:02
Řízek 5,125 - Profil | Út 24.2.2026 23:50:45
Řízek 5,125 - Profil | Út 24.2.2026 23:50:11
A že tu něco zůstane, je v pořádku.
Řízek 5,125 - Profil | Út 24.2.2026 23:47:43
Btw-ale ono je pořád velký kvantum "myší"
Až nebudou, tak stavy klesnou.
Tahle zima by s tím mohla něco udělat.
troutkiller - Profil | Út 24.2.2026 22:28:37
Černejch Čápů je tu(severní českolipsko) dost a konkrétně potokům dávají dost zabrat, kromě tedy vyder a volavek a taky by si asi občas (v rozumné míře) zasloužili olověnou léčbu.
S těma bažantama(I zajícema) je to sporný- lišek a jezevců je víc a víc, do toho psík, mýval, těžko říct, jestli jeřabi jsou hlavním viníkem. Je to tady v těch sudetskejch lesích těžký, samá šelma.
valcha186 - Profil | Út 24.2.2026 22:07:42
troutkiller - Profil | Út 24.2.2026 21:57:51
Jinak krom lokalit které píšeš, tak ještě okolí Rybnište- tam jsem je viděl poprvé a čuměl jsem tenkrát jak puk
Kde to žije - všechna témata
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoLabe fishing store 18
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoRybáři vs ochránci přirody 42
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...

















