Zaniknou některé jezy
Diskuse k bleskovce Zaniknou některé jezy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nstarecek - Profil | So 25.5.2024 16:04:35
NHonza7 - Profil | Pá 24.5.2024 22:35:45
Nrazisdas - Profil | Pá 24.5.2024 21:08:46
Každopádně, pokud začne v jedné větvi vyrábět najednou např. 10 FVE, a síť na to nebude navržena, tak to nemusí vydržet. Přístup k tomuto problému mají jednotliví distributoři rozdílný. Ale co si budem povídat, dnes je to stejně o tom jak nalákat co nejvíce zákazníků.
NHonza7 - Profil | Pá 24.5.2024 18:31:13
Opravdu si myslíš, že všude tam kde chtějí stavět MVE je dostatečně silná přenosová soustava? Už jsi někdy slyšel a nebo četl, že kvůli nedostatečné přenosové soustavě elektrické energie zamítli MVE ( prosím Tě dej mi na to odkaz )?
NHonza7 - Profil | Pá 24.5.2024 18:26:30
Podnikatelé, kteří mají umetenou cestu k vládnoucím elitě nedělá žádný problém v rámci mediální osvěty řadovým lidem vymývat mozek o slabé distribuční síti ( lokálně to je určitě velmi pravděpodobné, ale v rámci celé naší republiky sotva ). Blbost a naivita bolí, pokud se nepoučíme, tak bude bolet dál.
NHonza7 - Profil | Pá 24.5.2024 18:11:15
Když se nechce, tak je to daleko horší, než když to nejde.
Nrazisdas - Profil | Pá 24.5.2024 8:52:35
Nstarecek - Profil | Pá 24.5.2024 8:39:47
Nmilanpindryc - Profil | Čt 23.5.2024 15:02:09
NMartin M. - Profil | Út 21.5.2024 17:55:19
Nejsem si jisty. Asi zalezi, jestli a za kolik jsi schopen prebytecnou energii prodavat zpet do site. Muzes pocitat, ze ulozeni energie z FVE do baterii te bude stat cca 2kc za kazdou kWh kterou tam ulozis. Tedy tva uspora za vyrobenou a ulozenou elektrinu nebude plna cena elektriny nakupovane ze site (4kc/kWh), ale jen cca polovina. Nekdy se to muze vyplatit, nekdy ne, ale nekoukal bych jen na pocet roku navratnosti, ale i pocet roku, nez budes muset znovu udelat investici do baterie, coz za dobu zivostosti FVE muze byt i nekolikrat.
Nchřenovák - Profil | Út 21.5.2024 16:38:08
Stačilo, když odpustily Orlík jak vypadala Vltava 🤠
Nchřenovák - Profil | Út 21.5.2024 16:35:48
Ndantex - Profil | Út 21.5.2024 16:15:09
NHonza7 - Profil | Út 21.5.2024 15:30:04
EON momentálně stále ještě nabízí virtuální baterii - můžeš dodat do sítě přebytek, který si později v době potřeby odebereš. V Polsku to takhle funguje, u nás to u většiny distributorů nejde. FVE dodávají elektrickou energii za zlomek ceny ( pokud máš to štěstí energii do sítě posílat ) toho co si účtují jaderné elektrárny - vidíš tady snahu o větší zapojení FVE do energetických sítí? Těch keců kolem energií jsou mraky, ale těch co jsou smysluplné je minimum.
Pokud se tady dotáhne záměr přetáhnout automobilovou dopravu na elektrickou energii, tak FVE bude majitelů jaderných, plynových i uhelných elektráren ještě větším trnem v oku, než teď.
Njxr - Profil | Út 21.5.2024 7:16:14
NRožnovák - Profil | Po 20.5.2024 22:56:40
-jezy zanikají a zanikat budou- postupně přirozeně se rozpadajací jez-takto vznikne velká škála prostředí- tam je šutr, tam překlad, tam se vytvoří tůň, tam peřej tam zátočina-atd. Ovšem bourání dle projektu - může dopadnout všelijak pro dynamiku toku a faunu nejen v místě kde stál jez :-).
NDanda05 - Profil | Po 20.5.2024 22:02:46
NHonza7 - Profil | Po 20.5.2024 20:38:34
Mohu se Tě tedy zeptat na co ti bude bude řeka, spíš kanál ( protože o navrácení toku do původního koryta řeky není v současnosti řeč natož prachy ), který bude bez jezů, ale v letních měsících s nedostatkem kyslíku? V takovém toku se rybám moc nebude dařit. Jak už zde se zmínil Martin M., některé určitě zbourat, jiné ponechat, poněvadž jejich likvidací rybám vůbec nepomůžeme, spíše naopak ( a to i za cenu o které tady píšeš, že jde o soustavu rybníků ). Další riziko, které se opomíjí jsou nepůvodní invazivní druhy ryb, které se k nám rázem mohou dostat.
Existuje i další problém a to při záplavách, tam kde nejsou meandry, tak je to opravdu hukot. Spoustu ryb pak můžeš chytat desítky kilometrů po proudu od jejich původního stanoviště a do původní lokality se už nikdy nedostanou.
V minulosti si podobným procesem prošla Velička na jihu Moravy. Na daném toku bylo několik splavů kde se drželi pstruzi. Po takovém zásahu, kde tyto splavy zlikvidovali tam podle mě z původní populace pstruhů nezbylo vůbec nic. Naposledy jsem tam chytal cca před 3 lety a jen jsem mohl vzpomínat. To co z toho udělali mě docela dost otrávilo. Na druhou stranu věřím, že někteří rybáři z takového stavu můžou být nadšeni, protože je zajímá pouze ta ryba, která bude pro ně cílová a kterou chtějí mít na talíři. Pokud chtějí především tlouště, tak takový zásah splnil jejich přání.
V poslední době mě taky fascinuje, když drobné majitele fotovoltaických panelů odmítají připojit do rozvodové sítě z důvodu přetížení. Na druhou stranu v případě MVE tenhle problém se zřejmě vůbec nevyskytuje ( buď o tom media neinformují, protože je to nezajímá a nebo politické čachry a vůně peněz dokážou poddimenzovanou síť dostat na požadovanou kapacitu ) - tohle je už ale jiný příběh.
Nstandas - Profil | Po 20.5.2024 19:04:05
Nstandas - Profil | Po 20.5.2024 18:37:14
Nchřenovák - Profil | Po 20.5.2024 18:32:03
U mě vypustily kvůli opravě a nad jezem bylo pomalu po kolena vody
Nstandas - Profil | Po 20.5.2024 16:23:31
Nstarecek - Profil | Po 20.5.2024 16:17:34
NMartin M. - Profil | Po 20.5.2024 15:59:05
Nekde zbourat, jinde jen zahrnout podjezi, a nekde i nechat bejt, kdyz nekolik km nad tim je stejne prehrada.
Nrybomil - Profil | Po 20.5.2024 12:46:24
NTEZAR - Profil | Po 20.5.2024 12:01:38
Kde to žije - všechna témata
16:34NRybáři vs ochránci přirody 57
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
16:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 540
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














