Na Ostravsku byl zastřelen rybář.
Diskuse k bleskovce Na Ostravsku byl zastřelen rybář.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NRožnovák - Profil | Ne 26.11.2023 11:50:35
Ncuchak - Profil | Ne 26.11.2023 9:37:58
N$ - Profil | Ne 26.11.2023 9:04:17
Na rovinu, mezi myslivci je spousta zm.dů, zrovna jako mezi řidiči, rybáři, atd. A auto je zrovna taková zbraň, jako kulovnice. Zkrátka zabránit zm.dům dostat řidičák, zbroják se evidentně systémově nedaří. Sorry za výrazy, ale takhle vidím ty, co neměli zbroják nebo řidičák nikdy dostat
Njeden3 - Profil | Ne 26.11.2023 8:52:05
uznávám,že se někteří chovají v přírodě jako prasata - ale že by kvůli tomu byl povolen odstřel??
a pokud ano- to by potom policie musela odstřelit rovnou na místě každého,kdo se za volantzem chová jako prase 😂🤣
Njeden3 - Profil | Ne 26.11.2023 8:49:01
což značně odpozuje nepřizpůsobivé.........na druhou stranu,když sleduji cvrkot-mohlo by to přilákat nějakého ostrostřelce v zeleném :-(
NGašpi - Profil | Ne 26.11.2023 8:00:36
Ncuchak - Profil | Ne 26.11.2023 7:36:57
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=9733
Njeden3 - Profil | Ne 26.11.2023 1:17:36
a stejně porovnáváš skoro neporovnatelné - nehoda, kde je řidič střízlivý,nezdorgovaný atd.......je pořád nehoda
Já bych případ,kdy je řidič opilej nebo zdrogovanej klidně klasifikoval jako vraždu, pokud by k úmrtí došlo.
Nevím,kolik rybářů zabilo někoho ve svém okolí při výkonu rybářského práva- nemám data
a ted k tomu střelci- pokud by vystřelil na divočáka a netrefil se - i to se může stát , kulka by se odrazila třeba od kamene a poté někoho zabila-byla by to opravdu nehoda ..právní posouzení nechám na právnících
pokud ovšem mířenou ranou přímo složí člověka- je to nehoda???? Neodporuje takový výstřel snad úplně všem zákonům,vyhláškám a pravidlům??? Vždyť ten lovec v žádném případě nesměl vůbec zmačknout spoušť, když nevěděl na co střílí.
Když jsi použil ten příměr k těm řidičům- to je asi tak , kdyby řidič se zavázanýma očima chtěl zajet do garáže a místo toho přistál na dětském hřišti.
A já osobně být myslivec tak bych po takovém průseru řval asi víc než veřejnost, co to bylo za vola, co nám dělá jen problémy a ostudu.
NGagi - Profil | Ne 26.11.2023 0:57:49
Njeden3 - Profil | Ne 26.11.2023 0:25:16
poku ty jako rybář někoho zraníš třeba oluvkem nebo háčkem-je to amaterismus a ublížení na zdraví
ale někoho sejmout bývá fatální
takže ten střelec by měl do koncce života platit jako mourovatej rodině toho, koho ostřelil, protože jak jsi správně řekl, jemu už žiot nikdo nevrátí,ale jeho dětem, prtnerce, vnoučatům bude chybět jeho příjem, děti se třeba nedostnou na školu,protože to máma sama neutáhne atd.....nemusí jít o tento případ, může jít o jiný
Proč se zavedly kontoly na alkohol před honem?? 6e byl alkohol mezi střelci na honech naprosto ojedinělý??? 6e potom docházelo k úrazům?
Já neurážel VŠECHNY myslivce, ani náhodou, ale jako člověka , který se pohybuje s dětma, rodinou,kamarádama, psama v přárodě mě zneklidnuje,že se tam také pohybují takový experti se střelnou zbraní, kteří si pletou divočáka a člověka-protože toto nebyl první případ.......My jako rybáři musíme poznat pstruha duhového od potočáka.....jinak můžeš přijít o povolenku.......a tenhle expert si splete divočáka s člověkem a klidně zmačkne spoušt??? Pochopil jsem,že jsi zřejmě také myslivec - tak mi vysvětli, jak je možné,že někdo,kdo má lovecký lístek a měl by vědět,co smí a co nesmí lovit - může vystřelit na něco,co dělá jen šramot v křoví?
Kdyby tam třeba i nebyl člověk,ale třeba chráněné zvíře??? Nebo zaběhlá stračena??? Jak je možné, že někdo vystřelí,bez jasné identifikace cíle? A opět- tohle není exces, který se stane jednou za dvacet let, není rok,aby nebyl nějaký malér.......
takže klidně se uraž, ale právo osuzovat mě za to,že si dovolím tvrdit,že v této velké skupině poctivých myslivců je ovšem nezdravě velké procento absolutně nezodpovědných jedinců, mi přijde trochu zcestné.
NGagi - Profil | So 25.11.2023 23:12:59
Njeden3 - Profil | So 25.11.2023 22:58:34
vždyt sejmuli toho kluka na poli - také si ho spletl ten borec s divočákem,nedávno mediálně řešeny případ,když u frekventované cesty zastřelil psa.........tak hlavně,že se tady řeší tak moc zbrojáky,když nejvíc evidentních idiotů v zacházení se střelnou zbraní je mezi myslivcema .........ani policajt nemůže vystřelit na pachatele TČ, pokud hrozí vedlejší škody - a tady mezi těma borcema každou chvilku někoho bud sejmou,nebo alespon postřelí
chudáci ti zodpovědní myslivci,protože těch případů vyloženého amaterismu až kreténismu je tolik,že aby se poctivý a zodpovědný myslivec styděl za svojí uniformu :-(
Nsven - Profil | So 25.11.2023 22:22:50
Jedinou polehčující okolností, která ho ovšem neomlouvá může být jedině to, že vzhledem k nepochybné znalosti své honitby bezpečně věděl, že v místě tragédie je zákaz rybolovu a tedy tam přítomnost pytláka, nepředpokládal. Tedy tam nikdo v půlce listopadu ani nepřespával ani nehoubařil ani nevykonával potřebu ale prostě pytlačil.
Což uvádí i regionální zpravodajství:
https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/zastreleny-rybar-lov-divocaku-ostrava-20231125.html
Pokud jsi narozdíl od tří dalších kolegů (kteří to pochopili hned na první pokus)
z toho vydedukoval, že střelce omlouvám nebo smrt pytláka schvaluji, pak se hluboce mýlíš.
Pokud to byl někdo z Tvých blízkých, pak chápu Tvou neadekvátní reakci a dovol,
abych Ti vyslovil upřimnou soustrast.
Nnofish - Profil | So 25.11.2023 21:34:45
Takže půjdu polnačkou z práce po odpolední, odskočím si do křoví, protože mě zaskočilo chilli co jsem si dal k večeři a myslivec má právo po mě vystřelit? ...
Půjdu na tůru a nouzově přespím v lese pod širákem. Jakmile se zvednu z karimatky, jsem okamžitě trofejní kus na odstřel?
NČudlamudla - Profil | So 25.11.2023 20:36:16
Nsven - Profil | So 25.11.2023 18:57:18
Jeden už dopytlačil a druhý přijde o myslivost, o zbroják, posedí si v chládku, rodině rybáře zaplatí odškodnění a bude ho to pronásledovat zbytek života...
Krutý trest pro oba.
Také už jsem dostal u vody brokama... naštěstí už padajícími..
NCalex - Profil | So 25.11.2023 18:42:38
Kde to žije - všechna témata
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










