Dodatek pro rok 2021 k soupisu revírů ČRS má 88 stran

Diskuse k bleskovce Dodatek pro rok 2021 k soupisu revírů ČRS má 88 stran

Autor diskuse: boticar - Profil , 18.11.

2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

Nskwor - Profil | So 21.11.2020 8:35:46

milanpindryc >> Vždyť on sám to pak podal jako "Jsem blbej, že jsem to sdílel". Takže žádná lítost nad pytlačením, ale nad tím, že se to provalilo - že si to sám provalil.

Nboticar - Profil | Pá 20.11.2020 22:18:20

nofish >> ona ta rybařina je pro tu právničinu složitá. Třeba myslivec předem vybírá kus a pak ho teprv zabije. V rybařině obecně platí pravidlo, že do vody a do ženský nevidíš, a správní orgán nevidí do hlavy rybářovi. Navíc úmysl není vždy trestný. Možná by možným řešením bylo zakázat pořizovat a zveřejňovat obrazové záznamy živých ryb :D Samozřejmě si aktéři mohli vybrat jinou vodní plochu, třeba rybník nebo rybochovné zařízení typu pískovna, tam si mohli vesele lovit candáty na přívlač a jako osoby pověřené k odlovu ryb v rámci rybníkářství by neměli sebemenší problém. To by jim mohl taky už někdo po telefonu vysvětlit.

Nmilanpindryc - Profil | Čt 19.11.2020 19:36:18

sven >> no, standardni reseni...
stejne to bude mit prd vliv, kdyz nekdo ty candaty bude chtit nachytat tak je nachyta v dobe hajeni i na rybku kdyz na vec prijde....

Nnofish - Profil | Čt 19.11.2020 19:33:35

milanpindryc >> to je jedno, z které lodi bagruješ candáty na instagram....

Nmilanpindryc - Profil | Čt 19.11.2020 19:32:46

nofish >> todle je o garminacke lodi, ale to uz je jedno.

Nnofish - Profil | Čt 19.11.2020 19:29:56

milanpindryc >> v klidu, pak zas dušan po telefonu hubkovi řekl, že se vlastně ničeho nelegálního nedopusti... Když je třeba, zavoláme dušanovi.

Nsven - Profil | Čt 19.11.2020 19:08:48

milanpindryc >> jj. okomentoval jsem to dole.. Čt 19.11.2020 14:42:46
..."Měli tomu hovadovi prokopnout loďku a řiť.. a ne tu horkou bramboru, rozdrobit mezi slušné rybáře.."..

Nnofish - Profil | Čt 19.11.2020 19:01:17

Willow >> Muškařská loby existuje. Máš úsek vody, příplatkový, za dost peněz, on si na sebe i musí vydělat, ale jsou omezenci, co tvrdí, že moucha cm je ok, ale cm plandavka s jednoháčkem je prasečina. A nejsou to nějací "rychlorybáři". Lidem prostě přeskočilo...

NWillow - Profil | Čt 19.11.2020 18:52:58

boticar >> To jsou ale komerční sazenky, stejně jako PD a Si.Prostě stojí v proudnici.Přírodní potočák je zašitý pod břehem a loví poblíž břehu.
Léta praxe...😉

Nboticar - Profil | Čt 19.11.2020 18:21:52

Willow >> Všude to tak rozhodně teda nefunguje. Vltava pstruhová, nadjezí, brali prakticky na stejných místech na sucho z hladiny. Vltava mimopstruhová, brali opět úplně na stejných místech v proudu na rotačku, kromě toho jsem tam chytil i slušného okouna. Z asi deseti ryb jsem vytřídil pokaždé 2 - 3 duháky, a šel jsem domů.

Nu x a - Profil | Čt 19.11.2020 17:36:52

boticar >> proč už se vlastně nehájí jako dřív? Pořád mi to také vrtá hlavou,pak nějaký prasata s echolotem co neustále ojebávají řad by měli smolíka..pokud se nebude hájit ryby prostě nebudou mít klid..

NWillow - Profil | Čt 19.11.2020 17:25:28

Knapík >> No každý pstruhař ví kde se zdržuje přírodní PO a kde nasypaný PD nebo SI.😉

Nboticar - Profil | Čt 19.11.2020 16:14:47

Knapík >> Hm, tak daleko já ještě nejsem. Třeba to ale někdy přijde.

Nmilanpindryc - Profil | Čt 19.11.2020 15:59:28

sven >>hubkareni z inrybar.cz:
Na profilu Garmin Fishing –CZ se objevila informace o tom, že na Slapské přehradě proběhla „předváděcí akce“, kde proběhlo předvádění produktů této firmy. Na akci byla například vzorová loď, která byla vybavena sonary a příďovým motorem. Pod informacemi o akci se následně objevilo několik fotek ulovených candátů. Jenže! Ti jsou v tomto období hájení.
„Kam se to řítíme? Cílený, propagovaný lov candáta v době jeho hájení. Pak se zase budeme všichni divit dalším opatřením a omezením. Z hospodářského hlediska přirozené reprodukce candáta je to nehorázná prasečina, ze sportovního hlediska ubohost. Tak hlavně, že jste si zachytali, pánové. Byla to asi dřina v této době najít sonarem candáty na hnízdech a přemluvit je k záběru,“ napsal k předváděcí akci Dušan Hýbner.

Nsven - Profil | Čt 19.11.2020 15:14:43

computerfish >> Ahoj. Děkuji ale nestačilo :-)
Je to celé, naprostý nesmysl..
Proč bych měl komplikovaně lovit dravce v době hájení na umělou mušku, když bych je mohl tedy tou předepsanou muškařskou výbavou, lovit třeba na svazek červů apod..
Tedy kdybych byl takové hovado...
Nebo třeba na rousnici, plavačkovou udicí.

NKnapík - Profil | Čt 19.11.2020 14:58:53

boticar >> u nás je MP s výskytem potočáka a už od svých pubertálních let tam prostě do míst s výskytem pstruha po 31.8. nechodím. Dal jsem si tam stejný pravidla jako na P a mám vyřešeno.

Nboticar - Profil | Čt 19.11.2020 14:50:40

Knapík >> Na některých revírech v ČR (Vltava 29 P) je omezen rybolov do konce srpna a nebo v zahraničí (Malše na rakouské straně) se nesmí chytat ani na jaře ani v pozdním podzimu. Takže plošné hájení evidentně místy funguje. Osobně by mě třeba zajímalo, jak ovlivním na řece, kam jsou intenzivně nasazováni duháci evidentně pro rybáře k jídlu ještě teďka na podzim, abych u jejich lovu nechytal zároveň obecňáky. Uživatel revíru s tím evidentně problém nemá, když tam ty duháky nandal.

Nsven - Profil | Čt 19.11.2020 14:42:46

Willow >> Zdravím Milane , Jo ne.. .-)
Nechci to tady zvrhnout mimo téma, takže SZ.

Měli tomu hovadovi prokopnout loďku a řiť.. a ne tu horkou bramboru, rozdrobit mezi slušné rybáře.. Ale máš pravdu

NKnapík - Profil | Čt 19.11.2020 14:08:47

Willow >> dokonce i někteří z řad RS si nedokážou v téhle době odepřít prasení potočáků a ještě se tím pak chlubí, jaká je to paráda, když teď ty ryby 45-55cm jsou konečně schopný chytit, tož nejde jen o streamer na jaře :-(
Jak zareaguje svaz na tohle ? Jedině zákaz brodění a lovu řekněme po 15.10. a to zas nikdo nebude chtít, protože rybáři chtějí chytat, co nejvíc to jde a omezovat se ? To přece ani náhodou.

NWillow - Profil | Čt 19.11.2020 13:35:02

sven >> Vladimíre, muškařská loby neexistuje.
To jen některá dvounohá prasata pod záštitou muškaření vesele tahají streamer na MP vodě v době hájení dravců.A tak se nediv ,že svaz zcela jasně reagoval.

Nsven - Profil | Čt 19.11.2020 13:06:00

boticar >> Ahoj. Při rybolovné technice "muškaření" se mi tedy především asociuje lov lososovitých ale samozřejmě, dravce bych z toho nevylučoval. Ostatně ani některé druhy reofilních, které se rovněž běžně muškařením loví.
Měl jsem na mysli to samé co Ty....
Pokud hodlám v rozhodujícím období od 1.ledna do 15.června lovit lososovité ryby na mimopstruhové vodě, např. duháka nebo sivena, nebo navíc od 16.dubna i potočáka, použiji aktivní plavanou, s živou nebo rostlinnou nebo umělou nástrahu.
Tedy se taková úprava BPVRP zcela míjí účinkem.
Kdo je vybaven muškařským náčiním, ten ho pravděpodobně v rámci "treninku" na hlavní pstruhovou sezonu využije, kdo není vybaven, ten si ho s největší pravděpodobností opatřovat nebude a obejde "úpravu" BPVRP plavačkou nebo položenou, např s pickerem nebo feedrem. Ani s těmito technikami, není vyloučen lov ve sloupci nebo na hladině.

BPVRP
" lov na plavanou v rybářských revírech mimopstruhových:
Při lovu na plavanou, se použijí nejvýše 2 udice.
Při lovu na plavanou může osoba provádějící lov pohyb nástrahy aktivně ovlivňovat.
Na každé udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem.
Při lovu na živočišnou nástrahu mohou být použity i víceháčkové systémy s nejvýše 3 háčky (jedno, dvoj nebo trojháčky)."

K té "buzeraci" se tedy vyjádřím já :-)

Já za tímto omezením, velice intenzivně cítím tlak muškařské lobby...
Neodpouštějící úspěchy "nemuškařů s nemuškařským vercajkem) s vynaložením zanedbatelných finančních nákladů.. někdo by to označil za zlostnou závist echt muškařů..
Ostatně, důkazy takových tendencí, jsou k nalezení i ve zdejším archivu ...
Kdo má zájem, jistě si to najde .. např. jistý klub, usilující o privatizaci nejlukrativnějšího revíru pstruhové Ohře apod..

Je to zcela shodný případ, jakým byl tlak kaprolobby, na nic neřešící zákaz srkaček..
Tedy pouze jednoho typu, z celé škály..
Za ním nebylo nic víc, než prachsprostá zištnost výrobců a prodejců a závist a zlost tzv. ostrých kaprařů na tzv. bobkaře, dosahujících srovnatelných, ne-li lepších výsledků za zlomek ceny...
Souhlasím, že pokud někdo míní ochranu ohrožených druhů vážně, měl by je hájit celoplošně nebo některé úseky uzavřít celoročně.
Třeba i na několik let.
Podle potřeby vodních živočichů..nikoli podle potřeb jejich lovců.
Ale na to nemá nikdo koule....
Cestou nejmenšího odporu, je buzerace nejmenšinovějších skupin, které se bránit nebudou ...
Vlk se nažere, ovce celá zůstane a teplá židle pod zadkem i pro příští volby rovněž...

Nboticar - Profil | Čt 19.11.2020 7:41:00

sven >> Pravděpodobně je účelem bránit lovu dravců na umělé nástrahy v době jejich hájení. Je to asi reakce na tzv. hubkaření a podobně. Problém této úpravy je ten, že za 1) definuje co je "pouze povoleno", ale neříká, co je zakázáno ani co je přikázáno. 2) valná část "nepovolených způsobů muškaření" se vejde při velmi volném výkladu do definice "lovu na plavanou", kdy může být v podstatě libovolná nástraha při lovu aktivně ovlivňována. 3) Osobně bych to napsal raději obecně tak, že se v té době zakazuje použití všech umělých nástrah přesahujících v nejdelším rozměru 3 cm.

K té buzeraci se vyjadřovat nebudu. Byly doby, kdy bylo celoplošné hájení ryb na řekách. Takže pokud to někdo myslí s ochranou ryb vážně, může to udělat i takto jednoduše.

Ncomputerfish - Profil | Čt 19.11.2020 0:56:23

sven >> Nestačilo by ti vysvětlení zde, dotaz č. 190?
https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/legislativa/d​otazy

Nsven - Profil | St 18.11.2020 22:16:44

Dokáže mi někdo vysvětlit smysl této úpravy ?
Má snad nějakým způsobem ochránit některé druhy ryb nebo omezit jejich nadměrný lov ?
Anebo se jedná o lidovou tvořivost, nadměrně kreativního pomatence ?
Či snad o pouhou buzeraci, sledující utažení šroubů za každou cenu, z plezíru opojení mocí ?

"Při lovu muškařením na revírech mimopstruhových od 1. ledna do 15. června:

Je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce o maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s nástrahami v maximální velikosti 3 cm. "

Při lovu muškařením na revírech mimopstruhových od 16 června do 31.prosince:

"Při lovu muškařením se použije 1 udice, která je při lovu držena v ruce; jiná udice není nastražena. Na udici jsou nejvýše 2 návazce s jednoduchými háčky nebo 1 návazec s dvojháčkem nebo trojháčkem. Nástraha je nahazována pomocí muškařské šňůry nebo vlasce, kdy nosnou funkci zabezpečuje kulové nebo jiné plovátko, popřípadě jiná zátěž. Za nástrahu se použije i živý nebo mrtvý hmyz."