MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Když okouni papají

Diskuse k článku Když okouni papají

Autor diskuse: Milan Tychler ®18.3.2019

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N tym - ® St 20.3.2019 15:54:24
pepis >>
"Když tam může dorůst okoun 35 cm proč by nemohl dorůst o 5 cm a více?!! " Tolik citace. Okouna 40 cm za trofejní rybu nepovažuji. To je pro mě 45 a více. A co se podmínek týká, je to potrava, prostor a hlavně menší rybářský tlak. Na malých vodách prostě tak velká ryba nemá šanci. Je ulovena a odnesena dřív než stačí dorůst. Velikost 40 cm už je na malých vodách dost výjimečná. Tolik na vysvětlení k tomu, že na malých vodách s trofejními rybami nepočítám .....
N pepis - ® St 20.3.2019 15:09:22
"Na malých vodách nepočítám s trofejními rybami. Tady prostě nemají podmínky k tomu, aby dorostli" - Tak tohle je nehorázný kec.. Když tam může dorůst okoun 35 cm proč by nemohl dorůst o 5 cm a více?!! A jaké jsou ty podmínky by mne zajímalo. Z čeho autor usuzuje?!..Na takových říčkách jsou okouni 40+ stejně jako jinde, kde dorostou přes 35cm, problém je v tom, že jich je jen pár a jsou to prostě profesoři, ale tvrdit, že tam taková ryba nemá podmínky dorůst, když se tam chytají okeši přes 30 cm.. Naše představy jsou někdy strašně omezené.. jinak s textem v článku souhlasím, ale tohle mě prostě pobavilo.. Sám chodím na říčku, kde jsem chytal okouny do 35cm a nevěřil jsem, že by tam mohl být větší, dokud rybičkář vedle mne nevytáhl 40 cítku a chvíli na to 45tku.. Dokud otec neměl na prutě okouna zhrubě přes 45, atd atd.. prostě pokud má dostatek potravy a čas, tak není problém, tečka.
N PaF - ® Út 19.3.2019 11:00:55
Okoun je moje nejoblíbenější ryba, k mé vlastní smůle. V mém okolí okounů ubývá a kde je doba, kdy jsem míval každou sezónu pár kousků mezi 30-40 a aspoň jednoho 40+. Teď už si nemůžu být jist, že vůbec nějakého okouna uvláčím, když se na ně vydám :-(.
Když jsem teď byl svědkem, jak okouny přes dobu hájení cíleně chytají rybáři na trdlišti, braly mne mory. No jo, samozřejmě chytají plotice na hnojáky… a že je to 1 plotice na 5 okounů, prostě smůla. V pytli jsem žádného neviděl, ale do tašek jsem jim nelezl, tak kdo ví...?
N Widl_CZ - ® Út 19.3.2019 9:29:21
Jo, ti větší jsou protřelí harcovníci. S jedním takovým si spolu "hrajeme" na kočku a myš už dvě sezóny. Vím přesně, kde má doupátko v náhonu starého mlýna, kde je početná populace pstruhů. Asi mu chutnaj :) Občas po něčem vyjede, okoukne to a zase zmizí. Povedlo se mi ho pověsit jen na luru, ale tam to mělo s mušákem krátkého trvání. Tak uvidíme kdo bude mít navrch letos. Zatím je to 2:0 pro okouna :)
N Sharry - ® Út 19.3.2019 8:40:56
Pěkný, čtivý článek..!😉😉,nejednou jsem vzpomenul na minulé sezóny a některé místečka..., takové " okouní hotely" 😂😂

Díky.
N Symp - ® Út 19.3.2019 7:48:15
Co se týká barvy, před léty se mi podařilo pozorovat na Hracholuské přehradě okouna albína.Byl krásně světle žlutý.Zlatá rybka jako malovaná.
N rybomil - ® Út 19.3.2019 7:22:45
Já bych řek, že normálně žerou.
Papají .... se kaviárové tousty :o)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX Vozík ROYALE Barrow se slevou 22%

Za 3.600
V posledních letech se náš vozík Royale Carp Barrow etabloval jako jeden z nejoblíbenějších na trhu a to díky jeho výbornému poměru výkon vs. cena. Je plný funkcí, které by člověk očekával u vozíků ve vyšší cenové kategorii.

akce, rybareniPrologic Stojan Lux Pod 3 Rod | SLEVA 46%

Za 1.799
Vynikající lehká hliníková konstrukce. Hlavní rám trojúhelníkového tvaru. Nastavitelné nohy 27cm-46cm (11 "-18"). Otočte zámky pro rychlé a snadné nastavení. Kompletní s nosičem BAG. Hmotnost cca 3,5 kg. Hrazdy pro 3 pruty 40 cm a 50 cm.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus -Žďár nad Sázavou Gammarus -Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Nádražní 464