Český rekord: úlovek kapra 32 kg

Autor diskuse: Hugo Fisher - Profil , 18.9.2018

NJirka1976 - Profil | Čt 20.9.2018 18:32:56

Lee-Haney >> pod tohle se podepisu . Ano , hlavni nasazenou a chytanou rybou je kapr . Proto se s toho udelala tahle trapna saskarna s jedinym cilem , prodat co nejvice predrazene nalestene bidy . A jak te ty s mozkem ve tvaru kapra kritizuji kdyz si vezmes par ryb . Ja se vzdycky smeju jak je vidim u vody , pruty jak protiletecka obrana , musi mit vse od top firem , proste pro me trapni . Sednes vedle nich a prechytas je na kuku nebo koule z dekace . To mas pak videt ty ksichty . Jo rybe je jedno jaky mas prut ale co je na hacku .

    NSharry - Profil | Čt 20.9.2018 18:22:57

    Lee-Haney >> ty 3 libovolne dny to je goool 😂😂, dobre si to napsal. A ta logika s tim poustenim a potom jit rybu koupit, kterou sezere je taky casta prdel 😂😂, dobre ty!

      NVash - Profil | Čt 20.9.2018 18:17:49

      Schimir >> A kdo myslíš, že ten bordel kolem vody dělá??? A kdys byl na Lomnici? Já, že u Krkavky je to na broďáky... ;o) A jak víš, ze byl sumec uvázanej? Cca 2 týdny z5 tam znánej lapil 218. Foto a šup do vody. O jinym nevim a to sem tam dost často.

        NLee-Haney - Profil | Čt 20.9.2018 17:37:34

        yarda_1 >> Nechci tě nijak urazit, ale jsi prostě naivní. ChaP opravdu nemá s ochranou přírody nic společného. Tohle by možná fungovalo někde v opuštěné krajině na jezeře kde neexistuje žádné vysazování, kde není rybářský tlak. Kde si příroda aplikovala svůj přírodní ekosystém. My se zde však bavíme o revírech na kterých hospodaří místní organizace které dosazují ryby, aby byly loveny a sežrány a není na tom prakticky nic špatného, je to prostě jen zábavnějši než si tu rybu jít koupit do rybeny.

        Kdyby ti slavní kapraři, sumcaři a jiné spolky konvertující k tvrdé sektě jménem ortodoxní CHaP to své vyřvávání o ochraně ryb mysleli vážně, tak by si nesměli protiřečit ve všem co hlásají. Budu se už po ixté opakovat, ale jak může někdo nadávat na soukromák a přitom chtít svazovku přetvořit právě na revír s naprosto stejnýma podmínkama. Důvod?Prachy- svazovka je prakticky zadarmo.

        Jak může někdo hlásat že to myslí s ochranou ryb vážně a přitom si chce povolit neomezený lov? A zde je ten největší kámen úrazu. Zkus navrhnout kaprařům že by se více omezila doba lovu, že by se chytalo jen na jeden prut, že by mohli chytat jen třeba 3 libovolné dny v týdnu , aby se snížil tlak na vodu. S tím tě pošlou do prdele, u nich jediná ochrana ryb je to že ji musíš pustit , aby jejich hračka mohla být znovu a znovu chycena a čuňu má jak cedník, nehledě na následky pro okolí, které je pod náporem kempujících lidí.Zdá se ti to přírodní a super a nebo je lepší když někdo chytne rybu, klepne ji po hlavě a jde domů? Odpověz si sám. Bavíme se stále o lovu a přisvojení ryby v mezích rybářského řádu.
        Problém rybařiny jako takové je, že ji určitá skupina lidí za cílem zisku přetvořila na zábavu pro masu lidí v podobě pohodlného kempováni na břehu s pěkně rozloženými cinkrlaty s bonusem v podobě ryby, která se stane celebritou v záři foťáku. Už to není lov, ale šaškárna která si hraje na sport kterým nikdy nebyla. A důvod? Zase prachy. Čím víc tenhle cirkus nakyne, tím víc se prodá ,, nezbytných" věcí.
        Rybáři už nejsou jen lovci co chtějí získat rybu k jídlu zábavným způsobem, ale lidé kteří ryby ani nejí, ale zábavy chtějí víc a proto jim nedělá problém ryby pouštět, v horším případě si ji jdou pak koupit a tváří se že pomohli přírodě tím, že jednu rybu pustili jen proto, aby měli zábavu do budoucna a radši sežerou rybu z obchodu. A přínos pro přírodu? Čistá nula.
        Já nemám nic proti pouštěčům, ani kaprolovcům, nakonec kdybych měl čas tak si taky zajdu někam zabivakovat. Mě vadí že tihle lidé hlásají nesmysly, přetváří svazový rybolov pro sebe a ještě se prohlašují za spasitele ryb. Ne to nejsou ochránci ryb, tihle lidé si jen chrání svou zábavu a prodejci svůj kšeft. Kaprařina si už z podstaty tu svou větev řeže několik let sama. Stačí názory veřejnosti pod daným videem na seznamu co sem hodil Sven a každý si může udělat obrázek ,jak vnímá veřejnost tyhle ChaP ,co si hrajou na ochránce ryb tím ,že rybu zalejou klinikem a pak s ní prožívají Valentýna…

          Nyarda_1 - Profil | Čt 20.9.2018 17:07:18

          Petr64 >> Pardon, psal jsem v chvatu. To je výčet, tedy "Je tam menší rybářský tlak, nebere se tam žádný dravec, atd.

            NTom - Tuk - Profil | Čt 20.9.2018 16:27:58

            Nezdvořák Prevít >> Myflím že jo. Def do toho hrozně vostře, proftě vlaftně jako úplně éeee. T.

              NDědek - Profil | Čt 20.9.2018 15:17:47

              hraji >> souhlasím. I bez ohledu na to, že jí chytil pro zábavu.

                Njirkazez - Profil | Čt 20.9.2018 15:17:33

                hunter >> Podle tvojí logiky jsou na tom oba dva stejně. Jeden jí loví kvůli potěšení z lovu, druhý z potěšení, že jí může sežrat. Podle čeho soudíš, že je jeden nebo druhý lepší ?

                  Nhraji - Profil | Čt 20.9.2018 15:13:04

                  hunter >> já myslím, že máš především problém s logikou. Ale je to jedno. Ten, kdo pustí ulovenou rybu, kterou si mohl ponechat, zachránil malý kousíček přírody. Bez ohledu na to, co si o tom myslí ostatní.

                    Nhunter - Profil | Čt 20.9.2018 15:08:07

                    Páni, tak to tu čítam, a veľmi často premýšľam na túto tému, že či chyť a pusť je tyrania alebo ochrana rýb. A myslím si, že obojje!!! Podľa mňa, ak niekto úplne od počiatku svojho rybárstva, púšťa všetky svoje úlovky, tak je to obyčajný tyran. Druhý typ je ten, ktorý začal ako mäsiar, a postupne sa pretransformoval na púštača, ten je svojim spôsobom ochranca, pretože dokázal pochopiť, že by svojim konaním (zožrať, všetko čo chytíš), spôsobil prírode škodu. Samozrejme ten druhý typ by mal prestať loviť ryby, pretože ich loví a púšťa, len kvôli svôjmu potešeniu. Vystupuje tam však faktor závislosti pri tejto činnosti, a nevie sa rybárstva vzdať, lebo je to v ňom zakorenené od mala. Asi tak z môjho pohľadu... V globále je však choré tvrdiť, že som ochránil prírodu, ak som pustil svoj úlovok.

                      Nkopec321 - Profil | Čt 20.9.2018 14:59:54

                      Danda05 >> kdyby jenom to hovno.

                        NNezdvořák Prevít - Profil | Čt 20.9.2018 14:02:12

                        Danda05 >> a ted si vem co se mi deje, kdyz jeste k tomu co pises koukam do zrcadla na to, jak skvele vypadam..
                        Vubec se tve fascinaci mou osobou nedivim...

                          NDanda05 - Profil | Čt 20.9.2018 13:53:48

                          Nikdy me nepřestanou fascinovat lidi, kteří si myslí, že sežrali šalamounovo hovno..

                            NNezdvořák Prevít - Profil | Čt 20.9.2018 13:50:26

                            šeptal >> ja povazuju celou moderni kaprarinu za deviaci...i kdyz zalezi co se beere jako zaklad pro ono uhnuti, cili deviaci...deviant jsem dneska spis ja, nez kreteni co nevi co je rybolov...

                              NNezdvořák Prevít - Profil | Čt 20.9.2018 13:26:18

                              yarda_1 >> ty hele, ty nejak nedokazes oddelit teorii od praxe, jak tak koukam...

                                NNezdvořák Prevít - Profil | Čt 20.9.2018 13:17:43

                                yarda_1 >> ale hovno, nema se kaslat na to co se vytahne, ale v kontextu k vyssim principum svinstva je to uplne jedno...narazim na zakony, s lidskosti to nema co delat...a na lidskost jako takovou, se zase brzo zapomene, jak nebude co zrat a pit tak kazdej bude z fleku zase zviratko...

                                  NPetr64 - Profil | Čt 20.9.2018 12:24:02

                                  yarda_1 >> Můžeš vysvětlit ve srozumitelné češtině tuhle část věty??....tam kde se nebere každý dravec, je menší rybářský tlak,... Díky.

                                    Nyarda_1 - Profil | Čt 20.9.2018 12:04:56

                                    xtr2008 >> No, tam kde se nebere každý dravec, je menší rybářský tlak, dravci se nemusejí vysazovat a ryby se chytají spíš pro zábavu než pro maso, se to celkem ztratí...

                                      Nyarda_1 - Profil | Čt 20.9.2018 12:02:05

                                      Nezdvořák Prevít >> Odvážná myšlenka, ale pokud jí budeš chtít prosazovat, narazíš brzy na termín, kterému se říká "lidskost" (v překladu "Já jsem člověk a podle mě musí být všechno, včetně - bohužel - té přírody, která lidem v prosazování jejich priorit hodně často brání, protože tu pořád ještě je). Často si kladu otázku, zda je to vůbec řešitelné a jak tohle myšlení změnit. Ryby u nás pouštím skoro co jsem začal, takže tohle mi opravdu nikdo nevymluví. A mimochodem si trochu protiřečíš: Když tedy člověk rovnováhu narušil, tak teď už se na to má vykašlat a brát co vytáhne? Nebo na to možná koukáme každý z opačné strany (plošné řešení - po kouskách řešení)...

                                        Nšeptal - Profil | Čt 20.9.2018 11:32:09

                                        Nezdvořák Prevít >> Myslím, že jsou jiné "vztahy" k přírodě, kde by ta facka byla na místě. Pustit rybu, to nevnímám jako něco, za co je třeba kárat, natož fackovat. Z mého pohledu je to lepší, než každou klepnout. Ale pustit úplně všechno a pak si jít koupit filé, to považuju za deviaci.