Method feeder nasladko

Diskuse k rybářskému videu Method feeder nasladko

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.11.2017

Jirka.G - Profil | Pá 17.11.2017 18:38:01

MrKos >> nezávodil tam RK ?

    MrKos - Profil | Pá 17.11.2017 18:34:02

    Asi před hodinou jsem na 14cm kopyto vyvláčel pěknou montáž. Sem se hodí.

      Jirka.G - Profil | Pá 17.11.2017 18:32:36

      ToM1977 >> to byloprvní co se před lety dalo koupit ,ted uš se dá sehnat i to benjo ,ale je mělký

        ToM1977 - Profil | Pá 17.11.2017 18:24:55

        Jirka.G >> jj, to prostřední používám nejraději.

          Jirka.G - Profil | Pá 17.11.2017 18:06:49

          Jarda Š. >> všechny mají svoje formičky

            Jarda Š. - Profil | Pá 17.11.2017 17:56:57

            Jirka.G >> Jj, to vlevo je bezformičkové methodkrmítko, futro se do něj naplácne mokrou rukou.

              Jirka.G - Profil | Pá 17.11.2017 17:42:25

              ToM1977 >> mám takovej dojem ,že mě to před léty v CHyt a pust prodali jako method ,na tuto chytají madaří-krátkej únikovej návazec a háček píchají do tuhýho futra,ještě jsem na to nechytal.Léta chytám na formičkový-váha50g,lehčí jsou míň spolehlivý a těžší ničí vlasec

                RK - Profil | Pá 17.11.2017 17:17:21

                MrKos >> ahoj, srkačka nemusí být jenom spirála z měděného drátu.Můžeš si jí udělat podle libosti.Viděl jsem i olověný krmítko z vyštiplym jedním žebrem atd. Těch možností je mraky.Základ je, aby háček na krátkém návazci byl v krmení a přístupný rybě.
                Já na pevnou nechytal ani tenkrát v době ,,Prvohor" Vždy na průběžno. Ne z důvodu bezpečnosti pro rybu při utržení, ale protože při tom krátkém návazci při záběru je dostatečný úhel návazce ke kmenovému vlasci, který bohatě stačí k uchycení se ostrého háčku ve většinou spodní části tlamy, nebo někdy v koutku.Jinak dobře to popsal Jarda Š. S tím souhlasím. Lze si určitě pomoci něčím, co se chová pevně a po ,, záseku 😀" průbežně . Určitě tam bude nějaká síla pro uchycení háčku navíc, ale i bez toho to chytá brutálně samo.
                K tomu, jestli je důležité, co dáme na háček. Když nám čudli vyžerou futro, tak to pak smysl má (chytáme bez futra), jestli dáme velkou selektivní peletu pod háček, tak to smysl má. Menší ryby jí nezvládnou, takže pak chytáme zase bez futra. A na prázdnej háček samozřejmě bez futra nic nechytíme. Jde o to , že ryby nasávají kdeco ze dna, větší část zase vyfukují, část prochází přes žaberní tyčinky skřelemi ven. U krátkých návazců není čas na nějaké ochutnávání. I na videu, které je níže, je krásně vidět, jak kapr nasál bílé něco, ale několikrát to zase vyfoukl.Že by mu to nechutnalo? Proč to tedy nasával? Možná proto, protože to bylo v okolí krmítka, kde byly ještě poslední zbytky futra.Ať tak, nebo tak, asi mu to moc nešmakovalo, když nejdřív zmizelo všechno futro a být ta srkačka vytuněná( správný ostrý háček, správná délka návazce), tak by ten kapr nevyfoukl ani jednou a bejval by ani nevěděl, co to vlastně bylo za kuličku....
                Jasně, u vody se dějí věci, které přímo vyvrací, co si myslíme a kolikrát je všechno jinak. Takže nic nesmí být bráno dogmaticky. Ale zároveň nevěřit všemu, co nám kdo nakuká.

                  ToM1977 - Profil | Pá 17.11.2017 17:17:04

                  Jirka.G >> Teď jsem se na to kouknul pořádně a toto není HW srkačka, takže to s RK beru u předchozího příspěvku zpět. Omlouvám se.

                    ToM1977 - Profil | Pá 17.11.2017 17:11:49

                    Jirka.G >> RK několikrát psal, že method, ani srkačku už nechytá. Nebo jsem to teda takto pochopil. Srkačku, jako princip neřeším. Srkačku jakože HW, tj. spirálový krmítko na pevno ke kmenu a k tomu pletenkou dva háčky, k methodu nepřirovnávám, jakože ve smyslu, že mi je to z tohoto pohledu jedno. U methodu nemám blbej pocit, že to odnese ryba, když já selžu. O to mi jde, ostatní věci mi na method přijdou naprosto v pořádku a neřeším je.

                      Jirka.G - Profil | Pá 17.11.2017 16:29:25

                      RK >> je to tohle co používáš?

                        RK - Profil | Pá 17.11.2017 16:23:40

                        Fishky >> tady zpochybňuje skoro každej, co je method.Čteš to vůbec?Za zbytkem si stojím.Ohledně tvé Hladiny a férovosti. To si musíš dělat prdel.O té vodě jsem slyšel od Tebe mnohokrát.Proto Tě zvu k nám na Malou řeku. A nebo si losnem nějakej neutrál.
                        Ale to už je náš problém,já jsem Ti opravdu k dispozici. Takže návrhy do SZ

                          Willow - Profil | Pá 17.11.2017 14:48:57

                          Willow >> Nestihl jsem edit,na videu MM chytá na červenou špičku carbon 0,75oz a method feeder krmítko Preston in line large 30g? a záběry musel sekat,žádná jízda se nekonala,čekání na jízdu je při téhle technice kontraproduktivní.;-))

                            Willow - Profil | Pá 17.11.2017 14:31:49

                            Samozasekávací efekt u method feeder krmítka do hmotnosti 30g je blbost a ještě je nutno přičíst ,,Archimédův zákon,, protože těleso ponořené do kapaliny...... 7-8třída ZDŠ.!!!A jelikož má mf krmítko větší plochu dna,něž klasická olověná zátěž,je pak tento jev zcela jasný.Proto nelze vyšponovat 30g krmítko 1oz špičkou(beru běžného výrobce).Buďto se musí zvýšit hmotnost krmítka na 40g,nebo snížit tvrdost špičky na 0,75oz.Platí samozřejmě pro lov na stojaté vodě,rybník,jezero,přehrada.;-)

                              Jarda Š. - Profil | Pá 17.11.2017 14:01:15

                              MrKos >> Kapr se při method feederu většinou sekne sám, i když montáž je průběžná a nástraha na háčku. Za ideální ovšem považuji montáž tzv. polopevnou (obratlík přesně odpovídá ústí trubičky krmítka, takže krmítko se z něj uvolní až při zdolávání).

                                Colasrumem - Profil | Pá 17.11.2017 13:55:16

                                Dědek >> Nikla mám rád, je mi rozhodně nejsympatičtější ze všech veřejných kaprolovců. Ten podběrák je super kauf, to, že ho prodává je jedna věc a to jestli si ho nějaký jelito za ty prachy koupí, věc druhá. Jinak je to na zlatého bludišťáka.

                                  MrKos - Profil | Pá 17.11.2017 13:33:20

                                  RK >> v tom rozhodne nejsme ve při. Method feeder s pevne uchycenym navazcem považuji za normální samosek se všemi jeho vlastnostmi i efektivitou. Srkacka funguje trochu jinak a samosekaci efekt tam nemusí byt tak patrny už z toho důvodu, že někdo používá lehké krmitko jen z medeneho dratu. Tam bych se priklanel tomu, ze ryba častěji nasaje nastrahu pri luxovani krmení (také se zde nepoužívá nastraha mimo háček). Naopak u methodu se používá nastraha mimo háček a ryba se samosekne o hmotnost krmitka. Efekt toho, ze nastrahu nasaje s krmenim zde nepovažuji za tak významný.
                                  Ovsem musím říct i to, ze method nechytám a ani se k tomu nechystám. Mam rád, když si mohu, dokonce když musím, rybu zaseknout sám a tak trochu jít tomu uloveni naproti :-)

                                    fheavy - Profil | Čt 16.11.2017 23:11:16

                                    Dědek >> na ty si nestezuju,maji uz neco za sebou a doufam ze i pred sebou))
                                    jiny xh uz nechcu.

                                      Dědek - Profil | Čt 16.11.2017 23:08:03

                                      fheavy >> zlaté feeder Sportexy 420 tky :-)))

                                        fheavy - Profil | Čt 16.11.2017 23:05:07

                                        Dědek >> no s tim podberakem ))sranda ty voe))