Method feeder nasladko

Diskuse k rybářskému videu Method feeder nasladko

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.11.2017

fheavy - Profil | Čt 16.11.2017 15:18:49

RK >> prosimte uz dost !!!
nedavno jsem si cetl jak si poukazoval na kolegu a mimochodem meho kamarada xDanielse ze tady vecne pise o novych prutech a jejich akcich atd,blabla,
tak jen abych to uvedl na pravou miru hodne kluku to tady zajima jelikoz kazdy z nich nema tu moznost se k tomu dostat takze prostrednictvim Dana a nekterych dalsich to kolegum sprostredkovava pres diskuze o feederu a zajima je to a mne nektery veci taky,tvoje nekonecne prispevky o srkacce i kdyz mas nekdy pravdu nejsou uz ani zajimave a ani pro nikoho prinosem ,neprinasi nic konstruktivniho je to jen tve konstatovani ,byly doby kdy sem ti byl ochoten dat za pravdu ale ted uz mne to prijde spis jako tvoje propaganda neustale se opakujici,uz mne to nebavi fakt,sorry )))

    RK - Profil | Čt 16.11.2017 15:17:14

    ToM1977 >> To není jenom můj subjektivní názor. Píšou to i jiní. P.D, Dědek, Colasrumem........
    Na tom videu je jasně vidět, jak nasávají krmení. Kolikrát nasají i tu kuličku. Už by se ale nemělo stát, že jí zase vyfouknou. A teď. V případě, že by na velkém háčku a kratším návazci, ale opravdu kratším návazci(5cm), nasál s krmením cokoliv(nástraha až v obloučku háčku), tak by se picnul o váhu krmítka hned a tím, že vysává krmení, které je i nalepené na tom, co je na háčku je jedno, co tam je. Není čas na nějaké ochutnávání. To je ten srkačkovej efekt. Tohle mám ozkoušený za mnoho let. Jde o to, že velkej háček nevadí, když je vysáván z krmítka, ale jak se jednou dostane do huby, tak při minimálním pohybu se okamžitě zapíchne do spodního pysku. Což se tady nestalo. Je pak jasně vidět, že když na nataženém návazci pokračoval od krmítka, tak se stalo to, co by se bývalo mělo stát při 5cm návazci a správně zvoleném háčku hned. Kdyby ale pokračoval v pohybu zase ke krmítku, tak by kuličku měl čas zase z různých důvodů vyfouknout.

    Jak píšeš, že dostaneš záběr i za 45 minut. A proč ne? Máš tam rozpadlé krmení, kapr, nebo cejn přijede a děje se to, co má.
    Já nic nepaušalizuju, nehrotím, ani nic nezobecňuji. To zobecnit nejde. Tady je jenom jeden výklad.
    Já chápu, že když má někdo nějaké dlouhodobé představy a najednou si to v hlavě má přehodit, tak nastává problém. Ale já doporučuji. Vyzkoušej a pak napiš. Tady plno lidí píše o srkačce, ale jo to pro ně jenom fotka spirálového krmítka s navázanými háčky na pletence na pevno. A je to fuj(což je pravda) Method je huj, ale nevědí proč....Ale těch ekvivalentů srkaček a methodů může být hafo.
    Ale ten princip zůstává.....

      RK - Profil | Čt 16.11.2017 13:13:35

      Fishky >> ale ty píšeš demagogie. Ten method je srkačka. A jiných srkaček může být hafo. Method není nový styl, nebo nová metoda metoda chytání. Prostě krátkej návazec a háček s něčím v krmení. Když budeš mít jiné krmítko a bude háček v krmení nahoře, tak je všechno uplně stejné Richarde. A nebo si někdo pomohl tím, že dal dva krátké návazce a dal po háčku z každé strany krmítka. Proč by kaprovi mělo záležet z jakého krmítka žere krmení.
      Záleží jak tu montáž máš udělanou. Je jasné, že když někdo dostal návod, jak chytat s method krmítkem a k tomu návod jak udělat krmení z komerce, tak bude mít náskok před někým, kdo bude mít klasický krmítko a dá na 20cm návazci kukuřičku mimo krmítko a ještě bude mít místo futra ,,kvalitní pastu". Tohle srovnávat nelze a přesto se to srovnává.
      Ríšo ohledně mého ustrnutí u srkačky , to nebudu ani komentovat někomu, kdo se ještě nedávno ptal, jak chytit v prosinci nějaké kapříky na vánoce. A začal by tím, že by rozjel krmnou kampaň vařenou kukuřicí.......
      Coppy: ,,Dnes jsem jinde, ani ne tak protože si myslel, že na tu dvojku hák a rousnici by to nic nevzalo, ale protože vody se mění, výbava se mění, techniky se mění..." a já bych dodal-ty se ale neměníš. Pořád líbivá slůvka, všeobecné řeči.
      Stejně , jako když jsi radíval začínajícím rybářům, že je potřeba číst vodu, vědět směr větru, vědět jaké cesty kapr přes den absolvuje. A to si chtěl kluk zachytat na nějaké, tobě neznámé přehradě....
      My tě známe dobře, ty kluku ušatá

        Fishky - Profil | Čt 16.11.2017 12:33:00

        RK >> tady kdyby se objevil i mistr světa, tak bys ho vehementně utloukl svou pravdou o neuvěřitelně funkční srkačce, která chytá stejně dobře jako method, i když na srkačku už roky vlastně ani nechytáš a za nejvyšší level rybařiny považuješ dědky s krmelcem, kteří přechytají všechny kolem. S tímhle se bohužel diskutovat nedá, a smysluplná diskuze nějak nehrozí, sorry jako...

        A máš pravdu, ano já svůj pohled na věc měním - a to z velmi jednoduchého důvodu, protože jsem otevřený novým věcem a když uvidím, že to funguje, tak to rád vyzkouším také. Začínal jsem s laminátkou s kovovými očky a rexem, kulatým olůvkem, ventilgumkou a dvojkou hákem s rousnicí a byla to pecka, bralo to jak blbé. Dnes jsem jinde, ani ne tak protože si myslel, že na tu dvojku hák a rousnici by to nic nevzalo, ale protože vody se mění, výbava se mění, techniky se mění... jen ty jsi usnul někde u srkačky a máš to za nejvyšší level položené.

        Podívej, přijď příští rok na Hadinu, zvu Tě. Budeme sedět vedle sebe - chytá se na jeden prut, pravidla najdeš na netu... a můžeš si i vybrat, o co se chceš vsadit, že nevyhraješ ;-)

          Jirka.G - Profil | Čt 16.11.2017 12:30:45

          RK >> a návazec řek 8 ,tak dávám 8 ,není to žádnej blbec je to machr

            Jirka.G - Profil | Čt 16.11.2017 12:24:54

            RK >> ale to nebylo nic proti nikomu abych pravdu řek tak chytám podle gábora a mě to vyhovuje vo tom ty filmy sou a nemusí se mnou nikdo souhlasit atsi každej chytá podle svýho-pro mě platí dobrej futr+dobrá nástraha a nehodlám na tom nic měnit

              ToM1977 - Profil | Čt 16.11.2017 12:23:03

              RK >> No a co to přiložený video? 10cm navazec, kapři ryjou v krmelcu a nic, pak je prázdnej krmelec a za chvilku šlukne boili... Z toho dedukuju, ze to je tak i tak, a ze to vždy na 100% nebude. Teď sedim na Priglu, method tam mam vždy tak 45minut, protože se bavím klasikou. V tom krmelcu uz nemůže nic byt a po 45 minutách zaber. Myslim, ze moc pausalizujes a zobecnujes svoje zkušenosti a vydavas je za jedinou pravdu. Ja mam zkušenost evidentne jinou, akorát to tak nehrotim a přeju tobě tvůj, subjektivní pohled na věc :-)

                RK - Profil | Čt 16.11.2017 12:11:50

                Jirka.G >> Jo záleží. Hlavně tehdy, když ti malé ryby vyluxujou krmítko a zbyde tam pouze třeba peleta, nebo kukuřice. Pak jo, protože tam nic jiného není....

                  RK - Profil | Čt 16.11.2017 12:08:15

                  Fishky >> Milý Richarde. Jako ostatně vždy, vaříš z vody.
                  Jestliže je to chybná dedukce, tak proč se nechytá standardně s method krmítkem s nástrahou mimo krmítko s 30cm návazcem? Já ti to řeknu. Protože by to byla už klasika. A že tahle klasika bývá někdy vedle methodu(srkačky) neúspěšná, je právě proto, že kapr jde cíleně do toho krmeníTy jsi srkačku(teď se nebavím o koupené spirále s navázanými háčky) nikdy nechytal, ty jsi do nedávna nechytal ani feeder(možná ho ještě ani nechytáš) a proto je fakt s podivem s jakou vehemencí se tady předvádíš. A jak už o tobě vím, tak třeba za rok budeš kopat zase za jinej team-:) Stejně tak, jako jsi byl vehementní obhajovač toho, že samosek může být i plavačka atd. A dnes jsi zas v jiném dresu.
                  To Jirka G. alespoň evidentně věří své pravdě, ale ty tu svojí časem zase poupravíš vlivem okolností.
                  Konstantní názory, to je, oč tu běží. A pak má diskuze cenu....

                    Jirka.G - Profil | Čt 16.11.2017 10:32:22

                    Fishky >> máš naprostou pravdu že na nástraze záleží

                      P.D. - Profil | Čt 16.11.2017 10:32:06

                      Fishky >> já s Tebou souhlasím, že jsou nástrahy, které svými schopnostmi tu "náhodu" nasátí prostě zvyšuji...myslím si však, že to je hlavně případ, kdy se chytá jiným způsobem než method feederem...osobně si myslím, že u method feederu nejvíce záleží na návnadě než nástraze...u nástrahy při takovém způsobu lovu řeším jen velikost a barvu...věřím tomu, že čím větší velikost nástrahy při method feederu, tím menší počet záběrů...takže za mě u method feederu hraje hlavní prim návnada!!

                        Fishky - Profil | Čt 16.11.2017 10:24:31

                        RK >> tak rozjíždíte tady teorii na základě "Je úplně jedno co dáš na háček, protože se do tlamy dostane neúmyslně při nasátí." no a to je jednoduše chybná dedukce, protože jedno to není. Jsou nástrahy, které svými schopnostmi tu "náhodu" nasátí prostě zvyšují a to je to, oč tu běží.

                          Jirka.G - Profil | Čt 16.11.2017 10:20:30

                          Dědek >> já už to teda taky viděl ale u blba kterej si myslel že je to tak správně,trval si na svém ,údajně mu to řek starej rybář,chytil na to prázdno podhoustev,pak už nic

                            RK - Profil | Čt 16.11.2017 10:10:33

                            Fishky >> Krásná ,,politická" odpověď, klobouček

                              Dědek - Profil | Čt 16.11.2017 10:08:53

                              No. Abych pravdu řekl, do "srkačky", tedy plného krmítka futra, jsem také mnohdy dával jen prázdné háčky 1,0, na 6 cm krátkém návazci. Na háčcích nebylo vůbec nic, jen byly vmáčknuté do toho futra... Ryby jak nasávaly futro, kolikrát i s krmítkem, tak se prázdný háček po nasátí zapíchla do tlamky.
                              U tzv. srkačky, i u toho methodu, je podle mě celkem jedno, co je na háčku, nebo jestli je prázdný. Kapr nasává futro a při tom nasaje i háček...
                              Jen tak naokraj, z mé zkušenosti.

                                Fishky - Profil | Čt 16.11.2017 10:06:48

                                RK >> a zkus nejít na ryby, taky nechytíš nic a hádej proč

                                  RK - Profil | Čt 16.11.2017 9:48:46

                                  Maxwell >> Souhlas, omlouvám se.....

                                    Maxwell - Profil | Čt 16.11.2017 9:31:20

                                    RK >> co tu vymejšlíš za nesmysle..já reaguji na konkrétní situaci...umělá kukuřice mimo method....

                                      RK - Profil | Čt 16.11.2017 9:25:48

                                      Maxwell >> tak může být, ale zkus dát na háček nic, nebo třeba kus gumy.
                                      Nechytneš nic. Narvi to dokrmelce s krátkým návazcem a už to pojede. Zkus to narvat do krmelce na 30cm návazci a rapidně se sníží záběry. Hádej proč.....
                                      Colasrumem to píše přesně a ví o čem mluví..

                                        RK - Profil | Čt 16.11.2017 9:18:17

                                        Colasrumem >> Díky. Konečně někdo, kdo opravdu chápe a přemýšlí a má zkušenosti. Tady si někdy připadám, jak Alenka v říši divů....-:)