Reportáž o kormoránech

Diskuse k bleskovce Reportáž o kormoránech

Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 16.12.2016

Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:50:01

rybomil >> smrt kormoránům

    rybomil - Profil | So 17.12.2016 21:47:27

    Bušák >> no pokud neseženeš partu s brokovnicema, tak nic jinýho nezbude. Apriori asi víc bys jich sundat mohl, záleží jak dobrej kvér + optika + lovec / potažmo na čím větší vzdálenost je budeš picat, tím méně je pravděpodobné, že je rozplašíš a tím víc ks naráz.



      Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:46:38

      TEZAR >> mě to neříkej,napiš to tady panu chytrýmu

        TEZAR - Profil | So 17.12.2016 21:45:00

        rybomil >> To musí být paráda.Mě by se líbila i silná větrovka,ale to se u nás nesmí.-)

          Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:44:34

          Petr.OVA >> tak o tom víš asi hovno,na Slapech jsem každej celej podzim,a fakta neznáš,fertik

            Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:39:37

            rybomil >> přesně tak

              rybomil - Profil | So 17.12.2016 21:39:37

              TEZAR >> Taloši na ně mají spešl malorážky s delší hlavní.

                Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:38:29

                rybomil >> už tě vidím jak tam každej den jezdíš s lodí pro jednoho kormorána,to se fakt nevyplatí

                  Petr.OVA - Profil | So 17.12.2016 21:35:51

                  Bušák >> S tebou to nemá smysl. Já ti předkládám fakta a ty pouze své domněnky. A výmysly. Na Slapech několik tisíc ptáků není a nikdy nebylo. Opravdu o tom něco vím. Nazdar.

                    rybomil - Profil | So 17.12.2016 21:35:19

                    Bušák >> na Želivce jsou taky celoročně, sice málo ale jsou. Asi tam někde hnízdí. Pokud jim zamrzne, máme je na Sázavě i jinde. Hlavně si svině echt pamatujou, kde se nažraly, vrací se tam.

                      TEZAR - Profil | So 17.12.2016 21:32:28

                      rybomil >> Kdybych tak mohl !-)))Bavilo by mě i se jen dívat.-)

                        Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:30:11

                        TEZAR >> v létě jsou snad jen v Troji ,oni jsou pěkně vychcaný

                          Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:28:24

                          Petr.OVA >> jen by jich mělo být mnohem víc,co je 140 ptáků ,nic ,jen třeba tady u nás na Slapech jich je několik tisíc

                            TEZAR - Profil | So 17.12.2016 21:27:05

                            Bušák >> Tam je to složitý-ze břehu to vůbec nejde a před lodí včas uletěj.Podle mě ten jejich počet narůstá na podzim-v létě jich tam tolik nenocuje.

                              Petr.OVA - Profil | So 17.12.2016 21:24:08

                              Bušák >> Achjo. Tak jinak: loni jsme poprvé vyřídili povolení k odstřelu pro jedno myslivecké sdružení přímo v Ostravě. Do konce března dali na několikakilometrovém úseku Ostravice v těsné blízkosti města asi 140 ptáků. Chodili většinou sami, maximálně po dvojicích a to v poměrně přehledném terénu. Takže to jde a ne, že ne!

                                rybomil - Profil | So 17.12.2016 21:23:56

                                TEZAR >> no vidíš, na 60m malorážkou žádnej problém, každej den 1 ks a za půl zimy nejsou

                                  Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:23:13

                                  TEZAR >> no to bych řekl že mnohem více,ale chce to střílet ty šmejdy jak jsme si říkali ,když tam přijede pár pislolníků z brokovnicí tak to nemá vůbec smysl

                                    rybomil - Profil | So 17.12.2016 21:21:23

                                    Kondrakar >> To jo, jestli si koukal na zprávy včera, tak každý kus ale musí nejdřív dát na vyšetření veterinou na svalovce, pak si lovec může ponechat toho 20 kiláče.

                                    Kormoše dost často likvidují malorážkou.
                                    ---------------------------------------------------​---------------------------------------------------​----------------------------------------
                                    Za komančů když bylo hodně vodní lovné zvěře a jezdili lovit devizový cizinci, hlavně frantíci, tak ty stříleli všechno co se zvedlo. Po takovým honu přišel strejc a hospodářem myslivců, by sme kluci šli posbírat co zůstalo na vodě. Vzali jsme loď a jezdili po rybníku, taky rákosím. No nějakých až 20 kachen a 50 lysek + roháčů se většinou nalodilo. S dědou jsme ty lysky, poláky a roháče stahovali, vykuchali a babi to naložila na svíčkovou pro celou vesnici. Normálně potápivá kachna zčásti smrdí, ty co se živí rybama víc. Tedy podle mě kormoš určitě taky. Taky div. kachna střelená v srpnu chutná trochu jinak než v listopadu... a že jsem jich už něco sežral.
                                    Ale svíčková z lysek byla vždy výborná, samo na ní byl spešl recept, možná ještě někde u bráchy je? Moje máti a ostatní vesnický ženy jí později po honech vařívaly z klasických březňaček, pokud jich myslivci měli dost.

                                      Bušák - Profil | So 17.12.2016 21:18:34

                                      Petr.OVA >> no když ho tam několikrát vyplašíš,třeba nějakýho picneš,tak se tam dlouho neukáže,sedne na jiný klidný místo kde ho nikdo neotravuje

                                        TEZAR - Profil | So 17.12.2016 21:18:03

                                        Petr.OVA >> Víme o mnohaletém nocovišti na Slapech,ale vzlítnou i před rybářema tak na 60 metrů...Je to kolonie tak osmdesáti ptáků.