Reportáž o kormoránech

Diskuse k bleskovce Reportáž o kormoránech

Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 16.12.2016

Nrybomil - Profil | So 17.12.2016 11:07:21

Petr.OVA >> v poho , stane se jako prd

Btw: taky ty podmínky zobákovnýho neznám ( nějaký papírování či co ??? )

    NPetr.OVA - Profil | So 17.12.2016 10:52:52

    rybomil >> Omluva, překouknul jsem se, spletl jsem si tě s rožnovákem... Stydím se převelice....

      NPetr.OVA - Profil | So 17.12.2016 10:50:14

      rybomil >> Asi jsem nějaký nechápavý, nedokázal jsem rozklíčovat, jaký máš vlastně názor. V jednom příspěvku píšeš, že "jakékoliv opatření uplatňované u nás je k ničemu" a ve druhém jsi hodně silně agitoval u příbuzných, aby stříleli. Jak to tedy s tebou je?
      Co se týká vyplácení zástřelného, pak mohu mluvit jen o tom, co vím. Jak je to v jižních Čechách opravdu nevím, ale VÚS pro Moravu a Slezsko proplácí 150 kaček za zobák. Možná by se ti tví příbuzní měli informovat na jihočeském územním svazu....
      A ještě něco: vím o jednom velkém rybníkářství, které si na zimu platí střelce a ten nedělá nic jiného, než celou zimu střílí kormorány. A dá jich asi 300....

        Nrybomil - Profil | So 17.12.2016 10:34:37

        Petr.OVA >> JJ, přesně. Ta spolupráce s myslivci by taky byla mnohem lepší, kdyby se jen nepsalo a nekecalo, něco pro to udělalo.
        I ta pitomá krabice poškozených belgických sušenek, co koupím 10 kg za 100CZK, přeberu ty lepší ( horší jdou do futra ) a přivezu chlapcům na mysliveckou chatu udělá divy. Když jedu znova, už všici vědí kdo sem, a že chci aby mydlili kormoše. Samo ptají se jestli zase vezu dobrý sůši. Zadara málokdo dnes něco udělá.

          Nrybomil - Profil | So 17.12.2016 10:20:54

          Petr64 >> blbost, mý příbuzný na jihu co jsou myslivci nešetří časem ani patronou, bo jsem u nich agitoval hodně silně. Jakmile je na dostřel, jde nekompromisně dolů, na nějaký doby hnízdění vpoho kálej.Jejich kolegové z MS většinou taky. Každej z nich by měl dostat za zástřel od času co se mydlit můžou tak min. 3 - 4000CZK, bohužel neviděli zatím ani vorla.

          maďaři je i žerou, někde tu kdysi koloval recept, když prý se to maso řádně ošetří, dá se to polknout
          (asi se musí předem naložit do láku, by to vytáhlo pachuť a smrad ? ).

            NPetr64 - Profil | So 17.12.2016 10:10:13

            já 2 >> Ještě se mi ho nepodařilo na plavku ulovit,tak si to myslím.

              NPetr.OVA - Profil | So 17.12.2016 9:00:08

              Rožnovák >> Myslím, že tvůj přístup je naprosto chybný. Naznačuješ, že nemáme nic dělat, protože tím nic nezměníme. Já na rozdíl od tebe zdůrazňuji to, že jenom mrtvý kormorán už žádné vejce nesnese a kdybychom nic nedělali, bylo by to v celé Evropě daleko horší. A je nutné dodat, že řádově stovky kormoránů se zastřelí v rámci jednoho každého územního svazu a v rámci celé republiky jsou každoročně zastřeleny jednotky tisíc kormoránů. Kolik to asi bude v rámci celé Evropy, co myslíš? Jen se to příliš neventiluje, ochranáři by začali zase vyvádět....

                NDenny - Profil | Pá 16.12.2016 23:38:26

                Petr64 >> Na mnohych mistech je to zde podobne jako doma a I stejny uredni siml,ale ta "likvidace" vajec,jejich natirani,takze se zarodek udusi je jedno z nejucinnejsich opatreni.Casto je problem dostupnost jejich hnizd.Co jsem vypozoroval,tak vubec nejlepsi ochranou ryb je zarostla voda.Spatne pro rybare a jeste horsi pro kormorany a dalsi rybozravce,ale funguje to naprosto spolehlive.Ty skody jsou obrovske a jak pise hraji,kormorani casto lovi ve mestech,kde je problem je i strilet.Ne,ze by to neslo,ale urednici to delaji velmi neradi,protoze neznala verejnost nevidi pachane skody,ale krasne ptacky,kteri se prileteli nazrat a jeste jsou podporovani ruznymi radoby ochranci.Verte,ze stejni lide jsou i tady a cetl jsem nejednu kritiku na odstrel od lidi,kteri o tom nemaji vubec zadne znalosti,takze obvykle odstrel provadi samotni statni zamestnaci,aby se nekdo nedostal do krizku s nejakym aktivistou.Na strazce si to nikdo nedovoli,to by bylo jako kritizovat policajta,kdyz zastavi auto :-))
                Na jednu otazku jsem daval video a clanek a tak jen maly vytazek,davat to sem cele nechci.Psal to rybar,ktery je take "nadseny" z toho,jak je tezke dostat povoleni k odsrelu v USA.
                Na tom videu je v jenom miste napsano zhruba toto(je to nejaka studie anglanu):
                kormoran nic uzitecneho neprinasi,naopak likviduje nase vody.Pet kormoranu sezere rocne metraky ryb.Tezko budeme moci chytat ryby v mistech ,kde jsou vyzrane vody.Dva kormorani mohou za jeden rok zlikvidovat plochu 80 aru(dva akry). ctyri ptaci za sest mesicu a sestnact ptaku za sest tydnu.To je mnohem kratsi doba,nez za jakou se da vyridit licence na odstrel a I pak povoli pouze deset procent toho,kolik by bylo zapotrebi,pokud to dovoli vubec.
                Takze jak vidno,byrokracie a neochota neni jen doma,jen procentuelne ty skody doma jsou urcite mnohem vetsi.

                  Njá 2 - Profil | Pá 16.12.2016 23:26:57

                  Petr64 >> Zkusils to?

                    NPetr64 - Profil | Pá 16.12.2016 23:08:48

                    Jinak pěknej a velkej fógl.Škoda,že nejedlej.

                      NPetr64 - Profil | Pá 16.12.2016 23:06:49

                      Rožnovák >> Za výskyt přemnoženýho kormorána může dřívější nenásilná regulace.Likvidace vajec na hnízdišti se fčíl ukazuje.Pták se naučil snášet místo jednoho kusu dva až tři a nikdo je teď nelikviduje.

                        NRožnovák - Profil | Pá 16.12.2016 22:51:34

                        Už jsem to psal v jiné diskuzi týkajíci se kormoše. Jakékoliv opatření uplatňované u nás jek ničemu pokud se nic nepodniká ve státech odkud k nám kormoši přilétají. Jejich stavy narostly za posledních 30 let přímo obludně v rámci celé Evropy vlivem intenzivní ochrany a také klimatických změn. My jich tady můžem eliminovat stovky, ale pokud se jinde stavy nerelgulují na rok je tu máme zase i s posilami. Chce to koncepční řešení napříč celou Evropou, které by stavy skutečně snížilo.

                          Nhraji - Profil | Pá 16.12.2016 17:33:03

                          Náš revír leží velkou částí v obci a městě, tam si nikdo soudný nedovolí vystřelit, ale kormorán neváhá v městě ryby lovit. Mimo město se sice střílet může, ale .... za jakých podmínek?

                            Nretrívr - Profil | Pá 16.12.2016 17:29:53

                            Honza7 >> Ano lloby rybářská nesahá loby myslivecké ani po kotníky. A o to tady šlo , jde a půjde. Prostě je to ministersky neošetřeno.Ale to víme už léta.Je to i špatná politika svazu.Tady jsou zcela jiné cesty, byly a budou.Kormorán je jeden z velkých smíchů.

                              NHeatley - Profil | Pá 16.12.2016 15:46:39

                              Na Bečvě viděno o víkendu minimálně kolem 70 kusů kormorána,jak kdysi zdecimovali Bečvu všichni víme,už byl konečně klid a rybí populace se pomalu vzpamatovává a ted to máme zažít znovu?Kdo je tady chce,tuhle černou smrt?Vystřílet do posledního kusu.

                                Nrybomil - Profil | Pá 16.12.2016 14:47:32

                                Honza7 >> nenizač

                                  NPetr.OVA - Profil | Pá 16.12.2016 14:47:21

                                  Tři stovky??? Zlatý voči... U nás na severní Moravě máme nejdražší povolenky, ale zato vyplácíme nejméně za zobák - pouhých stopade. :-( Přesto se tady střílí - a ne málo. Dokonce tolik, že tady výraznější problémy s kormoránem nemáme. Alespoň v okolí Ostravy, kde bývalo jedno z největších zimovišť kormorána velkého v republice. Dokonce se nám podařilo zaurgumentovat žádost o povolení odstřelu na nehonebních pozemcích a máme povolení do roku 2020. Ale nemohu vyloučit, že jinde si s tím nedají tolik práce (protože odstřelu předchází mnohem náročnější bitva s úředním šimlem) a tam může potom být situace horší...

                                    NHonza7 - Profil | Pá 16.12.2016 14:41:04

                                    rybomil >> Moc díky.

                                      Nrybomil - Profil | Pá 16.12.2016 14:34:50

                                      Honza7 >>ale dozví: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=131

                                      nic jednoduššího než požádat.

                                      u většiny návrhů zákonů i tak najdeš, kdo předkládá, v jakém je stádiu projednávání, případné pozměňovací návrhy co jsou v jednání, prošly, byly zamítnuty..... jenom hledat

                                        NHonza7 - Profil | Pá 16.12.2016 14:26:24

                                        V mnoha případech v našem státě to funguje od extrému do extrému, tento případ bohužel do toho zapadá taky. Ukazuje to pouze na to jak fungují naši úředníci, kdy očekávají, že se vzniklá situace sama napraví a nebo to vyhnije do zapomnění.
                                        Když k tomu přidáme některé nedokonalé zákony, jako že ryba na tekoucích vodách je věc ničí, tak se nemůžeme divit, že je současná situace taková jaká je. Vše to vede pouze k tomu, že škoda nevznikla a tak není co odškodnit.
                                        Je opravdu velkou chybou, že se člověk nikdy nedozví kdo takový návrh zákona připravil a který z poslanců pro takový paskvil hlasoval. Volby se nám blíží do poslanecké sněmovny a tak doufám, že budeme mít příště šťastnější ruku při zvolení našich poslanců a vybráni budou ti co berou vážněji dění v našem státě. Máme v našem spolku víc než 200 000 členů a určitě v našich řadách budou i poslanci, bohužel jejich aktivita ve sněmovně neodpovídá současné situaci kolem našich vodních toků a některých druhů ryb.