MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Blogy Diskuse

Montáž na kapry-2 háčky

Diskuse ke článku Montáž na kapry-2 háčky z blogu carppv.mrk.cz

Autor diskuse: sibřik ®25.11.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N RK - ® Út 12.1.2016 2:47:37
Knedla12 >> Mnohokrát jsem psal, že dříve,před érou feederů a anglických splavků, tedy zhruba před 20.lety,jsem po průběžných olovech,balatonech atd. začal chytat s krmitkem.Postupem času z toho vykrystalizovala tahle prasácká průběžná srkačka.Dnes ji používán velice výjimečně a pouze na jednom revíru.Je to vždy v prosinci na ÚN,kdy se chytá daleko a extra hluboko. Chytají se kapři na Vánoce-jinak to tam ani nejde. Letos jsem tam nebyl, protože bylo teplo a kapři brali i jinde a samozřejmě jinak.
I v predchozich letech, kdy jsem takto v prosinci chytal, tak jsem měl jeden háček na velmi krátkém návazci.Ale vím,že v dřívějších dobách při chytání se dvěma háčky byl ten problém s druhým v rybě, nebo v podběráku. Proto jsem ocenil tuto vychytávku.A co jsme se s kamarádem na přemýšleli,jak to vyřešit.Až kamarád jednou řekl.,,Zjistil jsem,že je jedno jestli dám háčky dva-každý z jedné strany do krmení v krmitku, nebo jeden krátký návazec (5cm) pod krmítko." Jak se krmení rozpadne,tak se stane součástí nástrahy na krátkém návazci.Ty rozdíly oproti dvou háčkum byly žádné,tak jsme to opustili.
Ale to nic nemění na tom,že ta vychytávku je dobrá...toť vše.

Jinak já nikdy nepsal nic proti methodu a srkačce. Ale dával jsem na správnou míru názory,že method není srkačka, a nebo naopak, že method je něco extra, něco nového, něco, co je úplná novinka,která tu nikdy nebyla. No a chytání se srkačkou, či methodem je nuda a umí to každém jouda. Což platí i o feederu vseobecně

N Knedla12 - ® Po 11.1.2016 11:06:15
RK >> Je zvláštní že všude bojujete proti method "srkačkám",ale tento stejný princip Vám nevadí, co víc, dokonce ho budete používat. Osobně proti tomu nic nemám, ale všechny haníte a sám to děláte :))
N RK - ® St 16.12.2015 10:00:56
Zajímavé.Když jsem používal to same, ale každý navazec byl k obratníku upevněn nezávisle, tak se někdy zapichl druhý háček do ryby. Jakou buzirku pouzivas? Nějakou tvrdou, nebo lze použít i něco mekkciho? Díky za dobrý tip.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash pouzdro 12 ft Double Rod Skin

Za 2.277
Obal na pruty Nash 12ft Double Rod Skin - Inovované pouzdro na dva pruty, které kvalitou předčí všechnu konkurenci. Praktické a kompaktní pouzdro, které pojme dva kompletně sestavené pruty i s podběrákem, vidličkami a dalším příslušenstvím.

akce, rybareniAKCE!! Pelety Mainline Feeder

Za 99
Kvalitní měkčené peletky nyní za TOP CENU!!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBY-RYBIČKY RYBY-RYBIČKY

Říčany, Černokostelecká 2205