MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Má smysl v zimě vnadit?

Diskuse k článku Má smysl v zimě vnadit?

Autor diskuse: Milan Tychler ®24.2.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N RK - ® Po 2.3.2015 9:52:23
vanour >> Tak nevím, jestli je to to pravé ořechové v zimě řepka a pšenice.
Nechci poučovat, ale jde o to, aby jsme se dobrali pravdě. Řepka údajně účinkuje hlavně v teplé vodě. Pšenice je dobrá v létě, ale v zimě je to v rozporu s tím , o čem je článek.
Můžou určitě existovat místa, která v určitou specifickou dobu nabídnou úlovky, při krmení s pšenicí a řepkou. Ale určitě to není standard a proto by se to nemělo doporučovat............můj názor

Edit:píšeš, že krmíš na osmi metrech hloubky(řepkou a pšenicí), nemáš záběr, tak to hodíš na 10m hloubky a chytíš plotice. Takže to krmení nemělo žádný vliv? Nějak z toho co píšeš nejsem moudrý...................
N vanour - ® Čt 26.2.2015 19:45:10
Krásný článek , samá pravda. Krmím taky i v zimě, dávám vařenou pšenici a řepku, chytám na burisony s masňákem. Minulý týden mi to fungovalo stopro, krmím na ún na osmi metrech, ale asi po hoďce a půl bez kontaktu jsem to jedním feedrem přehodil na 10 m a hned záběr. Během půl hodinky pět krásných plotic, největší 35 cm. Na tenhle únorový datum skvělé. A to jsem ještě nezkoušel solené krmení!!!
N Bušák - ® Čt 26.2.2015 16:25:45
tym >> Milan Tychler - >> pěknej článek,jak kde, za mě taky určitě jemně a černě
N vydra Lucky - ® Čt 26.2.2015 15:08:30
Alespoň někdo tu přispívá články, které jsou o něčem. Moc pěkné a poučné. Nějaký pátek už chytám a mohu tyto věci jen potvrdit. V zimě moc nechodím, mám rád teplo, ale když už jdu, nesu si krmení z domova hotové. Míchat to u vody v té ledárně by sice šlo, ale proč si nedopřát trochu pohodlíčka. U mě za 1 a pochvala za hezké psaní o rybařině. Toho je na MRKu moc, moc zapotřebí.
N Seržant55 - ® St 25.2.2015 23:45:19
Milane bez krmení to jde,ale jak píšeš je to čekárna. Trocha jemného slaného a tmavého krmení je o tom že se potom něco děje.Moc pěkné.
N Gašpi - ® St 25.2.2015 17:11:48
Pěkný článek a jít k vodě s hotovým krmením je luxus.
N hraji - ® St 25.2.2015 16:07:45
Krmení je v zimě základ, chytám celoročně a samozřejmě je třeba trochu jiný přístup ke krmení i chytání v nejchudších měsících, ale ryby se dají nachytat.
K té chlorované vodě, v zimě vždy připravuji krmení doma, používám vodu bez převaření přímo z kohoutku a nepamatuji se, že by kvůli tomu bylo méně záběrů.
N Shafi - ® St 25.2.2015 15:56:41
tym >> Milan Tychler - >>S tou chlorovanou vodou máš možná pravdu. Ale doma jsem si dělal hotové krmení hlavně proto, abych si nemusel močit ruce ve studené vodě. Stačilo převařit vodu ve varné konvici, nechat v ní rozpustit pár lžic soli a po drobném vychladnutí tím navlhčit trochu směsi. U vody již mělo dobrou konzistenci a fungovalo to pěkně. Ale otázka je, jestli to bylo tou přípravou.
N RK - ® St 25.2.2015 15:55:53
Ono určitě záleží na mnoha faktorech.
Já osobně dělím zimu na dvě období. Do prosince - kdy je rybařina víceméně ještě dobrá-někdy i nadprůměrná.
No a druhá část, která trvá do konce února, při velmi špatném počasí i do půli března.Tady je to spíš vymrznout a nic nechytit(až na vyjímky). Ohledně vyhledávání ryb, čtení vody, instinktu?
Nějak mi to nikdy nešlo. Spíše se vydávám na prověřená místa, která nejsou tutová, ale nejsou bez šance. Jedno z míst je největší hloubka na nejmenované ÚN.Zde jsem zachytal i při -9 stupních, kdy bez technického glycerinu bych nemohl nahazovat a byl nahranej. Druhé místo je tutovější- pod jednou ÚN, kde v hluboké zátoce berou ryby většinou pořád(to je ta vyjímka) - i v druhé polovině zimy.
Ovšem i jemný picker zde není jemný a jestliže si člověk chce zachytat, tak je potřeba plavaná. Přesně seřízená plavaná. Nejlépe anglická.S dlouhým bičem se nedostanem tak daleko jak potřebujem. A dělička je pro mne pole neorané. Krmení je potřeba určitě vždy(mluvím za sebe) přesně podle mustru Tyma a jeho článku. Mimochodem článek od něho dobrý- mám přesně stejný náhled na věc...........
N Vítek - ® St 25.2.2015 15:11:28
Mně se v zimě nikdy nepoštěstilo, je to úplně jiné tempo než v létě.
N unudle - ® Út 24.2.2015 21:43:37
Ach jo.
N alus - ® Út 24.2.2015 21:08:18
... to se tak krásně a pohodově čte ... opět za 1
N Maxmilián - ® Út 24.2.2015 20:37:35
Článek opět super. Moje zkušenost říká, že v zimě je nejdůležitější najít to správné místo. Tam se to láme:-)))Ono je to hodně podobné i v létě, jen tomu spousta lidí nevěří. Vybírají místo podle dostupnosti autem a tam je zakopaný pes:-)))
N Jarda Ludačka - ® Út 24.2.2015 20:30:29
Opět supr článek od Milana. Za jedna :)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChytáme na dírkách

Za 99
Specialisté předvedou své techniky a vychytávky a Rus S. Mezentcev diváka zasvětí do tajů marmyšky.Ve filmu uvidíte mnoho ryb, zcela unikátní podvodní záběry útoků ryb na nástrahu a mnoho dalšího...... Původní cena 215,- Kč

akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...