MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Těžké nebo lehké krmítko?

Diskuse k článku Těžké nebo lehké krmítko?

Autor diskuse: Milan Tychler ®29.5.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Šinic - ® Út 3.6.2014 18:17:48
RK >> Taky si myslím, že čím víc technik rybář používá, tím je pro něj rybaření zajímavější. Pravdu máš i s tou plavanou u břehu. Jemná rybařina je vždy krásná.
N Žroutík - ® Út 3.6.2014 17:06:20
Použití těžšího krmítka mi dává dle článku smysl, jednu dobu jsem to tak i praktikoval na své oblíbené vodě. Musím uznat, že četnost samoseků se zvýšila při použití 20 (30) g až na 50 (60)g ale negativum bylo, že mi i víc ryb u břehu spadlo a nemyslím si, že bych je nějak moc rval, zejména při použití kratších návazců. Proto jsem váhu krmítka vrátil na 30g a přidal na trpělivosti při zápasech u břehu.
N RK - ® Út 3.6.2014 16:25:18
Šinic >> Ahoj. Psal jsem od srdce a nepřemýšlel.
Neměla to být kritika, jelikož nemám právo něco kritizovat. Prostě jsem do pokecu napsal co si myslím. Ale máš pravdu,že toto je přátelský pokec a není na tom nic špatného.
Tak a teď mi tedy vysvětli,jaký je rozdíl,když chytáš blízko břehu s dlouhým návazcem a ryba nasaje a odjíždí.Zde máš pravdu,že dokud nenarazí o krmítko,nebo o špičku prutu,tak jede bez odporu. Ale proč lehké krmítko? Respektive jaký bude rozdíl? Podle mne ,když dáš těžké krmítko,tak to bude vždy lepší.Pominuli ovšem tu petardu,když to padne do vody a nutnost mít tvrdší špičku kvůli náhozu.Nicméně jestliže budeš mít tvrdou špičku a těžké krmítko,tak se dá vyladit jako ,,samosek" ,což v podstatě do určité míry u feedru je vždy. Jinak bychom neviděli záběr.
Když se podíváš na MM videa,tak uvidíš tu obnaženou pravdu o ,,lehkých" krmítkách a ,,jemných"
špičkách.No a o nutnosti bleskového záseku a super reflexů.:)
Proč to píšu: chodím s kámošem na ryby a on feeder miluje.Tak když jdu s ním,tak sem tam feeder vezmu taky-hlavně na řeku.On neustále mění délky návazců, průběžku za pátera,poloprůběžku za půlbalaton atd.Já tam picnu středně dlouhého pátera se 40tkou krmelcem,protože nepotřebuju kromě háčku a krmítka nic(obratlík,karabinku,zarážku) Věř mi,že tu sem tam rozdíly jsou,ale ne markantní a hlavně ne jednostranné. A nakonec stará dobrá srkačka(někdo tomu říká method),jestliže chytáme kapra,cejna a ryby jdou do krmení - vyhrává. A zase-jestliže půjdu do proudné řeky,tak nedám 5cm návazec,ale to dá zdravý rozum.
A ještě jedna připomínka.Jestliže budu chytat na stojáku blízko břehu,tak proč chytat na feeder?Vždyť plavačka je o tolik úspěšnější,variabilnější a hlavně jemnější.
Na závěr jsem popřel svoje mentorování nad tím,jak někdo může porád dokola diskutovat o tak jednoduché(asi nejjednodušší) rybolovné technice.Bo jsem se chytil do pasti a napsal též něco po stopadesáté:)
Takže Petrův zdar a vzhůru do tajů všech rybolovných technik,neboť život je krátký a byla by škoda zakrnět pouze u jedné.........................
N Šinic - ® Út 3.6.2014 15:07:32
RK >> Zdravím.
Máš zcela pravdu, když zdůrazňuješ, že zdejší diskuse jsou pořád dokola o tom samém. Ale na tom přeci není nic divnýho ani zavrženíhodného. Tohle přeci není kniha rozdělená na kapitoly, odstavce jednotlivé návody, které se v textu již neopakují. Je to normální pokec mezi rybáři. U vody uslyšíš to samé. Někdo nahodí téma a rozvine se diskuse na všelijaké úrovni podle schopností účastníků. Nikdo nemá patent na rozum a každý si najde něco k poučení, třeba i drobnost.
I ti největší mistři se dostávají do situací, kdy je každá rada dobrá. Kupříkladu předloni jsem viděl jak u nás na Labi fídrový závodníci vyhořeli jak fagule a i se svejma supervědomostma a supervercajkem a superkrmením byli v pytli, za dva dni se dohromady chytlo jen pár čudel, na jedný ruce bys je spočítal. Kdo tam byl mi to potvrdí. Ryby jsou potvory, když se jim nechce, je vymalováno.
Tím chci říct, že kritika takovéto diskuse není moc na místě, byť se často jedná o mlácení prázdné slámy.
A co se týče vlivu délky návazce a hmotnosti toho krmítka blízko břehu na viditelnost a úspěšnost záběrů u fídru, tak si sám udělej soutěž mezi svými dvěma různě osazenými pruty a pak mluv jestli je to to samé. Teoretické názory jsou jedno a skutečnost druhé. Výsledek rozhoduje, ale proč je takový jaký je můžeme jenom subjektivně odhadovat.
N RK - ® Út 3.6.2014 11:07:22
Petr Havlíček >>OK,to máš pravdu. Nicméně ,dělat z rekreačního feedru vědu jim asi moc nepomůže. Přitom stačí říct, navaž,nahoď přemýšlej.
Protože nakonec to stejně takhle dopadne.A jestliže ne,tak není pomoci.
N RK - ® Út 3.6.2014 11:04:00
Šinic >> Například blíž břehu dle mých subjektivních zkušeností více boduje lehčí krmítko s dlouhým návazcem. Zřejmě to souvisí s delším časem který pak má ryba k dispozici při polykání nástrahy na nenápadné volné montáži a je víc zažraná.

No a kdybys tam měl na stejné montáži těžší krmítko,tak jakej bude rozdíl? Tohle je ukázkovej příklad hledání něčeho co není,resp. vymýšlení si zápletek,aby bylo zajímavo.
Tímhle stylem je to opravdu nekonečná debata a za deset let se o tom samém budeš bavit zase.
Přitom je to úplně fuk.
N Petr Havlíček - ® Út 3.6.2014 10:57:06
RK >> Já si myslím, že tyhle články jsou velmi cenné hlavně pro ty, co chtějí s fídrem začít a nebo se potýkají s počátečními nezdary. Mají tu celý seriál o všem možném od A až do Z.
A nevěřím, že i zkušenější fídrař tu nenajde pro sebe něco nového.
N RK - ® Út 3.6.2014 10:44:06
Ježišmarjá ,co se to tu zase objevuje za novinky.
Od Tyma hezký článek,ale všichni tady chytáte na feeder,tak asi nic nového.
Co s týká masařek a srkaček.A copa asi je páternoster s kratším fousem a copa je průběžka s krátkym návazcem a těžkym krmelcem? A to ani nemluvim o methodu. Prostě u toho feedru se nedá nic nového vymyslet,protože nic jiného není.Jestliže se člověk chce v něčem zdokonalovat,tak musí do jiných rybolovných technik. A že jich je.
Vždyť se podívejte do historie debat zde na Mrku, je to pořád dokola o úplně stejném.Je to jak jedna laciná písnička a 35 covervrzí.Porád špička,délka návazce,váha krmítka,krmení. Potom zase to samé na přeskáčku. Potom se přidá výběr místa a že se tomu musí věřit. No a tohle je ten zabijačkovej guláš ,kterej se, jak je vidět nikdy nepřejí.
Omlouvám se ,ale tohle mi fakt hlava nebere.
Tímhle tempem se propracovávat kupříkladu muškařinou,tak asi nebude stačit 10 životů. Opravdu.
Jestli někdo dokáže na 10let zamrznout ve výběru krmítka a f.špičky ,tak klobouk dolů.

Petrův zdar a trošku popojedem sakra...........:)
N Šinic - ® Po 2.6.2014 21:31:10
M0RGAN >> Zdravím. V příspěvku jsem se k montáži masařů nevyjadřoval. Jen jsem reagoval na hlavní myšlenku článku tj. hmotnost krmítka. Ale pozor, nepodceňovat masaře. Mnozí jsou velmi schopní a dobře vědí jak na to.
Podle mého existují určité hranice oddělující oblasti ve kterých jsou kapři s negativními zkušenostmi s rybáři z různých důvodů opatrnější při přijímání potravy a za nimi jsou méně opatrní. Tato skutečnost má pak i vliv na viditelnost záběru v souvislosti s hmotností krmítka. Například blíž břehu dle mých subjektivních zkušeností více boduje lehčí krmítko s dlouhým návazcem. Zřejmě to souvisí s delším časem který pak má ryba k dispozici při polykání nástrahy na nenápadné volné montáži a je víc zažraná. Naopak dál od břehu a ve větší hloubce, kde se ryba cítí bezpečněji nebo je v četnějším hejnu bere rychleji a samochytávací vlastnost těžšího krmítka umožní i přes větší vzdálenost uvidět záběr.
N Frante - ® Ne 1.6.2014 19:08:31
Já nevim jak vy, ale ať dám lehčí nebo těžší krmítko, případně kratší nebo delší návazec... tak mi to prostě nic nedělá :D Tak je pak k zamyšlení jestli bych to neměl dělat "opačně", než jak bych to udělal "normálně" :D
Nicméně letos jsem feeder začal, úlovky byly, občas i něco pěknýho, takže zatím hledám a zkouším jak nastavit sestavu na té či oné vodě. Článek opět super. Palec nahoru. Teorie by tedy byla, teď to "jen" převézt do praxe...
N Azbest - ® Ne 1.6.2014 11:53:12
Někteří používají rovnátka? Kua ... copak je povinnost, nebo nějak užitečná činnost do vody cenit zuby? :-)
Ale jinak - dobrý Milane.
N Sven - ® So 31.5.2014 11:01:33
M0RGAN >> toto je už značně omšelé klišé...
Pravé masařky chytají na pstruhovce na francouzskou nymfu.
V mimopstruhovce, pak zásadně bez krmítka, na nástrahu mimo háček a po předchozím masivním krmení....
N M0RGAN - ® So 31.5.2014 10:35:08
Šinic >> masařky používají dva krátké návazce ze silné pletenky pevně připevněné k těžkému krmítku normálně, to není nic nového.
N Šinic - ® So 31.5.2014 10:17:11
Moc užitečný článek za 1.
Už dávno jsem si všimnul, že krmítko min. 40 - 50g dělá ze sestavy na stojáku samochyták. Zejména na jaře a na podzim. kdy jsou vysazováni ještě pitomí násaďáci, kteří když ucítí zradu, tak vyrazí a je to. Ti co přežijou nápor masařů jsou pak už opatrnější a účinnost těžkého krmítka se značně sníží. Taky menší, velmi ostrý háček je podmínkou samozachycení ryby. Pak zaboduje i ten nejničemnější "mistr".
N M0RGAN - ® So 31.5.2014 7:38:28
MatoK75 >> No však jako kotva, to souhlasím. Ale takto napsáno to vypadá spíš jako slovní obrat, který znamená "narozdíl od těžšího krmítka", proto mě to zarazilo. Jinak to neřeším :-)
N Jiryyy - ® Pá 30.5.2014 22:52:53
Super článek, jako vždy... Milane, kdy natočíte nějaké další video, osobě bych ho velmi uvítal...!!!
N branci - ® Pá 30.5.2014 17:00:53
Výborný článok. Myslím si že super vysvetlené! !!
N mipa - ® Pá 30.5.2014 16:28:58
tym >> Milan Tychler - >>... konečně to tu někdo z "fundovaných" nakousl, rozebral a vysvětlil :-)
sice to možná vyvolá vášnivou debatu, jako u nás "na okrese" či v hospodě, ale je to prostě tak :-D)))
N Dart Ness - ® Pá 30.5.2014 10:08:49
tym >> Milan Tychler - >> Díky za zamotání šišky,ale má to logiku.Taky jsem při poslední rybačce přišel na to,že na velké mělčině při lovu dál od břehu 30g s velkým košíkem dá větší ránu o hladinu (což spolehlivě rozplaší flek) než 30g s malým košíkem...

Pěkný článek-je o čem přemýšlet.
N MatoK75 - ® Pá 30.5.2014 10:08:09
M0RGAN >> Chyba to nie je, proti ťažšiemu lepšie dopneš vlasec, keďže ti to ťažšie pôsobí viac ako kotva. Čo sa týka toho strácania rýb, tak to je často spôsobené aj štýlom zdolávania, nielen váhou kŕmitka.
N unudle - ® Pá 30.5.2014 9:22:49
Tak to já mám jednoduchou volbu, protože mám jen 30ti gramovky, ale za to plnou krabici. Je pravda, že chodím prakticky jen na stojáky a neházím to nijak daleko. Budu muset pořídit i nějaká těžší, abych se chytal i na řekách.
N Bušák - ® Pá 30.5.2014 9:17:52
tym >> Milan Tychler - >> ahoj,zase moc dobrý článek,osobně mám taky dost různých krmítek,ale používám především 40,50 váhu a košíky měním polde situace jak chci krmit.ostatní krmítka mi už doma pouze zabírají místo,takže za mě těžší
N Kovis - ® Pá 30.5.2014 8:37:32
Moc hezký článek. Stručné, jednoduché, srozumitelné.
N M0RGAN - ® Pá 30.5.2014 8:18:53
Narazil jsem na chybku, konkrétně ve větě "Oproti těžšímu krmítku také lépe dopnete vlasec" je záměna, má tam být "oproti lehčímu" :-)
Díky za tip k zamyšlení, chytám obvykle na ty krátké vzdálenosti (do 20m), na stojáku a používám ty nejjemnější špičky k danému prutu, takže používám i ta lehčí krmítka.
Víckrát jsem narazil na to, že si ryba může háček o těžké krmítko při zdolávání vyrazit. Jak je to s tímto?
N Knapík - ® Pá 30.5.2014 7:36:05
Při použití lehčích krmítek se jen málokdy stane, že člověk vinou hmotnosti zátěže o rybu přijde, což je při použití těžších krmelců zejména v kombinaci s kratším návazcem nepoměrně častější jev.
N Flanker - ® Pá 30.5.2014 5:50:51
určitě sedminu své váhy? já bych trochu přitlačil ;)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrut Delphin Magma Light Feeder + naviják zdarma

Výprodej!!! Akce platí jen do vyprodání zásob. Štíhlý a zároveň lehký feederový pru.

akce, rybareniNavijáky Daiwa Crossfire

Navijáky Vás přesvědčí svým moderním designem a vynikajícím poměrem cena/výkon. V závislosti na velikosti se hodí na štiky, candáty, kapry, pstruhy či úhoře.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...