Změna vyhání starší rybáře od břehů vod

Autor diskuse: rover - Profil , 19.1.2014

NLee-Haney - Profil | Ne 19.1.2014 19:23:49

MrKos >> Jak jsem psal,souhlasím s tím co jsi napsal.Ale i když rybařím rád tak prostě 10 tisíc by pro mě bylo moc vzhledem k tomu kolik navštívím revírů a kolik mám na to času.Kdybych byl támhle opravdu vášnivý rybář co popíše aspoň tři stránky a objede deset vod tak budiž.Ale 10 tisíc je pro mě bez dvou táců skoro celá jedna výplata.
Každopádně bych se s tím vyrovnal tak že na těch pár docházek bych jednoduše navštívil soukromý revír.:)
Jinak si myslím že by to pomohlo,ale zase by přibylo více pytláků.

    Nretrívr - Profil | Ne 19.1.2014 19:23:42

    bremic >> Nezlob se ale pořád moc nerozumím.Přečti zadání otázky a pak se vrátíme v hovoru klidně na začátek.Třeba si přečti mé příspěvky a pak si třeba porozumíme.Já nemám s Tebou osobní problém, jen si nerozumíme.

      Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 19:22:40

      ctvrtmile >> hezky nápsáno )))))) to by bylo co. A s tím zákazem bych to tak černě neviděl. Každá MO je ráda za novou kožu.

        Nretrívr - Profil | Ne 19.1.2014 19:20:02

        Petr12 >> Ahoj, i já zdravím.Byl jsi u začátků a moc Ti vděčím, hele jedou v tom i další generace a jsem rád.

          NMrKos - Profil | Ne 19.1.2014 19:18:42

          Lee-Haney >> řekl bych, že toho průměru nedosahují až dvě třetiny, ale samosebou v tom jsou i ženy a ták... aby to nevypadalo jako kdoví co, tak makám ve fabrice a nejsem žádnej zbohatlík

          na povolenku za desítku bych si ovšem našetřil a dokonce myslím, že by za těchto podmínek prostředí u vody hodně pookřálo

            Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 19:16:57

            retrívr >> Povolenku kupuju protože si říkám tenhle ten rok už si konečně udělám čas...a zase to neklapne. Zajdu mám za kamaráda tak mi ta prdel nějak nešla :)

            Jinak makám, dřu a jsem "spokojenej" protože kdybych nemakal tak mám doma exekutora rychlejc než průvan.Jednou jsem musel koupit věc kterou jsem již vlastnil ještě jednou. A když nemáš na hromadě tak si půjčíš u banky a kecy o tom že se z bankou domluvíš nejsou založeny na pravdě....

              NPetr12 - Profil | Ne 19.1.2014 19:16:14

              retrívr >> klídek...ať je aspoň v jbc pohoda...oo)) zdravím!!

                Nelhierro - Profil | Ne 19.1.2014 19:15:06

                Proč se zase diskuze otočila úplně jinam? Měla být na téma, jestli bylo nezbytně nutné zrušit Místní povolenky. Tedy když někdo 40 let chytá na jednom fleku, proč najednou musí kupovat Krajskou povolenku, když ji z 99% nevyužije. Není to tedy problém důchodců, ale všech členů.

                A již jsem několikrát říkal. Ať se povolenky výrazně zdraží (vyjma povolenek pro důchodce) a získané peníze ať jdou na profesionální rybářskou stráž. Jedině ta může být v lečems nápomocna. A samozřejmě by ta profesionální stráž ještě potřebovala podpořit zákonem, tedy ji i vyzbrojit.

                  NLee-Haney - Profil | Ne 19.1.2014 19:14:22

                  MrKos >> 10 tisíc bych za to nedal.Dal,ale musel bych dosahovat té průměrné mzdy a té nedosahuje jak víš hodně lidí.Na druhou stranu s Tvým názorem souhlasím.

                    Nhraji - Profil | Ne 19.1.2014 19:14:19

                    A je nějaká cesta zlevnit povolenky v jednotlivých územních svazech? Asi není.
                    Je nějaká šance vytvořit speciální povolenky pro penzisty? Asi taky není.
                    Mohou organizace doplácet všem členům v důchodovém věku cenu povolenky? Asi taky ne.
                    Tak co vlastně jde dělat?
                    Tedy je mi jasné, že zde na MRKu nic. Ale v reálu?

                      Nctvrtmile - Profil | Ne 19.1.2014 19:13:05

                      Zajda >> nejde jenom o ty peníze,já myslím,že v této diskuzi šlo hlavně o to,že se již nebudou vydávat tkz.místní povolenky,a já to pochopit asi takhle:Asi tak za 40 let budu rád,když dojdu od chaty k rybníku(mám to asi 150 m a nikam jinam se pp.už nedoplazím)v klidu si nahodím na kapra,kterej se v této lokalitě chytá dost těžce i v dnešní době,natož tak za 40 let,a v klidu umřu tam,kde to mám rád...u vody...ale pokud v té vzdálené budoucnosti již nebude platit ten zákaz prodeje povolenek důchodcům,jak tady již dnes zaznělo...!!!

                        NMrKos - Profil | Ne 19.1.2014 19:12:03

                        mipa >> a podle tvého názoru je diskriminační hranice ceny povolenky kde? proč se odrážíš od současné ceny a nepřihlédneš například k tomu, kolik máme vod, kolik za ty peníze můžeme mít vycházek a kolik metráků ryb můžeme odnosit?... že toho někdo nevyužívá - jeho mínus ... bych moc rád znal tu tvoji hranici nediskriminační/diskriminační
                        podle mého názoru je v současnosti povolenka v podstatě zadarmo, když by byla (čistě teoreticky) za 10.000.-Kč, tak to bude adekvátní k průměrné mzdě a k tomu co za ty peníze můžeme mít a když by byla (opět čistě teoreticky) cena roční povolenky někde na 25.000.-Kč, tak bych možná už taky řekl, že je to cena diskriminační a že si to dost lidí nemůže dovolit

                        podobně jako cena za roční členství v golfovém klubu nebo 2x týdně tenis v kryté hale... taky na to nemá každý

                          Npouštěč - Profil | Ne 19.1.2014 19:10:03

                          bremic >> http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=633815&kw=lamp%E1r​na toto je diskuse s názvem Lampárna, tady si můžeš postěžovat

                            Nnofish - Profil | Ne 19.1.2014 19:08:56

                            computerfish >> myšlení, že někdo odvedl do rozpičtu už dost peněz je zajímavé. Ale to by nemuseli platit daně, taky už za život zapaltili dost.
                            Já zas můžu říct, že odvedu do rozpočtu ještě víc než oni a stejně z toho nikdy nic neuvidím- to je mi jasné už teď.
                            Uvědom si, že každou slevu zase někdo, nějak jinak, zaplatí... Tak to dneska funguje.

                              NLee-Haney - Profil | Ne 19.1.2014 19:08:14

                              kasch >> solich76 - 19.1.2014 19:03:37 >> Jako rozumíš,já netvrdím že se to musí revanžovat stoprocentně,.ale něco se prostě vrátí.Jde o to že je to pořád koníček a když na něj nejsou peníze tak ho nebudu provozovat.Já vím že když je člověk v důchodě tak těch zálib český důchodce moc mít nemůže vzhledem k financím,ale pořád si stojím za tím že když si na to ten člověk odloží každý měsíc nějakou korunu tak se to dá.Pokud ne tak holt smůla.Já bych taky rád dělal spousty jiných věcí,ale nedělám je protože na ně nemám.

                                Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 19:07:06

                                hraji >> Jsi příliš pragmatický. Černobílý...špatně, dobře,...nic mezi tím. Skoro bych řek takovej psí čumák...

                                  Nretrívr - Profil | Ne 19.1.2014 19:05:26

                                  bremic >> Tak dři, " drž hubu" a buď spokojenej, plať povolenku a aby jsi neměl stres, tak k tý vodě nejezdi.Prostě nevím, jestli jsem retardovanej ale to co jsi zde napsal není k pochopení. Navíc mne napadlo, že ty prachy umíš nacpat do prdele, já to píšu narovno,Tak vlastně o čem píšeš, o co Ti jde.Jsem z Tebe trochu zmatenej, možná stáří.

                                    Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 19:03:37

                                    Lee-Haney >> to máš sice pravdu ale i na ty ryby se nějak dopravit musíš. Pokud to nemáš hned u baráku nebo nejezdíš na kole. Pár jich je ale zbytek autem. Tím pádem se to už zase tam s tím jídlem nerevančuje.........prostě koníček a neznám nikoho kdo má koníčka a ještě na tom profituje. Nebavím se o rybářích, kteří prodávají ryby a jsou u vody ''denně''

                                      Ncomputerfish - Profil | Ne 19.1.2014 19:02:54

                                      Kdo to neviděl, neuvěří. Znám mnoho důchodců, co si zaplatí členství a povolenku koupí v květnu, až si na ni ušetří. V prosinci pak odevzdají 10 docházek a jednoho kapra. Dle mého je to pro důchodce surové rozhodnutí i ve vztahu k tomu, že jejich svaz nabízí jen roční a 17 denní povolenku. Jako by pro ně nemohla být například měsíční nebo čtvrtletní od věku nad 70 let. Pokud jsou to dlouholetí členové (ne funkcionáři), odvedli do rozpočtu svazu už dost peněz.

                                        NKnedla12 - Profil | Ne 19.1.2014 19:00:15

                                        Teď mimo článek (ono se tu baví vlastně skoro jenom mimo článek), platí se nějaká daň nebo něco podobného za chytání na moři u velkých rybářských společností?