Změna vyhání starší rybáře od břehů vod

Autor diskuse: rover - Profil , 19.1.2014

NMrknato - Profil | Ne 19.1.2014 19:40:58

mzxy >> Na hranici únosnosti jsou úplně jiné věci, než cena povolenky.

    Nhit - Profil | Ne 19.1.2014 19:39:32

    ahoj-píšete stovka měsíčně-chytaní zadarmo.Tak já letos-200 rybářský lístek,400 známka(příspěvky),1200krajská povolenka,750 brigády,600 místní povolenka-protože si to místni kokoti odhlasovali-celkem 3350Kč.To je 280 měsíčně.A pochopte už do hajzlu že pro některé lidi to v dnešní době je jídlo na 3dny ten měsíc.A taky si uvědomte že staří budete jednou všichni kromě těch pár jedinců zdejší diskuse kteří předčasně umřou na blbost-to jinak dopadnout nemůže.Ten kdo si myslí že přírodu má mít rád jen bohatej je trouba.Mám rodinu,s ženou dřeme jak magoři a vyskakovat si nemůžem.Povolenku si jdu koupit s výčitkami svědomí že obírám rodinu.Chytám 30 let a jiný koníček nemám,nepiju,nekouřím.Dnešní ceny považuji tak za akorát-ale pro spoustu lidí je takový výdaj problém.A ten kdo přepočítává vše na maso........škoda slov.Byl bych pro zachování místních povolenek pro členy v důchodu i když mi do něj 30 let chybí.

      NMrknato - Profil | Ne 19.1.2014 19:38:58

      rybomil >> U vás v Jč. zůstává 1/2 peněz z krajské povolenky MO?????

        Nlevhan - Profil | Ne 19.1.2014 19:38:19

        kasch >> solich76 - 19.1.2014 19:35:11 >> verim jak rikam nekdy uz si fakt pripadam jak kreten nikdy sem toho ze jsem ztp nezneuzival ac jsem mohl a vysledek je ten ze s nama co to uz nemame jen vorou ale donekonecna nebudou :-)

          NLee-Haney - Profil | Ne 19.1.2014 19:36:20

          MrKos >> Jn mentalita u nás je taková že by každý musel mít drába na zádech :)

            Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 19:35:11

            levhan >> toto je bordel ........ale bordel. Ti co to potřebují pomoc nevidí nic a ti co jsou zdraví a prostě zneužívají systém tak dostanou vše. Nejsi čmoud tak půjdeš makat. Klidně i o berlích. Sám jsem takové jednání zažil. Bohužel.

              Nhraji - Profil | Ne 19.1.2014 19:34:29

              Zavedl bych pololetní povolenku, platnou od května do října. Za méně peněz.

                Nmzxy - Profil | Ne 19.1.2014 19:34:17

                Je to celé v pr**li, mám celosvazovou českou a když jsem jel na 14 dní na Vranov musel jsem si koupil POVOLENKU...Pamatuji doby kdy to nebylo....

                Mám chatu za Plzní a o víkendech chytám na plzeňských řekách...občas zajedu na Orlík ( 3-5 x za rok) a proto si musím kupovat CELOSVAZOVOU POVOLENKU.

                Chytám ryby od 6 let a moje první povolenka stála 12 Kčs a byla platná jen 2 měsíce po dobu letních prázdnin. Chytal jsem na 1 prut pod dohledem dědy nebo táty...byla jiná doba a tahal jsem rybu za rybou. To rozhodlo a věnuji se tomu pořád...Dnes bych možná na ten bambusák chytil prd a rybářem bych se nikdy nestal....

                Co si dnes koupím za 12 Kčs?

                Domnívám se že je součaná cena povolenky na hranici únosnosti.
                Papaláši by se měli začít zabývat tím jak snižovat náklady.

                Chce to utáhnout opasek.Zrušit krajské struktury, centrální zracionalizobvat a přestat zbytečně utrácet za hlouposti.

                Na členské schůzi nespěte a necpete se párky, ale aktivně diskutujte a vyšlete do centra, na sjezd, na konferenci atd své delegáty, kteří to budou prosazovat...

                ČRS, to jsme MY...

                  NZajda - Profil | Ne 19.1.2014 19:33:30

                  dada11 >> To ti nezávidím. Jinak já proti starým lidem i starým rybářům absolutně nic nemám...

                    NMrKos - Profil | Ne 19.1.2014 19:33:02

                    Lee-Haney >> no to je taky řešení a navíc ani nečekám, že by bylo třeba například vysazovat více ryb, ale spíše by se za utržený peníz zaplatila funkční RS

                    na druhé straně mám někdy pocit, že by za každým druhým rybářem musel stát policajt a to nezaplatíme

                      NMrknato - Profil | Ne 19.1.2014 19:32:33

                      elhierro >> Já se zase velmi podivuji, jak z před cca 6let vulgárního a asociálního rybáře, se stane rybář opačného cítění? Že by tím ředitelováním a marketingovými školeními?
                      Úcta ke starší generací je samozřejmostí a nemašel jsem tu jeden jediný příspěvek, který by to vyvracel. Vše má ale své meze kolego. Prostuduj si stanovy ČRS a ukaž mě, kde je zde zmíněn cíl svazu, dotace rybolovu osobám věkově starším? Je rozdíl, když v "Slušovické MO", kde na 30ha mají cca 3-4 tisíce členů, tak mohou ledasco, ale na druhou stranu vydat třeba jen 750povolenek...... V MO která má 30ha a 60 členů je možné velmi málo, ale zato může navíc tato MO vydat 700 povolenek navíc...... až to rupne. O tom je rybařina, ne o kvelbech v MO a svazu, který žije z redistribuce. Proto ty tvoje žvásty zavání populismem víc, než bolelíz smrdutým krabem.

                      Celá rybařina je o penězích a stanovení cen povolenek taktéž. Žádné vyšší city, byť i upřímné, ji změnit nemohou.

                        Nlevhan - Profil | Ne 19.1.2014 19:31:58

                        kasch >> solich76 - 19.1.2014 19:30:22 >> njn todle nezmenime nekdy uz me to fakt neba

                          Nretrívr - Profil | Ne 19.1.2014 19:31:58

                          bremic >> Tak tomu bych rozuměl.

                            Nhraji - Profil | Ne 19.1.2014 19:31:20

                            retrívr >> já si to pročetl a došel jsem k závěru, pokud mi tedy něco podstatného neuniklo, že to je stav, který nelze zvrátit. Musel být schválen asi již pár měsíců zpátky.
                            Jako je to pro ty staré pány špatné, ale nenašel jsem způsob, jakým to změnit. Určitě ne pro tento rok. A pochybuji, že ten, kdo se rozhodne nekoupit si tento rok povolenku, bude ochoten si uhradit členství, aby zjistil, zda se to náhodou příští rok nezmění. Pokud nezaplatí členství, příští rok, i kdyby se zlevnila povolenka, bude muset zaplatit zápisné. To bude další překážka.
                            O čem tedy má být diskuze? O tom, že to je špatně? Ano, je to špatně pro ty starší rybáře a pro ty mladé, kterým stačila jen ta místní povolenka. Ale na druhou stranu, pokud rozumím tokům peněz, je to mořná dobrá zpráva pro celý jihočeský svaz, protože možná vyberou víc peněz na zarybnění. Možná. Jako okamžité řešení neexistuje, nebo ano?

                              NLee-Haney - Profil | Ne 19.1.2014 19:30:26

                              MrKos >> Co bych klidně bral by bylo to že by povolenka třeba na dva pruty stála 5 tisíc a na jeden 2500.Mě by to stačilo chytat na jeden prut a věřím tomu že spoustě lidem taky a mnozí by pochopili že ten jeden čagan ve vodě uplně stačí,bylo by víc místa u vody a pro ryby by to zas bylo lepší.Ti movitější by si zaplatili komfort na dva pruty a ti co nemají jen na jeden.

                                Nsolich76 - Profil | Ne 19.1.2014 19:30:22

                                levhan >> zku..ý systém. Hlavně že čmoudi ...néééééé nebudu se rozčilovat. taky jsem byl po úraze a vím jaké to je.

                                  Nbremic - Profil | Ne 19.1.2014 19:28:36

                                  retrívr >> Jen jsem odpovídal na otázku jestli je kilo měsíčně moc...a to je relativní. Je i není...člověk od člověka, případ od případu. Nelze určitě paušalizovat. Na to byl kadet Kalousek..:)

                                    Nlevhan - Profil | Ne 19.1.2014 19:28:25

                                    jsem vice nez 10let ival dokud jsem mel ztp byl jsem sprosten brigat tot vse reformou jsem o ztp prisel ac je muj zdrav stav stejny a ted brigady ktere nejsem schopen vykonavat hradim pac nemam prukaz a jinak panove me zbejva 1800kc na jidlo a ztoho kazde 3 mesice musim zaplatit 800kc za leky a takovejch lidi znam desitky

                                      NLee-Haney - Profil | Ne 19.1.2014 19:27:10

                                      MrKos >> :)

                                        NMrKos - Profil | Ne 19.1.2014 19:26:35

                                        Lee-Haney >> jasně že na pár docházek by to asi nemělo význam a vyplatilo by se navštěvovat soukromáky... tam se už zdražovalo

                                        kde jsou ty časy když jsem jezdil na soukromák za 30.-Kč 1 prut na 24hod