Kormoráni přestávají být zvláště chráněným druhem. Rybáři budou škody hradit ze svého
Diskuse k bleskovce Kormoráni přestávají být zvláště chráněným druhem. Rybáři budou škody hradit ze svého
Byli by jsme ochotní přispět na odstřl kormošů ?
A) Ano, bez váhání...71%
B) Ne, nemělo by to velký význam...18%
C) Nevím....1%
D) Raději bych přispěl na větší zarybnění i původními druhy...10%
Od 1.4.2013 hlasovalo 108 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Nluckyhebeda - Profil | Pá 5.4.2013 13:15:32
Nšmudla007 - Profil | Pá 5.4.2013 13:11:06
Jako dovedu si představit restuaraci která rozjede černý trh s kormorány, myslivci je budou střílet tajně s tlumičem po večerech na hřeadovištích, přijede na zavolání černá dodávka, naloží deset pytlů kormoránů.. av restauraci se bude prodávat exotický pokrm kanárčí prsíčka v XXXL velikosti porce 300Kč.
Nluckyhebeda - Profil | Pá 5.4.2013 13:00:03
Nfrost862 - Profil | Čt 4.4.2013 18:31:36
Nluckyhebeda - Profil | Čt 4.4.2013 13:32:15
N(o)_(o) - Profil | St 3.4.2013 9:45:05
Nrybarikkk - Profil | Út 2.4.2013 19:14:14
Podívej se na statistiku osevních ploch v ČR od roku 1950 a ke každému roku si dej odstřel prasat, bude to kopírovat takřka stejnou křivku, takže jediný způsob, jak divočáky zlikvidovat je nesejt tolik kukuřice a řepky, tzn. aby to nemělo co žrát, pak se modlit, aby díky oteplování nebyl tak často bohatý semenej rok, pak aby do nich vlítnul mor.
A tu regulaci odstřelem bych raději nezmiňoval - zabij bachnu, rudl se rozpadne - každé sele či ločačka bude mít hned zase selata a založí nové rudly a tak to právě raketově rostou počty kusů, díky rozbité sociální struktuře černé. A nejlepší je smaznout ještě dospělé velké kňoury, aby si ty menší více mohli zařádit a obskočit ty malé bachyňky, co by neměli přijít do chrutí,......... základy myslivosti. Sorry, ale musel jsem ti to poučení oplatit:))))))))))))))))))
Podle mě, si za průser jak s kormorány, tak s prasaty může sám člověk, ale bohužel už si s tím umí hůře poradit jak problém vyřešit.
A jestli mi někdo chce tvrdit, že kormorána vypudíme odstřelem, dle daných pravidel, tak mu budu jen fandit a pokud mě pozve na místo, kde jsou, tak je budu ve vlastní režii i lovit.
Je to smutné, protože člověk nyní zjistil, že kormorán sežere kapříka, kterého mohl sežrat sám:)
A ještě jedna věc, kolik lidí, zapálených v těchto diskusí vlastně zná chování všechny poznatky o kormoránech? Většina z nich v něm vidí jen konkurenta na rybách = zabít. Nejsem v tom jiný, taky bych je všechny nejraději vymlátil. Ale nejdříve si je potřeba o něm co nejvíce zjistit a vymyslet, jak ho třeba vůbec účinně lovit - dle zákonných norem?
Ten šmejd pozná, že máte v ruce flintu na stovky metrů a dostat se dle regulí ke správné ráně, ještě s ocelovým brokem, to je fakt zhovadilost, jako jít tlumit divočáky oštěpem:))
Věřím, že jako v minulosti, tak i v budoucnosti si příroda s přemnoženým druhem poradí sama - proto sázím nejvíce na právě na nějakou chcípačku, která je zredukuje, ale ocelové broky to asi u nás nebudou:)))
NPYTLAKS - Profil | Út 2.4.2013 17:30:57
NPepaK - Profil | Út 2.4.2013 17:25:09
P.S. znám případ, že členové nejmenovaného MS uspořádali za splnění všech zákonných podmínek lov kachen na tahu na jednom revíru, který mají v hodnitbě. Na ploše 11ha seděli dva rybáři. Poo prvních výstřelech na místo zavolali PČR. Uvedli, že lovem bylo omezeno jejich právo rybolovu, žě neměli klid, výstřely jim mohly narušit ušní bubínky, mohlo dojít jejich postřelení a ohrožení bezpečnosti. Viděli, že do vody padly broky, zeré ryby sežerou a umřou na olovo (tehdy to ještě šlo) Ryby jim plašil aportující pes atd.. Lov byl ze strany PČR ihned ukončen, věc byla prošetřena, všichni chodli po PČR a referátech živ. prostředi ještě nějakou dobu. Za rok byla ZO MRS poslána na výbor MS žádost odlov kormorány a myslím, že i volavky a dokonce přislíbeno i zástřelné - samozřejmě byla vyjímka. Kupodivu byli rybáři myslivci posláni do části těla, kdy vyúsťuje tlusté střevo.
NPYTLAKS - Profil | Út 2.4.2013 14:40:26
Nrybarikkk - Profil | Út 2.4.2013 14:26:59
No a s tím odstřelem to podle současných pravidel, doslova jako to heslo "vlk se nažral a koza zůstala celá".
My myslivci máme dost starostí s odstřelem divočáků a ještě platit za kormorána, to by bylo fakt asi příliš.
A to je dokázané, že tlumení odstřelem je až ta poslední účinná metoda snížení stavů a je jedno, zda je to divočák, či kormorán.
Nejvíce účinné je, když se mezi přemnožený druh dostane smrtící nemoc - u divočáků třeba mor.
Takže u nás se rozhodně kormoušů odstřelem nezbavíme, zaprvé myslivci, kteří nebudou zároveň i rybáři, tak se na kormouše tak nějak vykašlou a jestli někdo chce přispět na patrony, tak to je šlechetné, ale bude to naprosto mimo účinek.
Zbývá tedy čekat, že na něco pochcípají v celé Evropě a nebo odtáhnou pryč až sežerou vše v dané lokalitě a nebudou mít co do zobáčků.
Je to celé sice drsné a smutné, ale dle mého názoru bohužel pravdivé.
Nrybomil - Profil | Út 2.4.2013 14:21:58
Pokud na soukromých stojákách do nich budou aspoň občas pražit, přesune se ta havěť povětšinou na toky a vyžere to snad ještě víc.
Závěr - to žrádlo jim je potřeba min. znepříjemnit ne li rovnou znemožnit, to asi víme všici.
Absurdistát přesunul zodpovědnost zásluhou svých vyčůránků ze sebe na někoho jiného, přestože ty platby už tak šly z daní nás všech. Lobisti zapracovali na obou stranách.
NMakrelobíjec - Profil | Út 2.4.2013 14:20:36
NSiven Polní - Profil | Út 2.4.2013 14:20:35
N(o)_(o) - Profil | Út 2.4.2013 14:13:04
"Jak už bylo mockrát řečeno, příčina problému je dvojí. Jednak vysoké stavy kormoránů v severní Evropě, kteří si ve střední Evropě našli krmítka v podobě regulacemi zplundrovaných řek a jsme země velkovýkrmen vodních prasat=rybníky. Řešením je regulace počtu kormoránů v severní Evropě, revitalizace regulovaných řek ve střední Evropě a velkovýkrmny vodních prasat si budou majitelé muset hlídat nebo si na to najmout v krizových dobách (které nejsou celoročně, někdy ani ne celou zimu, když je rybník zamrzlý) si je budou muset hlídat nebo si na to najmout brigádníky. Pokud to myslivci nechtějí platit, nechť se prohlásí řeky a rybníky za nehonební pozemky. Kormorán je příroda, stejně jako divoké prase a za škody divokým prasetem na mé zahradě myslivci nezodpovídají a zahrabat ty jámy nepřijdou. Stejně tak nemusí platit to, co sežere kormorán."
copy
NPYTLAKS - Profil | Út 2.4.2013 14:12:48
NJovánek - Profil | Út 2.4.2013 14:07:28
Kde to žije - všechna témata
17:09NLov pod jezem v letních vedrech? 20
16:57NATTs hlásiče a ATTx příposlech 549
16:32NRybářské odznáčky ... 547
14:35NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
13:42N🔥 Grill a grilování 🔥 588
13:07NRybáři vs ochránci přirody 90
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
CA RYBOLOV NORSKO
Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP,...










