ČEZ chce z Orlíku přečerpávací elektrárnu, obrátí se tak tok Vltavy
Diskuse k bleskovce ČEZ chce z Orlíku přečerpávací elektrárnu, obrátí se tak tok Vltavy
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nmalamut - Profil | Út 27.11.2012 11:25:47
NAnýzový dědek - Profil | Út 27.11.2012 10:23:28
Zisk z toho bude mít akorát ČEZ, protože jak jsem níže psal, veškerou vyrobenou energii šmelí na burze. Jedno z jakých zdrojů ta energie pochází.
My si tu zničíme přírodu a nic z toho mít nebudeme.
Totéž nám slibovali při výstavbě Temelína, že bude lacinější elektřina a jak to dopadlo?
Elektřina se neustále zdražuje, ČEZ si vyplácí milonové odměny a zákazník má akorát oči pro pláč. A Němci s Rakušákama se poplácávají v Bruselu po ramenou jací jsou ekologové, že u nich se likvidují elektárny na jádro a tuhá paliva. Bodejť ne, když jim dodáváme lacinou energii my.
N4646 - Profil | Út 27.11.2012 9:48:55
jeste mnooooohem starsi..... :)
@flekos mam za to, ze povazovat beznou vice nez sto let starou technologi za ukradenej napad, je velice, ale velice podivne :)
"...The first Pumped storage hydro plant was constructed in
Schaffhausen, Switzerland; it started operations on 1909 and is still operating at
the present"
http://www.shpower.ch/?navid=11&subcontent=367&contentid=456&titel=Pumpwerk%20Engeweiher
Nmalamut - Profil | Út 27.11.2012 9:04:02
http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/obnovitelne-zdroje/voda/stechovice.html
NPokki - Profil | Po 26.11.2012 22:35:16
Zisk z tohoto projektu může být velký a může mít vcelku solidní návratnost, proto předpokládám že cíl této myšlenky může být někde malinko jinde..
NAnýzový dědek - Profil | Po 26.11.2012 22:24:47
Příroda, ekologie a ochrana přírody je pro tyto podniky jen heslem k oblbování prostých občanů závislých na jejich čachrech s energiemi.
V tom je to smutné.
V Německu zavirají jaderné i tepelné elektrárny a nové nebudují. Proč taky?
Mají lacinou elektřinu od nás, kterou jim prodáme na burze.
Oni jen v klídku na oko protestují např. proti Temelínu, ale jsou rádi, že to nemusí mít u nich.
Tady k rozumné dohodě dojít ani nemůže, protože toto se děje s posvěcením státu..--(((
NPokki - Profil | Po 26.11.2012 22:15:23
Považuji ideu tohoto projektu za velkou prespektivu, ale je třeba aby se na realizaci tohoto nápadu podíleli i lidé kterým půjde o přírodu a ekosystém.
Pokud dojde k nějaké rozumné dohodě, pak může být tento nápad velmi přínosný, jak pro energetiku v ČR (včetně občanů), tak i pro samotné úřady podílející se na hospodaření v lokalitách, které by "stavba" ovlivňovala.
Za sebe mohu jen prosit, aby peníze nezvítězili nad tím co pro nás ostatní, ať už rybáře, myslivce, včelaře či jiné milovníky přírody, ekosystém a krajina ve které žijeme znamená..
NSven - Profil | Po 26.11.2012 22:05:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nflekos - Profil | Po 26.11.2012 22:03:42
NSven - Profil | Po 26.11.2012 21:56:17
Mimochodem Dalešice mají stejný výkon
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99e%C4%8Derp%C3%A1vac%C3%AD_vodn%C3%AD_elektr%C3%A1rna_Dale%C5%A1ice
a Dlouhé Stráně ještě vyšší.
Prostě rakušáci jsou dvojky a ten nápad nejspíš šlohli oni ...
NAnýzový dědek - Profil | Po 26.11.2012 21:50:06
Souhlasím, že než se ta přečerpávačka vybuduje, že se napáchá mnoho škody na přírodě.
Jen vůbec nechápu jedno, pořád budujeme nějaké zdroje výroby elektřiny, ale na druhé straně jí obratem prodáme na burzu energií.
A soudruzi Němci a Rakušáci si mnou ruce jak jsme hloupí.
NHonza Štraus - Profil | Po 26.11.2012 21:38:43
NKocháč - Profil | Po 26.11.2012 21:27:28
NKocháč - Profil | Po 26.11.2012 21:21:36
NSven - Profil | Po 26.11.2012 21:10:05
V Československu byla spuštěná první přečerpávačka deset let před tím, než ji začal v Kaprunu budovat, pomocí totálně nasazených otroků z okupovaných států, herr Hitler....
http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99e%C4%8Derp%C3%A1vac%C3%AD_vodn%C3%AD_elektr%C3%A1rna_%C4%8Cern%C3%A9_jezero
Nflekos - Profil | Po 26.11.2012 20:44:19
NMartin M. - Profil | Po 26.11.2012 20:27:57
Nflekos - Profil | Po 26.11.2012 20:19:13
NMartin M. - Profil | Po 26.11.2012 20:03:01
Nflekos - Profil | Po 26.11.2012 19:46:08
NLosPafkos - Profil | Po 26.11.2012 19:31:20
NMartin M. - Profil | Po 26.11.2012 19:19:53
Nflekos - Profil | Po 26.11.2012 11:31:28
Nmalamut - Profil | Po 26.11.2012 11:22:34
NHP - Profil | Po 26.11.2012 11:13:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NAnýzový dědek - Profil | Po 26.11.2012 10:59:38
Protože sice vyrobíme lacinou silovou elektřinu, ale vzápětí ji prodáme do Německa na burzu a tam nakoupíme "údajně" tu nejlacinější a tu pak distribuujeme zákazníkům.
Takže v důsledku je ta elektřina dražší než jsme jí vyrobili...----(((
NChosé 2 - Profil | Po 26.11.2012 10:37:54
Nšmudla007 - Profil | Po 26.11.2012 9:42:01
Kde to žije - všechna témata
14:49NLov pod jezem v letních vedrech? 46
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27NJezero Štít A , místo R1 3
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












