MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vyhlášení výběrových řízení SO LRU plavaná

Diskuse k bleskovce Vyhlášení výběrových řízení SO LRU plavaná

Autor diskuse: mates202 ®14.8.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® Pá 17.8.2012 8:54:50
(o)_(o) >> Pan předseda ČRS je jedním z členů Rady ČRS, tedy tím subjektem, který bude v době platnosti nového OZ spolkem hlavním...... Názory pana předsedy, jako právníka jsou jasné, věcné, pochopitelné a často jdou i proti zažitým svazonázorům jak MO, tak i ostatním členům Rady, kteří své názory a proloooobovaná svazometodika vydávají za nepřekročitelnou svazomez.
Své dotazy jsem adresoval více členům Rady a tak mohu hovořit z osobní zkušenosti. Je asi jedním z mála svazoúspěchů, že předsedou ČRS se stal JUDr. Šíma a ne svazem nastrčený účetní p. PhDr. Brož, který se z Rady po neúspěchu svazovypařil.

Edit : evokuje to ve mě podobnost s postavou Benkrofta z fimu Vinetou..... s tím rozdílem, že se nestřílí, ale všichni si blahopřejí. (Mafiáni se zase líbou na čelo)....
N (o)_(o) - ® Pá 17.8.2012 8:06:49
Mrknato >> Něco na tom bude, ale lepší by bylo položit dotazy přímo na svaz, pan Šíma je jistě uvede na pravou míru:-)
http://www.rybsvaz.cz/?page=vase_dotazy&lang=cz&fro​mIDS=

N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 19:48:12
(o)_(o) >> Hele, jestli se nepletu, tak různé rybářské spolky, poříční jednoty byly v minulosti založeny z důvodu rybolovu a k tomu byly vybírány i příspěvky. Tyto spolky rozhodně nesuplovaly sociální rozměr, nezajišťovaly zaměstnanost, frončaft, nevychovávaly plánovitě mládež, nezávodilo se na x úrovních. Stav přírody, vod a ryb byl nedílnou součástí jejich činnosti. Nijak se to nemuselo vypichovat...

Po pohlcení těchto spolků NF se do jejich programu nabalil balast, který se táhne doteď. Dokonce i výmluvy jsou stejné. Dříve, když se neplnil plán výroby, tak se to vyrovnalo politickou výchovou, socialisticky převychovaneho rybáře. Dnes se úbytek původních druhů, když čilimník svazový na to sere, omlouvá zase medajlema, kormoránem a sociodemografickými studiemi.

No a jak koukám, tak o nových cílech svazu, a konkrétní náplni svazobalastu hlavních cílů už vůbec mimo SHMO nerozhodují rybáři, spolky, ale čilimník svazový a sněm, dvou vyšších složek. Kdo z členů rozhodoval o zařazení hlavních cílů jako je podnikání, akvadukultura, závodní ligy, mistrovství, průtok peněz rybářů svazem, volbě nového předsedy, statutu CS rybolovu....atd.

Kdo říká, že mu tyto "cíle" vychází ze srdce a on by je stanovil stejně, tak je .... nestojí mně ani za ta slova... Co brání závodníkům si založit vlastní závodní svaz? Kapraři si založili svůk kapr spolek, cca 60% MO si zřídili vlastní separé revíry, Rada revír Orlík bez členů, ale s profi milicema a luxusním zarybněním. Každej si uzobne, vyčadí co jde.... to jsou ty pravé cíle.
N (o)_(o) - ® Čt 16.8.2012 17:25:37
kakr >> pro úplnost:-)
Ze Stanov ČRS :
Poslání svazu
Posláním Svazu je zejména:
...
8) Spolupracovat s českými a zahraničními orgány, organizacemi a institucemi, jejichž
činnost se dotýká rybářství a životního prostředí.
9) Svaz a jeho organizační jednotky mohou též provádět obchodní činnost v souladu
s obecně závaznými právními předpisy.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 15:05:42
(o)_(o) >> Ano, máš pravdu, ale proč ta kosmopolitní hesla nenechat jen ve formě hesel, stejně jako to dělal bolševik při budování komunismu. Žvanil o tom, ale komunismus nebudoval. Mnozí komunisti nebyli zdaleka takoví blbci, které nám vodili na provázcích před očima...... Stejně tak to dnes dělají i politické strany. Hesla a praxe není totéž. Nikde.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 15:01:49
Ladineeek >> Bohužel i shoda na tom, co je hodnota, není pro každého to jisté. Podívej na bolševiky, pro které byl prototypem tvůrce hodnot dělník a rolník, nebo na rudé Khméry, kteří také upírali tvorbu hodnot inteligenci...... Rybář a to jak svazový, tak i lovící jako nečlen svazu přispívá úplně stejně. Platí. O tom, kam peníze půjdou, nerozhoduje zákon, vyhláška, vůle členi, ale jen a jen "mafie", která se skrývá za "vyšší cíle a cíle dle stanov". Pokud někdo přispívá více, např na soukromý revír MO a ta zase odsává prostřekky z územních revírů, není parazit? Je to daleko horší parazit, protože se modifikoval, stejně jako mnohé bakterie (paraziti) na účinky penicilínu.
N (o)_(o) - ® Čt 16.8.2012 14:52:25
Mrknato >> Těch x kosmopolitních bodů stanov drží existenci svazu nad vodou. Jen s prvním bodem by stát svaz finančně vyždímal jako houbu. Jen můj názor a rozhodně ho nikomu nepodsouvám.
N mates202 - ® Čt 16.8.2012 14:50:11
Turňa >>
Hoj,
to jsi to tedy nastartoval
ale i já si myslím, že to zas tak nákladné není a reprezentovat se přece musí? nebo ne?
N Ladineeek - ® Čt 16.8.2012 14:47:07
Mrknato >> Klidně. Parazita si představuji tak, že je to "tvor" který nevytváří žádné pozitivní hodnoty, jen žije z úsilí druhého, bla bla bla......... víc snad dodávat nemusím.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 14:38:31
Turňa >> Někdy stačí jen silněji srazit paty, sjednotit krok a jiskra ... je tu.....
N Turňa - ® Čt 16.8.2012 14:36:20
Já jsem věděl, že to tu nastartuju, Petrův!
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 14:34:49
Ladineeek >> Tak přispívej, ale dobrovolně, cíleně a třeba i víc. Určitě tím pak nebudeš živit "parazity".....
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 14:33:11
(o)_(o) >> Spíš naopak..... Nevím kolik ti je let, ale my, protřelí nástrahami bolševika, pokud jsme s ním nebojovali, ale to za nás dělal Havel a pár "kotelníků", jsme cizelovali životočichopisy bolševických poskoků. Jak podporujeme lidově demogratycké zřízení, jak se zapojujeme do činnosti NF, proč ještě nemůžeme rozvinout své síly jako kandidáti KSČ, jak se věnujeme práci v uličních výborech, jak a kolik jsme posbírali druhotných surovin, kolik špiónů západu jsme odhalili apod.
Tady jde o ryby. Žádný frončaft, sociální služby postiženým, žádné suplování výchovy mládeže, žádné podnikání s řízenou ztrátou, žádný závodění, overfishing,.... stačí a bohatě bod č.1 a i to je dnes přecenění vlastních sil.......
N Ladineeek - ® Čt 16.8.2012 14:28:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Osobně mi vůbec nevadí přispívat na této věci, spíše naopak, jen houšť. Na rozdíl od toho mi vadí živit statisíce parazitů...to mi fakt vadí!
N (o)_(o) - ® Čt 16.8.2012 14:21:55
Mrknato >> Hold v tom poslání svazu asi něco chybí.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 14:02:23
hraji >> Zase přeháníš. Tvoje vrozená slušnost ti brání ucházet se o placené místo státního trenéra, protože jak říkáš, svazopracuješ, svazozávodíš zadarmo. Dobře a rád. Tak tě všichni znají a mají tě rádi.....
N hraji - ® Čt 16.8.2012 13:54:34
Mrknato >> jak je tvým zvykem, ihned jsi od výběrového řízení zakormidloval do svých oblíbených vod svazoprostoru. Ale máš smůlu. Náš revír nemá s výběrovým řízením nic společného. Tak se dál užírej závistí a nepřejícností.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 13:46:34
(o)_(o) >> I kdyby to byla jen koruna, tak je to systémově špatně. Je to, jako když vyléčený alkoholik řekne, že si dá jen jedno..... K těm patnácti korunám přičti cca 50 pro Radu, 150 pro ÚS, ten si přihýbá i z povolenek, stejně jako Rada z CS rybolovu. Začne to korunou a skončí to stamiliony. To dělá systém. Ten ovládá metodické návody, změny stanov, svazonařízení. Sám jednatel ČRS p. Štípek říkal, že svazolegislativa členi nezajímá.... Asi si přál, aby nezajímala.....
N (o)_(o) - ® Čt 16.8.2012 13:39:57
Mrknato >> No, těch 15kč nebo kolik teď aktuálně odvádíme z členských příspěvků na financování ryb. sportu mi nepřipadá zas tak moc. A jestli si z toho někdo dál dělá svůj soukromý obchod je jiná story.
80% je pouze můj odhad dle druhového zastoupení pol.stran.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 13:36:14
kakr >> Neboj, zakrátko budou nové stanovy......Budou spolky hlavní a pobočné...... Budeš pobočník.....
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 13:34:04
Louda >> U nás v ČRS je to zařízeno tak, že cca 60% MO má své revíry, které zarybňuje ze svého, ale to "své" si každý představuje jinak. Svaz už tím, že složky mohou podnikat, žít na úkor společného rybolovu, to vyhovuje svazovětšině. Ta menšina ale loví na tři, přes čáru, bere ryby, když jdou a tak to vyhovuje i té menšině. Musím si koupit větší holínky, aspoň na 6 pstruzi....
N kakr - ® Čt 16.8.2012 13:31:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Mrknato >>
Ze Stanov ČRS :

Poslání svazu
Posláním Svazu je zejména:
1) Vykonávat rybářské právo ve smyslu zákona o rybářství.
2) Provozovat akvakulturu, chovat, chránit a lovit ryby, chovat a lovit vodní organismy,
ochraňovat jejich život a životní prostředí.
3) Poskytovat metodickou pomoc a služby pro organizační jednotky Svazu a jeho členy
včetně nákupu a distribuce rybích násad pro další produkci a pro zarybňování
rybářských revírů.
4) Chránit přírodu, čistotu vod a životní prostředí.
5) Podílet se na mimoškolní výchově dětí a mládeže v oboru rybářství a rybářského
sportu, na ochraně přírody, čistoty vod a životního prostředí.
6) Podílet se na zapojování osob se zdravotním postižením do činnosti Svazu.
7) Rozvíjet a popularizovat rybářský sport, organizovat rybářské soutěže na všech
úrovních.

Rozvíjení a popularizování není zadarmíko, to dá rozum. Soutěže také něco stojí. Máš to podobné, jako s církevními restitucemi. Včera jeden černoprdelník v telce naříkal, že peníz který mají dostat jsou 0.002 státního rozpočtu. No a Ty přispěješ "sportovcům" pouhou pětikačkou, že se nestydíš:-))
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 13:30:00
hraji >> nadporučíku, vylejt 750000 do svýho pidirevíru je hodně "Slušovický". Proč větší část peněz nenabídneš svazu na zarybnění jiných, více potřebných revírů v MRS, pokud ty sám odměny odmítáš a děláš jako Cyrda s Metůdem za jiný hodnoty, než jsou chechtáky?
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 13:23:25
(o)_(o) >> 80%? Záleží, jak to počítáš. Ortodoxních bolševiků bylo tak 50 tisíc, těch, co měli řádné výhody, tak asi dalších 50 tisíc. Kariéristů a těch, co řešili své nedostatky členstvím asi tak milion a fous . Těch co by udali, ze strachu, z prospěchu asi také milion. Ale bylo nás 10 milionů (Slováci nepočítám).....
Dnes ve svazu stále tvoří systém, který je překonaný, neúměrně drahý, ale pro cca 4% čilimníků výhodný, cca 10 tisíc. Ti, co to řídí bolševiky budou jistě, stejně jako většina tunelářů byli bolševici. Kdyby přišli číňani, spojili by se s čínským rybářským svazem a 90% peněz by klidně posílali do Číny... Tak to vidím já, jen aby zůstali u "vesla".
N Louda - ® Čt 16.8.2012 13:17:06
hraji >> sakra :-)
N hraji - ® Čt 16.8.2012 13:16:18
Louda >> tos neměl hned prozradit :-)
N Louda - ® Čt 16.8.2012 13:15:41
hraji >> mám strach aby ti nemusel spíše něco doplácet :-)
N hraji - ® Čt 16.8.2012 13:14:53
Turňa >> já se s tebou o svůj letošní honorář rád podělím, klidně to můžeš považovat za veřejný příslib.
N Louda - ® Čt 16.8.2012 13:10:11
proč teda nevystoupíte ze svazu když se vám to nelíbí ?
N (o)_(o) - ® Čt 16.8.2012 13:05:35
Mrknato >> Víš, že jsi zrovna "někam" poslal 80% naší populace(+/-) :-)))
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 12:47:33
Jarda Š. >> Jasně, ale tady jde o spolky! Starýchfojtů a celá Jč. závodní skvadra Musila a Hladíka má možnost si to financovat, ze svého, ze svých P povolenek, z drahých kovů medajlí..... a vodrbávat si své členi, stejně jako drbou "své" revíry. Klidně ať startují pod hlavičkou Jč.ÚS. Naše prachy ale ať nechají na pokoji. Stejně tak pan Krása, Nikl a jiní velkopodnikatelé mají možnost, přispět chudým závodníkům. Co takhle špičky svazu, ze svého, ze zisku z podnikání...... Místo toho ale rozdávají kbelíky na sračky a podněcují k lovu přes čáru, platí studie, profi RS. Svaz tento bordel toleruje a ještě si bere desátek a kdyby jen to. Do prdele s bolševikem.
N Pavouk‌ - ® Čt 16.8.2012 12:32:15
turna: kdyz tak plamene hovoris tak jiste vis kolik to tak asi stoji, nemusis to napsat přesně, staci priblizne...
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 12:31:49
Turňa >> Třeba soudruzi v KLDR si na sportování vydělávají v dolech...., když nemají patřičný úspěch.....
Jinak například vodní lyžování nedostává od nikoho ani korunu a funguje..... žádná sláva to není, ale kdo chce, může. Musí mít peníze, to jo, dříve musel mít zase buď rudou, nebo vojenskou knížku natvrdo, na 20 let. Nikde a nikdy nejde jenom chtít a mít.
N Jarda Š. - ® Čt 16.8.2012 12:31:10
Mrknato >>Trenéry Emmons a Sýkorové platí Armáda ČR. Charouze sponzoruje firma Ford Charouz, podobné je to u Abraháma, jehož otec je také velkopodnikatel.
N Mrknato - ® Čt 16.8.2012 12:25:00
Jarda Š. >> A co takhle, kdyby trenéry Emmons, Adélky Sýkorové platil nějaký myslivecký spolek? No a trenéry Abraháma, Charouze třeba třeba firma Jawa, či nějaký automotoklub?......
N Jarda Š. - ® Čt 16.8.2012 12:18:09
Turňa >> Myslíš, že dělat státního trenéra je opravdu výnosný flek?
N Turňa - ® Čt 16.8.2012 12:08:37
Tak tyhle budeme živit z příspěvků?
A proč?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash Key Cray Cultured Boilies 20mm

Za 324
Speciální boilies vyrobený technologií.Základem těchto neutrálních nástrah je vždy vnitřní neutrálně vyvážená kulička, která v dlouhodobém procesu, který trvá celých 6 dní, je postupně a opakovaně obalována do unikátní tekutiny a prášku, čímž vzniká mimořádně atraktivní vrstva

akce, rybareniNash mikina Tracksuit Top

Za 1.676
Pohodlná mikina pro celodenní nošení u vody. * lemovaná kapuce s robustní stahovací šňůrkou * zvýšený límec pro lepší udržení tepla * zip po celé délce * dvě kapsy na zip * stylové logo Nash Materiál: 80% bavlna a 20% polyester Gramáž: 300g/m2

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky