Místo sdružení budou spolky, stát více dohlédne na jejich fungování
Diskuse k bleskovce Místo sdružení budou spolky, stát více dohlédne na jejich fungování
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 14:27:59
No a proto si myslím, že jen výměnou razítek se to neobejde.... je to voda na spolek hlavní.....
NTurňa - Profil | Út 7.8.2012 14:16:47
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 14:12:55
I. Struktura spolků, svazu, což řeší stanovy a jednací řád.
II. Interní předpisy, metodické pokyny, statuty, které řeší toky peněz a detailní chod ve svazu.
III. VRP, který je od předchozích dvou oddělen právě podmínkami zákona, vyhlášky, které ale výše
uvedené dvě části demontují.
Na I. a III. část by měl dohlížet stát, ale nedohlíží, i když na to má aparát. Tato bleskovka se týká pouze I. části. Myslím, že složky státu vůbec neřešili, organizaci, subordinaci spolků a svazů. Proto mě zaráží, jak precizně v §3045 stanovují subordinaci a to přesně opačně, než ji doteď řeší stanovy ČRS.
N(o)_(o) - Profil | Út 7.8.2012 13:38:42
Co se skrývá pod "neoprávněným chytáním ryb" mě napadlo "pytláctví", ale za to pokuta 8t a zákaz činnosti do jednoho roku by zrovna nebylo košér:-)))
NTurňa - Profil | Út 7.8.2012 13:22:50
N(o)_(o) - Profil | Út 7.8.2012 12:14:43
Npfly - Profil | Út 7.8.2012 11:47:07
Zákonem to dané je - zákon 99/2004Sb.,pochopitelně úsměvné to může být jak pro koho.Dál se v tom pitvat nebudu.
Ono těch věcí nad kterými by se měl svaz pozastavit je víc a potichu se to toleruje(tok peněz,daně),určitě by si tohle zasloužilo kompletní reorganizaci,ale proč by si pod sebou US a Rada podřezávala větev,že jo.
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 10:38:49
Jinak zákon 99/2004 vykládá a mění MZe společně s ČRS a nikdo nevznáší námitky. Tvé tvrzení, že reálné hospodaření na revírech je dáno zákonem je velmi úsměvné.
Edit : faktem ale zůstává, že i přes některé vylepšení stanov a svazopředpisů, nejsou kompatibilní se zákonem 99/2004Sb. Ještě větší podiv vzbuzuje, že tuto nekompatibilnost řešil z části zákon a vyhláška svými novelami...
Npfly - Profil | Út 7.8.2012 10:25:22
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 10:13:14
Podle mě byla kontinuita jakého si nároku spolků a poříčních jednot narušena několikrát. Ve stejné logice by o navrácení VRP mohlo žádat např. i Rakousko, jako nástupce Habsburků, nebo šlechtické rody.
VRP má dnes stát, žádné spolky, svazy, a co s ním udělá, je na něm, resp. na nás. U vědomí předešlých rošťáren se lze domnívat, že půjde zas o nějakou kulišárnu..... Vy máte dekrety na MO a stejně o hospodaření rozhoduje virtuální ÚS a ve finále jste na tom s územními revíry stejně, jako v jiných svazech, a necháte si své revíry rajtovat CS a CR povolenkáři.
Nkakr - Profil | Út 7.8.2012 9:59:27
Velmi správně, jen doplním, zákon který to umožnil měl číslo 62/1952 Sb.
Zákon spolky nezrušil, stačilo úplně zrušit rybářské právo (zaniklo bez náhrady) a RP si v plném rozsahu přivlastnil stát. Rybářské spolky bez možnosti lovu ryb se "rády a dobrovolně" přetransformovaly do podoby MO, což prakticky trvá do dnes.
NJarda Š. - Profil | Út 7.8.2012 9:40:42
NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 22:14:47
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 21:58:18
MO může :
1) vykonávat přání uživatele a zvesela projídat peníze rybářů a územních revírů.
2) mít bohužel i svůj revír a ještě vykonávat pro ÚS nějaké činnosti, tedy pouštět mu žilou.
3) mít své revíry, být SHMO a na ÚS hodit bobek. Lovit si jen na svém.
4) ještě být MO v práglu a dělat svazonic, být cestovkou a nebo vedlejšákem prodejců tackles.
To jsou veškeré bonusy, co může členi poskytnout MO.
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:55:01
Na to stačí svazová voda, aby kdo chtěl kam chtěl a ta je dotovaná ze svazových peněz, ale tento rádoby RMV by byl jen pro členy MO. za extra příplatek a za extra podmínek a byl by to majetek MO.
Tak proč by tam měl co pohledávat někdo z horní dolní jen se svazovou povolenkou.A nebo budiž na hostovačku.
Edit: V územním rybolovu neznám cizí členy.
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:40:38
NJarda Š. - Profil | Po 6.8.2012 16:32:54
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:32:04
Edit : ty znáš v územním rybolovu nějaké cizí členy?
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:28:03
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:26:35
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:22:34
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 16:16:33
Idealisté nezaměstnají nikoho, nemají na to koule (mandát) a na MRKu ho nezískají.....
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:15:37
Raději bych připlácel na násadu do podobného zřízení než svazu.
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:12:15
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:07:24
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:04:29
NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 16:02:44
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:00:37
Nastává obret, kdy neregistrace pobočného spolku (MO) povede k jeho zániku, naproti dnešku, kdy 2/3 MO mohou zrušit ÚS. Možná si to někdo nechce připouštět a byl by rád, aby se v tom moc nerýpalo.....
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:59:45
Stahuješ kalhoty a brod je ještě daleko.
Členům je šumafuk zda budou v hlavním, či pobočném spolku Chtějí jen "koupit" pokud možno bez čekání a kulturně povolení k lovu ryb. Zajímá je pouze kdy, kde a kolik kaprů se nasadí a jak budou velcí. Možná ještě proč je zakázáno lovit v noci a proč si při VRP nemohou zabrat kus břehu na výstavbu wigwamů které nazývají bivaky. Chtějí, aby to Svaz, MO, Spolek, Výdejce zajistil, nic víc.
Tedy bych byl přesný, výše uvedené požaduje cca 90% členů.
Pak existuje skupina idealistů, kteří přesně ví, jak by to mělo fungovat, ale jen teoreticky a jsou ochotni na MRKu vést nekonečné diskuze....
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:53:56
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:51:04
A asi by to byl nějaký RMV revír ne svazový.
NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 15:49:52
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:44:35
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:37:47
Nmalamut - Profil | Po 6.8.2012 15:37:15
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:29:28
Svaz se řídí určitým zarybňovacím plánem a podle toho proplácí násadu.Vysadil by přesně tolik, kolik je dáno ZP a ani o čudlu navíc.jenže to by byly v rybníce jen ryby o základní míře jako je třeba kapr 35cm a jaký se nasazuje.Jenže cena násady je mnohonásobně vyšší než co svaz proplácí, takže vlastně pokud chceme mít v rybníce starší a větší ryby, tak je musíme dotovat za své.
Takže ne že by bylo víc ryb- to ani náhodou, ale tou vlastní produkcí si dotujeme slušnější ryby než co proplatí svaz.
Druhou otázkou je , proč si tyto nasazené ryby nemůžeme hájit byť třeba měsíc po nasazení.
NLosPafkos - Profil | Po 6.8.2012 15:29:28
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:28:02
Určitě máš Stanovy MRS, pokud ne tak jsou na webu MRS. Celá struktura je tam popsána.
Nejsem právník a jak to bude vypadat po nabytí účinnosti nových předpisů fakt nevím.
Můj osobní názor se kloní k výměně razítek.....
NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 15:21:19
IČO MRS najdu, nenajdu MO jako samostatný občanský sdružení a to proto, že si myslím, že MO je organizační jednotkou MRS, byť se subjktivitou(kterou jsem myslel, že nemá).
Celá debata tu vznikla, jestli to chápu, z představy toho, že MO jako základní organizační jednotka(občanský sdružení, nově spolek ) se spolčí mimo svaz do dalšího "svazu". A já jsem trochu překvapenej do jaké míry je podle některých tady MO samostatný, když je podorganizací Svazu, o.s.(byť se samosatným ičem jako samost. hosp. jednotkou místní organizace) Z rychlo prolítnutí databází vidím, že MO MRS nejsou podle zákona o sdružování samosatnými občanskými sdruženími.
A proto by k oddělení musela vzniknout nová paralelní struktura anebo by svaz oddělení té stávající musel schválit, ale věcně by to vypadalo jako převod práv a povinností na nové OS(nebylo by možné zůstat stejnou MO jen přelézt z MRS do nového něčeho). Když to přeženu může MRS o.s. MO zrušit? Si myslím, že ano.
Co se týče článku - ten pojednává o změně, která dotýká občanských sdružení podle zákona o sdružování osob.
Takže v případě MRS bude nově reg. spolek a MO bude nově Pobočný spolek, je to tak?
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:17:02
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:17:02
Už toho Pavle nech, blbneš lidem hlavy, vymění se razítka, navštívenky, úřední papíry, udělá nová registrace a vsjo charašo......
NIC JINÉHO SE NESTANE!!!!
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:13:56
Já jsem ještě ze staré školy a dokonce pamatuji kočovné cikány.
Romové jsou asi ti, kteří "vybydlí barák" a pak chtěj jinej, viz Ostrava......
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:11:28
NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 15:10:32
Nnofish - Profil | Po 6.8.2012 15:08:58
Jenže je zažitý jakýsi "systém" a ten tedy "funguje" dál (chov ryb, brigády=peníze atd atd)
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:08:37
Stát ještě není úplně švorc, ještě vyplácí cikánům sociální dávky......
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:08:02
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:05:52
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:04:57
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:03:44
K tomu ročně je sice jen pakatel 100,-kč na nákup majetku.
Kolik ryb nasazujeme do sportovního revíru je dáno ZP.
NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 15:02:44
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:00:56
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 14:52:46
NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 14:47:06
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:45:36
Takže defakto, když o toto přijdeme, tak jsme plajte.
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 14:41:10
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:40:36
NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 14:38:51
http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/stanovy_XIII_snem.pdf
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 14:35:56
Jestli ve státní správě funguje vše podobně jako registr vozidel, tak se nediv, že nejsi schopen najít ve vyhledávací aplikaci IČO MO MRS.
Ačkoliv dle tvrzení pana ministra dopravy a tvůrce nového programu jim "aplikace" funguje skvěle...
NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 14:31:29
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:29:58
Nemohu s ním nakládat podle svého, ale pokud někdo vytuneluje majetek MO- okrade i mne i ostatní.
Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 14:27:30
Všechny MO MRS mají právní subjektivitu a každá má své IČO.
Nejen MO Zaječí.........
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 14:24:41
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:17:38
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 13:58:48
Proč tě zajímá majetek ČRS? jaký k němu máš vztah? Já žádný, respektive stejný, jako ke stromům v lese, kam chodím na houby, silnici po které jezdím, nebo špitálu kam mě odvezli se slepákem. To k majetku. Pro rybařinu je nepodstatný. Podstatné jsou každoroční peníze od rybářů a ty se rozdělují tak, jak se mně vůbec nelíbí. O tomto bychom se mohli bavit, ale ani tady není s kým. Cena povolenky není odvislá od majetku MO, ÚS. Je odvislá od počtů členů, rozlohy revírů a ceny násad. Stejně jako cena brambor, vepřového není odvislá od toho, jaký podíl mám v zemědělském družstvu.
Byly tu diskuse o brigádách, členských a byly to velmi smutné diskuse. Nechce se mi věřit, že obhájci brigád a členských v současné podobě byli samí čilimníci.... Většina bylo hňupů a záhumenkářů.
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











