Místo sdružení budou spolky, stát více dohlédne na jejich fungování

106 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 14:27:59

Turňa >> Tomuto už nehovím ani za mák, ale podle toho jak se chováme k černoprdelníkům, tak ti musím dát za pravdu. "Tatíček" se v hrobu asi obrací.....
No a proto si myslím, že jen výměnou razítek se to neobejde.... je to voda na spolek hlavní.....

    NTurňa - Profil | Út 7.8.2012 14:16:47

    Mrknato >> Protože ten pitomec, co psal "nový" OZ nebral v potaz právní úpravu po roce 1918 a zůstal v Rakousko-Uhersku a vláda mu na to šla.

      NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 14:12:55

      pfly >> Ono jde asi o to, že problémy které vnímáme okolo svazorybaření, by se nechaly rozdělit do tří částí.
      I. Struktura spolků, svazu, což řeší stanovy a jednací řád.
      II. Interní předpisy, metodické pokyny, statuty, které řeší toky peněz a detailní chod ve svazu.
      III. VRP, který je od předchozích dvou oddělen právě podmínkami zákona, vyhlášky, které ale výše
      uvedené dvě části demontují.

      Na I. a III. část by měl dohlížet stát, ale nedohlíží, i když na to má aparát. Tato bleskovka se týká pouze I. části. Myslím, že složky státu vůbec neřešili, organizaci, subordinaci spolků a svazů. Proto mě zaráží, jak precizně v §3045 stanovují subordinaci a to přesně opačně, než ji doteď řeší stanovy ČRS.

        N(o)_(o) - Profil | Út 7.8.2012 13:38:42

        Turňa >> ok, už jsem na to kouknul.
        Co se skrývá pod "neoprávněným chytáním ryb" mě napadlo "pytláctví", ale za to pokuta 8t a zákaz činnosti do jednoho roku by zrovna nebylo košér:-)))

          NTurňa - Profil | Út 7.8.2012 13:22:50

          (o)_(o) >> Nenahrazuje, mění a doplňuje, jinak to je doplnění, které se týká projednávání přestupků - přestupky (ty spáchá fyzická osoba) a správní delikty (ty jsou pro právnické osoby) na úseku výkonu rybářského práva od 1. září 2012 projednává obecní úřad obce s rozšířenou působností, dodává se další skutková podstata přestupku - "neoprávněně chytá ryby" /tedy opět paskvil, protože se ryby nechytají, ale "loví"/ a za něj pokuta do 8 tis. Kč a zákaz činnosti do jednoho roku a naposledy, že pokuty jdou do příjmu té obce a ne kraje jako doposud.

            N(o)_(o) - Profil | Út 7.8.2012 12:14:43

            Mrknato >> Z. 99/2004Sb. nahrazuje nový 237/2012 Sb., tak třeba je to jinak. Ale nevím co je tam nového...

              Npfly - Profil | Út 7.8.2012 11:47:07

              Mrknato >> viz.tvůj předchozí příspěvek.
              Zákonem to dané je - zákon 99/2004Sb.,pochopitelně úsměvné to může být jak pro koho.Dál se v tom pitvat nebudu.
              Ono těch věcí nad kterými by se měl svaz pozastavit je víc a potichu se to toleruje(tok peněz,daně),určitě by si tohle zasloužilo kompletní reorganizaci,ale proč by si pod sebou US a Rada podřezávala větev,že jo.

                NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 10:38:49

                pfly >> Kde z mého předešlého, dnešního příspěvku vyvozuješ něco o hospodaření? Hovořil jsem o držení dekretů a VRP. Psem vrtí někdo úplně jiný, já k tomu nemám možnosti, ani důvod.

                Jinak zákon 99/2004 vykládá a mění MZe společně s ČRS a nikdo nevznáší námitky. Tvé tvrzení, že reálné hospodaření na revírech je dáno zákonem je velmi úsměvné.

                Edit : faktem ale zůstává, že i přes některé vylepšení stanov a svazopředpisů, nejsou kompatibilní se zákonem 99/2004Sb. Ještě větší podiv vzbuzuje, že tuto nekompatibilnost řešil z části zákon a vyhláška svými novelami...

                  Npfly - Profil | Út 7.8.2012 10:25:22

                  Mrknato >> eee...hospodaření (na revíru) je dané zákonem,ne US.A můžu tě uklidnit.CS a CR povolenkářů příkladně na ,,našem,, revíru loví cca 1/5,zbytek jsou domácí rybáři.Na některých revírech může být poměr jiný,nicméně tady vrtíš psem nebo máš něco konkrétního?

                    NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 10:13:14

                    Jarda Š. >> Ano, tak to bylo. Ale od r. 1948 (1952) do r. 1975 se sjednocení rybolovu týkalo jen organizování členů (NF) a až po roce 1975 byly dekrety "převedeny" z MO na ÚS. Někdy okolo r.2000 se dekrety vracely, nebo se mohly vrátit, ale využil toho pouze váš Stč. ÚS. Demokratickou většinou a svazoprincipy, MO v ostatních ÚS dekrety ponechaly na ÚS. Pak do rybolovu vstoupil zákon 99/2004Sb, který už nepreferuje pouze ČRS a dekrety lze uživatelům odebrat. Ta možnost tu je. Navíc má být po 10 letech střídačka, i když tu jsou jaká si přechodná ustanovení.
                    Podle mě byla kontinuita jakého si nároku spolků a poříčních jednot narušena několikrát. Ve stejné logice by o navrácení VRP mohlo žádat např. i Rakousko, jako nástupce Habsburků, nebo šlechtické rody.

                    VRP má dnes stát, žádné spolky, svazy, a co s ním udělá, je na něm, resp. na nás. U vědomí předešlých rošťáren se lze domnívat, že půjde zas o nějakou kulišárnu..... Vy máte dekrety na MO a stejně o hospodaření rozhoduje virtuální ÚS a ve finále jste na tom s územními revíry stejně, jako v jiných svazech, a necháte si své revíry rajtovat CS a CR povolenkáři.

                      Nkakr - Profil | Út 7.8.2012 9:59:27

                      Jarda Š. >>
                      Velmi správně, jen doplním, zákon který to umožnil měl číslo 62/1952 Sb.

                      Zákon spolky nezrušil, stačilo úplně zrušit rybářské právo (zaniklo bez náhrady) a RP si v plném rozsahu přivlastnil stát. Rybářské spolky bez možnosti lovu ryb se "rády a dobrovolně" přetransformovaly do podoby MO, což prakticky trvá do dnes.

                        NJarda Š. - Profil | Út 7.8.2012 9:40:42

                        Mrknato >> Z mého pohledu (s přihlédnutím k historii) je to naopak. ÚS sebral revíry místním organizacím. Většina MO ČRS vznikla transformací původních rybářských spolků, které si před r. 1948 vykoupily nebo pronajaly rybářské právo v revírech. Když se komunisté chopili moci, tak rozhodli, že všechny stávající spolky musí být buď sjednoceny pod celostátní vedení (ovládané KSČ) nebo být zrušeny. Rybářské právo bylo zákonem znárodněno a bezplatně propůjčováno ČRS.

                          NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 22:14:47

                          Jarda Š. >> jj, federace spolků by určitě šla. jen nevímj jestli by to bylo ku prospechu

                            NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 21:58:18

                            Anýzový dědek >> Protože v našich podmínkách ti MO žádný bonus dát nemůže, jelikož MO není uživatel územních revírů. Je to asi stejné, jako bych ti ten bonus dal já a povolil ti 3 kapř za den a ještě k tomu lov 24hod. MO může dávat bonusy, nebo co chce, pouze na svých revírech, stejně jako já, kdybych nějaký měl.... Asi nevíš co píšeš, protože když jsem se tě ptal, kolik u vás stojí místní povolenka, kolik máte brigád, psal jsi, že máte jen svazovou a teď zas laškuješ s RMV. RMV zákon 99/2004 zakazuje. MO RMV (část svazorevíru jako dříve, před r. 2004) mít nemůže. Loupežnické MO mají své revíry, které vyčadili ÚS, nebo si je pronajali od jiných subjektů.

                            MO může :
                            1) vykonávat přání uživatele a zvesela projídat peníze rybářů a územních revírů.
                            2) mít bohužel i svůj revír a ještě vykonávat pro ÚS nějaké činnosti, tedy pouštět mu žilou.
                            3) mít své revíry, být SHMO a na ÚS hodit bobek. Lovit si jen na svém.
                            4) ještě být MO v práglu a dělat svazonic, být cestovkou a nebo vedlejšákem prodejců tackles.

                            To jsou veškeré bonusy, co může členi poskytnout MO.

                              NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:55:01

                              Mrknato >> Proč by měl být pro všechny svazolovce stejný, když by to byl bonus MO?
                              Na to stačí svazová voda, aby kdo chtěl kam chtěl a ta je dotovaná ze svazových peněz, ale tento rádoby RMV by byl jen pro členy MO. za extra příplatek a za extra podmínek a byl by to majetek MO.
                              Tak proč by tam měl co pohledávat někdo z horní dolní jen se svazovou povolenkou.A nebo budiž na hostovačku.
                              Edit: V územním rybolovu neznám cizí členy.

                                NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:40:38

                                Jarda Š. >> Jak to popisoval Turňa tak na rybařinu se bude vztahovat spíš §3045 nového OZ, který nahrazuje zákon 83/1990 Sb. , podle kterého ČRS funguje. §3045 je dosti jasný. Tedy kdo je spolek, spolek hlavní a kdo pobočný.......

                                  NJarda Š. - Profil | Po 6.8.2012 16:32:54

                                  Mrknato >> Druhé možné řešení je, že se spolky stanou MO a tyto budou členy svazu (svazem se má nazývat spolek spolků).

                                    NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:32:04

                                    Anýzový dědek >> Ne ne, ten bonus by měl být pro každého stejný, a hlavně by to měl být bonus pro revíry. Tedy od každého rybáře v územním rybolovu 2000,- na násady do územních revírů, žádné soukromničení, separévýhody, a třeba i extra poplatek, třeba za to bivakování, lov samosekem, nebo lov na 3 mouchy........ a zase by to byl bonus pro revíry....

                                    Edit : ty znáš v územním rybolovu nějaké cizí členy?

                                      NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:28:03

                                      Mrknato >> Já to myslel jen jako bonus pro vlastní členy a třeba i za extra poplatek.

                                        NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:26:35

                                        kakr >> Ty koule, (mandát) by mohl poskytnout právě nový OZ. Nezápis pobočného spolku vyřeší likvidaci zbytných, "tuleních", MO a bez nějakého brutálního hlasování na konferencích, sněmu, ale pouhou nečinností spolku hlavního. Tedy šance na "koule" tu je.

                                          NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:22:34

                                          Anýzový dědek >> Souhlasím, klidně i deset rybníků, ale členi takové MO by neměli mít možnost si koupit územní a vyšší povolenky, jako členové SHMO. Tedy tyto MO by neměly mít cokoliv společného s územním rybolovem, včetně brigád, členských, hospodářů, RS, nákupu násad ve velkém, koupě jiných než svých povolenek. Kdo má svoji vodu, pak nevím, co pohledává ve svazu a posílá ještě z členských Radě a ÚS.......

                                            Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 16:16:33

                                            Mrknato >>
                                            Idealisté nezaměstnají nikoho, nemají na to koule (mandát) a na MRKu ho nezískají.....

                                              NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:15:37

                                              Mrknato >> Můj názor je (nemusíš s ním souhlasit), že každá MO by měla mít alespoň jeden rybník pouze pro svoje členy. A ne že budem dotovat svazu násadu a a kdejakej přišelec jí bude svobodně z titulu držitele povolenky rabovat.Myslím si, že pak by si na těchto rybnících za určitých pravidel mohli zachytat ke spokojenosti většina členů MO.
                                              Raději bych připlácel na násadu do podobného zřízení než svazu.

                                                NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:12:15

                                                kakr >> Ty idealisti by zaměstnali profíky. Stát a členi by je kontrolovali. Když by bylo na pstruhy, lipany, okouny, štiky v dostatečných počtech na vodách k tomu určených, proč by pak jiní nemohli lovit z wigvamu? To je schůdnější, než ty svazoprachy utopit ve svazoideálech za "levnou rybu a svazopráci".

                                                  NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:07:24

                                                  FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 16:02:44 >> Aha- no nejsem právník, tak tyhle kličky neznám....))

                                                    NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:04:29

                                                    Anýzový dědek >> Smutné by bylo, kdyby jste onen revír vyčudili z územního rybolovu. Tak to vidím já. Územní rybolov by měl zabezpečit rovnoměrné zarybnění na ploše celého ÚS a zaryb. plán stanovuje pouze minimální zarybnění..... Když vyčudíte prachy na čuda v MO, nezbývá na větší a dražší ryby, ale to mnozí nepochopí a snaží se urvat do "své" louže co jde i nejde.....

                                                      NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 16:02:44

                                                      Anýzový dědek >> ale ty nejsou soukromé z titulu vlastnictví, obchází se to tím že je rybník vodní plochou, takže - subjekt pr. vztahů, lze ho vlastnit, ale vodu jako takovou nevlastníš. Viz úhyn ryb. nedostaneš náhradu škody na majetku, ale náhradu ušlého zisku, jako držitel práva ryby lovit.. Prostě v systému je to takhle. viz §3 vodního zákona.

                                                        NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 16:00:37

                                                        FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 15:49:52 >> Pokud jsme doposud byli sdružení dle zákona 83/1991Sb, pak se touto změnou stanou spolkem Rada a ÚS a pobočnými spolky MO. Tak to chápu já. Navíc pokud hlavní spolek nepodá do tří let návrh na zápis pobočného spolku (MO) tak právní osobnost spolku zaniká. (Pak je otázkou, co bude s právními vztahy k nemovitostem, jako třeba pýcha Anýzového).
                                                        Nastává obret, kdy neregistrace pobočného spolku (MO) povede k jeho zániku, naproti dnešku, kdy 2/3 MO mohou zrušit ÚS. Možná si to někdo nechce připouštět a byl by rád, aby se v tom moc nerýpalo.....

                                                          Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:59:45

                                                          Mrknato >>
                                                          Stahuješ kalhoty a brod je ještě daleko.

                                                          Členům je šumafuk zda budou v hlavním, či pobočném spolku Chtějí jen "koupit" pokud možno bez čekání a kulturně povolení k lovu ryb. Zajímá je pouze kdy, kde a kolik kaprů se nasadí a jak budou velcí. Možná ještě proč je zakázáno lovit v noci a proč si při VRP nemohou zabrat kus břehu na výstavbu wigwamů které nazývají bivaky. Chtějí, aby to Svaz, MO, Spolek, Výdejce zajistil, nic víc.
                                                          Tedy bych byl přesný, výše uvedené požaduje cca 90% členů.
                                                          Pak existuje skupina idealistů, kteří přesně ví, jak by to mělo fungovat, ale jen teoreticky a jsou ochotni na MRKu vést nekonečné diskuze....

                                                            NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:53:56

                                                            FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 15:49:52 >> Tak potom soukromé rybníky dle tohoto res nulius asi neexistují....))

                                                              NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:51:04

                                                              Mrknato >> Bohužel toto se i děje. A v tom je to smutné- protože na to, abychom mohli vydávat vlastní povolenky bychom podle zákona museli býti vlastníky dané vody.
                                                              A asi by to byl nějaký RMV revír ne svazový.

                                                                NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 15:49:52

                                                                Anýzový dědek >> majitelem povrchové vody není nikdo, res nulius - viz google

                                                                  NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:44:35

                                                                  Anýzový dědek >> Když si budete dávat do územního revíru, kde vykonáváte některý činnosti pro ÚS velký kapř, budete je dotovat, tak vám je vyberou přespolní a třeba i já...... kterej dotuje akorát čilimníky, závodníky a Radu. Navíc ty ryby "co si vysadíte" nejsou vaše, ale ničí, nebo max. uživatele.....

                                                                    NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:37:47

                                                                    kakr >> Podle mě se hlavně budou muset dát stanovy do latě. To razítko nespraví. Dát do latě co je to člen, pobočný spolek. Je MO spolek, nebo pobočný spolek? to hlavičkový papír také nevyřeší......

                                                                      Nmalamut - Profil | Po 6.8.2012 15:37:15

                                                                      Na zprávě je pozitivní to, že stát více dohlédne na jejich fungování. Podle mě to skýtá záruky, že králíkáři budou mít více a větších králíků, zahrádkáři větší a barevnější pivoňky, kynologové více štěňátek a rybáři uloví více a větších ryb, to snad nemůže nikomu vadit, když se stát hezky postará a dohlédne na ovčana. Jen netuším, jak to bude fungovat v téhle žumpě pod vládou židobolševických gaunerů.

                                                                        NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:29:28

                                                                        Mrknato >> No to je dost sporné, protože majitelem vody je město, potažmo stát.
                                                                        Svaz se řídí určitým zarybňovacím plánem a podle toho proplácí násadu.Vysadil by přesně tolik, kolik je dáno ZP a ani o čudlu navíc.jenže to by byly v rybníce jen ryby o základní míře jako je třeba kapr 35cm a jaký se nasazuje.Jenže cena násady je mnohonásobně vyšší než co svaz proplácí, takže vlastně pokud chceme mít v rybníce starší a větší ryby, tak je musíme dotovat za své.
                                                                        Takže ne že by bylo víc ryb- to ani náhodou, ale tou vlastní produkcí si dotujeme slušnější ryby než co proplatí svaz.
                                                                        Druhou otázkou je , proč si tyto nasazené ryby nemůžeme hájit byť třeba měsíc po nasazení.

                                                                          NLosPafkos - Profil | Po 6.8.2012 15:29:28

                                                                          mě přijde úsměvné až k pláči,že stát jakožto nejhorší hospodář v zemi chce na někoho dohlížet.To je vše co k tomu mám.

                                                                            Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:28:02

                                                                            FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 15:21:19 >>
                                                                            Určitě máš Stanovy MRS, pokud ne tak jsou na webu MRS. Celá struktura je tam popsána.

                                                                            Nejsem právník a jak to bude vypadat po nabytí účinnosti nových předpisů fakt nevím.
                                                                            Můj osobní názor se kloní k výměně razítek.....

                                                                              NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 15:21:19

                                                                              kakr >>
                                                                              IČO MRS najdu, nenajdu MO jako samostatný občanský sdružení a to proto, že si myslím, že MO je organizační jednotkou MRS, byť se subjktivitou(kterou jsem myslel, že nemá).

                                                                              Celá debata tu vznikla, jestli to chápu, z představy toho, že MO jako základní organizační jednotka(občanský sdružení, nově spolek ) se spolčí mimo svaz do dalšího "svazu". A já jsem trochu překvapenej do jaké míry je podle některých tady MO samostatný, když je podorganizací Svazu, o.s.(byť se samosatným ičem jako samost. hosp. jednotkou místní organizace) Z rychlo prolítnutí databází vidím, že MO MRS nejsou podle zákona o sdružování samosatnými občanskými sdruženími.

                                                                              A proto by k oddělení musela vzniknout nová paralelní struktura anebo by svaz oddělení té stávající musel schválit, ale věcně by to vypadalo jako převod práv a povinností na nové OS(nebylo by možné zůstat stejnou MO jen přelézt z MRS do nového něčeho). Když to přeženu může MRS o.s. MO zrušit? Si myslím, že ano.

                                                                              Co se týče článku - ten pojednává o změně, která dotýká občanských sdružení podle zákona o sdružování osob.
                                                                              Takže v případě MRS bude nově reg. spolek a MO bude nově Pobočný spolek, je to tak?

                                                                                NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:17:02

                                                                                nofish >> To není protisvazáctví, ale nemohu pochopit, proč nedělat VRP efektivněji, víc nasazovat, víc původních druhů, naplňovat zákon, než hrát pohádku o levné rybě a svazopráci, kterou si kazit nedáme. Klid na práci chtěj čilimníci, stejně jako chtěli Jakšovi pohrobci v roce 89.

                                                                                  Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:17:02

                                                                                  Mrknato >>
                                                                                  Už toho Pavle nech, blbneš lidem hlavy, vymění se razítka, navštívenky, úřední papíry, udělá nová registrace a vsjo charašo......

                                                                                  NIC JINÉHO SE NESTANE!!!!

                                                                                    Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:13:56

                                                                                    Turňa >>
                                                                                    Já jsem ještě ze staré školy a dokonce pamatuji kočovné cikány.
                                                                                    Romové jsou asi ti, kteří "vybydlí barák" a pak chtěj jinej, viz Ostrava......

                                                                                      NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:11:28

                                                                                      Anýzový dědek >> Teď jsi mě dostal....... Nechce se mi věřit, že to, co jsi tu předtím napsal, jsi myslel vážně. Mohu tě ubezpečit, že do revíru u Vás, není Váš, by svaz, ÚS, vysadil přesně to, co vysadí i když si v MO na brigádách ušoupete podrážky. Naopak, pokud by jste se nekačkovali v chovném rybníku, stejně jako rybáři v celém ČRS, tak za ty peníze co se projebou by bylo 2x tolik ryb, ryb navíc.

                                                                                        NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 15:10:32

                                                                                        kakr >> Karle jakejm cigánům? Ti poctiví a uctiví už vymřeli, ti nejsou, zbyli jen ROMOVÉ!

                                                                                          Nnofish - Profil | Po 6.8.2012 15:08:58

                                                                                          Mrknato >> Už to neřeš člověče. Jednou tě z toho protisvazáctví klepne. MO jsou dobré tak k výdeji povolenek, nákupu ryb po okrese a kvůli tomu aby si členové MO kteří vykonávají ryb.stráž, ohlídali revíry okolo baráku. Ty alespoň MO nějak "koriguje" (nezájem co tvrdí zákon - praxe je jiná) Jinak jsou celkem zbytečné. Defakto zbytečně utracené prachy. Stačil by kanclík s výdejem povolenek a jeden, člověk (netrvám na "jeden") co bude lítat po revírech 8 hodin denně - pěníze by na to byly.
                                                                                          Jenže je zažitý jakýsi "systém" a ten tedy "funguje" dál (chov ryb, brigády=peníze atd atd)

                                                                                            Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 15:08:37

                                                                                            Turňa >>
                                                                                            Stát ještě není úplně švorc, ještě vyplácí cikánům sociální dávky......

                                                                                              NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:08:02

                                                                                              Mrknato >> On ty daně stát má tak jako tak, protože i z majetku MO se platí daně.

                                                                                                NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:05:52

                                                                                                Turňa >> Stát přeci nevykonává VRP? Naopak, tento krok by podpořil chov ryb těmi, co to umí a ne těmi, kteří ryby chovají, aby se dostali k penězům členů. Od profi rybářů by stát měl daně a lidi práci a peníze, ne jen dobrý pocit jako děděk....

                                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:04:57

                                                                                                  Turňa >> To vím, že jsme plajte všichni, protože kde nic není ani smrt nebere...))

                                                                                                    NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 15:03:44

                                                                                                    Mrknato >> Povolenku máme krajovou i s brigádama za 2000,-
                                                                                                    K tomu ročně je sice jen pakatel 100,-kč na nákup majetku.
                                                                                                    Kolik ryb nasazujeme do sportovního revíru je dáno ZP.

                                                                                                      NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 15:02:44

                                                                                                      Mrknato >> To sice máš malou pravdu, pokud jde o rybí spolek, pokud jde o stát, tak mám pravdu já.

                                                                                                        NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 15:00:56

                                                                                                        Turňa >> Pokud by každý, kdo chce lovit na "státních vodách" - územních revírech dal celou částku, co dnes dává všem složkám, jen uživateli a ten s nějakými 10-14 profíky zajišťoval zarybnění nákupy, tak plajte nebudeme. Plajte by byli čilimníci a MO se svými soukromáky.

                                                                                                          NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 14:52:46

                                                                                                          Anýzový dědek >> Kolik máte u Vás brigád, kolik platíte známku i tu navíc, kolik stojí vaše místní povolenka a kolik ryb do vašeho rybníku (sportovního) vysazujete?

                                                                                                            NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 14:47:06

                                                                                                            Anýzový dědek >> Ale plajte jsme přece všichni už teď - celosvaz necelosvaz, tos ještě nepoznal?

                                                                                                              NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:45:36

                                                                                                              Mrknato >> Počkej, ty rybníky v majetku MO jsou většinou chovné, takže se to trochu odrazí i v ceně za vlastní nákup násady do sportovních rybníků byť jen v pronájmu MO, když si produkujeme vlastní násadu. Další peníze získáváme prodejem násady.
                                                                                                              Takže defakto, když o toto přijdeme, tak jsme plajte.

                                                                                                                NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 14:41:10

                                                                                                                Anýzový dědek >> To ale mluvíš o rybníku, který je určen pro byznys výboru MO, nebo rybolovu pouze členů MO. Takový rybník si může ale koupit, nebo postavit každý občan, nebo s.r.óčko, kde pak bude rybník, nebo jeho část patřit občanovi, nebo několika občanům. Ti občané ho mohou prodat, dědit, pronajmout ho, chytat ne něm..... To ty nemůžeš. Vložil jsi peníze do špatného byznysu. Myslím, že si nalháváš, že máš v MO 1/200. Ve své MO má každý velké zero. No a být členem MO, i když nemá své revíry je podmínka pro nákup územní povolenky, tedy žádný dobrý pocit. Ty peníze bych dal raději uživateli na zarybnění, takže já z toho mám špatný pocit.

                                                                                                                  NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:40:36

                                                                                                                  Mrknato >> Edit: Traktor se nahradit dá, ale pokud se rozprodají rybníky z majetku MO soukromníkům, tak ty už se nahradit nedají, protože není kde brát ani rybníky a ani peníze na nový nákup.

                                                                                                                    NTurňa - Profil | Po 6.8.2012 14:38:51

                                                                                                                    FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 14:31:29 >> Ani nenajdeš, jukni sem a uvidíš proč - víš co je to vnitřní organizační jednotka?
                                                                                                                    http://www.rybsvaz.cz/download/legislativa/stanovy_​XIII_snem.pdf

                                                                                                                      Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 14:35:56

                                                                                                                      FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 14:31:29 >>
                                                                                                                      Jestli ve státní správě funguje vše podobně jako registr vozidel, tak se nediv, že nejsi schopen najít ve vyhledávací aplikaci IČO MO MRS.
                                                                                                                      Ačkoliv dle tvrzení pana ministra dopravy a tvůrce nového programu jim "aplikace" funguje skvěle...

                                                                                                                        NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 14:31:29

                                                                                                                        kakr >>Chápu, našel jsem si to už taky. Ale mate mě, že nejsou registrované u MV, resp. vyhledávací aplikace MV je nenachází v databázi OS..

                                                                                                                          NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:29:58

                                                                                                                          Mrknato >> Napíšu to asi takto- Pokud MO koupí za ty extraznámky, třeba rybník nebo traktor, Tak mi teoreticky připadá plácnu- jedna 200tina toho majetku.
                                                                                                                          Nemohu s ním nakládat podle svého, ale pokud někdo vytuneluje majetek MO- okrade i mne i ostatní.

                                                                                                                            Nkakr - Profil | Po 6.8.2012 14:27:30

                                                                                                                            FilipC >> FilipCierny - 6.8.2012 10:25:13 >>
                                                                                                                            Všechny MO MRS mají právní subjektivitu a každá má své IČO.
                                                                                                                            Nejen MO Zaječí.........

                                                                                                                              NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 14:24:41

                                                                                                                              Anýzový dědek >> A jaký podíl ti připadá z majetku MO? Můžeš s ním nakládat, prodat ho, odkázat ho? Nebo to je jen dobrý pocit? Pokud pocit, tak furt nevím, proč máš problém s penězi, které se dle tebe někam poděly? Popiš mně prosím, pokud mluvíme oba o lovu na územních revírech, jak se do tohoto lovu promítne majetek MO a k čemu ti je?

                                                                                                                                NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 14:17:38

                                                                                                                                Mrknato >> Majetek celého ČRS mě zajíma stejně jako tebe. Zajímá mě majetek MO, na který jsem přispěl a stále přispívám ve formě zvláštních známek. A tomuto majetku určitý vztah tedy asi mám.

                                                                                                                                  NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 13:58:48

                                                                                                                                  Anýzový dědek >> Tady zatím nikdo ve svazu netuneluje. Vše se děje dle vůle členi, 2-5% členi, kteří chodí na schůze a okřikují ty, co chtějí něco vysvětlit a změnit. Kdy a kam vysadili se už dozvěděli, tak hajdy dom....
                                                                                                                                  Proč tě zajímá majetek ČRS? jaký k němu máš vztah? Já žádný, respektive stejný, jako ke stromům v lese, kam chodím na houby, silnici po které jezdím, nebo špitálu kam mě odvezli se slepákem. To k majetku. Pro rybařinu je nepodstatný. Podstatné jsou každoroční peníze od rybářů a ty se rozdělují tak, jak se mně vůbec nelíbí. O tomto bychom se mohli bavit, ale ani tady není s kým. Cena povolenky není odvislá od majetku MO, ÚS. Je odvislá od počtů členů, rozlohy revírů a ceny násad. Stejně jako cena brambor, vepřového není odvislá od toho, jaký podíl mám v zemědělském družstvu.
                                                                                                                                  Byly tu diskuse o brigádách, členských a byly to velmi smutné diskuse. Nechce se mi věřit, že obhájci brigád a členských v současné podobě byli samí čilimníci.... Většina bylo hňupů a záhumenkářů.

                                                                                                                                    NDrozďák - Profil | Po 6.8.2012 13:56:42

                                                                                                                                    Sven >> věc názoru, ale ono si stačí pročíst třeba MRK a člověk pozná, že to s ním až taková selanka nebude....
                                                                                                                                    Zbytek souhlas, není moc kam.