Místo sdružení budou spolky, stát více dohlédne na jejich fungování
Kategorie: VšeobecnéFotbalisté, rybáři či myslivci už nebudou působit pod hlavičkou občanských sdružení. Tato právní forma na začátku roku 2014 skončí a sdružení se přemění na spolky. Změnu zavádí nový občanský zákoník, má zvýšit transparentnost těchto subjektů. Jejich činnost se ale nezmění.
http://zpravy.idnes.cz/misto-obcanskych-sdruzeni-budou-spolky-f0q-/domaci.aspx?c=A120803_115135_domaci_jj
Diskuse k bleskovce
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 14:27:59
No a proto si myslím, že jen výměnou razítek se to neobejde.... je to voda na spolek hlavní.....
NTurňa - Profil | Út 7.8.2012 14:16:47
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 14:12:55
I. Struktura spolků, svazu, což řeší stanovy a jednací řád.
II. Interní předpisy, metodické pokyny, statuty, které řeší toky peněz a detailní chod ve svazu.
III. VRP, který je od předchozích dvou oddělen právě podmínkami zákona, vyhlášky, které ale výše
uvedené dvě části demontují.
Na I. a III. část by měl dohlížet stát, ale nedohlíží, i když na to má aparát. Tato bleskovka se týká pouze I. části. Myslím, že složky státu vůbec neřešili, organizaci, subordinaci spolků a svazů. Proto mě zaráží, jak precizně v §3045 stanovují subordinaci a to přesně opačně, než ji doteď řeší stanovy ČRS.
N(o)_(o) - Profil | Út 7.8.2012 13:38:42
Co se skrývá pod "neoprávněným chytáním ryb" mě napadlo "pytláctví", ale za to pokuta 8t a zákaz činnosti do jednoho roku by zrovna nebylo košér:-)))
NTurňa - Profil | Út 7.8.2012 13:22:50
N(o)_(o) - Profil | Út 7.8.2012 12:14:43
Npfly - Profil | Út 7.8.2012 11:47:07
Zákonem to dané je - zákon 99/2004Sb.,pochopitelně úsměvné to může být jak pro koho.Dál se v tom pitvat nebudu.
Ono těch věcí nad kterými by se měl svaz pozastavit je víc a potichu se to toleruje(tok peněz,daně),určitě by si tohle zasloužilo kompletní reorganizaci,ale proč by si pod sebou US a Rada podřezávala větev,že jo.
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 10:38:49
Jinak zákon 99/2004 vykládá a mění MZe společně s ČRS a nikdo nevznáší námitky. Tvé tvrzení, že reálné hospodaření na revírech je dáno zákonem je velmi úsměvné.
Edit : faktem ale zůstává, že i přes některé vylepšení stanov a svazopředpisů, nejsou kompatibilní se zákonem 99/2004Sb. Ještě větší podiv vzbuzuje, že tuto nekompatibilnost řešil z části zákon a vyhláška svými novelami...
Npfly - Profil | Út 7.8.2012 10:25:22
NMrknato - Profil | Út 7.8.2012 10:13:14
Podle mě byla kontinuita jakého si nároku spolků a poříčních jednot narušena několikrát. Ve stejné logice by o navrácení VRP mohlo žádat např. i Rakousko, jako nástupce Habsburků, nebo šlechtické rody.
VRP má dnes stát, žádné spolky, svazy, a co s ním udělá, je na něm, resp. na nás. U vědomí předešlých rošťáren se lze domnívat, že půjde zas o nějakou kulišárnu..... Vy máte dekrety na MO a stejně o hospodaření rozhoduje virtuální ÚS a ve finále jste na tom s územními revíry stejně, jako v jiných svazech, a necháte si své revíry rajtovat CS a CR povolenkáři.
Nkakr - Profil | Út 7.8.2012 9:59:27
Velmi správně, jen doplním, zákon který to umožnil měl číslo 62/1952 Sb.
Zákon spolky nezrušil, stačilo úplně zrušit rybářské právo (zaniklo bez náhrady) a RP si v plném rozsahu přivlastnil stát. Rybářské spolky bez možnosti lovu ryb se "rády a dobrovolně" přetransformovaly do podoby MO, což prakticky trvá do dnes.
NJarda Š. - Profil | Út 7.8.2012 9:40:42
NFilipCierny - Profil | Po 6.8.2012 22:14:47
NMrknato - Profil | Po 6.8.2012 21:58:18
MO může :
1) vykonávat přání uživatele a zvesela projídat peníze rybářů a územních revírů.
2) mít bohužel i svůj revír a ještě vykonávat pro ÚS nějaké činnosti, tedy pouštět mu žilou.
3) mít své revíry, být SHMO a na ÚS hodit bobek. Lovit si jen na svém.
4) ještě být MO v práglu a dělat svazonic, být cestovkou a nebo vedlejšákem prodejců tackles.
To jsou veškeré bonusy, co může členi poskytnout MO.
NAnýzový dědek - Profil | Po 6.8.2012 16:55:01
Na to stačí svazová voda, aby kdo chtěl kam chtěl a ta je dotovaná ze svazových peněz, ale tento rádoby RMV by byl jen pro členy MO. za extra příplatek a za extra podmínek a byl by to majetek MO.
Tak proč by tam měl co pohledávat někdo z horní dolní jen se svazovou povolenkou.A nebo budiž na hostovačku.
Edit: V územním rybolovu neznám cizí členy.
Kde to žije - všechna témata
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











