Nrover - Profil | St 8.2.2012 19:12:31
JKB >> jj, vše je jen o penězích, na to se dnes hraje ... :-(
NP.R.E.D.A.T.O.R - Profil | St 8.2.2012 19:01:57
JKB >> jojo,taky jsem to dneska sledoval,ta voda to byly teda srač...,zelená,hnědá až černá,prostě hnus.S těma následkama,to jen doufám...
NJKB - Profil | St 8.2.2012 18:59:54
P.R.E.D.A.T.O.R - >> Ahoj, teď říkali ve zprávách, že město zaplatí zálohu 3,5milionu koru a čistička by se měla během pár minut znovu rozjet... Tak snad nebudou velké následky.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 18:53:25
fidovéna >> nanejvýš budou potrestáni občané, za to, že dopustí, aby jim vládla banda gaunerů....
Nfidovéna - Profil | St 8.2.2012 18:49:54
Už netečou,ale určitě by měl být někdo potrestán za to co provedl.(bohužel u nás se tak asi nestane)...
Nretrívr - Profil | St 8.2.2012 18:48:49
malamut >> Dík.Je to tak.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 18:47:36
retrívr >> co na to říci, 100% pravda....
Nretrívr - Profil | St 8.2.2012 18:46:28
malamut >> Bohužel, doba k tomu přímo vybízí, zvlášť osob OSVČ, to jsou osoby přímo pronásledované, zcela cíleně. Tak se snad ani není čemu divit.OK.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 18:40:10
retrívr >> věř, je mi vše ganz egal, krom vlastního prospěchu...
Nrománek - Profil | St 8.2.2012 18:38:24
dvorák >> kdyby se vám náhodou zdálo že ryby plavou břichem vzhůru tak to není tím že chcípli ale že vodpočívaj :-))))
Nretrívr - Profil | St 8.2.2012 18:36:15
malamut >> Tomu nevěřím.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 18:30:14
retrívr >> už jsem otupěl....
Nretrívr - Profil | St 8.2.2012 18:26:15
malamut >> Máš stopro pravdu, no ale zamrzí to.Mě teda vždycky, už proto, že velký nic nevodese.ou a malý vždycky.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 18:22:58
rybomil >> stejně, jako celou tuhle žumpu, co si říká stát, netřeba se tu nervovat kvůli troše sraček :-(((
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 18:21:27
dvorák >> kdyby jsi se vykadil, nakrmíš to až do HK :-)))))))))))))
Ndvorák - Profil | St 8.2.2012 12:04:04
rybomil >> Neboj. Zatím se nic takového nekoná.
Nrybomil - Profil | St 8.2.2012 12:02:37
dvorák >> ty hore bruchom to moc neberou :-(
Ndvorák - Profil | St 8.2.2012 11:59:02
malamut >> Tak jsem umyl nádobí,nakrmil kapry a tlouště :-((
Nrybomil - Profil | St 8.2.2012 11:57:23
Jako asi všici přede mnou to vidím jako hnus, neřešení ničeho, boj o prachy, prostě klasika alá tenhle absurdistát.
Btw: znám as 10 malých obcí nebo osad, kde tečou přepady septiků a odpady z praček a myček nádobí přímo do vodotečí, potoků řadu let, obecní úřad to neřeší, v podstatě všem to neva spíš vyhovuje. Ve 3 případech je to do chovného pstruhového potoka.
Ti nahoře jsou spolu spolčený, mnohá města a dnes dokonce i kraje neovládá magistát, zastupitelstvo kraje, ale spolek mafiánů co určuje, jak se co kam protočí, o čem rozhodne a kdo co kam jak kterak půjde.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 11:32:11
Ladineeek >> no je, naštěstí u nás to funguje. A byl by to větší průser, bo v Trutnově mají všichni splachováky a šlo by to do Rozkoše :-)))))
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 11:30:42
Poušťák >> no samozřejmě, tady se privatizací likvidovaly i věci, co byly naprosto funkční. Jen aby se točila škvára, a jak je známo, když se škvára točí, odstředivou silou odletují nekontrolovatelně části malé i velké....... Na tom je už přes dvacet let založená existence Kocourkova.
NPoušťák - Profil | St 8.2.2012 11:27:06
malamut >> napsal jsi to dobře Pavle.Napřed prodaj čističku do soukromejch pracek za pár šušňů a pak nechtěj platit.Zavřít by měli toho debila(i)co to tenkrát prodali.
NLadineeek - Profil | St 8.2.2012 11:22:26
malamut >> No jo, to byl jen takovej slepej výkřik do tmy, určitě jsem to nemyslel vážně tak, jak si to ty pochopil. Samozřejmě je to neomluvitelnej průšvih.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 11:11:04
Ladineeek >> co je na tom za pozitivum? To je, jako by ti někdo kontaminoval nejakou sračkou zahradu a ty nemohl sklidit zeleninu.
Ngrizzly72 - Profil | St 8.2.2012 11:00:06
meteor >> to máš pravdu, ale abych šel v Praze podat trestný oznámení kvuli čističce ve Dvoře K. je trochu od věci :-))
NLadineeek - Profil | St 8.2.2012 10:50:48
Hnus. Prasárna, vůbec nechápu, jak je to v dnešní době možné. A kdepak jsou ti slavní ochránci přírody, to jim nevadí? Jediný a to velmi mizivý pozitivum vidím v tom, že letos moc lidí brát ryby z tohohle úseku asi nebude? :-)
NRams - Profil | St 8.2.2012 10:50:13
pfly >> Já nevím jestli je vypouští, pochopil jsem to technicky tak, že on (čistička) vůbec splašky do čističky nepřijímá - nepouští je dovnitř a tím je nemůže ani vypouštět, protože městské splašky jdou přivaděčem přímo do Labe. Ale opravdu podrobnosti neznám.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 10:47:46
meteor >> a kde by město mělo vzít prachy jinde, než od obyvatel? Vždyť je to šaškárna, tyhle pokuty pro státní organizace a podobné, se jen přeleje trocha peněz z resortu do resortu, to je vše, žádná osobní odpovědnost se tu nenosí. Jak říkám, žumpa, takže trochu hoven do Labe už je celkem malá věc, proti jiným problémům.....
Nmeteor - Profil | St 8.2.2012 10:43:39
malamut >> jj... pokud by město "přehodilo" pokutu na vlastníka čističky, tak ten by ji IMHO zakomponoval do kalkulace a město by ji stejně zaplatilo (tedy spíše obyvatelé :-)). Takže je to prašť jako uhoď.. vlastně není: v případě pokuty pro město by to neměli obyvatelé pocítit na svých peněženkách.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 10:30:24
novaroma01 >> to už záleží na znění smlouvy, kterou spolu mají. Ale jestli se o tom město několik let odmítalo bavit, nedivím se mu. V týhle žumpě se neřeší nic, dokud není velkej průser.
Npfly - Profil | St 8.2.2012 10:27:15
Rams >> správní řízení bude i s majitelem čističky,který vypouští splašky-to jen pro upřesnění.
Nmeteor - Profil | St 8.2.2012 10:24:09
grizzly72 >> trestní oznámení může podat každý a je to ZADARMO. Pokud bych bydlel poblíž (nebo se mě to osobně dotýkalo), tak tu hodinku na PČR určitě překousnu ;-)
Nnovaroma01 - Profil | St 8.2.2012 10:14:25
malamut >> Podle toho,co sem se dočetl,tak město chtělo po majiteli čistíčky zdůvodnit nárůst ceny.Ten to odmítl a trvá si na svém,chce víc ale není ochoten doložit proč.Pokud je to pravda a město by mu vyhovělo,dostalo by so problémů město.Ale co je pravda?Víme jen to,co noviny chtějí abychom věděli.
NRams - Profil | St 8.2.2012 9:04:39
Poslední zpráva z ČR1 RADIOŽURNÁL: Dnes se sejdou obě strany k řešení problému. Přeloženo - Majitel dostane nasypáno prachy a vše půjde dál. Další diskuse je mlácení prázdné slámy. Zůstáva otázka, jaký bude postih za zneřádění řeky, odpověď každý zná... i když správní řízení již vodoprávní úřad zahájil a to s městem, neboť to má povinnost zajisti čištění svého bordelu. A je to.
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 8:56:13
vydra Lucky >> hlavně, pokud budou padat pokuty, mělo by je platit město, to by mělo zajistit čištění svého odpadu. No co, městští policajti zvýší aktivitu a za chvíli to na botičkách a s radarem vyberou zpět.
Nleguan - Profil | St 8.2.2012 8:54:56
A kde jsou bojovníci proti kůrovcům kteří bojují za šumavu-ochránci přírody-to je to nezajímá nebo co.Je jim zima nebo nemají zaplaceno ..Já bydlím pod Prahou cca 6km a máme tady trojskou čističku a neustále taháme různé fáče hadry a další hnus.Jednou o půlnoci jsem volal i do televize protože to už plaval fakt strašný bordel pak na policii- ty že máme zavolat hasiče tak jsme se n....l a šel domů...Také to nikoho nezajíma...A ted nedostanou ani dotace od EU protože mají zkorumpované smlouvy..Je to strašná pakáž...
Nvydra Lucky - Profil | St 8.2.2012 8:48:17
malamut >> malamut - 8.2.2012 8:22:17 >> V zásadě s tebou souhlasím, dnes je všechno otázka peněz, jenže tady se dostáváme k jinému problému - k tomu, jak to došlo až sem. Proč někdo prodal čističku soukromníkovi ? No jo, já vím, ale nebudu tady přece psát kolik kdo dostal, co kde kdo komu slíbil, kdo se postaral, aby to dotace veřejného sektoru skončila v soukromých rukou ...... to bychom si tu mohli psát dlouho a byly by to stejně jen spekulace, důkazů nemaje. Ale skutečnost, že je možné odstavit funkční ČOVku, protože se mi zdá, že mám málo, to mě dost děsí. A podle odkazu, co sem hodi rover, je vlastně všechno v pohodě. Vody dost, škody nejsou, tak proč se tu přít.
NRams - Profil | St 8.2.2012 8:38:57
vydra Lucky >> Já to musel hledat, ale je to T. Chalupa, mystifikátore :-)
Nmalamut - Profil | St 8.2.2012 8:22:17
vydra Lucky >> a proč by ji neodstavili, když zákazník neplatí? Mají snad město sponzorovat? To je ten bordel, který vznikl privatizací všeho možného za každou cenu, ale když už to tak je, bude se město muset dohodnout, nebo má smolíka, nikdo by mě nedonutil mu poskytovat jakékoliv služby zdarma, proč taky? Nebo má město možnost čističku odkoupit, za peníze v Praze dům, je to otázka peněz...
Nvydra Lucky - Profil | St 8.2.2012 8:14:25
Saz >> No jistě, to jméno jsem použil, protože ho má většina lidí spojeného se zelenáči. Dnešní šéf Liška moc v povědomí není. Opravdu se divím, že třeba oni nevyužijí situace ke zviditelnění. Asi je moc zima na skotačení kolem ČOVky. Vláda má sice ministra pro životní prostředí, ale kdo slyšel něco o nějakém Chalupovi ? Škoda se po ránu rozčilovat. Jenže KDO se teda postará, aby to přestalo téci ??? S CarpHouserem samo souhlasím ....
NCarpHouser - Profil | St 8.2.2012 8:05:13
vydra Lucky >> Tam o ryby vůbec nejde, ale mně o ty ryby jde. Všechno nemusí vypadat jako Bílina. Jinak dle info z novin, se to prý stíhá naředit, asi je tam dobrý průtok ...
NSaz - Profil | St 8.2.2012 7:57:37
Vydra--Bursik je v koprivach,a meli by tam byt i ti,co jsou u vlady dnes.
Nvydra Lucky - Profil | St 8.2.2012 7:49:20
Jirka Rybka >> Ale tady jde o to, že čistička je funkční a oni ji klidně odstaví a nebojí se postihu !!! Vláda deklaruje snahu o podporu ekologie, klaní se k Bruselu požadujíce dotace, ale jiak je to všem jedno ... Kde je Bursík s tou svojí zelenou brigádou ? Asi nemá na blbosti čas. Před volbama by bušil v TV do problému každou hodinu, ale teď ? Majitele měli okamžitě zatknout třeba za všeobecné ohrožení a zastřelit na úsvitě pro výstrahu všem hajzlům. Ty zahodíš u vody pytlík od bonbónú /jistě také trochu nadnesené, jako to střílení, ale někde ....) a RS potažmo MP si tě podá, sebere ti povolenku, ale tady - pohoda. Tak co se po nás chce ? Platit, uklízek kolem vody a držet hubu.
NRams - Profil | St 8.2.2012 7:41:01
vydra Lucky >> Co se týče bundestagu, je to nadsázka, ale zkusit se má všechno. Co se týká splašek v Labi, jsem nas...nej, že tady neexistuje autorita, která tuhle prasárnu neumí zarazit, co dělají slavní odborníci ve veřejné zprávě k tomu určení a za to placení z veřejných peněz? Jasný důkaz, že jsou na prd, oni měří! Magoři a ještě to zveřejňují, že jsou k ničemu. Přeci je úplně logické, že když jde sajrajt do Labe tak to hodnoty škodlivin překročí, vždyť i to měření stojí prachy a výsledek? Sračky jedou do Labe dál! Jsem pro bundestag.
NJirka Rybka - Profil | St 8.2.2012 7:37:22
hele tento problém máne i v čelákovicích do labe vytéká čistička již 6 let, po povodní v roce 2006 došlo k havarii, a od té doby čištička funguje pro 10 tis město tak napůl a separát se musí odvažet nicméně je to drahé a provozovatel VAK to sice vedne odveze ale v noci to vypouští 10 minut hodinu co hodinu do kanálu a ten vede do labe, osobně jsem tam volal 3 x policii a inspekci ČIŽP , a stejně se nic nedělo obojí na místě nic nezjistily, možná spíše nechtěly, a sankce Žádné ryby tam mají popálené žábry a ploutve, k uhynu tam zatím nedošlo, protože to voda vždy naředí a nevypustí toho tolik najednou, ale rozvíření siuace kolem čističky mělo za následek jedno převzalo ji město, začala se konečněš opravovat, takže se možná příští rok dočkáme ,
Nvydra Lucky - Profil | St 8.2.2012 7:29:55
Rams >> Nechtěl bych tě ranit, ale myslíš si že v tem bundestagu sedí něco jiného, než v Bruselu, sněmovně, dumě .... Obávám se, že je všude chleba o dvou kůrkách.
Mě na tom děsí hlavně ta skutečnost, že si někdo klidně zastaví čističku, pouští sračky do řeky s odůvodním, že dostává málo peněz na provoz a NIKDO ho nedonutí ji udržovat v provozu .... Pokusil se vůbec někdo ho donutit kromě keců před kamerou ????
NRams - Profil | St 8.2.2012 7:22:02
Miraryb >> Ano majitele zavřít a pány radní spolu s nimi a ještě nakopat do pr..le. Náklady na čištění údajně cca. 3,2 mega/rok, město platí údajně cca. 1,5 mega/rok. Tento stav trvá 3 roky a majitel čističky stále bezúspěšně jedná s radníma. Co uděláš jako majitel čističky? (info. z vysílání ČR1). Bordel jako ve všem, tady snad nebude pořádek do té doby než začneme volit místo do PS ČR tak do bundestagu.
Nvydra Lucky - Profil | St 8.2.2012 7:19:33
Přemas >> CarpHouser - 8.2.2012 6:55:53 >> Tam o ryby vůbec nejde, hlavně peníze aby se začaly sypat. Jak si někdo může vůbec dovolit odstavit čističku, vypouštět sračky do řeky a zdůvodňovat to tím, že mu město málo platí ???? Kam to tu až došlo ? To ho nemůžou donutit aby to nedělal, vinník ekologické pohromy je znám, čistička je funkční tak proč si dovolí ji zastavit ! ? Jestli není cesta, tak je tahle země zralá k záhubě a o právním státě tu nemůže být ani řeči. Za minulých dob to tu někteří nazývali Absurdistánem, co je to teď ???
NCarpHouser - Profil | St 8.2.2012 6:55:53
Je tu někdo odtamtud, aby podal info, co na to ryby?
Nfajanek - Profil | Út 7.2.2012 23:11:46
Že mě v týhle zemi už nic nepřekvapuje. Všude jde jen o peníze...
Nnofish - Profil | Út 7.2.2012 22:20:53
Miraryb >> víš co by to chtělo? Vrazit tam někam špunt......... Až bude čistička plavat v ho*nech tak oni budou jednat daleko rychleji...........
NHlubočepy - Profil | Út 7.2.2012 22:18:10
Miraryb >> Čistička je proti městu mocná zbraň.Dá se, použít i k vydírání-čistě hypoteticky.
NMiraryb - Profil | Út 7.2.2012 22:08:29
xmac >> arnošt - Čističku tam kdysi postavila nějaké fabrika, která skončila buď v privatizaci, nebo úplně, to ale přesně nevím. Někde jsem četl, že tenkrát město s koupi čističky zaspalo a tak jí koupil sokromník. Jinak nevidím dúvod, proč by sokromník nemohl čističku provozovat, pokud ovšem není darebákj ako v tomto případě. Srovnávat veřejnou dopravu s životním prostředím, je jako porovnávat oheň a vodu. Když nevyjedou autobusy, lidé dojedou auty, nebo pěšky, ale v případě odstavení čističky by jedině museli obyvatelé používat pouze WC a nesměli by prát, ani umývat nádobí v myčkách, nebo používat saponáty, Hovna se přirozenou cestou rozloží, chemikálie ale ne.
Nnovaroma01 - Profil | Út 7.2.2012 21:54:56
Tohle má zaděláno na pořádný průšvih.EU uvolnila státu dotace na čističky.Stát ty peníze převedl na zřizovatele,tedy kraje.Zřizovatelé je dále převedli na sokr.osoby nebo akciovky.O zisk se samozdřejmě rozdělili.Po čase ty akciovky řekly,že se zdražily vstupy a musí navýšit vodné a stočné.To se stalo akciovky mají ale stále málo.Pokusí se tedy uplatnit daší náklady.Mezi tím se ale změní osazenstvo radnice a noví zastupitelé odmítnou pokus nenažrané akciovky.Ta tedy přestane čistit.Kruh se uzavírá,dotace z EU jsou pryč a splašky dál končí v řece.A až se to donese do Bruselu,stát bude vracet dotace,akciovka převede za několik desítek mega čističku opět na obec,ta si vezme úvěr,a vše pojede znovu.Lidem se navýší stočné a vlastně se nic nestalo.A životní prostředí,to přece nikoho nezajímá,nedá se zpeněžit.
NHlubočepy - Profil | Út 7.2.2012 21:28:35
xmac >> Plně s tebou souhlasím.Čistička je nezbytně nutná pro chod města,tak by jí také město mělo spravovat.
Narnošt - Profil | Út 7.2.2012 21:25:22
Čističku nemůže mít nikdy soukromá osoba,ale vždy jen stát nebo město jako takové,to je na tomhle případě jasně patrné.Tahle situace prostě musí nastat,je to jen otázka času.Za hlavního viníka bych viděl toho,kdo tu soukromou čističku vůbec povolil...
Npytlak - Profil | Út 7.2.2012 21:15:36
Ať je to jak chce ať za to může jeden ,nebo druhej tak to snad proboha nemůže skončit tak jak to skončilo!!!To je opravdu možné jen u nás!! Hlavně,že čistička je soukromá dobrý tah!!
Nxmac - Profil | Út 7.2.2012 21:04:22
Miraryb >> Základ je v tom, proč soukromé firmy mají čističky, které čistí jen pro dané město? Je to jen vyvádění peněz z rozpočtů. Jinak na druhou stranu, když budeš jezdit soukromým "svým" autobusem městskou dopravu a město ti nebude platit, až nebudeš mít na benzín, taky se na ně vykašleš a nevyjedeš. Tímto nechci obhajovat tu prasečinu - jen námět k zamyšlení..
Nworech - Profil | Út 7.2.2012 20:15:24
hruza.... jjak je tohle vubec mozny???
NMiraryb - Profil | Út 7.2.2012 20:08:47
Majitele čističky by měli zavřít, až by byl černej. Jednou se zavázal, že budou odpadní vody čistit, tak to má dělat. Pokud mu město dluží peníze, má je vymáhat právní cestou a ne vydíráním a ničením životního prostředí a vod. Udělit jim takovou pokutu, že by tu firmu zlikvidovala a museli čističku prodat, nic jiného si za to nezaslouží.
NHlubočepy - Profil | Út 7.2.2012 20:08:17
Toto je typické čecháčkovství-prachy na prvním místě,i kdyby měli nechát otrávit půl země.Dementi,v tento okamžik je úplně jedno kdo za to může-pokutu jak prase oběma stranám bez možnosti odvolání.Petrův zdar
NJovánek - Profil | Út 7.2.2012 20:07:57
No já doufám, že to trestní oznámení podá jen na ten magistrát. Ten se o to má postarat.
Ngrizzly72 - Profil | Út 7.2.2012 19:53:49
pytlak >> bohužel, doufám, že nějakej ekolog z poškozený oblasti podá trestní oznámení jak na provozovatele čističky , tak i na zodpovědné osoby z magistrátu města
Npytlak - Profil | Út 7.2.2012 19:50:11
grizzly72 >> nějak se to asi vrací nazpátek
Ngrizzly72 - Profil | Út 7.2.2012 19:47:48
za tohle svinstvo by měl jít někdo do kriminálu, ale proč se vlastně rozčilovat, když v Česku je možný všechno :-(((
Npytlak - Profil | Út 7.2.2012 19:44:11
Nechápu že je to v dnešní době ještě vůbec možný!!!!!Prostě neuvěřitelný!!