Kraje chtějí převést trestání rybářů na města. Ta jsou proti
Diskuse k bleskovce Kraje chtějí převést trestání rybářů na města. Ta jsou proti
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 14:18:23
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 10:03:21
V zaměstnání se chyby neodpouští, u svazu je asi nikdo neřeší.
(tím neříkám, že všude a všichni jsou špatní, nebo něco podobného. Jen to že se občas najdou lidé co by za své chyby měli nést zodpovědnost. Vzali funkci a ta odpovědnost k ní patří. Naštěstí já znám spíše tu druhou variantu. Lidi co ač nejsou rybáři, tak se snaží a umí)
NTurňa - Profil | St 30.11.2011 9:55:57
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=629768#form
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:53:42
Ono když bude člověka trestat MO má to dvě strany. Člověk kterénu byla sebrána povolanka fakt nesmyslně (např špatné datum docházky- omylem) ji má za chvilku zpět. Ale druhá stránka je to kamarádíčkování.....
Nkakr - Profil | St 30.11.2011 9:52:26
Ano, naprosto s Tebou souhlasím.
V MRS je něco podobného vyloučeno.
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 9:52:15
NTurňa - Profil | St 30.11.2011 9:51:39
jako příklad uvádím pracovní poměr. Za vraždu tě
1. odsoudí nepodmíněně na pár let a
2. protože jsi odsouzený nepodmíněně, tak ti tvůj zaměstnavatel může dát výpověď.
taky jsi byl "dvakrát potrestán"
Stejně to je u občanského sdružení, jehož jsme členy oflastruje tě stát a přisolí tebou zvolený zástupce.
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:51:21
Nkakr - Profil | St 30.11.2011 9:51:19
Musíš změnit Stanovy ČRS. Současný stav ,že trestá Franta od kterého kupuješ králíky je plně v souladu se Stanovami.
Jestli jsi dobře četl, tak v MRS nastupuje KK až po PROKÁZÁNÍ PŘESTUPKU KÚ, ne dříve...
NVenca888 - Profil | St 30.11.2011 9:48:27
Nhraji - Profil | St 30.11.2011 9:47:26
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:47:22
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 9:47:11
Edit : svazotrest není trest v pravém slova smyslu. S touto možností souhlasíš vstupem do svazu a pokud ne, máě možnost lovit jako nečlen a MO nad tebou nemá "pravomoce"....
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:44:26
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:43:42
Nkakr - Profil | St 30.11.2011 9:43:22
Kolega Turňa je právník a neštudoval práva v Plzni.
V MRS ti žádní kamarádíčci nepomohou, vem na to jed. Když RS zadrží povolenku, tak jde hlášení na příslušný Kú, pokud je přestupek prokázán (98%) případů dostane rybolovec pokutu, jejím zaplacením se k přestupku postaví čelen a teprve potom se přihlásí na Kárnou komici (centrální) a dočká se i ocenění svazového - velmi jednoduché a účinné!!
N1Mara - Profil | St 30.11.2011 9:43:14
NVenca888 - Profil | St 30.11.2011 9:42:43
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:40:29
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 9:39:37
NTurňa - Profil | St 30.11.2011 9:38:35
1. dopustíš se přestupku podle § 30 odst. 1 písm. d) zákona o rybářství a
2. to co ti psal Karel ohledně Stanov, statutu a jiných vnitřních předpisů.
První se řeší v přestupkovém řízení orgánem státu - tady většinou pokutou, druhé v kárném řízení svazovým orgánema zde většinou odnětím povolenky k lovu na nějakou dobu.
Ano za jeden skutek dostaneš dvakrát flastr.
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:36:53
Svazotresty jsou o ničem. Buď máš kamarádíčky a jsi v klidu, nebo z tebe nějakým způsobem vytáhnou prachy aby bylo víc na klobásy a pivo na schůzi........
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 9:33:48
To nemá s papuškováním vyhlášky nic společného. Je to čistý svazopřestupek. U nás už i některá Wostrá RS za to odebírá povolenky rovnou u vody a nečeká na DK. Žijeme prostě v rychlé době....
Myslím, že svaz tě nemůže trestat finančně. Jen odebráním povolenky a prací.....(to mně něco připomíná, ale bude raději zticha).
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:32:00
Chápu jakl to myslíš, Jen nechápu, že člověk jde na komisi MO kde dostane pokutu litr rumu a dva pytle pšenice a pak za týden ještě na úřad kde dostane 1500 pokuty. Pochopil bych to kdyvby to bylo opačně a MO trestala podle tohho jak úředníci ohodnotí ten "zločin" a podle toho byly celosvazově stejné tresty.
NTurňa - Profil | St 30.11.2011 9:29:36
Nkakr - Profil | St 30.11.2011 9:29:31
Ač neprávník, zkusím vysvětlit polopaticky.
Dopustíš se přestupku * dostaneš pokutu (můžeš i od RS).
Za ten stejný přestupek jsi potrestán v souladu ze Stanovami -neb je psáno:
2) Člen má tyto základní povinnosti:
a) dodržovat stanovy Svazu, obecně závazné právní předpisy o rybářství a ochraně
přírody, bližší podmínky výkonu rybářského práva (rybářské řády) a plnit
rozhodnutí orgánů Svazu
No a za neplnění povinností existují trestíky svazové, je jich přehršle.....
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:27:37
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 9:26:59
NTurňa - Profil | St 30.11.2011 9:25:23
Jeden, jterý je v gesci státu.... a druhý, který je v gesci občanského sdružení, kterého jsi dobrovolným členem.
Kdybys byl pytlák (tedy bez členství v RS), pak tě potrestá jen stát.
Nkakr - Profil | St 30.11.2011 9:24:52
Nezapomněl Jirko, čím více "trestanců" tím více korunek:-))
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:22:48
Nkakr - Profil | St 30.11.2011 9:19:30
Ale kdepák. Kolega Mrknato má pravdu.
Jeden hřích dva tresty jsou naprosto v pořádku.
Porušíš zákon (vyhlášku), tak pokutička na Kú. Současně porušíš Stanovy o.s. tak v souladu ze Stanovami trestík svazový - zadržení (nevydání) povolenky na x měsíců.Vše průzračné jako křišťálová studánka.
Čím více přestupků - tím více peněz do napjatého státního rozpočtu.
Hoši děkujeme :-)))))
Nnofish - Profil | St 30.11.2011 9:10:40
Já jen aby inteligenti nevymysleli něco co zas bude nesmyslné.
NMrknato - Profil | St 30.11.2011 9:05:13
NLeMa - Profil | Út 29.11.2011 15:57:39
Nnofish - Profil | Út 29.11.2011 12:56:40
Na zbytek RS? Právě to je ta otázka. Vím o případech kdy mi na rovinu RS řekla větu typu "dělejte že je nevidíte, jako já, sám na ně nepůjdu...." Ono by stačilo kdyby lidi měli rozum, jenže kdyby.... Jinak ale souhlas, na slušné lidi stačí RS ti to prostě odse*ou když něco provedou. Na druhou stranu se asi moc hádat nebudou, uvědomí si že udělali chybu. Kdo chce dělat "bordel" bude ho dělat.......
NCarpHouser - Profil | Út 29.11.2011 6:36:51
NMrknato - Profil | Út 29.11.2011 0:45:49
NDulf - Profil | Po 28.11.2011 21:50:38
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 21:48:10
NMrknato - Profil | Po 28.11.2011 21:30:16
Narnošt - Profil | Po 28.11.2011 21:20:28
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 21:16:59
Ntuzemak - Profil | Po 28.11.2011 21:12:08
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 21:06:55
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 21:03:24
Ntuzemak - Profil | Po 28.11.2011 20:59:33
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 20:57:35
NMrknato - Profil | Po 28.11.2011 20:56:33
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 20:50:49
Nnofish - Profil | Po 28.11.2011 20:48:03
:-D
NTWIN 69 - Profil | Po 28.11.2011 20:46:42
Nnofish - Profil | Po 28.11.2011 20:46:36
No a pak ten zbytek. Od pánů s x pruty chytajících "natvrdo" a viditelně, přes pitomce co si koupil vrhačku v zemědělské prodejně, po organizované skupiny- tohle je ta problémová "kasta" a u těch nikdy nevíš, těm se běžná RS obloukem vyhne a jde radši buzerovat důchodce za tři papírky co tam nechal někdo jiný.
Ntuzemak - Profil | Po 28.11.2011 20:45:08
NMrknato - Profil | Po 28.11.2011 20:43:54
NMrknato - Profil | Po 28.11.2011 20:41:52
NJarda 7 - Profil | Po 28.11.2011 20:38:50
Nladikxxx - Profil | Po 28.11.2011 20:38:27
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











